(Olsztyn) Cykliczne granie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Virus
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2010, 17:41
Lokalizacja: Olsztyn

(Olsztyn) Cykliczne granie

Post autor: Virus »

Witam, posiadamy dość sporą pulę gier planszowych, która się dość często zmienia (dochodzą nowe tytuły, stare upłynniamy- dobre zostawiamy), aczkolwiek jest ich ponad setka ;). Nie prowadzimy klubu, tylko gramy u mnie lub u valdgir'a, więc możemy się umawiać na różne godziny, w różne dni (nie ma jasno sprecyzowanej pory, kiedy gramy- wszystko jest do ustalenia). Grać możemy do 7 osób, żeby było w miarę wygodnie.

Listy gier, są w naszych podpisach 8).


Proszę o kontakt na PW lub pod tematem ;).

PozdRower!
Virus
Ostatnio zmieniony 01 paź 2011, 10:51 przez Virus, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Virus
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2010, 17:41
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [OLSZTYN] Arkham Horror oraz inne gry

Post autor: Virus »

Widzę, że Olsztyn aż kipi, pod względem ilości chętnych...
Awatar użytkownika
valdgir
Posty: 18
Rejestracja: 01 gru 2006, 19:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [OLSZTYN] Arkham Horror oraz inne gry

Post autor: valdgir »

Virus pisze:Widzę, że Olsztyn aż kipi, pod względem ilości chętnych...
:lol:

Nie narzekaj, zawsze może być gorzej. :wink:
W piątek po południu planujemy rozgrywkę m.in. w Battlestar Galacitca ze wszystkimi dodatkami, jeśli ktoś jest chętny to niech pisze w tym wątku lub śle PW.
Awatar użytkownika
valdgir
Posty: 18
Rejestracja: 01 gru 2006, 19:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [OLSZTYN] Arkham Horror oraz inne gry

Post autor: valdgir »

Partia BSG bardzo udana. (dla cylonów :lol: )
Ludzie nie nadążyli niszczyć cylońskich statków i Galactica rozpadła się na kawałki.
A nie nadążyli bo połowa z nich zamiast toczyć epickie walki w przestrzeni kosmicznej podpierała ściany w pace. :)
Wariant cylońskiej floty z Exodusa sprawdził się IMHO doskonale (nie ma przestojów, w kosmosie ciągle coś się dzieje), choć niewątpliwie ludzkość ma cięższą drogę do zwycięstwa.

Jutro o 11 gramy w Olympos i Mystery Express, także jakby byli jacyś chętni to zapraszamy.
Awatar użytkownika
Virus
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2010, 17:41
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: Virus »

Grałem w bsg (battle star galactica) 3 razy, 3 razy z rzędu byłem cylonem, 3 razy z rzędu ludzie przegrali :P. Gra jest ogólnie dobrze zabalansowana na 5-6 graczy, aczkolwiek nowy dodatek, wymusza na graczach, bardziej kreatywne działania ;). We wczorajszej bitwie, zamiast wsadzać się do "pierdla", powinni naprawiać uszkodzenia galcticy (od początku były na statku, nikt ich nawet nie ruszył, co z biegiem czasu, przyczyniło się do jej zniszczenia- ukłony w moją "cylońską" stronę ;p), oraz niszczyć wrogie floty, które się mocno rozmnażały (dodatkowa plansza, na którą wskakują cylońskie statki-po skoku- zamiast niknąć w przestrzeni ;)). Gra-jak dla mnie-jest dość specyficzną kooperacją, rozgrywka się nieco wydłuża (zanim nadejdzie nasza tura), ale możemy to balansować interakcją między graczami. Od czasu do czasu, warto zagrać, bo jest ciekawa (7+/8- na 10 ;)) i inna od reszty tytułów co-op ;).

Polecam, oraz zapraszam na olympos, mystery express na jutrzejszy dzień (jest jeszcze wiele innych tytułów, więc w razie co, nie będziemy się nudzić ;)).

PozdRower,
Virus
Awatar użytkownika
valdgir
Posty: 18
Rejestracja: 01 gru 2006, 19:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: valdgir »

Virus pisze:Grałem w bsg (battle star galactica) 3 razy, 3 razy z rzędu byłem cylonem, 3 razy z rzędu ludzie przegrali :P.
Eh, no nie da się ukryć, ja też 3 razy z rzędu byłem cylonem - podstawa to dobra współpraca blaszaków. :P
Boję się tylko, że przy następnych rozgrywkach zaczną nas od razu prewencyjnie wsadzać do paki lub wyrzucać przez śluzę. :lol:
Virus pisze:Od czasu do czasu, warto zagrać, bo jest ciekawa (7+/8- na 10 ;)) i inna od reszty tytułów co-op ;).
Zamiast inna daj lepsza, ocena 2 noty w górę i mogę się zgodzić. :D
Awatar użytkownika
Virus
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2010, 17:41
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: Virus »

Parę dni temu, graliśmy w mystery express oraz Olympos. Powiem szczerze, że obie gry są niezłe, ale więcej niz 6,5/7 bym im nie dał ;p.

Olympos
Gra polega na kontrolowaniu terenów z różnymi znacznikami zasobów, za które możemy wynajdywać różne wynalazki (dają nam określone profity), oraz budować cuda świata (co nie jest takie proste, bo wymaga specjalnych pkt.). Gra kończy się, gdy przekroczymy określony próg akcji i zdecydujemy się, na spasowanie, lub wykonamy jeszcze jeden ruch.
Olympos, ma ciekawe rozwiązanie z czasem(który służy do wykonywania akcji), ten kto wykonuje mniej czasochłonne ruchy, oraz znajduje się na końcu, może ponownie podjąć się kolejnej czynności. Do tego dochodzą po pewnej długości czasu karty bogów oraz drugie, których nazwy nie pamiętam :P. Mianowicie, kart bogów jest w grze 9 (odrzucamy jedną z 10 do pudełka, resztą gramy w rozgrywkę). Połowa z nich ma pozytywne działania, a połowa negatywne. Gracz, który posiada przychylność Zeusa (dzięki zdobytym pkt.), zawsze otrzymuje profit z karty(jeśli jest pozytywna), a ten, który jej nie ma-analogicznie-gdy wypada negatywna karta, dostaje cięgi ;). Drugie, dają nam różne bonusy np. 1 przychylności zeusa do końca tury, jakiś zasób, który przyda się do budowy wynalazku itp. Te karty, zagrywamy bez żadnych ograniczeń ilościowych :).

6+ mogę dać, ale długo nie zabawi w mojej kolekcji ;).

Mystery Express Śmierć w orient express'ie, pewnie wielu z was, znana historia ;). Gra polega, na odgadnięciu 5 czynników:
- O której godzinie zabito (3 razy w grze, pokazywane są karty czasu po 3 identyczne, gdy coś wypadnie 2 razy-znaczy, że o tej godzinie zabito. Brzmi banalnie, ale kart jest sporo, zegar nie ma zaznaczonych godzin, oraz pokazuje wskazówki- najbardziej mi się to podobało :P),
-motyw zabójstwa,
-kto zabił ?!,
-jak ta osoba zginęła,
-w którym miejscu pociągu, doszło do morderstwa.
Mamy w grze, sporo akcji, które zajmują określoną ilość czasu (od 1 do 3 h), od stancji do stacji, mamy różny czas przyjazdu, tury wykonujemy całe, więc pozostali gracze, mogli by się nudzić, ale tak nie jest- bynajmniej u nas było wesoło, podczas gry na 4 :). Ciekawym motywem, jest również walizka, która każdy polubił (jedna z akcji trwa 1/2 h, jeśli się uda, trwa 2 h, jeśli nie-1h. Można komuś przeszukać "walizki", w celu znalezienia czegoś- są 4 kolory kart, które odpowiadają za wcześniej opisane czynniki, do odgadnięcia. Gracz, którego chcemy przeszukać, bierze plastikowy znacznik walizki, a drugi, musi zgadnąć, w której ręce go trzyma. Jak zgadnie, dostaje kartę, która chciał zobaczyć i mijają mu 2 h, jak nie to traci 1h bez skutku ;)).

Podsumowując, gra polega na oglądaniu kart, gdy znajdziemy 2 takie same karty, to możemy wykluczyć motyw/miejsce/zabójcę/jak ta osoba zginęła. Oczywiście, można czasem podejrzeć 2 razy tą samą kartę, co może nas zmylić, więc nie jest to tak proste i oczywiste ;).
7-/7 (7 dla tych, którzy lubią taki klimat ;)).

Dzisiaj gramy o 16 w Alien Frontiers (bardzo fajna gra, z kreatywnym wykorzystaniem kości, jako statków) oraz defenders of the realm (podobna do Pandemica- podobno^^ :P). Na dniach, wrzucę relację ;).

PozdRower!!
Virus
Awatar użytkownika
BadWolf
Posty: 50
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: BadWolf »

Melduje nabycie drugiego wydania Gry o Tron (PL). Prezentuje się super.

Zapisy tu, na PW, lub łapać mnie bezpośrednio- Ci co znają namiary :-)
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: Wothan »

Widzę, że na Warmii i Mazurach posucha...
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: Matio.K »

Panowie, ja osobiście grywam 2-3 dni w tygodniu we własne prototypy, choć nie tylko. Osoby zainteresowane proszone o kontakt pod nr. telefonu 889068674, albo matio.k@interia.pl.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: Matio.K »

Obecnie na planszówkach w Olsztynie spotykamy się w siedzibie Akademickiego Klubu Miłośników Fantastyki na Kortowie, ulica Dybowskiego 7 w czwartki 18:00-20:30.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: Matio.K »

http://www.facebook.com/groups/385060998191179/

Grupa służy łatwiejszeszemu zbieraniu miłośników planszy przy wspólnym stole. Na wypadek takich wydarzeń jak Gamegrinder, czy niecykliczne granie po prostu ;)

Podrzucajcie do niej grających znajomych z Olsztyna :)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Sawku
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2012, 21:33
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: Sawku »

Cześć. Są jacyś chętni do pogrania w Neuroshimę Hex?
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: Matio.K »

Sawku pisze:Cześć. Są jacyś chętni do pogrania w Neuroshimę Hex?
W czwartki, w klubie AKMF o 18;00 [Kortowo].

Btw. zalaczam plakat Game Grindera.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: Matio.K »

Przypominam o jutrzejszym GameGrinderze :)

od 9:00 do 19;00 w centrum konferencyjnym UWM [Dybowskiego 11]
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: Matio.K »

Spotyka sie wieksza/ grupa co sobota o 13.00 w pubie Baltazar,aby oddawac sie planszowkom ;0
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: RunMan »

czy w roku akademickim będzie jak Was łapać za pośrednictwem grupy fejsbukowej? Jakby co posiadam niewielki zbiór gier, które mogę ze sobą brać (7 cudów, El Grande, Pandemic, Świat bez końca, Onirim, Cytadela). Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Vanilin
Posty: 41
Rejestracja: 03 paź 2011, 17:54

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: Vanilin »

Można nas łapać z ostrzeżeniem i znienacka :-D zarówno w trakcie roku akademickiego jak i poza nim.

Także pozdrawiam :-)
x_Jiro_x
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2012, 19:45

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: x_Jiro_x »

Kompletnego nooba też przyjmiecie? :D Nie mam doświadczenia w planszówkach, ale byłbym chętny zacząć od roku akademickiego :)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: Matio.K »

x_Jiro_x pisze:Kompletnego nooba też przyjmiecie? :D Nie mam doświadczenia w planszówkach, ale byłbym chętny zacząć od roku akademickiego :)
Nie ma najmniejszego problemu :)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: Matio.K »

UWAGA: 8 lipca zapraszam wszystkich Olsztyniaków do pubu Kontrasty na starówce o 18;00. Zaczynamy od nowa całą przygodę z planszówkami w Olsztynie ;)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: Matio.K »

Uwaga:

Spotykamy się w Olsztynie cyklicznie. Więcej szczegółów tutaj: http://gryplanszowewolsztynie.blogspot. ... grach.html
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: Matio.K »

23 listopada w sobotę w miejskim Spichlerzu MOK'u gramy w planszówki od 15 do 18.00 - taki mini konwent ;)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
myszka_101113
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2014, 12:23

Re: [OLSZTYN] Cykliczne granie

Post autor: myszka_101113 »

Witam,
czy ktoś jeszcze pojawia się na forum?

Chciała bym zaprosić fanów planszówek do testowania nowo powstającej w Olsztynie gry.
Ktoś chętny?
ODPOWIEDZ