(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Dzięki Cezar!
Jak dam radę to chętnie na szkolenie się wybiorę. A jak podpasi mi gra do moich celów co chętnie pożycżę...

Wyslałem PW do Czarka w sprawie spotkania.

Myślę że nie ma co ze sobą brać bo Czarek ma wszystko co niezbędne :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

gafik pisze: Myślę że nie ma co ze sobą brać bo Czarek ma wszystko co niezbędne :)
takie spotkania, na których wszystko zapewnia gospodarz, to bardzo lubię :mrgreen:
ale wiesz, zapitę czy ogórki to jednak trzeba zabrać...z pustymi rekami to jednak nie wypada :P
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:takie spotkania, na których wszystko zapewnia gospodarz, to bardzo lubię :mrgreen:
jedyny ich minus to taki, ze czesto to pierwsze spotkanie jest tym ostatnim...
piton pisze:ale wiesz, zapitę czy ogórki to jednak trzeba zabrać...z pustymi rekami to jednak nie wypada :P
a wlasnie, po ile herbata?
BrigadeGeneral
Posty: 57
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:46
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 3 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: BrigadeGeneral »

hm, a może testerzy by się w Opolu znaleźli?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:a wlasnie, po ile herbata?
jak mocna z dwóch torebek, to jestem gotów zapłacić nawet 6pln za oszukane 50gram...
poza tym zawsze za pazuchą mam swoje nalewki lub inne euro suchary. Kto to wie ;)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Herbatę i kawę (rozpuszczalną, na zwykłej sie nie znam) zapewniam.
Poza tym jest jeszcze mleko.
Piwo i inne trunki musicie zabrać ze sobą :-)
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

Ja też będę jutro :)

Co do sali na WSB, to początek września będę miała zawirowania ale 22.09 (sala 308) oraz 29.09 (sala 401) - od godziny 17:00 będą na nas czekały :D
To są czwartki - póki co jedyny dzień jaki wiem, że będę miała luźny.

Do tego momentu na bieżąco można się gdzieś umawiać. Opcji zrobiło się kilka :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Scarlet pisze:Ja też będę jutro :)
Co do sali na WSB, to początek września będę miała zawirowania ale 22.09 (sala 308) oraz 29.09 (sala 401) - od godziny 17:00 będą na nas czekały :D
To są czwartki - póki co jedyny dzień jaki wiem, że będę miała luźny.
Do tego momentu na bieżąco można się gdzieś umawiać. Opcji zrobiło się kilka :)
no to naprawdę bomba! jak nas już Czarek przestanie zapraszać po jutrzejszym dniu, a z dworca nas SOK-isści wygonią to jest WSB :D
Kto wie, może politechnika się znów pojawi ;) Planszówki kwitną , ej :8

(jutro możemy pogadać o bibliotece...)
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

bede. powinienem trafic o wlasnych silach.
piton pisze:poza tym zawsze za pazuchą mam swoje nalewki...
o, pijany kierowca wiezie smierc... schowam Ci kluczyki w pudle z eurobiznesem, abys za szybko ich nie znalazl.
Scarlet pisze:Co do sali na WSB
no i piekna sprawa, dzieki... w sumie miejsce mi najbardziej pasujace... aczkolwiek swiadom jestem, ze liczy sie szeroko pojete dobro ogolu...

szkoda, ze nie ma ustalonych tytulow na jutro, bym sie troche podszkolil... ale z drugiej strony - tak lubie sluchac, jak piton sie produkuje skladnie, elegancko i kompetentnie...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:szkoda, ze nie ma ustalonych tytulow na jutro, bym sie troche podszkolil... ale z drugiej strony - tak lubie sluchac, jak piton sie produkuje skladnie, elegancko i kompetentnie...
jak to dobrze być docenionym przez tak kompetentne osobistości świata planszowego itd.... Mjut na me planszowe serce. Buziaczki dla fanów.
to żeby nic nowego nie tłumaczyc i nie błyszczeć oratorstwem i kompetencją (zawstydzać innych rzecz jasna) możemy zagrać ponownie w Age of Steam. Możemy nawet tym razem zagrać w 100% dobrze, zawsze to będzie nowe doświadczenie.
na drugą nogę Bogas ma zabrać Forbiden Stars, zobaczymy co to.
swiety_1984
Posty: 156
Rejestracja: 10 sty 2012, 18:44

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: swiety_1984 »

Zastanawiam się jak bardzo bez sensu byloby ewentualnie pojawienie sie kolo 20.30 i czy w razie czego przygarniecie... szansa ze dam rade to oczywiście max 50% ale...
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Dzięki Czarek za granie :)
Fajnie się grało. Chętnie pojawię się ponownie tym bardziej że dojazd mam bardzo dobry :)
PS: Fajnie też że Piton został nową ofermą z Karaibów (jego nawigator jest epicki) :P
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

DarkBogas pisze:Dzięki Czarek za granie :)
Fajnie się grało. Chętnie pojawię się ponownie tym bardziej że dojazd mam bardzo dobry :)
PS: Fajnie też że Piton został nową ofermą z Karaibów (jego nawigator jest epicki) :P
odniosę się po kolei do poruszanych kwestii :
1 - również dziękuję! miejsce super, gry bardzo dobre, towarzystwo przy grach jeszcze lepsze, no poza przyjezdnymi spoza Opola...
2 - dobry dojazd: bo nie jedziesz panie po "moich" drogach :lol: juz ja pogadam z chłopakami z Gdaki żeby objazdy zrobili :P
3 - jak stawką były banany i 3 dukaty, to załoga pijana i marny wynik :P komu ja się tłumaczę ;)
PS: poczekaj Pan do zimy, już ja załatwię "fajne" drogi. Renifera se kup! albo lepiej skuter śnieżny :D

AoS jest naprawdę dobry, tylko od początku trzeba grać na maksymalnym skupieniu. Ja kosztem Teresy zrobiłem sobie super pozycję, mi żarło, jej już nie. Chłopaki tłukli się nawzajem i dawali radę. Mimo wszystko Czarek wyszedł z ciemnej Du... tydzień temu ja zacząłem tak samo i z ciemnej trafiłem do najczarniejszej ;) Im dłużej w to gramy tym więcej chamskich zagrań tam widzę ;)

Pływanie po Karaibach jest głupie i losowe, a co innego łupienie kupców z okolic Krapkowic Karaibów ;) Kunszt i umiejętności ;) Jamajka mi się bardziej podobała na 2-4 osoby niż w pełnym składzie, ale jako lajtowa gierka imprezowo-familijna naprawdę daje radę.
Wielkie dzięki Panie i Panowie za granie! Frekwencja była najlepsza od dawien dawna :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Dzięki za przybycie :D
I widzimy się za tydzień!
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Czarku - dziękuję za możliwość grania :) Za tydzień będziemy oboje z Marcinem.

Co do grania - to rzeczywiście AoS wymiata - dałam się zablokować na trasach Pitonowi i wpadłam w błędne koło pożyczek, czego efektem było końcowe bankructwo, ale i tak lubię tę grę :)
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

Również wielkie dzięki!
Było super!
Świetne gry i towarzystwo :)

Uśmiałam się strasznie przy tych Potworach, mimo, że padłam pierwsza chyba z trzy razy ;)

Do następnego :D
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

Ja także dziękuję, szczególnie gospodarzowi, że nas zniósł w takiej ilości i jeszcze grami obsłużył :)
Scarlet pisze:Uśmiałam się strasznie przy tych Potworach, mimo, że padłam pierwsza chyba z trzy razy ;)
Nierozsądnie podniosłaś na mnie rękę, na samym początku, i już później gra się dla Ciebie skończyła ;d
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

podziekowania dla Gospodarzy za jakze mile ugoszczenie zeglarzy, mutantow i parowoziarzy... dziekuje Wspograczom za wspolgranie.

keyflower - fajna, dzieki za zaznajomienie z tytulem... chcialbym umiec to sprawnie ogarniac i wyciskac ile sie da.

potwory w tokio - czegos mi tam brakuje... jakiegos bodzca, aby wiecej sie dzialo. moze za drogie sa te karty zdolnosci - bym je potanil, tez pomniejszyl wielkosc ich efektu, aby zbytnio nie zdestabilizowac gry i moze byloby ciekawiej...
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

j_g pisze:potwory w tokio - czegos mi tam brakuje... jakiegos bodzca, aby wiecej sie dzialo. moze za drogie sa te karty zdolnosci - bym je potanil, tez pomniejszyl wielkosc ich efektu, aby zbytnio nie zdestabilizowac gry i moze byloby ciekawiej...


Jak dla mnie gra sama w sobie faktycznie nie jest jakaś wybitna i ma swoje problemy, aaale jedyne czego może jej brakować żeby mogła idealnie realizować swoje założenia to kilka osób, które olewają ciułanie punktów i usilne dobijanie maksymalnej ilości żyć, które wydają się najskuteczniejszą drogą do zwycięstwa. Przy odpowiedniej dozie alkoholu i agresywnie grających graczach myślę, że pozycja bardzo dobra.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

jak komuś nie podchodzi gra imprezowa, to niech zmieni imprezę na inną albo/i towarzystwo...
Szczerze mnie bawi szukanie w bardzo prostej losowej grze, gdzie przede wszystkim chodzi o zabawę i śmiech, czegoś czego ta gra nie ma z założenia oferować.
Jak siedzicie z kamienną twarzą nad taką grą i się zastanawiacie jak strategia przyniesie zwycięstwo, a tutaj po prostu się kostkami rzuca...to sobie popisaliśmy ;)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Dzięki za spotkanie Czarek i reszta!

Przypominam o info jakie dostałem: "...szkolenie z gry planszowej "Chłopska Szkoła Biznesu"...

...Szkolenie odbędzie się w dn. 5.09.2016 r. w godz. 11:00 - 15:00 najprawdopodobniej na II Kampusie PO (ul. Prószkowska), w budynku nr 7....

...Mamy jeszcze wolnych ok. 6 miejsc....


link do strony gry: http://csb.mik.krakow.pl/opis-gry/

Ja już wiem, że na 99.99% będę i fajnie by było gdyby ktoś jeszcze z Planszowego Opola mi towarzyszył :)
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:jak komuś nie podchodzi gra imprezowa, to niech zmieni imprezę na inną albo/i towarzystwo...
jakos tak nie mialem smialosci i niezrecznie mi bylo powiedziec '- wiecie, ja Was najmocniej przepraszam, ale musze Was opuscic, bo moze te karty troche za duzo kostek kosztuja.'... ale zawsze bylem malo asertywny. musze chyba zrobic jakis kurs... sprobuje nastepnym razem - moze nawinie sie jakas gra z kartami ze zbyt mala czcionka i bedzie dobry powod, aby sie ewakuowac, chocby w polowie partii...
piton pisze:Jak siedzicie z kamienną twarzą nad taką grą
a nie... bo mi czasem kacik ust sie nieznacznie unosil, ha...
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

Informacyjnie: jutro dotrę ok 19:15 dopiero (po zajęciach z córką), także nie czekajcie, ale może uda mi się na jakąś drugą turę załapać ;) albo po prostu na herbatę wpadnę ;)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

ja jutro tez mogę mieć problem w ogóle z zostaniem na granie. Jutro w ciągu dnia będę wiedział na 100% na czym stoję.
Co do ewentualnego transportu - kto chce się zabrać niech da cynk. Dam znać jutro w ciągu dnia zainteresowanym czy będę jechał, tak do godziny 13.

Ale podjadę na pewno żeby pooddawać gry - nie wszystkim ;) Pudło Czarka i Kamila bym sobie jeszcze zostawił, bo nie miałem kiedy pograć ;)
Kamil Borę mogę oddać, ale jeszcze pożyczę kiedyś. Mogę zabrać dla Ciebie Keyflowera - daj mi znać.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

@piton, to ja przypominam o Arboretum
ODPOWIEDZ