(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Pudelek pisze:Nie znalazł ktoś czapki w bibliotece??
czapki nie było widać, ale też nie zaglądaliśmy w każdy kąt...
Scarlet pisze:Wsiąść do pociągu
takie kultowe, wszyscy znajomi grali, a mnie jakoś to omija...
Scarlet pisze:Jacku nawet mnie nie strasz :P
jestem daleki od wszczynania paniki, aczkolwiek gdy to pisałem to przez jakieś co najmniej 15 min. nie działało... http 403 Forbidden przy próbie wejścia na główną stronę... dziś od rana hula i zamówienia mogą spływać szerokim strumieniem... btw. a 'Pięć klanów' będzie jakoś, bo być może ułatwiłabyś mi podjęcie decyzji zakupu?
Scarlet pisze:chyba, że piszesz o innym sklepie :)
no weź...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:jestem daleki od wszczynania paniki, aczkolwiek gdy to pisałem to przez jakieś co najmniej 15 min. nie działało... http 403 Forbidden przy próbie wejścia na główną stronę... dziś od rana hula i zamówienia mogą spływać szerokim strumieniem... btw. a 'Pięć klanów' będzie jakoś, bo być może ułatwiłabyś mi podjęcie decyzji zakupu?
Panie! takie uwagi to w innym wątku, życzenia zakupowe także. Porządek musi być, to nie sejm :mrgreen:
bo zrobimy Tobie "wsad do pociągu" za karę ;)

jak kupisz 5 plemion, to powiem Ci wtedy, że to bardzo chaotyczne i losowe, ale co kto lubi. No i nie będę antyreklamy robił.

(a mi tez wyskakiwał ten błąd 403)
Scarlet pisze:chyba, że piszesz o innym sklepie :)
eeeee! od straszenia konkurencją to jestem ja :lol:
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

No macie rację chłopaki, sprawdziłam - serwer gdzie mam sklep im siał na kilkanaście minut :oops:

Jacku pisz pw - wszystko może być :)
no to teraz nie ma wyjścia, pociągi muszą być :P
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Ja to kurczę mam ochotę na coś ambitniejszego jak ta sławna Agricola którą zachwalacie np. Cywilizacja z tego co wiem chyba za długa, na Battle stara też ktoś kiedyś robił smak;)
Choć z drugiej strony, czwartkowe "imprezy" uczelniane trochę zachęcają do czegoś... mniej wymagającego :P

Zresztą, najpierw ustalę czy nie będę musiał wyjść w połowie, i czy kogoś przytarg.... zachęcę do przyjścia :)
Będę informować :P

A no i PS: Gratuluje sukcesu w sobotę :)
W co grałem:
Spoiler:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Alkes pisze:Ja to kurczę mam ochotę na coś ambitniejszego ...
nas nie musisz na to namawiać, ale jeszcze chwila ;)
na kolejnym spotkaniu ma być sporo nowych osób - deklarowali się również ludzie z biblioteki. Najpierw chciałbym zbadać "rynek" zanim będę 'zmuszał' ludzi do grania np. w Agricolę.
Musimy zobaczyć co kto lubi, w co by chciał grać i czy umie grać ;) wtedy będziemy już się dzielić zgodnie z preferencjami growymi. Nie chciałbym ludzi zniechęcić czy tam zepsuć im grania podstawiając naprawdę ciężkie do ogarnięcia tytuły.

Daj sobie(nam) jeszcze chwilę i rozkręcimy granie, będzie Pan zadowolony :mrgreen:

a imprezówki też mam i mogę wam polecić/pokazać naprawdę rewelacyjne tytuły
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

W sumie masz racje :) w takim razie przyniosę osadników z Catan, może ktoś się skusi :)
W co grałem:
Spoiler:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Co ma zabrać w środę - są życzenia?? pakuję gry w środę z rana, także życzenia do wtorku wieczór proszę.

Zabiorę Agricolę, skoro lud się domaga - znaczy specjalnie dla Jarka :) W sumie w wersję bez kart to zagra każdy i będzie w sam raz na początek.
Blond-rejdża też wezmę bo na ostatnim spotkaniu był szał ;) poza tym coś fajnego też spakuję.


Bogas czekam na info.
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

O w Blood Rage to bym zagrał i siłą zmazał uśmiech z pyska pewnego nazgula.
piton pisze:Zabiorę Agricolę, skoro lud się domaga - znaczy specjalnie dla Jarka :) W sumie w wersję bez kart to zagra każdy i będzie w sam raz na początek
To może wezmę Tzolkina, będzie w miare ciężko i atrakcyjniej od Agricoli bez kart :d Ja bym chętnie obczaił Imperiala, Vanuatu albo Nations, ale pewnie na to ostatnie nie będzie chętnych.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

piton pisze:Bogas czekam na info.
Będę na 95%, ale nie wcześniej niż 17-18ta
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

PanOddjob pisze:O Ja bym chętnie obczaił Imperiala, Vanuatu albo Nations
Kamilu, nie zabiorę żadnych z gier, które wymieniłeś :mrgreen:
Mogę zabrać tylko kilka pudełek, a tych "cięższych gatunkowo" tym bardziej. Muszę to targać, potem tłumaczyć klika/naście minut, a na 3 stoły nie dam rady się rozmnożyć... Na następne spotkania bardzo chętnie, ale pojedynczo.

No i trzeba naprawdę zobaczyć kto przyjdzie, w co lubi (i umie) grać. Zaprosić ludzi do udziału w dyskusji tutaj - żebyśmy mogli się dogadać przed spotkaniem kto w co gra. Kto się nie odezwie nie gra ;) Wszystko jest do ogarnięcia od następnego spotkania - gwarantuję.

Weź Tzolkina, potłumaczysz. B'rejdż też Ci się spodoba.

Poza tym potencjalnie mam zakontraktowany szpil piton rudobrody (aka połykacz sucharów) vs karaibska oferma (aka kulawy z Otmętu), więc mogę być lekko zajęty :mrgreen:

O! mam potwierdzenie
najgorszy pirat w historii napisał pisze:Będę na 95%, ale nie wcześniej niż 17-18ta
spoko 18 styknie, będziesz jechał daj cynk - rozłożę ;)
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja też mogę być na PO ok. 18. Mogę przytargać Five Tribes, 51 stan MS i Terraformację. Będę trenować tłumaczenie :)
Ps. Mam nadzieję, że współgracze 51stanu wybaczą mi kulawe tłumaczenie i dadzą się jeszcze namówić na kolejną rozgrywkę. Postaram się nie zapominać o żadnych zasadach :)
Ze swojej strony ja bym się chciała nauczyć grać np. w Terra Mystikę.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Shantall pisze:Ja też mogę być na PO ok. 18. Mogę przytargać Five Tribes, 51 stan MS i Terraformację. Będę trenować tłumaczenie :)
....
Ze swojej strony ja bym się chciała nauczyć grać np. w Terra Mystikę.
Przybywaj!
Wystarczy, ze weźmiesz jedną z tych gier, czasu na więcej nie starczy ;)
Terrę przyniosę i wytłumaczę, ale nie na to spotkanie. Masz to jak w banku, znaczy za tydzień mogę zabrać :)


na najbliższym spotkaniu zrobimy zebranie organizacyjne, ustalimy szczegóły i od następnego tygodnia możemy grać w ciężkie tytuły ;)
Najpierw zasady, potem granie :D
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

piton pisze:ale pojedynczo
Spokojnie, taki był mój zamysł, wymieniłem tylko typy, z których chętnie bym coś poznał :)
Shantall pisze:Mogę przytargać Five Tribes, 51 stan MS i Terraformację.
Z Terraformacją może być ciężko w 3 godziny. 5 Tribes możesz przynieść, jest chyba szybkie i chętnie poznam :d
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

A co powiecie o zrobieniu przed każdym spotkaniem, tutaj posta organizacyjnego. np:


Spotkanie na PO 2/2017
Kiedy:20.01 środa 16:00-21:00
Gdzie:Politechnika Opolska Wydział Mechaniczny pokój 209

Stół #1
Tytuł: Osadnicy z Catan
Gracze:
-Alkes (kto przyniesie/wytłumaczy)
-ochotnik
-ochotnik
-wolne
Wstępna godzina: 16:15
czas gry ok. 90min.

Stół #2.....


Dodatkowe tytuły:
-Munchkin ( Alkes)
-Biznes po polsku ( Alkes)


tak mniej więcej :p żeby nie było bałaganu, i żeby w razie czego każdy wiedział gdzie szybko znajdzie kto z kim i w co itp :)
i będzie się można dołączać przynajmniej Ci co są tu z nami. nie trzeba będzie czytać całego wątku szukając jednej informacji :)
W co grałem:
Spoiler:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Alkes pisze:A co powiecie o zrobieniu przed każdym spotkaniem, tutaj posta organizacyjnego. np: (...)
wystarczy jak każdy kto przyjdzie na spotkanie poinformuje o tym fakcie resztę. jak większość ludzi będzie dawać znać, to spokojnie sobie poradzimy.

W zamierzchłych czasach każdy uczestnik pisał, że będzie/nie będzie no i ewentualnie z jaką grą. Potem ludzie dopisywali się do konkretnego tytułu i ten co przynosił grę pisał zazwyczaj, że jest komplet do grania. Działało wyśmienicie.
Zacznijmy od tego, żeby każdy (większość...) dawał znać na forum czy będzie czy nie będzie na najblizszym spotkaniu. Wystarczy dać znać dzień dwa wcześniej. Potem zaczniemy się dzielić na stoliki tutaj - jest to do zrobienia, już tak funkcjonowaliśmy.

Trzeba w ludziach wyrobić nawyk pisania i tym samym nie olewania reszty - będzie? nie będzie? O tym bym chciał pogadać na najbliższym spotkaniu i poprosić bywalców o zapowiadanie się poprzez forum.

każdy inny klub - miasto funkcjonuje na analogicznych zasadach. Jak ktoś chce pograć i będzie szanował zasady panujące w grupie, to będziemy wszyscy zadowoleni ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Okej, to teraz nic tylko czekać na środę :)
W co grałem:
Spoiler:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Alkes pisze:Okej, to teraz nic tylko czekać na środę :)
Pomysł ze zorganizowanym postem jest bardzo fajny, tylko nic nam nie da jak będzie pisać 5 osób, a przyjdzie 15 ;)
dlatego musimy zacząć pracą u podstaw i poprosić grzecznie o zapowiadanie się i aktywne uczestnictwo na forum. jak to dotrze do ludzi, będziemy udoskonalać metody umawiania się
Do środy!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

piton pisze:
Alkes pisze:Okej, to teraz nic tylko czekać na środę :)
Pomysł ze zorganizowanym postem jest bardzo fajny, tylko nic nam nie da jak będzie pisać 5 osób, a przyjdzie 15 ;)
[...]
jak to dotrze do ludzi, będziemy udoskonalać metody umawiania się
Do środy!
To ja ciut z drugiej strony podszedłem :P
że jak ludzie zobaczą że już coś takiego działa, znaczy warto na to zwrócić uwagę :)
Nie mniej, to ja chętny na tę Agricole w środę, bądź by zaznajomić nowe osoby z Catan'em :P ( choć z tego co wiem, to ja nie nadaje się na nauczyciela)
W co grałem:
Spoiler:
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

przyznać się, bo i tak się dowiem... kto ma parcie na membranę i będzie się jutro lansował w radyju (a przy okazji chwalił się znajomością z planszowym opolem)?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

a Pan bez fejsbuka... to trzeba posłuchać żeby się dowiedzieć kto ;)
jutro o 21:00 tutaj:
http://radio.opole.pl/19,0,radio-opole-2-dab
audycja Opolskie Akademickie - nasi studenci będą :lol:
(ja bym poszedł, ale ostatnio lansowałem się na 24 opole, to mi zabronili teraz)
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

jak ktoś ma ochotę na radiowy lans to niedługo ( mam nadzieje) ja do siebie na audycje zaproszę :P
W co grałem:
Spoiler:
Carrownica
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2016, 18:31
Lokalizacja: Gliwice/Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Carrownica »

Scarlet pisze: Nicole - fajnie że będziesz, ja też postaram się być i wezmę Wsiąść do pociągu - mogę przysiąść nawet :P
Super :mrgreen:

Przyprowadzę ze sobą kolegę, będzie punktualnie o 16 i też chciałby w pociągi zagrać.
Tylko on się boi, że sobie nie poradzi, bo jedyne w co grał w życiu to chińczyk i eurobiznes.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Carrownica pisze:Przyprowadzę ze sobą kolegę, będzie punktualnie o 16 i też chciałby w pociągi zagrać.
Tylko on się boi, że sobie nie poradzi, bo jedyne w co grał w życiu to chińczyk i eurobiznes.
uważaj na takich cwaniaków, tacy są najgorsi. też sobie takiego ostatnio przyprowadziłem. w magnum sal zebrał ode mnie 2x więcej punktów... (i proszę bez złośliwych komentarzy pod moim adresem...)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Carrownica pisze:rzyprowadzę ze sobą kolegę, będzie punktualnie o 16 i też chciałby w pociągi zagrać.
Tylko on się boi, że sobie nie poradzi, bo jedyne w co grał w życiu to chińczyk i eurobiznes.
łeee kolegę ;) a gdzie koleżanka :D
Jak masz jeszcze chętnych do grania, to zapraszaj śmiało!

i spokojnie, jak kolega ma więcej niż 7 lat to sobie doskonale poradzi w pociągach :mrgreen:
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Jestem pewny ze poradzi sobie lepiej niż ja :p
(14pkt \o/)
W co grałem:
Spoiler:
ODPOWIEDZ