(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Paskudnik »

jax pisze:Może są jacyś chętni na odświeżenie/poznanie: Railroad Tycoon/Indonesia/Dominant Species(3os.) w ten piątek? Kolejność nieprzypadkowa.
Ja się zapisuję na wszystkie te tytuły, zwłaszcza pierwszy lub trzeci - to jednego już macie, a w poniedziałek mógłbym też usiąść do Indonesii 8)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Paskudnik pisze:
jax pisze:Może są jacyś chętni na odświeżenie/poznanie: Railroad Tycoon/Indonesia/Dominant Species(3os.) w ten piątek? Kolejność nieprzypadkowa.
Ja się zapisuję na wszystkie te tytuły, zwłaszcza pierwszy lub trzeci - to jednego już macie, a w poniedziałek mógłbym też usiąść do Indonesii 8)
OK, zatem RT wezmę (mam nadzieję że nie na próżno bo nieporęczna paskuda (nomen omen ;) ) to jest). Wezmę mniejszą i większą mapę aby dostosować się do liczby ew. chętnych.
W ten pon. Indonesia chyba nie dojdzie do skutku, bo jakieś Nations jest planowane, ale w kolejny jestem chętny.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Kolejny to może być kłopot(Święta),ale za dwa chętnie zagram :)
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: piotrsmu »

piszę się na Railroad Tycoon, o której startujemy? ja mogę być dowolnie wcześnie zabieram Netrunnera, jeśli ktoś będzie chętny przed lub po
jax pisze:
Paskudnik pisze:
jax pisze:Może są jacyś chętni na odświeżenie/poznanie: Railroad Tycoon/Indonesia/Dominant Species(3os.) w ten piątek? Kolejność nieprzypadkowa.
Ja się zapisuję na wszystkie te tytuły, zwłaszcza pierwszy lub trzeci - to jednego już macie, a w poniedziałek mógłbym też usiąść do Indonesii 8)
OK, zatem RT wezmę (mam nadzieję że nie na próżno bo nieporęczna paskuda (nomen omen ;) ) to jest). Wezmę mniejszą i większą mapę aby dostosować się do liczby ew. chętnych.
W ten pon. Indonesia chyba nie dojdzie do skutku, bo jakieś Nations jest planowane, ale w kolejny jestem chętny.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

piotrsmu pisze:piszę się na Railroad Tycoon, o której startujemy? ja mogę być dowolnie wcześnie zabieram Netrunnera, jeśli ktoś będzie chętny przed lub po
Fajnie, co najmniej Europę (bo mniejsza) uda się zagrać a może przy odrobinie szczęścia Western US.
Na razie wygląda że będę bez zawirowań, czyli ok. 17:00.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Paskudnik »

staszek pisze:Kolejny to może być kłopot(Święta),ale za dwa chętnie zagram :)
Ja najprawdopodobniej nie będę miał takiego kłopotu i chętnie w coś pyknę ;) (jeszcze potwierdzę).

Będę na 17:00 na RT - nie wiem, czy zostanie czasu na coś innego, ale nie mam krótkich gier, więc tym razem będę z pustymi rencyma ;)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: gigi »

Będę przed 17:00 :D Przyniosę Potwory w Tokio, Roll:tta i Mumia w bandażach :D
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: gigi »

Dziękuję współgraczom za wczorajsze spotkanie .Było wszystko co tygryski lubią najbardziej.Czyli :wyśmienite towarzystwo,rozmowy o komiksach :D
Graliśmy w Railroad Tycoon na planszy Western U.S.
Jeszcze dwa tygodnie temu ,mówiłem Jaxowi żeby sprzedał Tycoona ,bo przecież ma lepszą wersję ,czyli Age of Steam .
A po wczorajszej rozgrywce ,sam chyba kupię (po raz drugi) :D
Paskudnik też zamierza kupić.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Paskudnik »

Również dziękuję za piątkowe, bardzo przyjemne spotkanie :)
gigi pisze:Paskudnik też zamierza kupić.
- w rzeczy samej, już zamówione :)

Przy okazji, gorąco zachęcam wszystkich do przychodzenia i przyprowadzania znajomych (zwłaszcza nowych osób). Dla mnie piątek jest najbardziej niewygodnym dniem do grania w całym tygodniu, ale postaram się teraz opuszczać jak najmniej spotkań - szkoda by było stracić tak fajne miejsce. Tutaj mam dobrą wiadomość: odkąd jestem w nowej fabryce, buduję w niej od początku ekipę planszówkową. Zainteresowanie jest bardzo duże, grywamy już praktycznie co tydzień. Teraz tylko zostało przekonać ludzi do zmiany miejscówki i terminu na piątek...
sillue pisze:tajemnicą poliszynela jest fakt, że są osoby, których się unika, siada z nimi do stołu rzadko... czasami z powodów czysto obiektywnych, czasami klasycznie "bo tak"...
Z tego powodu często rezygnuje się ze zwyczajowego, jeszcze niedawno, ogłaszania "biorę to i to, kto chętny?"...
+3 - jest to święta prawda i jedynym rozwiązaniem tej sytuacji jakie widzę, jest wprowadzanie świeżej krwi, która w naturalny sposób będzie rozładowywać atmosferę (choć na pewno nie każda nowa osoba będzie "trafiona"). Bez tego to miejsce, jak i każde inne się w naturalny sposób po prostu skończy.
Trutu pisze:(...) w Warszawie pojawiło się tak dużo lokalizacji wg Was atrakcyjniejszych od Politechniki (...)
żarty na bok - pozostałe miejsca w Wawie, jakie do tej pory odwiedziłem, mogą z Agresorem konkurować co najwyżej na stoły, czas zamknięcia i dostępność browaru. A i tu można złączyć ze sobą dowolną ilość stołów. Wszędzie indziej brakuje dobrego oświetlenia, ze stołami też różnie bywa. Dla mnie to miejsce jest najfajniejsze i mam wielką nadzieję, że uda się przywrócić je do dawnej świetności.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Cieszę się że się podobało i to mimo problemów technicznych z torem punktacji, czyli jego brakiem :)
Na bgg piszą że to normalka. Trzeba wydrukować z podstawki - już namierzyłem śliczny plik :)
A zapomniałem że w domu mam jeszcze niegrane Railways Through Time - wygląda bardzo ciekawe. Jak kiedyś znaleźliby się współgracze, to chętnie wypróbuję.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Akryha
Posty: 12
Rejestracja: 09 paź 2014, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Akryha »

Witam
Czy jeśli bym przyszła w wielki piątek z córką 11- letnią znalazłoby się coś ciekawego dla nas do grania?. Jesteśmy rozegrane aczkolwiek super ciężkie tytuły to nie dla nas. Dodam że 11 listopada debiutowaliśmy w Słodkiej Chwili i było super, nie licząc że wszystkie okoliczne stoliki grały w mega ciężkie tytuły.
Awatar użytkownika
xeelee
Posty: 150
Rejestracja: 09 wrz 2012, 15:38
Lokalizacja: Warszawa ~ Wiatraczna
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: xeelee »

w piątek otwarte?
Imię: Łukasz mam
sprzedam
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: gigi »

jax pisze: A zapomniałem że w domu mam jeszcze niegrane Railways Through Time - wygląda bardzo ciekawe. Jak kiedyś znaleźliby się współgracze, to chętnie wypróbuję.
Pewnie znajdą się po świętach.
Akryha pisze:Witam
Czy jeśli bym przyszła w wielki piątek z córką 11- letnią znalazłoby się coś ciekawego dla nas do grania?. Jesteśmy rozegrane aczkolwiek super ciężkie tytuły to nie dla nas. Dodam że 11 listopada debiutowaliśmy w Słodkiej Chwili i było super, nie licząc że wszystkie okoliczne stoliki grały w mega ciężkie tytuły.
Okurat w tym tygodniu mnie nie będzie ,ale w piątek po świętach chętnie przyniosę kilka rodzinnych gier i z Wami zagram :D
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

W piątek może (nie jestem pewien) i jest otwarte, ale w Wielki Piątek nikt nigdy nie przychodzi, zatem nie nastawiałbym się na przychodzenie/granie.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Akryha
Posty: 12
Rejestracja: 09 paź 2014, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Akryha »

dzięki, tak myślałam z tym piątkiem. Teraz w takim razie nie przyjdziemy . Będę miała na uwadze kolejne piątki.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Paskudnik »

Ja to bym dzisiaj w coś chętnie zagrał... :P
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

Paskudnik pisze:Ja to bym dzisiaj w coś chętnie zagrał... :P
Ja też. Najchętniej jakieś ameri z mnóstwem wredności, śmierci i zniszczenia. I piszę absolutnie serio.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: berem »

KubaP. To się doskonale składa i przyjeżdżaj na imprezę do Krakowa na 3 dni. Ja jadę.
Można jeszcze kupić bardzo tanio bilety kolejowe w obie strony jak się pospieszysz. 50 zł Pendolino w 1 stronę.
Umieszczasz informacje na tym forum o imprezach planszówkowych to mógłbyś zamieścić właśnie też wpis o imprezie w Krakowie 24-26.04:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Ludzie umawiają się głównie na gry o tematyce historycznej ale i ameri też może być.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

berem pisze:KubaP. To się doskonale składa i przyjeżdżaj na imprezę do Krakowa na 3 dni. Ja jadę.
Można jeszcze kupić bardzo tanio bilety kolejowe w obie strony jak się pospieszysz. 50 zł Pendolino w 1 stronę.
Umieszczasz informacje na tym forum o imprezach planszówkowych to mógłbyś zamieścić właśnie też wpis o imprezie w Krakowie 24-26.04:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Ludzie umawiają się głównie na gry o tematyce historycznej ale i ameri też może być.
Berem, przecież to w terminie Pyrkonu :)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: berem »

Nie mdleję z wrażenia.
Pyrkony i inne są częstsze a takich kameralnych, specjalizowanych spotkań nie ma wiele.
Rzadko jest okazja na dłuższe wieloosobowe rozgrywki.
Poza tym są ludzie nielubiący podróżować daleko a tu może znajdą się chętni nawet spod Krakowa.
Jakbyś tak mógł zamieścić wzmiankę.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

Zamieszczona w kalendarium.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Ponieważ nikt pali się do zakupu nowego Vaccarino, wziąłem na siebie ten obywatelski obowiązek i poświęcając się dla dobra planszówkowej społeczności wezmę go w piątek do ogrania. Mowa o Temporum.
Wstępnie pisał się Adikom. Pozostałe miejsca wolne.
(pierwsze opinie na bgg i videoprezentacja wskazują na moc trybu 2-osobowego ale mogę sprawdzić i w więcej)

Z tym że nie wiem, o której będę - z powodu zwężeń muszę pomyśleć o alternatywnym środku komunikacji i w wariancie pesymistycznym będę przed 18:00.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
xeelee
Posty: 150
Rejestracja: 09 wrz 2012, 15:38
Lokalizacja: Warszawa ~ Wiatraczna
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: xeelee »

mnie naszła ochota na PowerGrid, najchętniej Australii lub Quebec, wiec ta mapy zabiorę
Imię: Łukasz mam
sprzedam
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Lothrain »

Jax - wstępnie pisałbym się na Temporum, jeśli wygospodarujecie miejsce przy stoliku.
Nurglitch
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2015, 09:01

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Nurglitch »

Hej

Pytanie - nie ma tego w poście otwierajacym ani na fb - jakie macie zasoby? Chodzi mi głównie o stoły i teren do bitewniaków. W jednym batrepie jest śliczny teren do 28mm, macie też teren do 15mm? Właśnie kończę malowanie Polaków i Niemców (44) do IABSM i Chain of Command i chętnie bym ich ustawił przeciw sobie :)
ODPOWIEDZ