(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Carrownica
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2016, 18:31
Lokalizacja: Gliwice/Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Carrownica »

piton pisze:
Carrownica pisze:rzyprowadzę ze sobą kolegę, będzie punktualnie o 16 i też chciałby w pociągi zagrać.
Tylko on się boi, że sobie nie poradzi, bo jedyne w co grał w życiu to chińczyk i eurobiznes.
łeee kolegę ;) a gdzie koleżanka :D
Koleżanka też będzie :)
Ku ba
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2017, 15:09

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Ku ba »

Hej, tu Kuba. W poprzednią środę byłem na PO i było super (pomijając baty, które dostałem w bladrejdża :) ). Jeśli nic nagłego nie wypadnie, to jutro będę o 16. Też coś wezmę...a nuż :)
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Mnie jutro nie ma
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Ku ba pisze:Hej, tu Kuba. W poprzednią środę byłem na PO i było super (pomijając baty, które dostałem w bladrejdża :) ). Jeśli nic nagłego nie wypadnie, to jutro będę o 16. Też coś wezmę...a nuż :)
Super! no to czekamy na Ciebie Kuba!
no i zlejemy Cie jeszcze bardziej w bry-j-dża :mrgreen:


3 osoba, która po moich namowach zapisała się na forum w ostatnim czasie, no i chce grać :D
To się nazywa skuteczność, co 8)

...tylko jak z Ticket to Ride i Blood Rage przejść zgrabnie do Brassa, Cywilizacji i 1844, to się jeszcze zastanowię :lol:
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1480
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: TuReK »

piton pisze: przejść zgrabnie do Brassa, Cywilizacji i 1844
nie idźcie tą drogą :mrgreen:
Z pustego i Saruman nie naleje
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

piton pisze:
Ku ba pisze: 3 osoba, która po moich namowach zapisała się na forum w ostatnim czasie, no i chce grać :D
To się nazywa skuteczność, co 8)
Skuteczność? a Ile prób było ? ;P

Nie no bardzo dobrze, też się staram zaganiać :P
W co grałem:
Spoiler:
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Siema.
Będę, otworzę ale nie zostanę.
Pozdro!
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

jutro przyjdę lekko przed 18:00
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

No, nie mam uwag... zdecydowanie mikrofon Ich kochał...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

gafik pisze:Siema.
Będę, otworzę ale nie zostanę.
Pozdro!
otwarte, pozamiatane i dzieci mogą się bawić - prawdziwy gospodarz domu :mrgreen:
TuReK pisze: nie idźcie tą drogą :mrgreen:
Lordzie losowości i tworzyw sztucznych! byś kiedyś przyszedł pokazać właściwy kierunek ;) ja pierwszy siadam z Tobą do gry obiecuję!
tylko nie jutro bo mam sparing z karaibską ofermą...

a właśnie, może tak w najbliższym czasie powtórkę z rozrywki i pływania statkami? znaczy jak tylko Bogas zmasteruje grę, bo chyba z pół roku temu zabrał i nadal opływa (ogrywa) w samotności :lol:
ja bym pograł, nawet o zakupie dodatku myślałem, serio.


Jutro zabiorę, a nawet przyniese ;) - Agricolę, Blood Rage, Broom Service, Honshu, małe karciane cuś.
(Po 18 gram z Bogasem 1vs1)
Prizmi
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:56

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Prizmi »

Cześć, jestem trochę w tyle z czytaniem forum. Zdarza nam się jeszcze spotykać w czwartki czy już tylko w środy na PO się bawicie? :D
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Prizmi pisze:Cześć, jestem trochę w tyle z czytaniem forum. Zdarza nam się jeszcze spotykać w czwartki czy już tylko w środy na PO się bawicie? :D
kolego kolego - tylko nie bawicie, jakie bawicie. Gry planszowe to nie jakaśtam fizyka kwantowa, to sprawy poważne są, trudne sprawy :mrgreen:


OFICJALNE spotkania Planszowego Opola są w środy - Wydział Mechaniczny Politechniki Opolskiej, ul. Mikołajczyka 5, sala E-208 drugie piętro


tych z uniwerku co "chcą się bawić" też zapraszamy :P
Prizmi
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:56

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Prizmi »

piton pisze: spotkania Planszowego Opola są w środy
Tylko właśnie w środy zwykle nie mogę, dlatego pytałem o czwartki. No nic, zaraz koniec semestru, więc może mi się co nieco pozmienia i będę mógł dołączyć. :D
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Prizmi pisze: Tylko właśnie w środy zwykle nie mogę, dlatego pytałem o czwartki. No nic, zaraz koniec semestru, więc może mi się co nieco pozmienia i będę mógł dołączyć. :D
Proste, rzuć studia skoro stoją na przeszkodzie :lol:

możesz śmiało przychodzić na późniejszą godzinę. Teraz będą grupy od godz. 16 i od 18,
pierwsza grupa skończy grać, przyjdą nowi ludzie i znowu się dzielimy i gramy. Jak nie bardzo, to faktycznie czekaj na nowy semestr.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

piton pisze:
Prizmi pisze:Cześć, jestem trochę w tyle z czytaniem forum. Zdarza nam się jeszcze spotykać w czwartki czy już tylko w środy na PO się bawicie? :D
kolego kolego - tylko nie bawicie, jakie bawicie. Gry planszowe to nie jakaśtam fizyka kwantowa, to sprawy poważne są, trudne sprawy :mrgreen:
Panie! Tu jest kiosk ruchu! Ja tu mięso mam!
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

będziemy prawdopodobnie o 17.30-18. Jeśli trafimy :P
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

no i jak? pomieściliście się jakoś?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:no i jak? pomieściliście się jakoś?
se pop-aczy
https://www.facebook.com/planszoweopole ... 9034028216
zostań dziadkiem z Muppetów, bo w komentarzach z balkonu nie masz sobie równych :D

Dzięki za dzisiejsze spotkanie, znowu spotkania zaczynają tętnić życiem!
Był gość z daleka. Cytując klasyka: Zagraniczny, nie znasz... i większość nie znała ;) (nie chodzi o Kamila z Płocka)
nawiedził nas słynny WC i nawet pograł z nami! Adrenalina niesamowita, a co do samej gry to było OK ;)

Wielkie dzięki Alkes za ogarnięcie początku spotkania i zapewnienie rozrywki "nowym". Naprawdę wielki szacun!
Plan był inny, niespodziewany gość i wszyło jak zwykle ;) Sytuacja została jakoś opanowana, chociaż mam wyrzuty sumienia, że nie zająłem się "nowymi" na wstępie - ... nie mówiąc o Arlecie, która nie tłumaczyła pociągów, a jakie oczekiwania były, eh ta Scarlet... - a potem Broom Service tłumaczyłem w przelocie.
od następnego spotkania obiecuje poprawę!

Gwoli kronikarskiego obowiązku na stołach lądowały: Adrenalina, Catan, Wsiąść do pociagu, 2x Agricola, Brom Service, Blood Rage, 6!Bierze, Sekigahara

Adrenalina OK, ale wolałym prawdziwe Ameri jako FPS, a nie eurosuchar z przliczaniem komu łeb odstrzelić. Pomysł fajny, ale w praktyce tak sobie. Jak mówił Wojtek - początek super, potem juz kalkulacja.
Sekigahara - bardzo eurowata i lajtowa jak na gry wojenne. Trzyma w napięciu, powoduje paraliż decyzyjny i dużą dawkę swietnej zabawy. Chętnie zleję Bogasa jeszcze raz ;)

Po raz n-ty dzięki i do za tydzień!
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

piton pisze: Wielkie dzięki Alkes za ogarnięcie początku spotkania i zapewnienie rozrywki "nowym". Naprawdę wielki szacun!
Plan był inny, niespodziewany gość i wszyło jak zwykle ;) Sytuacja została jakoś opanowana, chociaż mam wyrzuty sumienia, że nie zająłem się "nowymi" na wstępie - ... nie mówiąc o Arlecie, która nie tłumaczyła pociągów, a jakie oczekiwania były, eh ta Scarlet... - a potem Broom Service tłumaczyłem w przelocie.
od następnego spotkania obiecuje poprawę!

Gwoli kronikarskiego obowiązku na stołach lądowały: Adrenalina, Catan, Wsiąść do pociagu, 2x Agricola, Brom Service, Blood Rage, 6!Bierze, Sekigahara
Nie ma sprawy, chyba dałem radę skoro mnie złupili i w Catan i w pociągach ;)

a do kronikarskiego obowiązku dopisz jeszcze tę grę z układaniem słów co na końcu graliśmy, tak mnie zamieszała że niestety nie pamiętam tytułu xD

a teraz wracam do tego co na prawdę..... ta... fizyko, nadchodzę!
W co grałem:
Spoiler:
Carrownica
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2016, 18:31
Lokalizacja: Gliwice/Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Carrownica »

piton pisze:Gwoli kronikarskiego obowiązku na stołach lądowały: Adrenalina, Catan, Wsiąść do pociagu, 2x Agricola, Brom Service, Blood Rage, 6!Bierze, Sekigahara
Jeszcze Wybuchowa Mieszanka się pojawiła xd
Alkes pisze:Nie ma sprawy, chyba dałem radę skoro mnie złupili i w Catan i w pociągach ;)
Oj tam od razu złupili. Ja się na pociągi bardzo nastawiłam to nie mogłam ich źle rozegrać :lol:
Liczę, że kiedyś jeszcze uda mi się w nie pograć hehe.

Również dzięki za dziś. Przy grach mi tak czas szybko płynie, a chciałoby się jeszcze i jeszcze i jeszcze :mrgreen:

PS. A posiada ktoś może Scotland Yard?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

mea culpa z listą gier :P
jeszcze Sekary i Wybuchowa Mieszanka (z samym WC!)
(na fejsie napisałem pełna listę, mogłem przekopiować )

(a co do kronik, to nikt nie przebije człowieka z Turawy, musi się nam drugi taki Rasta objawić)

osobiście nie lubię takiego chaosu - jestem przeca eurograczem :lol: pewnie nad wyraz się przejmuję, ale wolę jak wszystko działa jak u sucharmistrza Felda, tzn. jak dobrze naoliwiona maszyna z zębatkami ;)
Co ważne, koniec-końców wyszedł podział na ludzi grających od 16:01 i na ludzi grających od 18:03.

Następnym razem najpierw tłumaczę, potem gram więc nie miejcie mi za złe współgracze.
No chyba, że kolejny gość tej rangi co WC się pojawi na graniu ... uwaga, tłumaczę niekumatym: to tak jak kopać piłkę z Messim lub pić wódkę z Wojtkiem Kowalczykiem, większych legend i fachowców w tej dziedzinie nie znajdziecie :mrgreen:

A jeszcze odwieczne prawo natury - kto tłumaczy ten nie wygra(zasadniczo jest ostatni) - no i w zimie jest zimno ;)
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

Dzięki za granie.

Ja miałam gościa i nie czuję się winna, że nie tłumaczyłam. W pociągi Alkes już grał i świetnie mu poszło tłumaczenie - widzę w Tobie przyszłość! :D
Następnym razem możesz mi Munchkina potłumaczyć :) bo też bym spróbowała w końcu.

Pociągi mogę nosić :) też lubię tę grę i też wiem jakie to straszne jak tak szybko mija czas grania Carrownica

W ogóle super było!

Dzięki!
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Gościa to miało Planszowe Opole, bo na Politechnice występujemy pod tym szyldem i działamy jako grupa. Tak gwoli sprawiedliwosci.

Super,że Jarek ogarnął temat.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Scarlet pisze:W pociągi Alkes już grał i świetnie mu poszło tłumaczenie - widzę w Tobie przyszłość! :D
Następnym razem możesz mi Munchkina potłumaczyć :) bo też bym spróbowała w końcu.
Oh bo się zarumienię :P Na munchkina nie am problemu, tyle że to już co najmniej 4 osoby potrzeba dla przyjemnej rozgrywki :) no i półtorej-dwie godziny :P
W co grałem:
Spoiler:
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

piton pisze:mea culpa z listą gier :P
jeszcze Sekary i Wybuchowa Mieszanka (z samym WC!)
jeszcze Honshu. Sprytna ta gierka.
ODPOWIEDZ