(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: sebastianbl1 »

aaa i pytanie ilu Was jest :)


s
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jerrymagu »

Dwóch a trzeci dojdzie później

tak w Da Chwila
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jerrymagu »

bardzo dziękuję za bardzo mile spędzony wieczór z Kolegami
Zagraliśmy w Grand Cru i Navegador (tutaj Sebastian pokazał klasę jak wygrywać trzeba ;)
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Przemekk »

Ktoś zamierza się jutro pojawić?

Ja jestem bardzo chętny na jakąś grę w miłym gronie na przykład na Automobile albo Periklesa.

Będę przed 17:00, rezerwowo biorę ze sobą Caylusa.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

będę o 17:00 z Olympusem (http://www.boardgamegeek.com/boardgame/73070/olympus)
[mało na razie rozpropagowana gierka - tylko 2 (z 48) moich geekbuddies grało i obaj oceniają na 8, zobaczymy]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Keleno »

jax pisze:będę o 17:00 z Olympusem (http://www.boardgamegeek.com/boardgame/73070/olympus)
[mało na razie rozpropagowana gierka - tylko 2 (z 48) moich geekbuddies grało i obaj oceniają na 8, zobaczymy]
Gierka wygląda fajnie, jeśli można to byśmy się z Lotharem chętnie dołączyli :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Keleno pisze:
jax pisze:będę o 17:00 z Olympusem (http://www.boardgamegeek.com/boardgame/73070/olympus)
[mało na razie rozpropagowana gierka - tylko 2 (z 48) moich geekbuddies grało i obaj oceniają na 8, zobaczymy]
Gierka wygląda fajnie, jeśli można to byśmy się z Lotharem chętnie dołączyli :)
świetnie, to skład minimalny juz mamy :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Hm... nowa gra... zamiast tych, w które na pewno mam chęć zagrać? Ryzyuko rozczarowania czyli. A jeśli się spodoba, to jeszcze gorzej - zagrożenie kolejnymi wydatkami i bardziej zagraconym mieszkaniem??? Nie, dziękuję bardzo. Chociaż... właściwie, to czuję, że moja silna wola słabnie :wink:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Cin »

jax pisze:
Keleno pisze:
jax pisze:będę o 17:00 z Olympusem (http://www.boardgamegeek.com/boardgame/73070/olympus)
[mało na razie rozpropagowana gierka - tylko 2 (z 48) moich geekbuddies grało i obaj oceniają na 8, zobaczymy]
Gierka wygląda fajnie, jeśli można to byśmy się z Lotharem chętnie dołączyli :)
świetnie, to skład minimalny juz mamy :)
będę i chętnię dołączę

edit: jednak niestety mnie nie będzie
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: piotrsmu »

chętnie również się dołączę
jax pisze:
Keleno pisze:
jax pisze:będę o 17:00 z Olympusem (http://www.boardgamegeek.com/boardgame/73070/olympus)
[mało na razie rozpropagowana gierka - tylko 2 (z 48) moich geekbuddies grało i obaj oceniają na 8, zobaczymy]
Gierka wygląda fajnie, jeśli można to byśmy się z Lotharem chętnie dołączyli :)
świetnie, to skład minimalny juz mamy :)
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Vester »

Zdajcie. proszę, relację z pobytu na Olimpie, bo grę mam na celowniku i ktoś musi postawić kropkę nad i. :)
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
zmagania na Olimpie się nie odbyły, gdyż zapowiadano wielkie grzmienie (koncert) i stwierdziliśmy, że nie ma co w takich warunkach grać i postanowiliśmy "szybki przerywnik" rozegrać przed przeniesieniem się gdzieś indziej.
Jako, że podbój Olimpu odwołano, odwołano również koncert i zostaliśmy zmuszeni do składania ofiar pod szczytem - Offering - czyli szybką 2.5-godzinna gierkę o poruszaniu znaczniczków w górę i w dół (w klimatach właściwych).
Gra dla fanów licytacji i to przez wielkie F. Każda runda składa się z 3 prób wylicytowania przez aktywnego gracza zestawu 2 kafelków dla siebie, po czym niezależnie od powodzenia kolejny z graczy staje przed tą samą próbą wybrania czegoś dla niego. Trwa to tak długo, aż każdy z graczy miał okazję być aktywnym graczem. Zaznaczyć należy iż wylicytowanie zestawu, gdy nie jest się graczem aktywnym, przekreśla nasz udział jedynie w licytacjach podczas trwania kolejki obecnego aktywnego gracza. Przy zmianie gracza aktywnego otrzymujemy na powrót prawo udziału w licytacji. O ile brzmi to bardzo skomplikowanie, to po kilku obrotach łapie się o co chodzi (w 3/4 przypadków :P).
Otwarcie przyznaje, że nie jestem fanem gier licytacyjnych, jednak gra wygląda ciekawie pod tym względem licytacje się zazębiają i należy rozważnie gospodarować gotówką. Można, a nawet trzeba, oferować zestawy, które jedynie z wielkim żalem na sercu zostaną wzięte przez pozostałych graczy, aby następnie pozyskać coś wartościowego dla siebie. Nadmiar możliwości sprawia jednak, że bardzo ciężko przewidzieć kto ma jaki plan na grę i jeśli gra się z osobami próbującymi tej trudnej sztuki to można szybkie TtA rozegrać na boku.
Pod względem wykonania gra bardzo ładna, plansza lekko zbyt brązowa, lecz drewniane zwierzątka umilają rozgrywkę, grubości tektury nie mierzyłem, acz wydaje ona bardzo przyjemny stukot podczas układania kafelków.
Jedyną wątpliwość jaką posiadam, to kwestia korupcji. Wydaje mi się iż jest to najmocniejsza z akcji, gdyż nie dość iż podnosi na wybranym z torów to dodatkowo obniża innego z graczy. Ochroną jest rozwój na drugim z torów - Strażnika, ale ostatecznie jeden gracz (najwyżej na torze korupcji) obniża jednego z pozostałych graczy i tylko jeden z nich (albo i sama osoba korumpująca) może znajdować się na pozycji chroniącej przed tym atakiem. Zapewne poprzez licytacje mechanizm ten się równoważy (chcesz mocną akcję - zapłać) pozostaje jednak niezwykle wkurzającą akcją, gdy ofiarą korupcji paść musimy (minimalnie gorsza pozycja na torze Strażnika) i inni gracze doszukują się gdzie mogą najbardziej zaszkodzić. Dodatkowo jest spora szansa paść ofiarą ataku w następnej turze.
Dziękuję za grę, bardzo przyjemny tytuł, chociaż ciężko namówić mnie będzie na kolejną partię.
Na drugim stole w tym czasie rozegrano Caylusa.

Padła propozycja ruszyć na podbój Olimpu w piątek, jeśli właściciel gry wybłaga łaskę u Posejdona i postanowi uciec na jakichś małych łódeczkach przed tłumem chętnych graczy (:P) to mogę spróbować tłumaczyć zasady.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Przemekk »

Ja pozwolę sobie krótko podsumować Caylusa. Podobnie jak przy sąsiednim stoliku graliśmy raczej kontemplacyjnie (3 godziny samej rozgrywki + tłumaczenie zasad), choć w żadnym razie nie mogę powiedzieć, żeby było nudno. W dodatku ta kojąca płynność rozgrywki i elegancja mechaniki przypomniały mi, że to naprawdę dobra gra.

Jeśli chodzi o naszą koncentrację, było niestety trochę gorzej, ale nie mam wrażenia żeby to wpłynęło na ogólny wynik. Prawdę mówiąc zostałem wręcz wdeptany w ziemię będąc 30 punktów za przeciwnikami ( i to z całkiem sensownym wynikiem 80). Niemniej wykonałem sporą część mojego planu, a rozgrywka długo była naprawdę wyrównana.

Dzięki za grę :)
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
balush
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 01:08

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: balush »

To poniedziałkowe granie to impreza zamknięta, czy też poszukujecie nowych zawodników?
Jeśli można dołączyć, to chciałbym się zjawić z kolegą. Zabrałbym Race for the Galaxy.

Balush
Łukasz
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Geko »

balush pisze:To poniedziałkowe granie to impreza zamknięta, czy też poszukujecie nowych zawodników?
Jeśli można dołączyć, to chciałbym się zjawić z kolegą. Zabrałbym Race for the Galaxy.
Spotkania mają charakter otwarty.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Tak, śmiało niechaj chętni przybywają :)
Okazuje się, że wbrew zapowiedziom jednak mogę przyjść. Chętnie skoczę na Olimp, też coś swego przyniosę... Tylko jakoś cicho tu, czyżby tylko dwójka nowych zamierzała przybyć? :|
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

Ja dziś pasuję. Idę do skate-parku :D
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Keleno »

Mnie też nie będzie.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Atamán »

Ja mogę wpaść powiedzmy ok. 18.

edit: jednak mnie nie będzie.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Eh... przyszedłem ok. 17, nikogusieńko nie było... jakoś zamarło planszówkowanie :(
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 157
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: tytus »

Micelius pisze:Eh... przyszedłem ok. 17, nikogusieńko nie było... jakoś zamarło planszówkowanie :(
Było dwóch nowych graczy, którzy czekali na całą ekipe. Niestety nie wpadliście :(
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Cóż, szkoda, że nie wpisali dokładnie kiedy przyjdą - albo trochę nie poczekali... Wyjątkowo pechowo wyszło; zwykle w każdy poniedziałek jest 4-8 stałych bywalców, nie licząc tych rzadszych...
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
balush
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 01:08

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: balush »

Zgadza się, zgodnie z obietnicą byliśmy we dwóch. Od 18 do mniej więcej 22. Pograliśmy w Race for the galaxy.
Łukasz
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: KubaP »

Pytanie, czy na Ursynowie są jacyś gracze chętni do wychodzenia w miasto z grami? Jest taka knajpka przy KENie, przy tym paskudnym kościele na Stokłosach - nazywa się Cafe Roskosz. Jest bezalkoholowa i bezpapierosowa, ale za to jest cicha i przyjazna. Mniej więcej naprzeciwko sklepu z bitewniakami przy KENie. Może ktoś miałby ochotę się tam spotykać, nawet na jakies proste gierki, typu Osadnicy, czy Dragon's Ordeal? Oczywiście chętnie też nauczę się (albo nauczymy z żoną) czegoś nowego.
Pozdr,
Kuba
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

KubaP, życzę Ci powodzenia, ale wydaje mi się, że Warszawa jest za mała ( :shock: )na kluby dzielnicowe :( Dzięki Agresorowi chętni mogą co tydzień pograć, ale nawet znane wśród weteranów poniedziałkowe CDC nie zawsze zbiera dużo osób... no, ale może akurat zasiejesz twórczy ferment :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
ODPOWIEDZ