Podcast - 2 pionki

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Przysłowia są mądrością narodu. Na pewno.

Ale ja nie o tym.
Z całej tej sytuacji jedna rzecz mnie martwi. Że niektórzy wciąż i wciąż nie rozumieją, że taka właśnie jest konwencja naszego podcastu. Trzewik na poważnie, ja dygresyjnie i nie na poważnie w 80%.

Proszę nie zarzucać mi mówienia bez sensu itp. Szczególnie gdy w tych wypowiedziach kryje się podtekst "Merry to idiotka". Podcastów traktujących temat naszego hobby jest wiele. Większość na poważnie. Recenzje, wywiady itp. My wybraliśmy właśnie taką formę, na wesoło i z ironią. Jeżeli komuś nie odpowiada i nie ma poczucia humoru w takim właśnie klimacie, takiego lekkiego absurdu i głupoty, niech nie słucha. Na pewno nie można nam zarzucić braku dystansu do siebie nawzajem. Oczywiście, że super jest uchodzić za fachowca w swojej dziedzinie, wypowiadać zdania mądre i sensowne, żeby pokazać ogrom swojej wiedzy. Tylko, że to jest nudne;-) To niech robi Trzewik.
Przecież podcast jest dla graczy. Dowcipy są zazwyczaj hermetyczne. Owszem, czasami za bardzo.
Co do wypowiedzi nt "debili na forum". Nie chciałam w zasadzie nikogo urazić. Chciałam tylko pokazać niektórym, jak to jest gdy zamiast pisać na forum, coś się wypowie głośno...bo dla mnie pisanie o kimś jest równoznaczne z mówieniem o kimś.

Ok, następny odcinek nagramy na poważnie. Bez wygłupów. Ja się wciąż przejmuję tzw opinią publiczną.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: veljarek »

Ja doceniam czas i wklad pracy w każdy podcast. Można oczywiście krytykować, tylko po co. Chyba ze komuś zalezy na ubiciu tej audycji. Skoro ludzie robią to non profit to juz ich za to bardzo cenie, nawet gdyby odcinek im slabo wyszedł to i tak się bede cieszył ze jest. Każdy miec może gorszy dzień. A jezeli krytyka to konstruktywna.
Mi tam nie przeszkadza ze podcast jest stronniczy, na ich miejscu robił bym to samo.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Banan2 »

Tak ode mnie (słuchacza, który wysłuchał wszystkich podcastów):
1. Dziękuję za obszerną wypowiedź/odpowiedź.
2. Konwencja jaka jest każdy wie. Natomiast ona bardzo się zmieniła od chwili zaprzestania przez Was regularnego nagrywania. Więcej jest chaosu i lokowania produktów niż merytoryki. Wróćcie po prostu do poprzedniej formuły (może Trzewik odnajdzie wreszcie swój zeszyt) czyli rozpędówki, newsów, top5, itd. Okraście to dygresjami , dowcipami, itd. Tak jak przez pierwszych kilkadziesiąt podcastów.

Pozdrawiam i czekam na kolejny podcast (niekoniecznie cały na serio :) )
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Dellas »

Od stwierdzenia, że ktoś gada bez sensu czy na nie na temat, do określenia że jest idiotą jest jeszcze bardzo duża droga, zatem proszę się nie stresować ani nie interpretować tego w skrajnie negatywny sposób. Uważam że audycje 2Pionków są potrzebne, ale obecny ich poziom w porównaniu z Board Game Insider wypadają niestety blado.

Generalnie to zdanie
Trzewik na poważnie, ja dygresyjnie i nie na poważnie w 80%.
tłumaczy wszystko. Jeśli dobrze zrozumiałem, właśnie taki ma/miał być 2Pionki jedna osoba "gada od rzeczy" (bez urazy) a drugą ją strofuje i napędza dyskusję (zresztą zdarzało się że role się odwracały). Zatem statystycznie jedna osoba gada "o niczym".

Board Game Insider jest bardziej merytoryczny, poukładany. Widać że obie osoby są przygotowane, mają o czym mówić, jest jakiś plan i cel (zarówno promowanie planszówek jak i swój własny promowanie własnych inicjatyw). Co więcej oboje z rozmówców także prowadzą dialog na luzie i z dużą dozą humoru czy dystansu.

2pionki do pewnego czasu miały podobnie. Jednak od co najmniej kilku odcinków się to zmieniło. Moim zdaniem zaburzyły się proporcje pomiędzy formą a treścią (w ostatnim odcinku oprócz tematów około Portalowych z nowości dowiedziałem się jedynie o grze Red Planet i "kościanym" BSG - to trochę mało jak na 45min audycji). Przedmówca, trafnie to opisał:
Więcej jest chaosu i lokowania produktów niż merytoryki. Wróćcie po prostu do poprzedniej formuły (może Trzewik odnajdzie wreszcie swój zeszyt) czyli rozpędówki, newsów, top5, itd.
To co mógłbym dorzucić od siebie, to autorzy 2Pionków za dużo uwagi skupiają na sobie. Teksty w stylu "ktoś mi dał 2 "dislajki" i rozbuchiwanie tego tematu, który jest kompletnie nieistotny i pozbawiony proporcji też może być nie za dobrze odbierany przez słuchaczy. A odreagowywanie na antenie w stylu "debile z forum" także nie brzmi dumnie. Jeśli używa się wobec kogoś inwektyw, to trzeba się liczyć z tym ktoś użyje ich w kierunku odwrotnym.

Nie wnikam w przyczyny dlaczego 2Pionki to nie jest już to samo co kiedyś. Sami autorzy wspominali, że po prostu nie mają na to tyle czasu co wcześniej. Nadal będę słuchał 2Pionków. Kibicuję autorom, ale chciałbym zaznaczyć, że słowa krytyki nie biorą się znikąd. Nie wszystkich się da uszczęśliwić, ale warto czasem wysłuchać głosu ludu.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

OK.konstruktywna krytyka przyjęta.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Rafal_Kruczek »

Dellas pisze:Od stwierdzenia, że ktoś gada bez sensu czy na nie na temat, do określenia że jest idiotą jest jeszcze bardzo duża droga, zatem proszę się nie stresować ani nie interpretować tego w skrajnie negatywny sposób. Uważam że audycje 2Pionków są potrzebne, ale obecny ich poziom w porównaniu z Board Game Insider wypadają niestety blado.
[...][Duzo racji wyciete]
Nie wnikam w przyczyny dlaczego 2Pionki to nie jest już to samo co kiedyś. Sami autorzy wspominali, że po prostu nie mają na to tyle czasu co wcześniej. Nadal będę słuchał 2Pionków. Kibicuję autorom, ale chciałbym zaznaczyć, że słowa krytyki nie biorą się znikąd. Nie wszystkich się da uszczęśliwić, ale warto czasem wysłuchać głosu ludu.
Popieram. Trochę mi brakuje 2 pionków takich jakie były w 2014: Dużo (mniej lub bardziej) rzeczowych informacji o polskim rynku i nowościach ( czasami tylko odrobinę skrzywionych subiektywnymi opiniami).
A co do porównania z Board Game Insider to sporo(a jednocześnie tak niewiele) brakuje 2 Pionkom obecnie w pod wzlędem technicznym.
Zapewne Gildia na BGG nie jest 2 Pionkom potrzebna (bo ten wątek pewnie wystarczy), ale feed RSS z którego dałoby sie sciągnąć podcast AUTOMATCZNIE byłby bardzo przydatny.
http://2pionki.blogspot.com/feeds/posts/default?alt=rss
Uzywam Podcatchera (plugin do Foobar 2000) i 2 Pionki to jedyny podcast dla którego nie działa automatyczne ściaganie.
W feedzie z uporem maniaka ktos wpisuje link z któego nie ma bezpośredniego ściagania
https://www.dropbox.com/s/fm45vr7k4hzpg ... 8.mp3?dl=0
Podczas gdy
https://www.dropbox.com/s/fm45vr7k4hzpg ... 8.mp3?dl=1
(1 zamiast 0 na końcu) ściąga plik - więc może by działło z automatem.

Natpomiast BGI ściaga sie bez problemów od początku...
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Podcast będziemy przenosić lada dzień na inną stronkę, tam już wszystko powinno działać.
Ale ja po prośbie tutaj;-)
Jeżeli są jakieś niusy, tematy, które chcielibyście, żebyśmy poruszyli na podcaście, to piszcie proszę.Na kontakt@2pionki.pl
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Zwieżak »

Popieram. Trochę mi brakuje 2 pionków takich jakie były w 2014: Dużo (mniej lub bardziej) rzeczowych informacji o polskim rynku i nowościach ( czasami tylko odrobinę skrzywionych subiektywnymi opiniami).

+1
To na rynku polskim funkcjonuje większość słuchaczy.
Wasze spojrzenie było może i niekiedy złośliwe, jednak nigdy nie wyczułem złej woli wobec innych wydawców. Przekaz był - jakbym to nazwał - inteligentnie życzliwy. Odkąd rynek polski omijacie szerokim łukiem (i to nie tylko w newsach), jak dla mnie macie mniejsze przyciąganie. Pozdrawiam.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Dellas »

Całkiem przyjemnie się dzisiaj słuchało nowego podcastu. Gratuluję i trzymam kciuki i kibicuję następnym odcinkiem.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

dziekuję, dziękuję, dziękuję;-)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Banan2 »

Trochę za dużo tematów konwentowych. Poza tym naprawdę bardzo dobrze. Te ploty moglibyście bardziej rozwinąć :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Nie da się ominąć tematów konwentowych, rosną jak grzyby po deszczu;-)
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: galthran »

Popieram przedmówców, bardzo dobry odcinek, jak za starych dobrych czasów :) Super i oby trzymać tak dalej.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Będziemy;-)
Ale następny odcinek chyba z lotniska się nagra, będzie szum i inne takie latawce.
Natomiast doczekać sie już nie moge targów w UK. raz, że nigdy jeszcze w UK nie byłam a dwa - tam taki, ekhm, specyficzny rynek jest;-)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Rafal_Kruczek »

Prosty sposób na rowiązanie problemu "za dużo ciastek na konwencie" :)
https://www.youtube.com/watch?v=i5Psy3C0JM4&t=28m20s

p.s. Nowa strona już działa, można prosić o jakiś działajacy kanał RSS do downloadu odcinków?
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: elprzybyllo »

I jeszcze poprosimy o podcasty w formatach mp3.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Będą. Naprawdę nad tym pracujemy. Ale że ostatnio lotnisko we Frankfurcie jest naszym drugim domem to i wszystko idzie powooooli;-) Wybaczcie!
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

http://www.2pionki.pl/audycje-2pionki/
Mam nadzieję, że działa;-)
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

http://www.2pionki.pl/aktualnosci/

I tak wiem, za dużo gadania o niczym. Ale wybaczcie, gdy już zobaczyliśmy mikrofon przed sobą to było nam po prostu szczęśliwie.
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: AnaMan »

Herbata... szacun :-D
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: asiok »

AnaMan pisze:Herbata... szacun :-D

Spisek Trzewika i Multiego przeciw uczciwym Amerykanom wiedzącym, do czego przeznaczony jest pub!
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: AnaMan »

Ale że obsługa podjęła wyzwanie i poszła kupić czajniczki - niewyobrażalne...
A mogli po prostu wezwać ochronę ;-)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: kwiatosz »

Co tam się dzieje z tymi odcinkami? Coś widziałem, że Trzewik wrzucał na Mixclouda dwa odcinki, ale może to poprawienie numeracji. Albo może trzy się pojawiły od czasu pogenconowego, ale nie wiadomo. Ktoś umie objaśnić?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Podcast - 2 pionki

Post autor: Merry »

Ja! Ja! Dzisiaj wrzuciłam odcinek 73. Natomiast odcinek 72. był już dostępny na 2pionki.pl od tygodnia ale nie było go na Mixcloudzie z powodu wakacji naszych ;-)
W 73. o Lublinie opowiadamy;-)
ODPOWIEDZ