(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:(złowieszcza muzyka)
btw grał kto w ten haniebny w stylu thrash'n roll (chyba obecnie thrashing dice)?

wdzięcznym za dziś...

klasyk wsiadania do pociągu co prawda mojego tyłka nie urwał, ale było miło...

dżanglespid - takie szybkie drewno+zagrywanie kart... trzeba trochę pogłówkować nad strategią przejmowania totemu, a jednocześnie nie dać sobie zadać za dużych obrażeń (Michał grał co prawda z niewielkim rozmachem, ale za to zyskał krótki czas reakcji na to co się działo na stole i miał zaskakująco dużą siłę rażenia; Nicole już na starcie gry poświęciła srebro, ale później nadrobiła z nawiązką punktami doświadczenia). ja grałem zachowawczo, zgodnie ze strategią gdzie dwoje się bije tam drwa lecą po ścianach, no i chciałem swoje posiadane zasoby zachować w stanie zdatnym do ponownego zagospodarowania w niedalekiej przyszłości...
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Dzięki za wczoraj, szczególnie dla Kuby za rozgrywki, bardzo fajnie się bawiłem. Na stół poszły Dominion, jako pierwsze danie, Runebound jako drugie (udało się skończyć przed czasem!!! :D) i 7 Cudów: Pojedynek jako deser.

Dzięki Bogas za możliwość wypożyczenia Runebounda, będę się z nim zjawiał co tydzień w środę jakbyś był nieobecny ;)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
cyb3k
Posty: 102
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:16
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cyb3k »

Witam, chciałby ktoś zagrać w najbliższą środę w jeden z poniższych tytułów? Kolejność nieprzypadkowa :) Niektóre z nich najlepiej gra się we 2 osoby, ale jak będzie wiecej chętnych to ew. wezmę te z poniższych które lepiej się sprawdzą w większym gronie.

Star Wars: Rebelia [ 2-4 os., PL ]
Scythe [ 2-5 os., PL ]
Forbidden Stars [ 2-4 os., ENG ]
Zimna Wojna (3. edycja) [ 2 os., PL ]
Wojna o Pierścień (2. edycja + oba dodatki) [ 2-4 os., PL ]


BTW: Czy w Opolu w soboty da sie zabrać tylko w Bibliotece na Minorytów i tylko raz w miesiącu są te spotkania (tak mi się wydaje z tego co wyczytałem na Fb)? Nie grałem nigdy wcześniej w Opolu i nie ogarniam jeszcze miejscówek. A wolałbym soboty bo łatwiej dojechać niż zaraz po pracy w tygodniu.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Witaj Cyb3k,
spojrzałem na Twoją kolekcję i myślę, że zobaczyłbym to Scythe, jak i również chętnie spojrzałbym na WoT, albo i Starcrafta.

Pozdrawiam!
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

cyb3k pisze:Witam, chciałby ktoś zagrać w najbliższą środę w jeden z poniższych tytułów? Kolejność nieprzypadkowa :) Niektóre z nich najlepiej gra się we 2 osoby, ale jak będzie wiecej chętnych to ew. wezmę te z poniższych które lepiej się sprawdzą w większym gronie.

Star Wars: Rebelia [ 2-4 os., PL ]
Scythe [ 2-5 os., PL ]
Forbidden Stars [ 2-4 os., ENG ]
Zimna Wojna (3. edycja) [ 2 os., PL ]
Wojna o Pierścień (2. edycja + oba dodatki) [ 2-4 os., PL ]


BTW: Czy w Opolu w soboty da sie zabrać tylko w Bibliotece na Minorytów i tylko raz w miesiącu są te spotkania (tak mi się wydaje z tego co wyczytałem na Fb)? Nie grałem nigdy wcześniej w Opolu i nie ogarniam jeszcze miejscówek. A wolałbym soboty bo łatwiej dojechać niż zaraz po pracy w tygodniu.
Witamy :)

Regularnie gramy tylko w środy.

W soboty tylko raz w miesiącu i wtedy bardziej jako Planszowe Opole jesteśmy dla ludzi, choć sami też siadamy do grania.
Na sobotnie granie można się umówić też do biblioteki na pl. Kopernika, ale to już właśnie z konkretną grą i w konkretnym gronie (tak jest w planach, bo spotkania jeszcze nie ruszyły tam).

Fajnie, że zacząłeś od konkretów. Chętni na pewno się znajdą! Ja wstępnie do Scythe mogę się dosiąść.
Awatar użytkownika
cyb3k
Posty: 102
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:16
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cyb3k »

rman89 pisze:Witaj Cyb3k,
spojrzałem na Twoją kolekcję i myślę, że zobaczyłbym to Scythe, jak i również chętnie spojrzałbym na WoT, albo i Starcrafta.

Pozdrawiam!
Nie ma problemu, wszystkie trzy mogę wziąć. Do Scythe mamy już razem ze mną 3 osoby, do WoT przydałyby się jeszcze 1-2 osoby. Tę karciankę akurat na 2 os. nie polecam.

Co do Starcrafta, to nie planowałem (jeszcze) go przywozić, ale zabiorę. W nowsze Forbidden Stars gra się podobnie, poza tym jest bardziej dopracowane i prostsze jeśli chodzi o zasady. No i większego "pudełka" jeszcze nie widziałem... Obie gry mam po angielsku, mam nadzieję że to nie problem. Starcrafta we 2-3 godzinki bez problemu da się w 2 osoby rozegrać, ale przy większej ilości chętnych może nie starczyć czasu, szczególnie że chyba najpierw zagramy w Scythe.

Jesli na coś nie starczy czasu, to każdą z ww. gier mogę zabrać następnym razem. Zamierzam częściej Was w Opolu odwiedzać :) Na wiele swoich gier nie mogę u siebie namówić swoją grupę - mamy tego za dużo i każdy lubi coś innego, a im dłuższa gra, tym trudniej. Mam więc nadzieję, że tutaj uda mi się w coś z tego pograć.

Aha. Skoro już obejrzałeś listę na BGG, to część z tego nie jest moje (np. Starcraft), ale jak ładnie poproszę brata to chyba pozwoli mi zabrać :wink:
Scarlet pisze:Witamy :)

Regularnie gramy tylko w środy.

W soboty tylko raz w miesiącu i wtedy bardziej jako Planszowe Opole jesteśmy dla ludzi, choć sami też siadamy do grania.
Na sobotnie granie można się umówić też do biblioteki na pl. Kopernika, ale to już właśnie z konkretną grą i w konkretnym gronie (tak jest w planach, bo spotkania jeszcze nie ruszyły tam).

Fajnie, że zacząłeś od konkretów. Chętni na pewno się znajdą! Ja wstępnie do Scythe mogę się dosiąść.
Dzięki za informacje. Jeśli będzie kiedyś okazja to chętnie w którąś sobotę wpadnę do Opola :) Może być nawet ta najbliżej tj. 8. kwietnia.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Chętnie zagram w SW:R na dwie osoby. Niestety nie wiem czy będę w środę, póki co...
Można ewentualnie się umówić na domowe granie kiedyś tam :)
Awatar użytkownika
cyb3k
Posty: 102
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:16
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cyb3k »

DarkBogas pisze:Chętnie zagram w SW:R na dwie osoby. Niestety nie wiem czy będę w środę, póki co...
Można ewentualnie się umówić na domowe granie kiedyś tam :)
Skoro w tę środę nie da rady (a nie da na pewno, bo potrzeba 4-5h na partię), można spróbować za tydzień tj. 5. kwietnia. Może być i domówka, tylko jakiś termin zaproponuj.
Akurat w to zawsze chętnie zagram - jak ktoś lubi SW, to lepszej tematycznej gry nie znajdzie :P
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

cyb3k pisze:
rman89 pisze:Witaj Cyb3k,
spojrzałem na Twoją kolekcję i myślę, że zobaczyłbym to Scythe, jak i również chętnie spojrzałbym na WoT, albo i Starcrafta.

Pozdrawiam!
Nie ma problemu, wszystkie trzy mogę wziąć. Do Scythe mamy już razem ze mną 3 osoby, do WoT przydałyby się jeszcze 1-2 osoby. Tę karciankę akurat na 2 os. nie polecam.

Co do Starcrafta, to nie planowałem (jeszcze) go przywozić, ale zabiorę. W nowsze Forbidden Stars gra się podobnie, poza tym jest bardziej dopracowane i prostsze jeśli chodzi o zasady. No i większego "pudełka" jeszcze nie widziałem... Obie gry mam po angielsku, mam nadzieję że to nie problem. Starcrafta we 2-3 godzinki bez problemu da się w 2 osoby rozegrać, ale przy większej ilości chętnych może nie starczyć czasu, szczególnie że chyba najpierw zagramy w Scythe.

Jesli na coś nie starczy czasu, to każdą z ww. gier mogę zabrać następnym razem. Zamierzam częściej Was w Opolu odwiedzać :) Na wiele swoich gier nie mogę u siebie namówić swoją grupę - mamy tego za dużo i każdy lubi coś innego, a im dłuższa gra, tym trudniej. Mam więc nadzieję, że tutaj uda mi się w coś z tego pograć.

Aha. Skoro już obejrzałeś listę na BGG, to część z tego nie jest moje (np. Starcraft), ale jak ładnie poproszę brata to chyba pozwoli mi zabrać :wink:
Z językiem nie będzie u mnie żadnego problemu, mam go w małym palcu :P Ja w środę wpadam z Dominionem i Runeboundem od Bogasa, więc jakby co też można będzie zagrać ;)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

ja w środę powinienem być... okolice 17tej... może z towarzystwem, może bez - nie wiem, znajomi skąpią informacji... jak się coś wyklaruje odpowiednio wcześnie to dam znać...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Ja pewnie nie dotre. Stan zdrowia nie pozwala. Odziedziczyłem zarazki z oddziału pediatrii :/
aczkolwiek na cud też licze ;) bawcie sie dobrze!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Mnie raczej nie będzie.
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My jutro będziemy standardowo ok 18:00.
JasonDCLXVI
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:33

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: JasonDCLXVI »

Witam, razem z Emilią wpadniemy w okolicach 17.

Szukamy chętnych do zagrania w:

Alchemicy - do 4 os.
Robinson Crusoe - do 4 os.
Martwa Zima - do 5 os.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja będę też koło 17. Zgłaszam się do Alchemików lub Martwej zimy (nie grałam - do przyuczenia) lub do Robinsona ( raz grałam ).
Pozdrawiam, Ewa

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
RageQuit
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2017, 13:48

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RageQuit »

Będę w środę około 16.

Również jestem chętny do zagrania w Alchemików, Martwą Zimę oraz przede wszystkim Robinsona :)
konsu
Posty: 45
Rejestracja: 25 maja 2011, 21:29
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: konsu »

Może ktoś ma ochote na coś cięższego

Pan lodowego ogrodu ( max 4os. )

albo

Dominant species ?? ( min 4 os. - max 6 )
Śmigiel
Posty: 79
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:19

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Śmigiel »

Ja bym się pisał na pierścienie - jeśli to to z duża ilością plastiku i kartami?:) ew zawsze chętnie przysiądę do dominanta ew Starcraft planszo też brzmi zachęcająco bo nie znam:)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Będę. Otworzę o 16. Może zostanę i pogram...
Awatar użytkownika
cyb3k
Posty: 102
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:16
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cyb3k »

Śmigiel pisze:Ja bym się pisał na pierścienie - jeśli to to z duża ilością plastiku i kartami?:) ew zawsze chętnie przysiądę do dominanta ew Starcraft planszo też brzmi zachęcająco bo nie znam:)
Tak, to ta z wystarczająco dużą ilością plastiku aby nie skończyć w nawet 5 godzin :) Chętnie przywiozę, ale chyba w jakiś kwietniowy dzień, bo jutro i tak przyjdę przeładowany. W sumie zabieram: Scytche, Starcrafta i karciankę WoT: Rush. Może chciałbyś się przyłączyć do gry w Scythe? Jak na razie przyjmuję, że od tego zaczniemy, chyba że coś się Wam bardziej spodoba jak już obejrzycie na miejscu. Scythe da się rozegrać dość szybko aby zostało trochę czasu na wypróbowanie czegoś innego.

Tak przy okazji: czy punkt 21:00 sala musi się opróżnić, czy też jest jakiś zapasik czasu na pakowanie? Jak to wygląda w praktyce?
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

cyb3k pisze:Tak przy okazji: czy punkt 21:00 sala musi się opróżnić, czy też jest jakiś zapasik czasu na pakowanie? Jak to wygląda w praktyce?
Do tej pory staraliśmy się, z powodzeniem, nie przekraczać tej godziny i na dole przy wyjściu być najpóźniej punkt 21... i chyba lepiej, o ile Gafik nie zarządzi inaczej, żeby tak pozostało.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Ja bym do któregoś z tych tytułów zasiadł, o ile ktoś wytłumaczy:

Star Wars: Rebelia
Scythe
Forbidden Stars
Alchemicy


Godzina 21.00 to granica, której przekroczyć na razie nie wolno... :(
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Arleta, widziałam, że masz Owocowe opowieści. Możesz je przynieść?
Wezmę z sobą twój Domek na drzewie.
Awatar użytkownika
cyb3k
Posty: 102
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:16
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cyb3k »

gafik pisze:Ja bym do któregoś z tych tytułów zasiadł, o ile ktoś wytłumaczy:

Star Wars: Rebelia
Scythe
Forbidden Stars
Co do Scythe, nie ma problemu, natomiast dwa pozostałe, które wymieniłeś to w jakimś późniejszym terminie przywiozę - do ustalenia kiedy. Za dużo tego naraz jak na de facto 4,5h, szczególnie że te gry są dość złożone i nie obejdzie się bez przydługiego tłumaczenia. Mogę Ci zaprezentować Starcrafta - przebieg rundy i wykonywane akcje to praktycznie to samo co w Forbidden Stars. Będziesz miał jakieś porównanie później.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

@Owocowe Opowieści
Jak zagracie to napiszcie wrażenia.
Dla mnie gra bardzo płytka i prosta. A popełnił sam FF. Znaczy grafiki ładne na plus i na minus cała reszta ;) trzeba zawsze iść tam gdzie można dostać najwięcej kart ... ciekaw jestem waszych opinii.

@Cyb3k
Takie fajne Ameri masz a w Scythe chesz grać;) takie optymalizacyjne suche euro nie pasuje doTwojego portfolio ;)

to ja do kolejki na Rebelliona się wpisuję. Jakąś sobotę wygospodarujemy. Zagadam w temacie.

I nie zniechęć się za pierwszym razem, bo trafisz raczej na świeżych planszówkowiczów.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
ODPOWIEDZ