[Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i pt.)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Mirek_koval »

Tak sie zastanawiam czy nie zrobic w trakcie grania przerwy i nie wpasc np na pokazy chemiczne i moze na kino 5d :)
W najbliższy piątek 28 września zapraszamy do Centrum Hewelianum na jedyną taką noc w roku - otwartą, widowiskową i europejską, czyli Noc Naukowców 2012!

"Gwiazdą wieczoru" tegorocznej edycji będzie mobilne kino 5D z "Seansem bezpieczeństwa", czyli... przejażdżką z piratem drogowym! Po takich wrażeniach będzie można samemu sprawdzić się w roli kierowcy na nowym stanowisku interaktywnym w Kaponierze Południowej. Na tym jednak nie koniec premierowych atrakcji - w Noc Naukowców pokażemy animowane dzieje Góry Gradowej i zaprezentujemy pierwszą w Polsce "Wirtualną Przymierzalnię" historycznych mundurów. W programie nie zabraknie także stałych atrakcji, czyli nocnego zwiedzania interaktywnych wystaw oraz warsztatów i pokazów naukowych. WSTĘP WOLNY!

Na każdego uczestnika Nocy Naukowców czekać będzie również oryginalny upominek - dedykowana koszulka, którą będzie można samodzielnie zaprojektować wybierając wzór i na miejscu wykonując nadruku.

28 września (piątek)
19:00-23:00
Fort Góry Gradowej w Gdańsku (ponad dworcem PKS)
WSTĘP WOLNY!

Program:
Pokazy i warsztaty:
- "Matematyczny plac zabaw", Redita Napoleońska, 19:00-23:00
- "Noc w Obserwatorium" (warsztaty astronomiczne), Kaponiera Południowa, o godzinie 19:00, 20:00, 21:00, 22:00
- "Eksplozja nauki" (pokazy chemiczne), plac przed Kaponierą Południową, 19:00-23:00
- "Forteczny lazaret", czyli rekonstrukcja szpitala polowego z XIX w., sala 29 B, o godzinie 19:15, 20:15, 21:15, 22:15

Premiery:
- Premiera nowego stanowiska interaktywnego na wystawie "Energia, Niebo i Słońce", Kaponiera Południowa, 19:00-23:00
- Premiera animowanego filmu o historii Góry Gradowej, sala 29 B, o godzinie 19:00, 20:00, 21:00, 22:00
- "Wirtualna Przymierzalnia" - interaktywna zabawa historią, Niskie Czoło Kurkowe (sala 36), 19:00-23:00

"Gwiazda wieczoru":
- Mobilne Kino 5D, Majdan (główny plac fortu), 19:00-23:00

Nocne zwiedzanie wystaw:
- Wystawa interaktywna "Energia, Niebo i Słońce", Kaponiera Południowa, 19:00-23:00
- Interaktywna wystawa czasowa, "Świat zmysłów", Galeria Strzelecka, 19:00-23:00
- Wystawa multimedialna "Wehikuł Czasu - Człowiek i Pocisk", Wysokie Czoło Kurkowe, 19:00-23:00.
Seba
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2012, 11:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Seba »

Taka cisza od września, czy gracie jeszcze?

:arrow: Ja Świeżak, od dłuższego czasu mam zamiar wybrać się do Schronu (nazwanego przez niektórych niegodnych - Mroczną i Chłodną Krainą Północy), którego celem jest czczenie magii gier planszowych.

:twisted: Kruki (a raczej mewy północy) donoszą, że wstępne obrządki rozpoczynają się w śr. i pt. od godz. 17.00. Rozumiem przez to, że zjawiając się wcześniej trzeba zaczekać na tzw.Kluczników? i łaskawie poprosić o wpuszczenie do świątyni.

:D Jeżeli jest to możliwe i szanowne grono planuje w tym czasie jakieś rozgrywki to, wstępnie chciałbym zadeklarować swoją obecność w piątek tj. 19.10.12 :wink:
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Radeku »

Działamy prężnie. Ciągle ktoś nowy się u nas pojawia. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia schronu. Otwarcie najczęściej jest o 17:00 czasami wcześniej.
Ogólnie to na fb się umawiamy, tak jest szybciej i łatwiej. :)
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Mirek_koval »

Myślę iż ci którzy dziś się pojawią w poternie będą zadowoleni z powiewu nowości :)
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Mirek_koval »

Jak ktoś zobaczy dziś pod poterna wielką białą górę śniegu i coś okutanego w wiele warstw wełnianych kaftanów i płaszczów, wielce zarośniętego i brodatego … to tylko będę ja wracający z krainy lodowego szaleństwa…. A wy tu robaczki wiosnę macie a u mnie jeszcze 2 dni temu było – 24 stopnie. Ja się tu roztopię :)
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Mirek_koval »

Jakoś udało mi się dotrzeć do poterny – nawet obyło się bez przeszkód. Ze względu na przerwę świąteczno noworoczną towarzystwo nie dopisało i udało się uruchomić tylko dwie sale. Za to pojawili się nowi lokatorzy poterny (choć osobiście nie widziałem) do grona grających dołączyły dwie leśne myszy. Cóż to chyba oznaka iż klimat się zmienia i coraz więcej istot garnie się do grania. Na razie wzięły co prawda udział tylko w jednej ale jakże emocjonującej planszówce pod tytułem „łapaj gryzonia”. Jak będzie dalej zobaczymy…

Jak większość już dotarła na stół rozsypaliśmy piasek by krew dobrze wsiąkała i do dzieła ruszył Spartakus. Co prawda starcie gigantów (czyli walka z Tyberiuszem) zakończyła się remisem taktycznym to i tak było warto a gra ląduje u mnie na pozycji – powtórzyć przy najbliższej okazji…
Obrazek

Ponieważ tylko czterech może krzyżować ze sobą plium i gladiusy reszta została zmuszona zanurzyć się w sieć z Netrunerem Obrazek
Niestety nie wiem nic więcej na ten temat gdyż w tym czasie starałem się dopchać na targ niewolników. Poza tym ci na dole mieli ciasto i się nie podzielili…. Zapamiętamy to sobie :)

Kiedy już skończyliśmy deptać po przeciwnikach nadeszła nas ochota na lot w Space Kadet -

Obrazek Obrazek
Szaleństwo to mało powiedziane – gra jest świetna (zagram w nią jeszcze raz) ale albo my mieliśmy tak kosmicznego pecha albo sama gra jest impossible to win.

Aby ukoić nerwy wsiadłem do mojego ulubionego X-winga i oddałem się ulubionemu zajęciu – tj. rozbieraniu TIE Fighterów na drobne. Obrazek
Szło mi całkiem dobrze i czekam na rewanż w środę.
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Mirek_koval »

Co ten FB robi z ludzi – no po prostu litość i trwoga. Czytać? O, to wszyscy by chcieli… ale napisać to już nie ma komu. No ale nic to, jako mawiał Kmicić. Nam pisać kazali…
Tak więc powstaje relacja skrócona z tego, co działo się czasami ostatnimi w miejscu zasypanym śniegiem. Okej, może przesadzam … śniegu to jak na lekarstwo ale…

Dodatek do Eclipsa dotarł wreszcie na poterna… i dobre to było. Lud przy stole zgromadziło a zafascynowani gracze zaczęli wymieniać miedz sobą uwagi na temat nowości…
Obrazek


Tymczasem w górnej sali chciwa rodzinka zasiadła do podziału łupów… przepraszam ostatniej woli naszego drogiego…. Znaczy się testament wypełniali…
Obrazek


W dolnej Sali zapachniało tabaką i kawą. Skrzypiały żurawie portowe a mu… znaczy się koloniści uwijali na plantacjach trzciny cukrowej. Przy okazji zagadka co to za kolonista: jest brązowy, niepilnowany potrafi przy byle okazji uciekać z planszy i przypływa na statku o szkarłatnych żaglach? Ech.. poprawność polityczna…
Obrazek


Szymon dojrzał „koguta” Jupitera i już ucieszył się na samą myśl że reszta będzie coś musiała rozszerzać – oczywiście chodzi nam wyłącznie o reputację, oczywiście!
Obrazek

Na dole sezony mijają bez większego odzewu…
Obrazek

Załogo! Do boju! Dziś powinno nam się w końcu udać przelecieć pierwszą rundę…. Tak jest Wielki Hegemonie a ty czemu się śmiejesz Ofermo?
Obrazek


Niech się mury pną do góry, niech Petersburg złapie pion!
Obrazek

He he … tym razem mam plan….
Obrazek

Ja tez mam plan…. Tylko gdzie ja go położyłem…
Obrazek

A może jakaś olimpiada Towarzyszu?
Obrazek

A oni dalej grają w Eclipsa….
Obrazek
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Gambit »

Widzę, że Spartacus jednak chodzi całkiem często. To mnie cieszy.
maci0
Posty: 65
Rejestracja: 10 wrz 2011, 02:45

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: maci0 »

Czy jest w Gdansku milosnik pilki noznej i planszowek? Chcialbym niedlugo przetestowac moj planszowy futbol :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Gambit »

Się znajdą. Na przykład ja.
Rokitnik
Posty: 7
Rejestracja: 12 mar 2013, 13:21

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Rokitnik »

Witam,

Gracie tam jeszcze? A tak właściwie to gdzie dokładnie? Chciałbym się przyłączyć ale nie umiem w nic grać, czy to duży kłopot? :roll:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Gambit »

Gramy. Wciąż środy i piątki od 17.00. To, że nie umiesz grać, to żaden kłopot. Każdy chętnie Cię nauczy grać w to w co będzie się akurat grało.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Gambit »

No dobra. Dawno nie było żadnej relacji z naszych spotkań. Czas to zmienić. Oto, co działo się 19 lipca.

Początek był spokojny. Dwie osoby i szybka partyjka w Quarriors. Dostałem srogie baty i gra już mi się nie podoba. Gupia jest i tyle :P

Obrazek

Po kostkach przyszedł czas na walkę ze złem i występkiem. Na stole wylądował Legendary: A Marvel Deck Building Game

Obrazek

Niestety pierwsza partia zakończyła się sromotną porażka bohaterów. Red Skull wbił nas w ziemię. Niezrażeni tym zaczęliśmy przygotowywać się do kolejnej próby zniszczenia zła. W tak zwanym międzyczasie pojawiły się nowe osoby i czekając na kolejnych graczy odpaliły Ingeniousa

Obrazek

Po pierwszej batalii w Legendary, bohaterowie się wykruszyli ("Do dupy ta gra, przegraliśmy") i dołączyli do nowych, zmagając się z magicznym turniejem Pór Roku.

Obrazek

W tym czasie kolejni bohaterowie Marvela próbowali pokonać Red Skull'a. Po wyczerpującej walce niemiecki złoczyńca padł.

Obrazek

Po pokonaniu zła, niektórzy postanowili wcielić się w zło. Na stole wylądowało Dark Minions

Obrazek

Obrazek

W drugiej sali również pojawili się superbohaterowie, ale z innego świata. Na stół wjechało DC Comics Deck Building Game.

Obrazek

Zaraz potem, było Apples 2 Apples, oraz Chez Geek. (a może DC było po tych dwóch grach...nie pomnę).

Obrazek

Kiedy Mroczne Pomioty dwukrotnie już zniszczyły piękne krajobrazy, ludzie kierujący ich poczynaniami, zapragnęli chleba i igrzysk. Na stole pojawił się Spartacus z dodatkiem.

Obrazek

Po długim i owocnym knuciu, zwyciężył czcigodny Glaber, o włos wyprzedzając Varriniusa. Batiatus, Solonius i Seppius tułali się daleko z tyłu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Gambit »

Udało mi się pojawić w Schronie w kolejny piątek, więc oto kolejne sprawozdanie.

Tym razem w powietrzu czuło się wakacje i skwar, więc było dość "lajtowo"

Na początek oczywiście Quarriors!

Obrazek

Po zakończeniu turlania, było nas już więcej, więc nastąpił podział na grupy. Na dole zasiedli superbohaterowie, którzy próbowali pokonać Magneto w grze Legendary. I udało im się tego dokonać.

Obrazek

Natomiast u góry siedziała chciwa grupa ludzi, żerująca na śmierci wujka. Oczywiście zgodnie z jego Ostatnią Wolą.

Obrazek

Na dole po pokonaniu Magneto, postanowiono zagrać w coś większego i rozłożyliśmy Legendy Krainy Andor. Gra okazała się być całkiem ciekawa.

Obrazek

Na górze natomiast zaczęło dziać się coś bardzo niepokojącego. Łapanie japońskich nastolatek, za pomocą macek z kosmosu?!?!? Tentacle Bento wygląda jak wstęp do hentaia, choć wcale tak źle nie było.

Obrazek

Obrazek

Na dole bohaterowie wciąż wędrowali po krainie Andor, ale sytuacja stawała się coraz bardziej dramatyczna. Wygraliśmy rzutem na taśmę.

Obrazek

Dramatyczna sytuacja, była również w górnym Tokio, które odwiedziły cztery potwory. King of Tokyo zawsze dobre.

Obrazek

Na dole znów pojawiły się karty. Tym razem do łask wrócił karciany Game of Thrones. Do walki stanęły rody Stark, Baratheon, Martell i Targaryen. Zwyciężyli poplecznicy Roberta i Stannisa.

Obrazek

A na zakończenie udanego wieczoru, dwie szybkie partyjki w Rune Age.

Obrazek
teh_pp
Posty: 2
Rejestracja: 02 sie 2013, 15:00

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: teh_pp »

Witam,

gracie jeszcze może w GoT 2ga edycja? Chętnie bym pograł a ostatnio nie ma z kim i zastanawiam się czy nie wpaść :roll:
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Soulless »

gramy :)
na takie ciezkie gry umawiamy sie na fb - grupa GKK Schron
akurat na dzis ekipa sie zbiera na GoT
teh_pp
Posty: 2
Rejestracja: 02 sie 2013, 15:00

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: teh_pp »

OK, dzięki za info. Request do grupy poszedł :)
ajeh
Posty: 7
Rejestracja: 09 lis 2007, 22:00
Lokalizacja: Gdańsk

back

Post autor: ajeh »

Po dwóch albo i więcej latach przerwy (!) mam ochotę znów zawitać w Schronie.
Mam nadzieję, że jeszcze kogoś będę znała :-)
ajeh
Posty: 7
Rejestracja: 09 lis 2007, 22:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: ajeh »

Gracie dziś?
Mortis
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2014, 23:05

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Mortis »

Chcialbym dolaczyc do waszego grona czy muglbym prosic o jakies namiary? Chodzi mi o adres i godzine spotkania.
Z gory dziekuje.



P.S. sory brak polskich znakow
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: Gambit »

Mortis pisze:Chcialbym dolaczyc do waszego grona czy muglbym prosic o jakies namiary? Chodzi mi o adres i godzine spotkania.
Z gory dziekuje.
P.S. sory brak polskich znakow
Cześć.

Na samym dole posta wklejam Ci link do mapki. Nasza miejscówka jest nad dworcem PKS w Gdańsku Głównym, niedaleko fortów. Na mapce spod linka, jest to budynek, który po jej otwarciu jest widoczny u góry i nazywa się Reduta Napoleońska. Wejście jest na prawej ścianie budynku (patrząc na mapę), czyli tam gdzie drzewa :)

Gramy w środy i w piątki od 17 do późnych godzin nocnych – kiedy ostatni klucznik zapragnie iść do domu.

http://www.wikimapia.org/#lat=54.355360 ... 28&m=b&v=8
t0m3ek
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2009, 18:53

Re: [Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i

Post autor: t0m3ek »

Witam, czy Poterna jeszcze żyje i czy będzie żyła w czerwcu?
ODPOWIEDZ