(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Na złość zakończymy dzień Brassem :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

cezner pisze:Na złość zakończymy dzień Brassem :-)
to też na 4 osoby, więc dalej jest piątym kołem u wozu ;)
no i grajcie, trening czyni mistrza ;)

udanej zabawy i czekam na relację z gier.
(ja dzisiaj jestem doktor@haus ;) )
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

przecież możemy zmienić grę tak, aby grało pięć osób :?:
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Oczywiście że możemy. Na pewno znajdziemy coś na 5 osób.
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Sushi GO jest na 5 osób 8)

Miłej gry :D
W co grałem:
Spoiler:
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 498 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

No i się uzbierało towarzystwa na 2 x 3 os. (Forge War, The Ancient World, Najemnicy) - dzięki Aniu i Kasiu za przytarganie tego dobrego. Trochę nam zeszło - Czarku, wybacz... Dzięki.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Dzięki za wczoraj, gdyby nie Ania to bym nie pograł :)

Piękne dzięki za Ancient World - w sumie cięższa gra familijna Ryana Laukata (jak wszystkie od tegoż autora). Chciałem poznać, bo po sieci krążą w sumie pozytywne opinie.
Wszystko poprawne działa, ale bez fajerwerków mechanicznych - stawianie ludzików, zbieranie zestawów, troszkę losowości. Jak na swoją kategorię dobra gra, ale dla geeków nie polecam.
W sumie trzeba zbierać zestawy banerów/flag, które dostajemy tylko z kart budynków i z kart potworów. No to całą grę pozyskujemy budynki i walczymy z potworami ;) jakiś tam silnik robimy i tak cały czas. Gra familijna spoko, ale nic więcej.
Kasia wytłumaczyła grę bardzo sprawnie, a Jacek grał bardzo sprawnie ;) jestem Wam za to wdzięczny :)
j_g pisze:Trochę nam zeszło
a nie mówiłem ;)
gildhallalala, znaczy po naszemu Najemników, trzeba grać na max. 3 osoby, he?
To gra dwuosobowa w sumie...
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Noo ci Najemnicy to na 4 na pewno nie są. Czekając na swoją kolejkę po pierwsze można zasnąć a po drugie jeszcze stracić połowę wyłożonych kart lub/i kart na ręku.
Może na 2 osoby to lepiej działa. W każdym razie zdecydowanie nie jest to mój typ. Ale rozumiem, że może się podobać.
No a Forge War to bez komentarza... Nie mogę sobie wyobrazić grania w to w wersję pełną.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Dzięki za wczoraj. Forge War szczerze nawet przypadł mi do gustu, nie jest zbyt ciężki, a uświadczyłemplanowania. Dla mnie w sam raz nawet :)
Jak poszedłem spać przed północą to rano nie do końca przytomny wstałem :P
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

cezner pisze:ja Ci mówię, czas zmienić męża :lol:
hahaha mówisz? :P

w sumie dziś odsypia wczoraj więc znów wieczór mam z głowy więc 8)
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 498 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:gdyby nie Ania to bym nie pograł :)
bo nie ma co się czaić... piszesz jasno, że możesz, że chcesz i reszta ma moralny obowiązek się dostosować, a już tym bardziej, że spotkanie w bezpośrednim otoczeniu przebogatej czarkowej kolekcji - zawsze coś odpowiedniego pod ręką by było...
piton pisze:Wszystko poprawne działa, ale bez fajerwerków mechanicznych
moja opinia podobna... trochę to za płaskie, brakuje tego czegoś. do zagrania raz na jakiś czas (więc ok, bo macie tego tyle, że nie sposób wszystkiego przerobić w rok (za co po stopach całuję)).
piton pisze:Kasia wytłumaczyła grę bardzo sprawnie
o tak, wdzięcznym...
piton pisze:Jacek grał bardzo sprawnie ;)
jako planszowy wolnomyśliciel potrzebowałbym 2x tyle czasu do namysłu, aby to miało dla mnie sens, ale nie chciałem powodować nadmiarowej negatywnej interakcji wykraczającej poza zasady opisane w instrukcji. w sumie często się łapałem na nieprzemyślanych posunięciach. do tego jeszcze sprytni współgracze psuli mi szyki w ostatniej chwili (a ja im pewnie nie) i wyszło, jak wyszło...
cezner pisze:ja Ci mówię, czas zmienić męża :lol:
najlepiej zmienić go w taki sposób, aby przychodził na nasze spotkania... słyszałem, że w dzisiejszych czasach ponoć wystarczy dzieciom dać naładowane smartfony i na kilka godzin ma się je z głowy... no wydatek jest, ale może warto zainwestować (mam więcej takich cennych rad w zanadrzu, jakby co).

ps. ktoś już wie, co za tydzień, bo nie słuchałem Pitona, jak mówił (bo akurat słuchałem Kasi, jak mówiła)?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:bo nie ma co się czaić... piszesz jasno, że możesz, że chcesz i reszta ma moralny obowiązek się dostosować
O! tego nie wiedziałem. Popatrz, ile to się dowiem z forum
Ja zawsze kieruję się zasadą, że jednak mniejszość dostosowuje się do większości i jeśli mam komuś psuć szyki to pokornie się wycofam. Bez focha.
Uważam, że lepiej jak 4 osoby wesoło pograją, niż w piątkę szpilować i mieć pretensje do kogoś, no i do tego nikłą przyjemność z gry...
Aaaaa*...do tego przyszedłem później (no bywa przecież) i dołączyłem bez słowa protestu do tego co podali na stole, bez wywracania tegoż do góry nogami. No i pograliśmy fajnie spędzając czas :)

Oczywiście standardy mocno się zmieniły w naszym świecie (...planszowym), ale nadal jestem za demokracją i jej pozostaję wierny. Nie taką na 38% z 40% zainteresowanych rzecz jasna.
Chociaż czasem jeden człowiek może przekrzyczeć innych. Bywa. Do czasu.


*proszę nie mylić ze świętą bestią z Arrrggghhh
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 498 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:Ja zawsze kieruję się zasadą, że jednak mniejszość dostosowuje się do większości i jeśli mam komuś psuć szyki to pokornie się wycofam. Bez focha.
no, bo w sumie to tak dziwnie działa... reszta ma moralny obowiązek się dostosować do Ciebie, pod warunkiem, że Ty się wycofasz bez focha.
piton pisze:Uważam, że lepiej jak 4 osoby wesoło pograją, niż w piątkę szpilować i mieć pretensje do kogoś, no i do tego nikłą przyjemność z gry...
zawsze coś się wykombinuje... np. biorę zombiego terrora - trójka sobie gra w cośtam, a my se w parze w ww... i wtedy tylko Ty jeden masz nikłą przyjemność... ale przynajmniej wszyscy se grają.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

jak w orędziu ;) na około i najwyższej próby populizm :P

proponuję przez 5 lat organizować, przynosić (kupować) i tłumaczyć innym gry, a potem dostać nagrodę ...
To wtedy możemy sobie pogadać o moralności.
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 498 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

nie wiadomo w jakim stanie psychicznym ostatecznie skończył hrabia M.Christo, ani nie wiemy dokąd zabrnie w swym życiorysie pan prezes, ale papież nawołuje, by wzajem odpuszczać...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

za niedługo to większość ludzi będzie się mogła poczuć się jak (obywatel) Monte Chtristo (ze Zmienników).
o prezesa się nie martw, za niedługo będziemy na defiladach jego urodziny obchodzić i znajomość biografii będzie pomagać w szybszym uzyskaniu paszportu.

Dlatego ja tam optuję za demokracją i uczciwym podejściem do tematu. Szczerość i szacunek w klubie Tęcza to przecież norma była.
Moralny zwycięzca, ale obrzucony dużą kupą, to nie jest to najlepsza fucha w mieście ;) medali nie dają, a smród i złe wspomnienia pozostają.
Odpuścić zawsze można, a czasem trzeba. Skoro sam papa to rekomenduje ;)

Udanego weekendu Jacku, już nie spamuje. Idę pograć albo świeczki palić...
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

piton, jak widac po tym co sie dzieje w swiecie - demokracja jest przereklamowana, bo jak do glosowania bedziesz np Ty i 2 nowicjuszy, to zawsze mozesz zostac przeglosowany, ze gracie w monopoly ;)

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Ziemniaczek1
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2017, 22:02

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Ziemniaczek1 »

Hej, jestem tu nowy i szukam ludzi chętnych do gry. Mam pytanie czy spotkania organizowane są tylko w środę czy są jeszcze jakieś inne dni? Ewentualnie czy byłby ktoś chętny na grę w niedziele/poniedziałek. Sam próbuje kogoś nakłonić lecz z marnym skutkiem, a na moje nie szczęście środy zwykle mam zajęte :[
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Ziemniaczek1 pisze:Hej, jestem tu nowy i szukam ludzi chętnych do gry. Mam pytanie czy spotkania organizowane są tylko w środę czy są jeszcze jakieś inne dni? Ewentualnie czy byłby ktoś chętny na grę w niedziele/poniedziałek. Sam próbuje kogoś nakłonić lecz z marnym skutkiem, a na moje nie szczęście środy zwykle mam zajęte :[
Witaj,
spotkania oficjalne są tyko w środy, a w okresie wakacyjnym może nie być żadnych spotkań.
Trochę ludzi gra w Opolu i okolicach, ale czasu i zgrania zawsze brakuje ;)

Napisz w co grasz, w co lubisz grać - konkretne tytuły - i wtedy odezwą się odpowiednie osoby do grania.
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Cześć wszystkim :)


Czy w tą środę - 26.07 - znajdzie się miejsce i chętni do grania???

My z Marcinem będziemy oboje w Opolu i jesteśmy chętni :)
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ja też chcę się wybrać jakby co
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 498 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

ach oj,

także zgłaszam gotowość, gdyby coś w tę środę ewentualnie możliwie poniekąd...

ps. tak se nieśmiało pomyślałem na kolejne niepolibudowe wakacyjne spotyki o Tawernie za halą Gwardii... warunki stolikowe względnie znośne (do głębszego zbadania), pn-śr nieczynne, ale np. czwartki do 21.00... kompletnie nie wiem co oni na to i jak u nich tymi wakacyjnymi dniami z obłożeniem, ale mógłbym zadzwonić/podejść; np. piwo za 6-7zł, więc jakoś bardzo tanio nie jest - taki bardzo luźny pomysł, inna lokacja mi nie przychodzi teraz do głowy).
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Niestety, w tym tygodniu mój lokal nieczynny. Mam gości.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

cezner pisze:Niestety, w tym tygodniu mój lokal nieczynny. Mam gości.
uff... bo nie dałbym rady, a tak nic mnie nie ominie :P

To teraz trzeba szukać alternatywnych lokali, z drogim piwem (Jacek stawia słyszałem)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 498 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:To teraz trzeba szukać alternatywnych lokali, z drogim piwem (Jacek stawia słyszałem)
Ja tam w ogole jestem za tym, by właścicielom wyciągniętych tytułów współgracze stawiali z wdzięcznością kufelek (Piton dziś już pewnie by dogorywał czekając na przeszczep wątroby, niekoniecznie od Ani i Arletki)... Tylko, aby jakość tytułów nie przeszła w ilość...

Dzwoniłem do tej Tawerny. Są na tak. W czwartki nie mają za dużego obłożenia - stolik, dwa stoliki w środku zajęte (o ile nie pada), większość klientów koczuje na powietrzu. Mówiłem, że na nas dużo nie zarobią, a stolików trochę mogą stracić, bo być może trzeba będzie dwa ze sobą zestawić, ale nie mają nic na przeciwko.

A dresik: http://tawernagwardia.pl/

Pasuje komuś?

PS. Piton, ten Guildhall w dobre ręce oddajesz, czy zniknie z horyzontu? Co prawda po niemieckiemu, ale poza tym mi się podobało, szkoda by było stracić...
ODPOWIEDZ