18XX - Pierwszy polski blog o planszowych osiemnastkach

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

18XX - Pierwszy polski blog o planszowych osiemnastkach

Post autor: Elemele »

Witajcie,
wraz z Magole chcemy zaprosić Wszystkich graczy na naszego bloga poświęconego grom 18xx. Znajdziecie tam wiele nowinek, realacji z gier, a w przyszłości również poradników, jak zacząć swoją przygodę z planszowymi osiemnastkami :)

https://18xxpl.wordpress.com/
Obrazek
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: 18XX - Pierwszy polski blog o planszowych osiemnastkach

Post autor: Curiosity »

Gdy tylko zobaczyłem tytuł, to pomyślałem, że chcesz pisać o grach dla dorosłych. Po prostu takie coś jak 18xx z niczym innym mi się nie kojarzyło. Temat bym olał zupełnie, ale zastanowiło mnie czemu gra o pociągach (wklejone zdjęcia) miałaby być tylko dla dorosłych?
Ten blog ma na celu przedstawienie szerszej liczbie graczy czym te osiemnastki są i dlaczego warto w nie choć raz zagrać.
Poświęciłem te 5 minut i przejrzałem wszystkie wpisy na Twoim blogu. Nigdzie nie znalazłem słowa o tym, czym są te gry 18xx. Czy to nie powinno znaleźć się w jakiejś osobnej zakładce (obok "O nas" i "Kontakt")?

Miałem lekki kłopot z chronologią. Nie jest oczywiste, które wpisy są nowsze, a które starsze. Tak, wiem, pod spodem jest data, ale chyba nie powinienem musieć jej szukać? Kolejność powinna być po prostu oczywista.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: 18XX - Pierwszy polski blog o planszowych osiemnastkach

Post autor: Elemele »

Curiosity pisze:Gdy tylko zobaczyłem tytuł, to pomyślałem, że chcesz pisać o grach dla dorosłych. Po prostu takie coś jak 18xx z niczym innym mi się nie kojarzyło. Temat bym olał zupełnie, ale zastanowiło mnie czemu gra o pociągach (wklejone zdjęcia) miałaby być tylko dla dorosłych?
Ten blog ma na celu przedstawienie szerszej liczbie graczy czym te osiemnastki są i dlaczego warto w nie choć raz zagrać.
Poświęciłem te 5 minut i przejrzałem wszystkie wpisy na Twoim blogu. Nigdzie nie znalazłem słowa o tym, czym są te gry 18xx. Czy to nie powinno znaleźć się w jakiejś osobnej zakładce (obok "O nas" i "Kontakt")?

Miałem lekki kłopot z chronologią. Nie jest oczywiste, które wpisy są nowsze, a które starsze. Tak, wiem, pod spodem jest data, ale chyba nie powinienem musieć jej szukać? Kolejność powinna być po prostu oczywista.
Dzięki za uwagi, faktycznie brak opisu czym są 18xx jest błędem, albo i wielbłądem ;) Jeszcze dziś postaramy się to naprawić.
Co do chronologii to cały czas próbuję walczyć z tą skórką, ale nie widzę możliwości, by się inaczej to wyświetlało. Jeśli faktycznie będzie więcej głosów, że obecny wygląd jest mało funkcjonalny to zmienimy skórkę.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: 18XX - Pierwszy polski blog o planszowych osiemnastkach

Post autor: Curiosity »

Elemele pisze:Dzięki za uwagi, faktycznie brak opisu czym są 18xx jest błędem, albo i wielbłądem ;) Jeszcze dziś postaramy się to naprawić.
Co do chronologii to cały czas próbuję walczyć z tą skórką, ale nie widzę możliwości, by się inaczej to wyświetlało. Jeśli faktycznie będzie więcej głosów, że obecny wygląd jest mało funkcjonalny to zmienimy skórkę.
Niebawem miną 2 tygodnie od Twojej deklaracji. Oczywiście nic się nie zmieniło.
Nawet nie wiem, czy lubię gry typu 18xx, bo nie mam pojęcia czym one w ogóle są. Myślałem, że Wasz blog mi to przybliży. A jednak nie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: 18XX - Pierwszy polski blog o planszowych osiemnastkach

Post autor: Elemele »

Curiosity pisze:
Elemele pisze:Dzięki za uwagi, faktycznie brak opisu czym są 18xx jest błędem, albo i wielbłądem ;) Jeszcze dziś postaramy się to naprawić.
Co do chronologii to cały czas próbuję walczyć z tą skórką, ale nie widzę możliwości, by się inaczej to wyświetlało. Jeśli faktycznie będzie więcej głosów, że obecny wygląd jest mało funkcjonalny to zmienimy skórkę.
Niebawem miną 2 tygodnie od Twojej deklaracji. Oczywiście nic się nie zmieniło.
Nawet nie wiem, czy lubię gry typu 18xx, bo nie mam pojęcia czym one w ogóle są. Myślałem, że Wasz blog mi to przybliży. A jednak nie.
Hej, jedyne co mogę zrobić, to przeprosić za długi czas oczekiwania. Dzisiaj stosowna strona się już pojawiła i znajdziesz ją w górnym menu ("O grach 18XX"). Mam nadzieję, że artykuł wyjaśni Ci, bez wchodzenia od razu w szczegóły, czym są gry 18XX.

Z innych nowinek technicznych to można obecnie:
- zapisać się do listy mailingowej (u dołu strony jest stosowne miejsce na wpisanie maila)
- zasubskrybować RSS'a
- polubić stronę na FB (https://www.facebook.com/18XXFans/)
- obserwować naszego Twittera (https://twitter.com/18XX_PL)

Wszystkie te elementy mają głównie informować o nowych postach na blogu. Są to moje pierwsze kroki na Twitterze i FB, więc wszelkie uwagi i porady mile widziane.

Pozdrawiam
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: 18XX - Pierwszy polski blog o planszowych osiemnastkach

Post autor: Elemele »

Hej, minął nam pierwszy pełny miesiąc na blogu i z tej okazji chcielibyśmy pochwalić się kilkoma statystykami.
Po pierwsze dzięki wielkie, że odwiedzacie naszego bloga, stronę na Facebooku oraz profil na Twitterze. Mamy nadzieję, że dalej będziecie z nami i pomożecie nam mocniej promować zarówno bloga, jak i same gry 18XX.

A co do liczb:
Czerwiec 2017 - 30 dni
= 30 postów co daje nam dokładnie jednego posta na dzień!
= 1501 wyświetleń naszej strony
= 281 unikalnych użytkowników
= 37 polubień
= 31 komentarzy

Najbardziej oblegany post? => 18Africa - poradnik foto (tutaj robotę zrobiło podanie linka na BGG) => 70 wyświetleń

Najwięcej osób weszło poprzez stronę forum gry-planszowe.pl => 97 (drugie miejsce to Facebook => 76 wejść)

Najwięcej wejść było z Polski => 1187, Francji => 90 i Australii => 58


Mamy nadzieję, że kolejne miesiące będą równie owocne. Kilka ciekawych pomysłów nadal mamy w zanadrzu, jak tylko zostaną skonkretyzowane, to na pewno damy Wam znać!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: 18XX - Pierwszy polski blog o planszowych osiemnastkach

Post autor: Galatolol »

Sugeruję regularne (co tydzień lub dwa) wrzucanie do tematu 18xx podsumowania co nowego na blogu, by podtrzymywać świadomość jego istnienia.
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: 18XX - Pierwszy polski blog o planszowych osiemnastkach

Post autor: Elemele »

Sezon urlopowy w pełni, ale na 18XXPL cały czas się coś dzieje :) i dziać się będzie jeszcze więcej ;)
Kto śledzi naszego Twittera, ten wie, że dwukrotnie 1889 została przetestowana na 2 graczy - relacja wkrótce.
Ale do tego czasu zachęcamy do lektury m.in.:
- artykułu o kolejnej PnP w kolekcji Magole - 1836jr
- duży artykuł o tym, dlaczego 18xx nie są popularne
oraz zajawkę o tym, gdzie i kiedy gramy. Ten post jest też dostępny z menu i będziemy go aktualizować, jak tylko będziemy się pojawiać na jakichś ogólnodostępnych spotkaniach planszówkowych. Najbliższa okazja, żeby pograć z nami w 18XX to Nocy Trudnych Gier w Mysłowicach (15 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury, ulica Grunwaldzka 7, Mysłowice). Zapraszamy!
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: 18XX - Pierwszy polski blog o planszowych osiemnastkach

Post autor: Elemele »

Kolejny tydzień za nami i znów garść ciekawych artykułów na naszym blogu https://18xxpl.wordpress.com/
Tym razem możecie przeczytać m.in.:
- relację z dwóch dwuosobowych rozgrywek w 1889
- poradnik pnp dotyczący kart
- garść nowinek ze świata 18xx: 18CZ, 1947 i 1883
- relacja z Nocy Trudnych Gier w Mysłowicach na której graliśmy w 1830
- moje wrażenia po pierwszej rozgrywce w 1830
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: 18XX - Pierwszy polski blog o planszowych osiemnastkach

Post autor: Elemele »

Troszkę zaległości nam się zebrało, więc tym razem skrót wiadomości z ostatnich 2 tygodni:
- ekipa 18XXPL w TV ;)
- 1836jr w dwóch odsłonach: wersja '30 na 2 osoby oraz wersja '56 na 3 osoby
- Marcin chwali się nowymi osiemnastkami PnP, po czym... ucina sobie palca!!!
- kilka ciekawostek, m.in. o 18USA, siedemnastce, która jest osiemnastką, oraz garść statystyk
- 1846 w wersji 2 osobowej w spartańskich warunkach

oraz

- podsumowanie roku z osiemnastkami przez Marcina

O tym wszystkim możecie przeczytać na naszym blogu https://18xxpl.wordpress.com/

Dodatkowo zapraszamy na nasz profil na Twitterze (https://twitter.com/18XX_PL), gdzie na żywo staramy się relacjonować nasze rozgrywki!
Awatar użytkownika
magole
Posty: 713
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: 18XX - Pierwszy polski blog o planszowych osiemnastkach

Post autor: magole »

Elemele pisze:Marcin chwali się nowymi osiemnastkami PnP, po czym... ucina sobie palca!!!
Z tym obcinaniem palca to trochę za dużo powiedziane, palec jest dalej cały, no może ciut krótszy ;)
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: 18XX - Pierwszy polski blog o planszowych osiemnastkach

Post autor: Elemele »

magole pisze:
Elemele pisze:Marcin chwali się nowymi osiemnastkami PnP, po czym... ucina sobie palca!!!
Z tym obcinaniem palca to trochę za dużo powiedziane, palec jest dalej cały, no może ciut krótszy ;)
Prawda jest taka, że po tym poście "PnP - Pierwsza krew" oglądalność bloga skoczyła o 300% ;)
Hmm, czyżbyś nie miał jeszcze 19 palców do wyrównania teraz? ;)
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: 18XX - Pierwszy polski blog o planszowych osiemnastkach

Post autor: Elemele »

Ostatnia aktualizacja odnośnie bloga w tym wątku była ponad miesiąc temu, więc pora jak najszybciej nadrobić zaległości.
Z ważniejszych tematów:
- pojawiają się w miarę regularnie artykuły/podsumowania w języku angielskim (albo angielskopodobnym, bo za eksperta się nie uważam ;), dzięki czemu rośnie nam międzynarodow publika
- Ryu pojawił się z gościnnym artykułem/relacją z rozgrywki, gdzie pokazał, że nawet przy takim tytule jak 1846 można zasnąć ;)
- Marcin (Magole) pojechał na urlop i zabrał ze sobą zestawik osiemnastek ;)
- sporo artykułów o 1846 w różnych konfiguracjach graczy oraz felietony
- Marcina relacje z postępów prac przy pnp
- debiut na stole 18Africa

i co chyba najciekawsze...
- ogłoszenie o organizacji SilesiaRailCon'u - pierwszej w Polsce imprezie poświęconej grom 18XX. Dzięki uprzejmości Ignacego Trzewiczka, będziemy w swoim debiucie częścią Pionka, za co serdecznie Ignacemu dziękujemy.
Więcej informacji o tej imprezie znajdziecie wkrótce na dedykowanej stronie https://silesiarailcon.wordpress.com/
Generalnie plan jest taki, żeby przy pierwszej edycji zebrać graczy, którzy nie mieli kontaktu z "osiemnastkami" i nauczyć ich grać wykorzystując do tego 1846. Na chwilę obecną będziemy mogli zapewnić 3 egzemplarze gry, a więc 12 osób spokojnie będzie miało szansę zagrać i nauczyć się 18XX.
Natomiast nie oznacza to, że inni fani osiemnastek nie są mile widziani, co to, to nie.
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: 18XX - Pierwszy polski blog o planszowych osiemnastkach

Post autor: Elemele »

Kolejny miesiąc za nami i SilesiaRailCon coraz bliżej.
Zachęcamy do zapisywania się na naukę gry w 1846 - ankieta dostępna tutaj: https://goo.gl/forms/kGdtBVAQr4nGesui2
Jeśli nie chcecie się uczyć to też możecie ankietę wypełnić, a my będziemy wiedzieć, że wpadniecie :)

A co na blogu?
- Marcin rozpoczął cykl artykułów/fotounboxingów z osiemnastkami, pokazujące ich piękno ;)
- kolejne wieści o nowościach o których już dawno wiedzieliśmy (18CZ) ale też i niespodziewanych (GMT Games zamierza wydać 2 tytuły)
- do tego krótkie informacje o 1890 (relacja w najbliższym czasie, mogę zdradzić, że moja rozgrywka skończyła się niestety bankructwem ;))

Oprócz bloga dużo nas na Twitterze, gdzie, co z dumą mogę powiedzieć, jesteśmy przez kolegów z USA traktowani jako dobre i cenny głos w świecie 18xx :) Zachęcamy do śledzenia naszego profilu https://twitter.com/18XX_PL
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: 18XX - Pierwszy polski blog o planszowych osiemnastkach

Post autor: Elemele »

Krótkie info, bo nie ma się co rozpisywać ;)
Kupiliśmy hosting, domenę, zmieniliśmy nazwę i przenieśliśmy się już w pełni na swoje :)
Zapraszamy na bloga RailsOnBoards (dawne 18XXPL)

Obrazek
ODPOWIEDZ