[Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i pt.)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

[Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i pt.)

Post autor: Mirek_koval »

Witam

Na prośby posępnego czerepu – przeedytuję ten post jeszcze raz:

Gdański Klub Kultury „SCHRON” zaprasza na cykliczne granie w planszówki (i nie tylko) na terenie gdańskich fortów (nad PKS-em) obecnie okolice centrum „HEWELIANUM”

W środy i w piątki od 17 do późnych godzin nocnych – kiedy ostatni klucznik zapragnie iść do domu.

Co posiadamy : ponad 200 gier planszowych na „ścianie płaczu” – zazwyczaj stoimy przed nią i płaczemy że nie mamy w co grać.

Jak do nas dotrzeć? Patrz mapka poniżej:
Albo ten link :http://www.wikimapia.org/#lat=54.355360 ... 28&m=b&v=8
Jak dotrzecie do drzwi z szyldem GKK”SCHRON” to obok niego jest dzwonek – ktoś was wpuści i się wami zaopiekuje. Pukanie w drzwi bywa nieskuteczne :)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 13:13 przez Mirek_koval, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
kashper
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2006, 20:19
Lokalizacja: inąd racja (Gdańsk)
Kontakt:

Post autor: kashper »

Super :!:
Jak najbardziej się na to piszę. A jak przyjdę to pewnie ze mną przypałęta się jeszcze jeden kolega :wink: ...
Mam nadzieję, że nie ma ograniczeń miejscowych :D...
MacTele
Posty: 23
Rejestracja: 22 lis 2004, 11:55
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MacTele »

w piątek mówisz. Na 100% się nie zdeklaruje ale postaram się wygospodarować czas. Rozwija się wszystko, rozwija. Pięknie.
MacTele
Awatar użytkownika
kashper
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2006, 20:19
Lokalizacja: inąd racja (Gdańsk)
Kontakt:

Post autor: kashper »

no ja, jako że mam zajęcia na PG do 17.45 to na 18 się nie wyrobię, ale prawie na pewno będę...
Z chęcią zobaczyłbym jak wygląda pirate's cove ale i inne tytuły są zachęcające :D...
cashan
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2005, 22:38
Lokalizacja: Kolbudy k.Gdańska

Post autor: cashan »

Drap drap.. czy to to samo miejsce gdzie kiedys rezydowala Druzyna Kasztelani Gdańskiej czy jakos tak podobnie ?
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Post autor: Mirek_koval »

DKG jest czescia skladowa Gdańskiego Klubu Kultury "Schron" i faktycznie "rezyduje" w tym miejscu :)
Awatar użytkownika
cubuz
Posty: 60
Rejestracja: 04 lut 2006, 09:23
Lokalizacja: Sopot

Post autor: cubuz »

mam pytanko. bardzo chetnie bym sie zjawil jutro w dwoch osobach, ale najwczesniej mozemy o 19:00. czy jest sens przychodzic, ktos jeszcze sie spozni? czy juz wszyscy beda grali i dopiero bedzie trzeba poczekac, az skoncza sie pierwsze partie?
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Post autor: Mirek_koval »

Przychodzic przychodzic - za zwyczaj jest tyle osob co by wystarczajaca mozna odpalic cos jescze w miedzyczasie - rownoczesnie najczesciej gra kilka stolow.
Awatar użytkownika
kashper
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2006, 20:19
Lokalizacja: inąd racja (Gdańsk)
Kontakt:

Post autor: kashper »

Hmmm. Miałem coś napisać, ale na razie czasu nie było :P...
Udało mi się nawet bez problemu dotrzeć na miejsce, chociaż mapka chyba mało oddawała to jak to rzeczywiście wygląda, chociaż może to wina wydruku :P...
Jak przyszliśmy stali bywalcy grali już, ale i dla nas znaleziono mentorów co by nas wprowadzili w arkana świata planszówek :twisted:, potem zaś graliśmy jeszcze z innymi ludźmi i jeszcze innymi. Miałem okazję zagrać z prawie wszystkimi. No ale po kolei...

Razem z kolegą zostaliśmy dołączeni do grupy grającej w Puerto Rico. Gra była po niemiecku ( :evil: - barbarzyński język) ale zasady na tyle proste, że właściwie nawet grając pierwszy raz jakoś mi poszło, a gra mimo swej prostoty naprawdę wciągnęła, gdyż wszyscy kombinowali jakby tu innym pod górkę zrobić :D. W tym samym czasie inne grupy zagrywały w Mystery of the Abbey (Tajemnica Opactwa) [przy głośnych wybuchach śmiechu] i Age of Mythology [tu spokojniej i wolniej, jako że wszyscy grający pierwszy raz grę na oczy widzieli]. Chyba jako pierwsi skończyliśmy, więc postanowiliśmy szybko jeszcze spróbować Osadników Catanu. Gra też wydała mi się ciekawa, ale niestety była zdominowana przez jednego gracza, a ja to już w ogóle nie miałem pola manewru - tak zostałem zblokowany, pewnie dlatego też nie przypadła mi tak bardzo do gustu. W międzyczasie grupa od Age of Mythology skończyła i zmyła się, Braciszkowie (razem ze zniewieściałym bratem Magdą) też tam się jakoś przetasowali i postanowili rozpracować nową pozycję - Goa. Uśmiali się przy tym setnie, ale jakoś w końcu mniej więcej rozpracowali o co chodzi i przystąpili do gry. Ja miałem za 50minut tramwaj, więc postanowiliśmy jeszcze szybką partyjkę Puerto na 3osoby odpalić. Wszytko byłoby pięknie, ale gdy miałem sie zbierać wyglądało na to że wygram i jakoś tak mi szkoda było się zmywać, więc postanowiłem zostać do końca :P. Grę rzeczywiście wygrałem (i to z duuuużą przewagą), ale na tramwaj nie miałem już szans zdążyć. W tym czasie już za dużo osób nie było, jednak trochę jeszcze chętnych było, więc postanowiliśmy w coś tam jeszcze pograć. Najpierw miała to być Serenissima, ale po krótkiej dyskusji postanowiliśmy jeszcze raz zagrać w Mystery of the Abbey, co bardzo mi pasowało, bo od początku gra mnie zaciekawiła :D...
Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie małe kłopoty techniczne gdy to brat Jan (chyba :P) pojechał swym powozem odwieźć kilka osób i skołować coś do picia :D. Zajęło mu to chyba z godzinę, ale w końcu wrócił i zaczęliśmy grać. Gra przebiegała w miarę sprawnie, chociaż późna godzina (12.00-02.00) dawała się we znaki. W końcu brat Mirosław, będący najbliżej rozwiązania, niechcący zdradził wszytkim hinta do rozwiązania śledztwa i w tym momencie gra się skończyła, gdyż wszystkim pozostał tylko jeden podejrzany :D...

To było tak dłużej :P. A w skrócie było super, tylko dwa minusy: niska temperatura w poternie, no i to że było tak ciekawie, że zostałem do końca, a następnego dnia (jeszcze po oddaniu 0.5l krwi) robiłem za Zombiaka :P (do tego jeszcze moja drużyna wrobiła mnie na sesji w prowadzenie Earthdawna - porażka :oops:)...
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Post autor: Mirek_koval »

Ochh tam temperatura - pierwsze 200 lat jest problemem potem da sie przyzwyczaic - poczekaj do lata wtedy bedziesz dopiero usczesliwiony lekkim chlodem. A tak na powaznie bylo fajnie prawie do konca spotkania dzialaly 3 stoly przyszlo ponad 25 osob (w tym 6 nowych twarzy). Teraz pozostaje kwestia w co gramy w ten piatek?
Awatar użytkownika
cubuz
Posty: 60
Rejestracja: 04 lut 2006, 09:23
Lokalizacja: Sopot

Post autor: cubuz »

ja ze swojej strony chcialbym prosic w miare mozliwosci o mystery of the abbey - moi znajomi posluchali was, poczytali i chca bardzo zagrac :]
tym razem jesli mozna, pojawie sie w 5 osobach, miast 4-ch jak ostatnio (niestety nie 6, wredne promotorki zmuszaja moja kobiete do pisania jakichs okrutnych prac magisterskich).
z tego, czego u was nie widzialem moge przytachac:
ticket to ride: europe
pirate's cove
wladca pierscieni: konfrontacja
carcassonne z dodatkiem traders&builders
dungeoneer
wiochmen rejser ;)

tzn. nie wszystko, bo nie pomieszcze i nie dotargam z sopotu, ale co nieco..
Awatar użytkownika
kashper
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2006, 20:19
Lokalizacja: inąd racja (Gdańsk)
Kontakt:

Post autor: kashper »

No ja bym z chęcią zagrał w pirate's cove, a dungeoneer z tego co wiem jest, ale po angielsku :P. Zresztą ja dzisiaj sobie nabyłem swego, ale jeszcze nie miałem okazji przetestować. Co do mystery, to już ostatnio były głosy aby się jeszcze pojawiło i z tego co wiem to ma być, tak chociaż obiecywał brat Mirosław (siedzący pewnie jeszcze w Puerto i grający x->oo godzinę w caylusa [jak można tyle grać i nie skończyć :P])...

EDIT
to o mystery to oczywiście jeśli przychodzisz w piątek, w środę nie będzie...
/EDIT
Awatar użytkownika
omsk
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2006, 18:38
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: omsk »

Pytanko poselskie : Czy w ten piatek tj. 10 III odbedzie sie tez taki 'pokaz' ? Drugie pytanie poselskie : Czy bedzie mozna przyjsc zwarta grupa ok. 6 osob ?
Awatar użytkownika
jashiu
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2006, 13:56
Lokalizacja: Gdanskie Osiedle Swoboda :P

Post autor: jashiu »

Siewka! Ja sie pozwole podpisac pod pytaniami Omska! Tez bym wpadl... Moge cos tez przytachac ze soba :P
---
jashiu^ Servus diabolicus Dei
Awatar użytkownika
kashper
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2006, 20:19
Lokalizacja: inąd racja (Gdańsk)
Kontakt:

Post autor: kashper »

W schronie spotkania są w środy i piątki - czyli dzisiaj też :P. Tak więc w zastępstwie Mirka odpowiem, mam nadzieję, że zgodnie z prawdą. W piątek będzie spotkanie i oczywiście możecie przyjść grupą, chociaż tendencja jest taka, aby grupy rozbijać i asymilować z starymi wyjadaczami, no i gier na 6 osób i tak jest mało. Jeśli to wam nie przeszkadza walcie śmiało :D...
Awatar użytkownika
omsk
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2006, 18:38
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: omsk »

To bardzo dobrze rad jestesmy z tej wiadomosci :lol: To ze nas rozbijecie nie ma rzadnego znaczenia dobrze poznawac nowych ludkow i nowe gry :) No i zobaczycie starzy wyjadacze jak my sie z wami zaasymilujemy :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
kashper
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2006, 20:19
Lokalizacja: inąd racja (Gdańsk)
Kontakt:

Post autor: kashper »

heh :P. Jedyny problem jaki może być to z siedziskami, ale to zawsze da się jakoś rozwiązać nieprawdaż :D...
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Wybaczcie off-topic, ale ciekawosc mnie zzera: omsk, zaintrygowala mnie Twoja ksywa i avatar. Moge zapytac, skad taki pomysl? Wybacz wscibstwo, ale troche sie interesuje historia Rosji i ZSRR :)
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Post autor: Mirek_koval »

Oczywiscie wpadac wpadac - co do miejsc do siedzenia to prawda - jescze zapas mocy mamy ale jak tak dalej pojdzie to powyzej 40 krzesel moze byc ciezko :P ale jescze sa skrzynie (sredniowieczne) do siedzenia wiec damy rade.
Jashiu: bieri bieri - co tam masz - ewentualnie napisz co chcesz wziasc - to ci odpiszem czy mamy (co bys na darmo nie targal)
Co do menu - mystery bedzie, standartowy zestaw tez - zastanawiam sie nad railroadem - zalezy co jescze przyniesiecie ze soba.
Awatar użytkownika
jashiu
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2006, 13:56
Lokalizacja: Gdanskie Osiedle Swoboda :P

Post autor: jashiu »

No mam kilka gier :twisted: i powiem, ze omsk tez ma :twisted: :twisted: moge zabrac Twilight Imperium 3ed, jako ze malo kiedy zbierze sie 6 osob szalonych na tyle by sie za to zabrac... :lol: Dooma jakos za bardzo nie chce brac jako ze figurki sa malowane...ale moge zabrac jeszcze Munchkina, Wiochmen Reiser, Jungle Speed, Dungeoneer z dodatkiem (ed polska)... Mam jeszcze Calyusa ale jest brata i bym musial z nim ponegocjowac. Nie mam w co tego wszystkiego wpakowac..>:P wiec dajcie znac co zabrac ze soba do autobusu :roll: :roll: :wink:

poza tym my sie z Omskiem znamy i on mowil takze i o mnie :P tak wiec ilosc osob nie bedzie tak zatrwazajaca :P aczkolwiek ok 6 moze sie nas zebrac przy pomyslnych wiatrach.. niestety w piatek kilka osob z "ekipy grajacej" ma zawsze inny pomysl na relax :evil: :evil:
---
jashiu^ Servus diabolicus Dei
Awatar użytkownika
omsk
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2006, 18:38
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: omsk »

Hudson : Nie jestem jakims tam fanatykiem ani ekspertem w sprawach wschodnich. Ciekawi mnie troszke kultura i kraj , pewnie dlatego ze jest zapomniany, szeroko omijany :lol: Dlaczego omsk ?? Bo chcialbym kiedys tam pojechac Slyszalem ze jest to piekne i spokojne miasto :D Zobaczyc te stepy i troche azji :) Niczym Dostojewski ,tylko ze on raczej musial a ja chce :).
Co do grana w piatek to rozumiem ze czekacie na nas z niecierpliwoscia :twisted: ?
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Po piersze: nigdy nie nalezy utozszamiac Zwiazku Radzieckiego z Rosja :)

Teraz sie wytlumacze, czemu pytalem. Z tego co pamietam, to Omsk byl siedziba rzadu Eserowcow w czasie wojny domowej, poki ich biali nie pogonili, takze mi malo pasowal do tego CCCP :) Tez jestem fanem Dostojewskiego i ciesze sie, ze nie jestes bolszewikiem :wink:

Koniec off-topa, mam nadzieje, ze mi panowie wybaczycie. Gatuluje zalozenia kolejnego gniazda planszowkowej epidemii i zycze powodzenia w jego prowadzeniu. Ciesze sie, ze nas przybywa w calym kraju :)
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Post autor: Mirek_koval »

Co do TI3 to grywamy grywamy - aczkolwiek gramy zawsze w pelna wersje (wszystkie zasady + update z boardgame) i pelnym skladem wiec rozgrywka trwa okolo 12 godzin - ale warto :) co prawda wtedy gramy juz u mnie w domu - ale dobrze widziec kogos kto by chcial w to grac - tak sie zbieramy wlasnie na sesje w TI3 na przelomie marca/kwietnia. Co do tego piatku to jak dasz rade tego caylusa i Munchkina, Wiochmen Reiser, Jungle Speed, Dungeoneera z dodatkiem- zawsze sie cos dobierze.
Hudson: Schron dziala praktycznie od 5 lat w gdansku - tylko jakos do tej pory nikomu nie przyszlo do glowy szezej sie reklamowac. Ot takie male podziemne miejsce.
Awatar użytkownika
jashiu
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2006, 13:56
Lokalizacja: Gdanskie Osiedle Swoboda :P

Post autor: jashiu »

A co to za dodatkowe zasady na bgg? Zaraz ide zlukac bo zadnego update`a nie sciagnalem (wiem ze mozna dodrukowac ziemie i inne planety, ale nie wiem czy to wypali...) no my tez gramy na wszystkie zasady (choc zdarza nam sie pominac generalow) i przewaznie w 9 godzinach udawalo nam sie zamknac sesje :P
Dzis zagadam z brackim na temat Caylusa.. stosujac metode MiniMax dalem mu na urodziny :P

-- Edit --

Ok brat wyrazil zgode i sam moze wpadnie... a ja jeszcze zapytam : na 18?
---
jashiu^ Servus diabolicus Dei
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Post autor: Mirek_koval »

No i sie dzialo - lacznie gralismy do pierwszej nad ranem. Na raz graly 3 a miejscami 4 stoly - powoli robi sie tloczek :) bylo nas spokojnie ponad 30 osob. Z tego co widzialem to w ruch poszly: Caylus, Mystery of the abbey, wiochmen rejser, dungeoneer, Puerto Rico (w wersji barbarzynskiej) rozgryzlismy Railorad Tycoona - smaczne smaczne...
Pizza znowu dopisala - byli po 40 minutach od zamowienia.

Na przyszly tydzien menu to oprocz standatowych to bym wreszcie po tak dlugim czasie odpalil gre o tron i serenissime - moze uda sie wreszcie zagrac w osadnikow na 6 osob. Spodziewac sie nalezy rowniez sant petersburga.

Prawdopodobnie (jak nie padne przed czasem) bedzie pierwszy beta test Hanza : Danzinger.
ODPOWIEDZ