(Wałbrzych) - spotkania do grania

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: grzemek »

Złota zasada Zombicide - nie rozdzielamy się!;)

Świetnie, że w Wałbrzychu (moje rodzinne miasto) zarażacie planszówkami, chciałbym się kiedyś spotkać i pograć jeśli nie macie nic przeciwko:)
przed grami wysyłacie sobie liste w co będziecie grać? czy na spontanie kto co przyniesie?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

czasami ustalamy a czasami jest spontan co kto przyniesie :) jak coś to wpadnij kiedyś nas odwiedzić :)

w Zombicade to było tak... idziemy sobie razem i wszystko jest ok, aż tu nagle pada stwierdzenie " w scooby doo zawsze się rozdzielają" noi było już za późno :) zombie biegacze dostali dodatkowy ruch i było przechlapane ^^ dwóch z 6 graczy odpadło, ale ich figurki dalej ganiały po planszy jako zombiaki xD dopóki ich nie zastrzeliliśmy :)
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Jelithe »

No nie, tyle fajnych rzeczy mnie ominęło :cry: Jak ja nie cierpię jeździć w delegację! :evil:

Które to Zombicide? Kto stał się szczęśliwym posiadaczem? Też mi wpadła w oko ta gra. Po robocikach mam ochotę na kolejne malowanie figurek ;-)

A jak dodatek do Space Alert? Dużo zmienia w rozgrywce? W to też chcę zagrać!! :cry:
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

w dodatek nie udało nam się zagrać, ale będzie fajny, sama instrukcja ma ponad chyba 30 stron :D zombiciedie to ta wesoła gra o zombiakach i ludziach co muszą przetrwać myślałem o niej długo i Krystian który przytargał ją przekonał mnie do tego tytułu xD pożyjemy zobaczymy jak to mówią
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/113924/zombicide
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

przepraszam, że tak krótko we wtorek - cos mój organizm się zbuntował przeciwko mnie. Dzisiaj pół dnia nieprzytomny ale coś naskrobać trzeba.

1 - Mage Wars w którego zagraliśmy z Jackiem i Krystianem. Gra zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Kiedyś sporo grałem w MTG to mechanika gry wydaję się w miarę prosta i przejrzysta. Trzeba tylko zapoznać się z kartami w księdze czarów i opracować jakaś taktykę :) inaczej to się gra tak jak my graliśmy rzucając co popadnie a potem "aaaaaaa można było użyć tego". Rozgrywka na przyszłość zapowiada się ciekawie.
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/101721/mage-wars

2 - Nox fajna szybka karcianka - staramy się uzyskać jak najwięcej punktów zagrywając karty na siebie lub przeciwników. Trzeba zagrać w więcej osób niż 3 :)
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/123370/nox

3 - Zombicide - tym razem scenariusz poszedł nam w miarę szybko. Nie rozumiem ludzi którzy twierdza by się nie rozdzielać. Rozdzieliliśmy się na początku na dwie grupy z czego jedna grupa to byłe ja solo z dwoma obrzymami i łomem. Potem rozdzieliśmy się chyba na trzy grupy - chyba bo skupiłem się na tym co sie dzieje w moim obszarze. Poszło nam szybko i skutecznie. Jaki jest sens by 6 osób trzymało się razem i strzelało do biednych zombie np. w jednym budynku - to nie stanowi zagrożenia dla graczy a gdzie adrenalina xD

4 - Smallworld Undeground - nie wiem jak do tego podejść, totalne szaleństwo. Artefakty i legendarne miejsca na planszy które dają bonusy. Dochodzi do tego, że nagle do kogoś lecą przez cała plansze krasnoludki na latającym dywanie i spuszczają ufortyfikowanym mumią brudną skarpetę na głowie przez co te uciekają w popłochu. Potem pojawia się duch który powoduje, że dany obszar jest niedotykalny i heja. W połączeniu tych trzech artefaktów wychodzi mini bomba nuklearna. Ogólnie większa bania niż w zwykłym Smallwordzie. Niektóre rzeczy są fajne inne przegięte. Smallworld jedynka wydaję się być dla mnie bardziej przejrzysty i do opanowania :)

Avalon był fajny - jak nie pójdę na misję to obiecuję, że spalę sam zamek i nie ma znaczenia czy jestem dobry czy zły, spalę go jak nie pójdę. Dzięki Krystian za pomoc ^^
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Jelithe »

Obrazek
Dla mnie wczorajszy wieczór rozpoczął się od siekania zombiaków. Dostałam piłę łańcuchową i mój bohater Ned ruszył na spotkanie przygody :D Fajnie było, choć jakoś tak łatwo. Zombiaki wszystkie padały jak za sprawą czarów. Nawet po rozdzieleniu się (a podobno główna zasada to: NIE ROZDZIELAĆ SIĘ!) nie napotkaliśmy większych problemów. Jedynie Krystian nas terroryzował strofując i upominając, że taka postać to snajper, taka to walka wręcz, itp. :D Co nie zmienia faktu, że gra choć zupełnie nie w moim typie rodzajowym (zapamiętały euro-gracz z drobnymi odchyłkami w stronę gier typowo kooperacyjnych), bardzo mi się podoba. To pewnie jej ładna oprawa graficzna i zabawny klimacik zombie zadziałały. Do tego ostatnio niezmiernie mnie pociągają figurki i miałabym ochotę podziałać farbkami (z efektem zapewne miernym) na tych małych zombie ;-)

Drugim tytułem, jak wjechał na nasz stół był tradycyjnie Avalon. To była ciężka rozgrywka na 7 osób. Graliśmy z Oberonem w układzie 3:4, żeby choć trochę osłabić złych. Jednak w przeciwieństwie do Artura, mam wrażenie, że wczoraj jakoś tak nie grało. Nie wiem dlaczego. Może taki dzień…

Obrazek
Po ciężkim Avalonie podzieliliśmy się na dwie grupy i jeden stół zagrał w nowego Small Worlda Underground, który wyraźnie wzbudził sporo emocji, a drugi stół ze mną w składzie rzucił się na Space Alert z dodatkiem The New Frontier. To była porażka. Udało mi się zapisać imię na karcie rozwoju mojego bohatera i odznaczyć, że wyrażam zgodę na klonowanie. Jednak żadnego punktu rozwoju nie zdobyłam. Mało tego, żadnej misji nie udało nam się przejść. Android mnie osobiście wykańczał. Zdecydowanie trzeba się z nim i jego brakiem mózgu oswoić, jeśli się nie gra w pełnym 4-osobowym składzie. Do tego raz graliśmy za szybko, raz za wolno i jakoś zupełnie nie mogliśmy się zsynchronizować. To oczywiście nie zmienia faktu, że grę lubię i chcę grać więcej. W końcu mój biedny bohater jakiś punkcik rozwoju otrzyma ;-)

Na koniec rozegraliśmy jeszcze 3-osobową partyjkę RftG. Jak zwykle nie dochodziło mi nic co chciałam, ale ostatecznie i tak skończyłam z całkiem przyzwoitym wynikiem 43 pkt. zagrywając brązową szóstkę i szóstkę dającą punkty za bonus z explora na światach i technologiach. Zdecydowanie jednak wolę grę w składzie 2-osobowym z opcją wykładania dwóch kart akcji równocześnie.
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

Wesołych Świąt oraz Planszówkowego Nowego Roku :) !!
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

informacje ogólne na forum:

zbieram ekipę na jedną rozgrywkę do Twilight Imperium :) ( rozgrywka około pół dnia ;) ) bo nie ukrywam, że bardzo już zatęskniłem za tym tytułem

oraz informacja II zbieram ekipę na kompanie w Descent II :) (zajmie to prawdopodobnie jedno popołudnie)
Bachgyn Bach
Posty: 10
Rejestracja: 13 lut 2014, 22:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Bachgyn Bach »

Artur, a co powiesz na Game of Throne we wtorek? Chętnie bym sobie pograł (i przegrał). Martynę proszę o niezapomnienie Avalona :D Coraz bardziej mnie (i Sylwię) ta karcianka wciąga.

Zdrówko i do zobaczenia :D

Dominik
All this has happened before. All this will happen again.
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

sadze ze z gra o tron nie będzie problemu :)
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Jelithe »

Avalon zawsze w torbie, więc bez obaw ;-) Choć nie wiem jak Artur to zniesie :-p Może partyjkę w Agentów rozegramy?

Na TI się piszę, ale mam ograniczone zasoby czasowe. W najbliższym czasie jedynie weekend 1-2 marca mam wolny, a w tygodniu po 16:00.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Jelithe »

Robię eksperyment z dodawaniem zdjęć przez Tapatalk :-) Mam nadzieję, że będzie je widać. Poniżej powinna być nasza desperacka walka z niezliczonymi hordami zombie. Przegraliśmy. Ale to wszystko przez to, że nie dostałam piły łańcuchowej ;-(

Obrazek

Obrazek

A tu w końcu po długim noszeniu Brass zawitał na naszym stole :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

Stateczki do Eclipsa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Jelithe »

Cudne!! Chcę!! :D :D :D
DominikBG
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2014, 21:37

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: DominikBG »

Witam,
Jestem z WCh gram od dawna ale moja przygoda głównie związana była z D&D i Dragon Age, ale zakupiłem BG Small World i zacząłem grać. Chętnie się dołączę i wzbogacę wiedzę na ten temat. Co więcej zapraszam do mnie na Small World. Najbliższy planowany zakupS do Swiat Dysku, Talizman Magia i Miecz i oczywiście Chaos w Starym Swiecie.
Pozdrawiam
Dominik
DominikBG
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2014, 21:37

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: DominikBG »

Gdzieś czytałem, ze spotykacie się regularnie we wtroki w jakimś miejscu, można wiedzieć co i gdzie? Jak coś jestem dostępny na PW.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Jelithe »

DominikBG pisze:Gdzieś czytałem, ze spotykacie się regularnie we wtroki w jakimś miejscu, można wiedzieć co i gdzie? Jak coś jestem dostępny na PW.
Witaj :-) Zawsze miło powitać kogoś nowego lubiącego planszówki ;-) Spotykamy się bez zmian we wtorki w Centralnym Ośrodku Nurkowym na Białym Kamieniu przy ul. Andersa 109. Spotkania koordynuje blacklunthor, jako że to u niego ;-) Część osób chyba gra od ok godziny 15:00 (Artur, nie mylę się?). Inni, jak ja zaczynają się schodzić od 17:00 i później :-)
DominikBG pisze:Jestem z WCh gram od dawna ale moja przygoda głównie związana była z D&D i Dragon Age, ale zakupiłem BG Small World i zacząłem grać. Chętnie się dołączę i wzbogacę wiedzę na ten temat. Co więcej zapraszam do mnie na Small World. Najbliższy planowany zakupS do Swiat Dysku, Talizman Magia i Miecz i oczywiście Chaos w Starym Swiecie.
Chaos w Starym Świcie możesz wypróbować u nas przed zakupem ;-) Small World również mamy i czasami grywamy. Ja osobiście chętnie zagram w Świat Dysku, bo tego chyba nikt z nas nie ma. Poza tym grywamy w gry przeróżne rodzajowo i gatunkowo, co zresztą możesz zobaczyć przeglądając nasz wątek ;-)
DominikBG
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2014, 21:37

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: DominikBG »

Super, właśnie o sprawdzenie tej gry (Chaos w starym świecie) głównie mnie chodzi. A poza planszówkami gracie może w D&D albo DA? I czy są może spotkania w inne dni niż wt ponieważ ja mam zajęcia od 10 do 20 w szkole.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Jelithe »

Są w naszym gronie osoby grywające w RPG, ale razem w sposób zorganizowany nie gramy. Raczej dominują u nas planszówki :-)

Co do dnia spotkań to wtorek jest obecnie optymalnym terminem, który wszystkim jako tako pasuje. Zawsze możesz wpaść po zajęciach, bo zwykle siedzimy do późnych godzin nocnych ;-)
DominikBG
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2014, 21:37

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: DominikBG »

Heh szkoda, niestety ja we wtorki mam zajęcia ze studentami do 20 i w Wch jestem dopiero po 22. Będę zaglądał na forum może zmienią się terminy spotkań.
DominikBG
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2014, 21:37

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: DominikBG »

Jeżeli ktoś będzie grał np w czwartki/piątki po 15, albo weekendy bardzo proszę dajcie znać na fb(mogę dane na pw), chętnie pogram, nauczę się się w coś nowego grać. Dzięki z góry.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Jelithe »

Skoro tak bardzo chcesz nas poznać, to jestem pewna, że jakoś się dogadamy ;-) My też czasami gramy "nieoficjalnie" poza wtorkami, choć wtedy zazwyczaj umawiamy się na jakąś konkretną grę u kogoś w domu. Często jakąś długą, w którą trudno pograć we wtorek ;-)

W naszym gronie jest trochę osób z branży edukacyjnej i wszyscy tak już sobie poustawiali zajęcia, by wtroki mieć wolne, dlatego w tym momencie to dla nas optymalny dzień tygodnia ;-)
DominikBG
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2014, 21:37

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: DominikBG »

Super. Także jak coś się zmieni to chętnie się dołączę. Mi niestety Uniwerek narzuca co mam prowadzić i nie mam możliwości sobie dobrania zajęć, a mam studentów stacjonarnych i niestacjonarnych. A jak pisałem wyżej z planszówkami zaczynam a swój początek ulokowałem na Small World. Praktycznie miałem prawie 6 lat przerwy od D&D. Także jak coś proszę o kontakt, na fb albo tutaj :)
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: blacklunthor »

mam smutną nowinę - jakaś pani wjechała autem w centrum i rozwaliła mi ścianę - przesunęła ją o prawie 7cm... i chwilowo lokal nie nadaje się do użytku. Także jak ktoś ma jakaś fajna miejscówkę na oku do pogrania to niech da znać :( bo naprawa ściany i masy innych rzecz trochę potrwa :(
Bachgyn Bach
Posty: 10
Rejestracja: 13 lut 2014, 22:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wałbrzych - spotkania do grania

Post autor: Bachgyn Bach »

To ja proponuję przenieść spotkania do tej pani w ramach zadość uczynienia. Arturze, mam nadzieję, że spisałeś adres i dowiedziałeś się czy ta pani ma duży stół i duży pokój, który pomieści naszą skromną grupę.
Kurde, jak można być takim kretynem by wjechać w ścianę w takim miejscu? Mam nadzieję, że niedługo się znów spotkamy by pograć. Już powoli rozpracowujemy Bora Bora.

Pozdrawiamy!
All this has happened before. All this will happen again.
ODPOWIEDZ