[Warszawa]Rzuć Kostką - czerwiec odwołany! Będzie lipiec!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
ArniK
Posty: 198
Rejestracja: 03 wrz 2010, 15:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: ArniK »

Zgrzytt pisze:Runebound się znajdzie, a Galaxy Trucker może zostać odłożony tylko na kiedy?:)
A ja się pojawię (najprawdopodobniej z "Połówką") w niedzielę, ale nie wiem dokładnie o której, tak więc Galaxy chciałbym przetestować w niedzielę, a za Runebound dziękuję z góry ;-)
Awatar użytkownika
Mag
Posty: 54
Rejestracja: 22 lis 2010, 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: Mag »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Pierwszy post na forum piszę w tym temacie, bo w zasadzie to właśnie przez ten temat tutaj się zarejestrowałem. Grami planszowymi zajmuję się od niedawna i nie posiadam za dużej kolekcji. Jednak do rzeczy.

Dosłownie przed chwilą łażąc po stronach internetowych trafiłem na link do bloga tej imprezy. Jakże się ucieszyłem gdy dowiedziałem się, że ma miejsce w Warszawie. Niestety ludzie, z którymi zwykle gram rozjechali się po Polsce, a w roku akademickim rzadko bywam w rodzinnych stronach więc na spotkania ze znajomymi przy planszówkach pozostają jedynie długie weekendy i święta. Dlatego właśnie tak bardzo się ucieszyłem, że takie spotkania mają miejsce w stolicy. Dołożę wszelkich starań, żeby pojawić się na najbliższym spotkaniu ;) .


Przepraszam za ten pełen euforii post. Musiałem :)
"
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: garg »

To koniecznie zajrzyj też tutaj:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=4&t=4753

Zapraszamy :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Mag
Posty: 54
Rejestracja: 22 lis 2010, 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: Mag »

garg
Dzięki wielkie za link :)

makoleon
Ja bym bardzo chciał nauczyć się grać w Agricolę więc jeżeli nie było by dla Ciebie problemem przedstawienie reguł, a następnie rozgrywka z osobą zieloną w tym temacie to jestem chętny ;)
"
makoleon
Posty: 181
Rejestracja: 22 kwie 2010, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: makoleon »

Mag pisze: Ja bym bardzo chciał nauczyć się grać w Agricolę więc jeżeli nie było by dla Ciebie problemem przedstawienie reguł, a następnie rozgrywka z osobą zieloną w tym temacie to jestem chętny ;)
Nie ma sprawy, chętnie nauczę:-). Moi znajomi są niestety antyplanszówkowi, więc nie mam z kim grać:-(. Przychodzę właśnie dlatego na Rzuć Kostką żeby poznać ludzi kochających planszówki:-)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: Geko »

makoleon pisze:
Mag pisze: Ja bym bardzo chciał nauczyć się grać w Agricolę więc jeżeli nie było by dla Ciebie problemem przedstawienie reguł, a następnie rozgrywka z osobą zieloną w tym temacie to jestem chętny ;)
Nie ma sprawy, chętnie nauczę:-). Moi znajomi są niestety antyplanszówkowi, więc nie mam z kim grać:-(. Przychodzę właśnie dlatego na Rzuć Kostką żeby poznać ludzi kochających planszówki:-)
Na wszelki wypadek zapytam: o spotkaniach co piątek na Politechnice słyszałeś?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
makoleon
Posty: 181
Rejestracja: 22 kwie 2010, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: makoleon »

Geko pisze:
Na wszelki wypadek zapytam: o spotkaniach co piątek na Politechnice słyszałeś?
Słyszałem i bardzo chętnie bym się wybrał, tylko niestety w piątki popołudniu chodzę do pracy (na 14-15) i mi te piątki nie pasują niestety:-(
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: Andreus »

Będę w sobotę, mam nadzieję dotrzeć koło 10. Zabieram ze sobą Antike i Ys, może ktoś jest chętny? ;) Chętnie zagram w nowości z Essen, jestem otwarty też na inne propozycje.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: berem »

Zdecydowanie lepiej jest zacząć od wieloosobówki.
Gdyby zacząć od gry na 2 osoby to nie wiadomo jak określić kiedy się ona skończy i te do wieloosobówki musiałyby czekać a gdy 2 osobówka skończyłaby się wcześniej to z kolei one czekałyby.
Tak więc, Maciunia i Janio, od której moglibyście w Kutuzova zagrać? Ja mogę najwcześniej od 9.
Potem też może udałoby się w nastepną wieloosobówkę. Już pisałem co mogę przynieść.
Jeśli nie, to bardzo chętnie zagrałbym w Twilight Stuggle.
Awatar użytkownika
skiper_83
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2009, 01:42
Lokalizacja: Wyszków

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: skiper_83 »

Mogę być od 10.00, gram tylko ze standami.
Janek
Posty: 45
Rejestracja: 31 sty 2010, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: Janek »

Ja też jestem od 10 (o tej godzinie startuje impreza) więc o tej godzinie zaczynamy. Czy załatwiać 4 ego gracza czy kogoś mamy? Wezmę TSa może się też uda zagrać. Co do grania ze standami to może będę tego żałował... ale zgadzam się cokolwiek one znaczą ;-)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: berem »

Ja niestety nie namówiłem nikogo do Kutuzova.
A oprócz tych standów (których nie znoszę ale zgadzam się na nie) to proponuje grać dodatkowo z czitami do ciągnięcia kart - grałem tak w Niepołomicach i takie dodatkowe ciągniecia kart w turze było dla mnie bardzo przyjemne. Ach co to za niepewność i elektryzujacy moment gdy ciagnę karty bo nie wiem co otrzymam. I te momenty można przeżywać w czasie całej gry dzięki czitom.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: fluor »

My będziemy standardowo od rana (ok.10-11), przynoszę: SnowTails, Dominion, Pandemic (z dodatkiem), Wysokie Napięcie, In the shadow of Emperor i może coś jeszcze.
chiapas
Posty: 109
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:15
Lokalizacja: warszawa

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: chiapas »

Będe w sobote lub niedziele z Marią, Richardem III i Espana 36. Jeżeli ktoś jest chętny na którąś z tych gier to zapraszam- moge się dostosować co do dnia i godziny :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: Geko »

Jest szansa, że wpadnę w niedzielę od rana na pół dnia. Ale nie chcę nic obiecywać.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: Zgrzytt »

Do kostki już wszystko przygotowane, pozostaje jeszcze przetransportować z rana całą masę gier...na letnich oponach, damy radę :)

Mała zmiana co do loterii 1 zł, gry dostępne to Galaxy Trucker (pod presją ludzi biorących udział w Rzuć Kostką) i Kraby (to akurat zostaje), do każdego pudełka wrzucić maksymalnie 5 losów (nie ugnę się pod presją niektórych by wrzucać więcej :D )

Zapraszamy jutro na Białostocką 4 :)
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
skiper_83
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2009, 01:42
Lokalizacja: Wyszków

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: skiper_83 »

berem pisze:Ja niestety nie namówiłem nikogo do Kutuzova.
A oprócz tych standów (których nie znoszę ale zgadzam się na nie) to proponuje grać dodatkowo z czitami do ciągnięcia kart - grałem tak w Niepołomicach i takie dodatkowe ciągniecia kart w turze było dla mnie bardzo przyjemne. Ach co to za niepewność i elektryzujacy moment gdy ciagnę karty bo nie wiem co otrzymam. I te momenty można przeżywać w czasie całej gry dzięki czitom.
Znalazłem czwartego do Kutuzova, obeznany z tytułem.
katharosa
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2010, 12:58

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: katharosa »

Zgrzytt pisze:Do kostki już wszystko przygotowane, pozostaje jeszcze przetransportować z rana całą masę gier...na letnich oponach, damy radę :)

Mała zmiana co do loterii 1 zł, gry dostępne to Galaxy Trucker (pod presją ludzi biorących udział w Rzuć Kostką) i Kraby (to akurat zostaje), do każdego pudełka wrzucić maksymalnie 5 losów (nie ugnę się pod presją niektórych by wrzucać więcej :D )

Zapraszamy jutro na Białostocką 4 :)
to wikingow nie bedzie do wygrania? szkoda. my bedziemy w 2 osobach
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: Geko »

Geko pisze:Jest szansa, że wpadnę w niedzielę od rana na pół dnia. Ale nie chcę nic obiecywać.
Zmiana plana :wink: , wpadam jutro z rana i planuję zostać do popołudnia. Coś zabiorę ze swojej skromnej kolekcji. W razie czego proszę o info, co zabrać. Link do kolekcji w stopce. Do zobaczenia!
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: Zgrzytt »

Wikingowie wypadli z wygranej bo hurtownia nawaliła...następnym razem obiecuje, że będzie:) Kraby i Galaxy Trucker to fajne gry:)
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: Micelius »

Będę. Dotrę na ok. 11. Przyniosę Syllę, Power Struggle, Kaigana ( :mrgreen: ), karcianki... będą chętni na Kubę? :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: fluor »

Z czystej ciekawości, rozgrywka w TTA była gdzieś w II epoce jak wychodziłem, więc zakładam, że chłopaki się wyrobili w czasie. Czy Micelius wygrał? :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: Geko »

fluor pisze:Z czystej ciekawości, rozgrywka w TTA była gdzieś w II epoce jak wychodziłem, więc zakładam, że chłopaki się wyrobili w czasie. Czy Micelius wygrał? :)
Ano zdążyli. O 19.40 gra była już poskładana. A Micelius prawie wygrał. 6 punktów więcej i tak by się właśnie stało.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: ragozd »

Micelius byl 3. Wygral Gego 5 pkt wiecej majac :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: Geko »

Wielkie dzięki dla organizatorów i dla współgraczy za miło spędzony czas.

Krótko pisząc grałem w:

- Dux Silesiae - mieszane uczucia. Na pewno fajny klimat i wykonanie (lubię średniowiecze). Fajne niektóre pomysły (ruch dookoła, od którego szybkości zależy uzyskiwanie dochodów, przejmowanie wiosek przez właściciela silniejszego miasta). Problemem pozostaje dużo informacji do analizowania. Miasta mają różne ceny i dochody z okolicznych wiosek, co wpływa również na ich siłę - trudno to szybko ogarnąć wzrokiem. Gracze mają w swojej turze różną (rzucamy kostką do woli, byleby nie przekroczyć łącznie 12 to wtedy tracimy część gotówki) liczbę punktów akcji, więc trudno przewidzieć, co mogą zrobić. Do tego dokonać zmian na planszy można względnie łatwo, więc trudno tu dużo zaplanować. Raczej gra się w swoim ruchu, co przy dość dużych przestojach jeszcze bardziej jej pogłębia. Ja grałem bardzo prosto - postawiłem jedno miasto - od razu ufortyfikowane - i kilka wiosek, co mi dawało dochody. Potem drugie miasto (też z fortyfikacją) i kilka wiosek. Potem Sir Lothar wbił mi się między moje ziemie i postawił ufortyfikowane miasto, przejmując kilka wiosek. Więc mu je odbiłem (poświęcenie 3 wojów). W kolejnej rundzie postawiłem trzecie miasto, kilka wiosek i miałem łącznie 13 wiosek w jednej grupie, co oznacza zwycięstwo. Bez większego planowania i móżdżenia. Po prostu tak się udało. Gdyby Lothar mi odbił to miasto, to w tej rudzie ktoś inny by wygrał. Nie przepadam za takimi rozwiązaniami w grach. Wolę jak zwycięstwo jest mocno wypracowane i nie zależy od przypadkowych zagrań innych. Ale są ludzie, którzy lubią takie napięcie, ocenę komu należy teraz przeszkodzić przed uzyskaniem wygranej, itp.

- 7 Cudów Świata - jak już pisałem w wątku o grze, taki smaczny wafelek. Fajny, szybki, poprawia nastrój, ale głodu nie zaspokoi,

- Eufrat i Tygrys - nigdy nie byłem debeściakiem w tę grę. Dziś pokazałem swoje możliwości. Wywołany przeze mnie największy konflikt tylko wzmocnił Zephyra, a mnie zupełnie pogrążył. Ale i tak bardzo lubię tę grę. Najbardziej jednak na 3 graczy. Na 4 jest zbyt mało możliwości, a każdy błąd za bardzo boli.

- Cywilizacja - zdecydowanie gra dnia. Ciekawa i pełna emocji rozgrywka z Ragozdem i Miceliusem. Wyrównana do do bólu - różnica między 1. a 3. miejscem wyniosła 5 punktów.

A że obrazy mówią więcej niż słowa, tu wrzuciłem kilka fotek:

http://www.facebook.com/album.php?aid=3 ... 2bdb29bd39
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ