(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Jestem za.
Przytargalbym już dziecko.
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Jeśli chodzi o jutro, powinienem się pojawić o tej 17:30 i otworzyc
W co grałem:
Spoiler:
j_g
Posty: 1975
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Jeśli jutro dostanę zalkę na stacji diagnostycznej (a powinno się udać) to stawię się o ww. czasie i do tego autkiem (jakby co, Piton).
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Jutro postaram się pojawić, jakby coś się zmieniło to dam znać tu lub sms'em.
Jakby był Rising Sun to ja bardzo chętnie.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3407
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

DarkBogas pisze:Jutro postaram się pojawić, jakby coś się zmieniło to dam znać tu lub sms'em.
Jakby był Rising Sun to ja bardzo chętnie.
No umówiliśmy się w tym samym c z t e r o o s b o w o y m składzie, także tego... miło Cię będzie zobaczyć :mrgreen:

Ja jutro będę nawet i przed 17:30. Powinien być mój kolega z pracy.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

To ja jutro też przyjadę na 17:30. Co w planach poza wschodzącym słońcem ? Coś przynieść ?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
j_g
Posty: 1975
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Shantall pisze:Coś przynieść?
Nawiasem pisząc, masz Ewo gdzieś zebrany do kupy spis wszystkich Waszych tytułów? Chciałbym sobie kiedyś, w którąś środę, Ciebie wypożyczyć, byśmy pograli sobie w coś we dwójkę, choćby w tego hulka...

Ja tam nic nie zdołałem pożyczyć, więc z mojej strony niespodzianek nie będzie. Sorry.

PS. Bym wiedział wcześniej, Bogusz, że się zjawisz to bym sobie przypomniał Exodus i dodatek do niego. Pamiętam, że chciałeś...
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

j_g pisze:PS. Bym wiedział wcześniej, Bogusz, że się zjawisz to bym sobie przypomniał Exodus i dodatek do niego. Pamiętam, że chciałeś...
Spoko luz, może następnym razem, na pewno będzie w co grać. Zresztą coś wezmę ze sobą.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3407
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Śmigiel pisz, czy będzie rajsing san jutro.

Ja mam jeszcze grę o potworach DownUnder, zabiorę.
jak macie jakieś życzenia to pisać, szybko ;)
j_g pisze: byśmy pograli sobie w coś we dwójkę
a jak ja proponował szpil 1vs1 to mnie zlałeś :evil: wiadomo, bojąc się porażki, ale nie podjąłeś pionka, rękawicy, karty... uuuu
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Piton, nie ważne w co, ważne z kim ;)
j_g moja lista = Shantall BGG
Wezmę Five Tribes

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
j_g
Posty: 1975
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:
j_g pisze: byśmy pograli sobie w coś we dwójkę
a jak ja proponował szpil 1vs1 to mnie zlałeś :evil:
jazzu, kiedy?! ajajajaj... A może po prostu w zombiegoterrora nie chciałeś ze mną zagrać i dlatego Cię zignorowałem...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3407
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Shantall pisze:Piton, nie ważne w co, ważne z kim ;)
Jakbym hołdował tej zasadzie, to bym chyba z domu nie wychodził :lol:
Wiadomix - ja tam "w co i z kim" się zawsze staram. "Nie ważne z kim" to miałem przez pierwsze dwa lata przy planszy :P potem człowiek się zaczyna szanować :mrgreen:
j_g pisze:w zombiegoterrora nie chciałeś ze mną zagrać i dlatego Cię zignorowałem...
Może się z tego nabijałem, szczególnie grafiki super, ale partii - chociaż ten jednej - bym nie odmówił ;) Proponowałeś?!
w jakieś karty chciałem grać, dwuosobówkę, ale Twoja wrodzona asertywność przy planszy (podobna do mojej) poddała się presji tłumu ;) niemniej kiedyś zapraszam na pojedynek jak już się nagrasz nie ważne w co, ale ważne z kim :D

Co do dziś:
Kolegi z pracy nie ma, chyba chory :/ sam raczej przybędę.
Mam potwory z Antypodów, w kRoku Smoka, Bisona i jakieś sprytne małe karcianki. Do-zo
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

piton pisze:
Shantall pisze:Piton, nie ważne w co, ważne z kim ;)
Jakbym hołdował tej zasadzie, to bym chyba z domu nie wychodził [emoji38]
Jakie to miłe, że na pierwszym miejscu gra z żoną :) (szczęściara)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Teresa
Posty: 380
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My standardowo będziemy ok 17:30.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ja też się zjawię.
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
j_g
Posty: 1975
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:Może się z tego nabijałem, szczególnie grafiki super
skąd wiesz, a może tak właśnie wyglądają zombie? ja tam nigdy nie widziałem. co najwyżej tylko czasem rano marną podróbę w lustrze.
piton pisze:Proponowałeś?!
Co będę proponował jak gołym okiem widać, że okoliczności się nie składają. czasem biorę na wypadek, jakby ktoś został na lodzie na 1 godz., skazany na moje towarzystwo. jak do tej pory nie udało mi się żadnej ofiary upolować...
piton pisze:Kolegi z pracy nie ma, chyba chory :/ sam raczej przybędę.
...albo boi się wprost powiedzieć apodyktycznemu koledze, że nie przepada za planszówkami... Oby, biedny, nie musiał pracy zmieniać...
Shantall pisze:Jakie to miłe, że na pierwszym miejscu gra z żoną (szczęściara)
Typ romantyczny... albo wie, że żona czyta forum.
Śmigiel
Posty: 79
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:19

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Śmigiel »

Będziemy i będziemy razem z zachodzącym słońcem:p
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Jak sie obawialem zajecia uniemozliwily mi wyrobienie sie na autobus. Poki co czekam na nastepny powinienem sie pojawic wedlug rozkladu 17:40


Update, portier powiedział że już ktoś wysoki i brodaty i zdaniem Pana Staszka godny zaufania odebrał klucz :) Przepraszam że nie wbiłem się chociaż przywitać jednakże zabiegany jestem :s. Mam nadzieje jak najszybciej wpaść na dłużej niż samo otwarcie sali, no ale to będę informować jak będę w stanie się pojawić. A póki co jak trzeba będzie sale otworzyć to jestem najszybciej do złapania pod telefonem. Plan jeszcze będzie się zmieniać więc nie wiem o której będę mógł otwierać, jak będzie jakaś stabilizacja dam znać
W co grałem:
Spoiler:
j_g
Posty: 1975
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Alkes pisze:Jak sie obawialem zajecia uniemozliwily mi wyrobienie sie na autobus. Poki co czekam na nastepny powinienem sie pojawic wedlug rozkladu 17:40
Jarku drogi, bardzo doceniamy Twoje zaangażowanie pozostajemy niezmiennie wdzięczni. Trochę mi osobiście głupio, że tak musisz ganiać wte i wewte (choć mam nadzieję, że jednak tylko wte, tzn. w jedną stronę i że docelowo i tak zjeżdżasz w okolice łącznika), a nawet nie masz możliwości z nami posiedzieć. W każdym razie życzymy Tobie i sobie stabilizacji, i to tej w dobrym kierunku.

Dziś bardzo dobra frekwencja, 12 osób.

Chłopaki, łącznie z Boguszem, czyli w piątkę, zgodnie z planem grali cały wieczór w słoneczko.

Ja w czworo zaliczyłem Piątkę Klanów (dzięki Ewo za tę rozrywkę). Miłosz rozwalił system. Chyba pozwoliliśmy mu zebrać dużo różnych kart i do tego ostatni ruch też był jego. Gra ok, może ciut dałntajmu było, ale jak na pierwszą partyjkę (wszystkich, poza Ewą) nie był to czynnik, który by jakoś się uwydatnił. Jest trochę do pokobinowania. Rozstawienie startowe zawsze inne i dynamicznie się zmieniające w trakcie gry, różnorodne elementy, raczej nie wygląda na grę, która by się miała znudzić szybko, o ile tylko jest ochota na coś o tej wadze i jeśli się wstrzeli w gust.

Potem partyjka Najemników z Ewą i Miłoszem (Ewa pozamiatała, jakoś nie byliśmy w stanie jej powstrzymać). Troszkę chaosu w tłumaczeniu, ale brakowało Daniela, który ma to obcykane, a który to skusił się na Agricolę i na Zamki Burgundowe.

Było super. Dzięki za wspólne główkowanie.

Do następnego.
j_g
Posty: 1975
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Czy w środku tygodnia wrota otwarte zostaną bezpośrednią siłą sprawczą, czy może tajemne zaklęcie będzie musiało wypowiedziane zostać w obliczu strażnika siedmiu kluczy?
Teresa
Posty: 380
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My standardowo będziemy o 17:30 :) weźmiemy jakieś 2 gry: Tzolkina i Belforta.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

A może dałoby się ustalić na stałe - klucz na hasło Planszówki i okazanie torby gier :) i kto pierwszy ten bierze i otwiera. Nie trzebaby się za każdym razem dopytywać kto i kiedy otworzy. No i ochroniarze też nas już chyba kojarzą.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

kwestie papierkowe raczej to chyba uniemożliwiają. Ja mogę jutro otworzyć o 17:30
W co grałem:
Spoiler:
Śmigiel
Posty: 79
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:19

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Śmigiel »

My będziemy koło 17, jeśli będzie dobry ochroniarz to jak to ujął moja " wzbudzająca zaufanie" aparycja otworzy:p, jeśli nie to będziemy czekać na resztę. Znów w planach RS, ale definitywnie i bezwzględnie na parzystą ilość osób. Chętnych zapraszamy.
j_g
Posty: 1975
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Ja się z Ewą wstępnie ustawiłem na solóweczkę... Jeśli wypali to będziemy rzucać we dwoje kośćmi w poszukiwaniu samych szóstek (spejshalk)... i tak nam emocjonująco zejdzie do 21.00.
ODPOWIEDZ