Teraz jest Śr, 17 sty 2018, 00:20

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2993 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 116, 117, 118, 119, 120
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 14 sty 2018, 12:14 
Użytkownik wspierający

Ktos ma dzisiaj jeszcze sily zagrac?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 13:19 

Ja dziś odpadam. Natomiast mogę jakoś w tygodniu. BTW: Czy ktoś wie o jakiś innych spotkaniach planszówkowych w tygodniu, oprócz tych o których info jest na forum?

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 14:17 
Użytkownik wspierający

Ja bym dziś nawet miał siłę, ale gdyby tylko od sił i chęci to zależało :)
Jedrek - możesz sprawdzić grupę na FB o nazwie bodaj Zaproś mnie na planszówkę.

PostNapisane: N, 14 sty 2018, 14:42 
Użytkownik wspierający

Jeszcze ekspresowo podsumuję sobotni wypad na Wawer, który uważam za niezwykle udany.

- Ra - graliśmy 2 razy - na 3 i na 5 osób i tak jak na 3 i 4 jest znakomicie, to na 5 jest "tylko" dobrze+. Na 5 wolę Modern Art lub Traumfabrik z licytacji Knizii. Chętnie sprawdziłbym tryb dwuosobowy kiedyś, żebym maił pełen obraz.
- Scythe z dodatkiem z okrętami - grałem drugi raz w Scythe i pierwszy raz z dodatkiem i znowu cokolwiek zacząłem ogarniać gdzieś od 1/3-1/2 gry. Dodatek jest naprawdę dobry, ale dla mnie - jako niedoświadczonego gracza w Scythe - nie jest on niezbędny.
- Azul - znakomita gra, od jutra stoję pod drukarnią gdzie Lacerta będzie ją produkować i czekam na swój egzemplarz. Po tej jednej partii dałem 9/10.
- Marco Polo z dodatkiem - jak ktoś nie lubi Marco Polo, dodatek raczej nie zmieni jego opinii. Jak ktoś lubi, powinien polubić i dodatek. Stwarza on więcej możliwości, także podróżowania. Niemniej ostatnia runda wciąż potrafi zakręcić w głowie. Jeśli ktoś by chciał spróbować - chętnie powtórzę nawet w najbliższym czasie. Ale do modułu Wenecji potrzebne są co najmniej 4 osoby, bo będzie za luźno.

Chłopaki grali jeszcze na pewno w Gallerista i parę innych gier poszło.
Następna edycja ma być 3 marca i postaram się też na nią wybrać, co wszystkim polecam. Super miejsce, bardzo przyjemna, wyluzowana atmosfera i naparzanie w gierki. Tylko Chińczyk za rogiem takie 5/10.

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 10:30 

Ok, dzięki!

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 13:33 
Użytkownik wspierający

Moja mini relacja ze "Zgranego Wawra":

RA: ku mojemu zaskoczeniu super gra i chyba zacznę częściej testować gry licytacyjne :)

Scythe: dodatek wnosi trochę świeżości, ale zgodzę się z Kaszkietem i nie jest on absolutnym "must have" (bardziej niż same statki, spodobały mi się alternatywne zakończenia)

Dodatkowo wpadło mi w oko na innym stole Empires: Age of Discovery: https://boardgamegeek.com/boardgame/173442/empires-age-discovery, ktoś może z naszej ekipy ma w swoich zbiorach i chciałby kiedyś przytachać?

PostNapisane: Pn, 15 sty 2018, 16:00 
Użytkownik wspierający

Enigmatic napisał(a):
RA: ku mojemu zaskoczeniu super gra i chyba zacznę częściej testować gry licytacyjne :)

Może zabrzmi to dziwnie, ale licytacja [w różnej formie, przecież mamy do dyspozycji kilka wariantów] zawsze wydaje mi się jednym z najbardziej sprawiedliwych mechanizmów podejmowania jakiś decyzji / walki o surowce itp. Trzeba dobrze liczyć, ale choć nie można powiedzieć, że jest losowość, to do końca nie znamy wyniku naszych działań [ważna jest też psychologia]. Np. taka licytacja w Grze o Tron też zawsze mi się podobała ;)

Gry czysto licytacyjne to już czysty fun: Ra, Modern Art, ale także superfiller Na Sprzedaż zawsze budzą duże emocje i partie pamięta się długo ;)

PostNapisane: Wt, 16 sty 2018, 14:03 

Wawer na duży plus. Zrobiłem pięć gier.

> Nusfjord - dla mnie hit dnia. Motyw łowienia ryb brzmi jak "kolejny eurosuchar na 4 osoby", ale na szczęście na tym nie koniec. Dające bonusy postaci i budynki fajnie różnią się między sobą, co urozmaica partię i skutkuje "graniem na siebie" lub interakcją kasowania planów innym. Liczba kutrów na połów ryb jest ograniczona, dochodzi więc element wyścigu. Poza tym można iść w ścinanie drewna, większy połów lub chomikowanie kasy. Robi się z tego lekka sałatka punktowa, ale wg mnie b. udana mechanicznie, bo wszystko fajnie się zazębia. Tu 9/10, reszta ocen na moim BGG.
> Klany Kaledonii - grałem drugi raz i utrzymuję dobrą opinię.
> Chaos w starym świecie z Rogatym szczurem - daje radę i dobrze było sprawdzić, choć z podobnych gier wolę Blood Rage. Cechy bogów Chaosu mogłyby być lepiej zbalansowane.
> Patchwork - jako przerywnik ok, poza tym nic szczególnego. Rolę, którą widzę po graniu, że dla innych pełnią Azul, Samurai czy Patchwork - dla mnie robi Small World :mrgreen:
> Ra w 5 - ciekawa, z potencjałem wzrostowym na kolejne okazje. Póki co bez efektu wow.
Na Concordię i El Grande zabrakło czasu. Jeśli ktoś miałby chęć zabrać na nasze czwartki, proszę się nie wahać.

Polecam miejsce, bo dobra atmosfera, mnóstwo przestrzeni, fajny przekrój gier. Kolejna edycja w marcu i jeśli nie będzie kolidować mi z niczym, wybiorę się znowu.

PostNapisane: Wt, 16 sty 2018, 15:23 
Użytkownik wspierający

Najpopularniejsza Vyceskowa Gra 2017

W przerwie świątecznej postanowiłem zebrać statystyki dotyczące naszych spotkań w Vycesce. Wtedy czasu mi trochę zabrakło, ale w ostatni weekend uzupełniłem dane i jestem gotowy to publikacji. Aby wskazać, która gra cieszyła się największym wzięciem sięgnąłem do jedynych danych, jakie mam: list obecności ze spotkań wraz z wyrażonymi w nich życzeniami odnośnie gier, w jakie dana osoba chciałaby zagrać.

Jak wiele razy ktoś chciał zagrać w daną grę?

Nie jest to narzędzie doskonałe, nie odpowiada ilości rzeczywiście rozegranych partii [takie statystyki nawet wspólnymi siłami i kontami na BGG byłoby bardzo trudno odtworzyć] i tym bardziej nie odpowiada ocenie danej gry i w pewnych okolicznościach wynik może być zaburzony [np. Tikal, w którego chyba nie zagrano ani razu, ale wielokrotnie chciano w niego zagrać – czy jego ocena byłaby równie wysoka, gdyby partia została szybko rozegrana? Czy gra wróciłaby na stół?]. Jednak w zdecydowanej większości zauważyłem, że końcowa ocena odpowiada popularności danej gry, w szczególności odnośnie gier z TOP20

Kilka faktów.

Od stycznia 2016 roku do stycznia 2017 roku odbyło się 57 spotkań [głównie czwartkowe granie + kilka oficjalnych Nocy Planszówek + okazjonalnie inne dni]. Nieźle, to niemal równo 1 spotkanie na tydzień!

Wyrażono chęć zagrania w ponad 160 różnych tytułów [na mojej liście jest równo 160, ale nie wszystkie wychwyciłem]. Ewentualne dodatki nie liczyłem jako odrębne gry. To daje nam prawie 3 nowe tytuły proponowane na każdym spotkaniu [~2,8]! Nieźle.

Poniżej TOP 26 najpopularniejszych Vyceskowych gier 2017. Zebrały one dokładnie 50,3% wszystkich możliwych głosów.

[a. Miejsce], [b. Nazwa Gry], [c. Punkty], [d. Ile spotkań z 57], [e. % spotkań z 57], [f. średnia osób / spotkanie]

Obrazek

Obecność 4 z wymienionych wyżej 26 gier uważam za kontrowersyjne: Gra o Tron, Tikal, Clans of Caledonia i Dead Man’s Dublons. Gra o Tron była zapowiadana 9 razy, ale zagrano chyba tylko 3 partie. Ze względu na trudności [liczba graczy x czas rozgrywki] ciężko będzie to poprawić. Tikal już opisałem [kaszkiet, trzeba odpalić!], a co do CoC i DMD to gry zagadki, trudno powiedzieć, czy ich chwilowa popularność na przełomie roku przełoży się na kolejne partie [rozegrano chyba łącznie 3 partie w te gry].

Pozostałe gry, a szczególnie mocna pierwsza 10 rankingu, pewnie wrócą jeszcze nie raz. Poważnie zagraża im chyba The Godfather, który trafił do Vyceski dopiero pod koniec września, więc jest grywany raptem od 3 miesięcy . Liczba chętnych x liczba egzemplarzy [3] na pewno w końcu zrobi swoje :) . Osobiście muszę koniecznie zrobić trzecie podejście do Scythe, tym razem z dobrze przyswojonymi zasadami.

To tyle na razie [może potem coś dorzucę]. To były przyjemnie zmarnowane 2-3 godziny z życia :)

PostNapisane: Wt, 16 sty 2018, 15:39 
Użytkownik wspierający

Pyton, szacun. W 2018 możemy zacząć prowadzić listę "analogową", którą potem przeniesie się do XLS i dane będą bardziej odzwierciedlać rzeczywiście rozegrane partie ;)

PytonZCatanu napisał(a):
Obecność 4 z wymienionych wyżej 26 gier uważam za kontrowersyjne: Gra o Tron, Tikal, Clans of Caledonia i Dead Man’s Dublons. Gra o Tron była zapowiadana 9 razy, ale

Ubolewam nad powyższym i spieszę rozpocząć listę na przyszły czwartek proponując GoT:

Vyceska, Czwartek 18.01.2018:
1. Marcel 18:00 - Gra o tron (Uczta dla Wron - 4 os. LUB Taniec ze smokami - 6 os.) - chętni? :D

PostNapisane: Wt, 16 sty 2018, 16:22 
Użytkownik wspierający

Szacun, zawsze lubię pooglądać nerd statsy!
Ja trochę od jakiegoś czasu myślałem, żeby teraz przynosić może nie tylko, ale głównie gry, których jeszcze nigdy w Vycesce nie udało mi się uruchomić.
Tikal się do nich zalicza, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dublony, czy Klany to hajp z Essen i tak jak pierwsza jest co najwyżej OK, to podejrzewam, że druga będzie się pojawiać, bo robi się z niej (ogólnie, nie tylko w Vycesce) bardzo uznana pozycja.

PostNapisane: Wt, 16 sty 2018, 16:29 
Użytkownik wspierający

1. Marcel 18:00 - Gra o tron (Uczta dla Wron - 4 os. LUB Taniec ze smokami - 6 os.) - chętni? :D
2. mamtonawinylu (18:15) - przyniosę jakieś sympatyczne fillery.

PostNapisane: Wt, 16 sty 2018, 19:59 
Użytkownik wspierający

PytonZCatanu napisał(a):
Osobiście muszę koniecznie zrobić trzecie podejście do Scythe

Ja w Scythe zawsze chętnie, nawet i w ten czwartek ;)

[trzeba zrobić rezerwację]

2. mamtonawinylu (18:15) - przyniosę jakieś sympatyczne fillery.
3. Badyl 18:10 - Scyhte, Altiplano (jak Tomasch weźmie), Keyper.

PostNapisane: Wt, 16 sty 2018, 21:54 
Użytkownik wspierający

Ja w ten czwartek odpadam, ale może w niedzielę po południu pokarmimy Lamy?

Wysłane przy użyciu Nokii 3310

PostNapisane: Wt, 16 sty 2018, 21:57 
Użytkownik wspierający

Ja moglbym w niedziele ale pewnie blizej wieczora.

A w kwestii blizej wieczora - ktos chetny na jutro?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowano Wt, 16 sty 2018, 21:58 przez Klos, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt, 16 sty 2018, 21:58 
Użytkownik wspierający

A sobota po południu Ci pasuje? Bo co do niedzieli to jeszcze nie wiem.

PostNapisane: Wt, 16 sty 2018, 23:26 
Użytkownik wspierający

Badyl napisał(a):
A sobota po południu Ci pasuje? Bo co do niedzieli to jeszcze nie wiem.

Nie wykluczam, ale i nie potwierdzam;). Będę wiedział bliżej soboty

PostNapisane: Wt, 16 sty 2018, 23:29 
Użytkownik wspierający

tomasch napisał(a):
Ja w ten czwartek odpadam, ale może w niedzielę po południu pokarmimy Lamy?
Ja się piszę! Pozostałe terminy też mi pasują - coś wybiorę :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2993 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 116, 117, 118, 119, 120

Strefa czasowa: UTC + 1