(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Nie ma opcji żeby osoby z zewnątrz otwierały salę, Staszek o tym pisał na wstępie.
na 'uczciwą twarz', też nie wydaje się świetnym pomysłem na dłuższą metę, bo stracimy "metę". Zależy od ochrony, ok, tylko jak ktoś podkabluje to będzie koniec tej uczciwości.
Nie mamy innych opcji lokalowych to szanujmy salę i zasady, które nam ją udostępniają... fajnie się teraz otwiera na wesoło, a za chwile granie na polibudzie całkiem padnie przez to.

Staszku dasz radę otworzyć jutro salę jakoś po 16?

Jeśli nie bardzo ta opcja wyżej, to czekajmy na Alkesa.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Graszki
Posty: 235
Rejestracja: 24 kwie 2016, 13:24
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Graszki »

hello :)

Obiecywałam i obiecywałam...

W końcu zapraszam :)
Jeśli będziecie mieli ochotę to we wtorek 13.03 będzie można pograć od 15:00 do... 22:00 lub dłużej :P u mnie w sklepie.

Jest to wtorek bo nie chciałam kolidować z środą. Krzesełek jest 15. Stołów 4,5 w zależności od wielkości gier można kombinować.
Można zrobić sobie herbatę lub kawę na miejscu :P

Także zapraszam :)
Nasz sklep z grami i nie tylko: http://graszki.pl/
W sklepie wszystkie gry dostępne od ręki
(a jak brak to jest napisane ;) )
Opinie na Opineo: http://www.opineo.pl/opinie/graszki-pl
Bądź na bieżąco FB: www.facebook.com/dziecitestuja
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Graszki pisze:hello :)

Obiecywałam i obiecywałam...

W końcu zapraszam :)
Jeśli będziecie mieli ochotę to we wtorek 13.03 będzie można pograć od 15:00 do... 22:00 lub dłużej :P u mnie w sklepie.

Jest to wtorek bo nie chciałam kolidować z środą. Krzesełek jest 15. Stołów 4,5 w zależności od wielkości gier można kombinować.
Można zrobić sobie herbatę lub kawę na miejscu :P

Także zapraszam :)
Na taka okolicznosc postaram sie zalapac! :)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Shantall pisze:A może dałoby się ustalić na stałe - klucz na hasło Planszówki i okazanie torby gier :) i kto pierwszy ten bierze i otwiera.
no i tym samym zabezpieczenia zostały skompromitowane... Bądź co bądź to forum publiczne.
Shantall pisze:No i ochroniarze też nas już chyba kojarzą.
Taa, szczególnie jeden...
Graszki pisze:W końcu zapraszam :)
No, koleżanka jak już się da znak życia to z przytupem... Wiesz, jak naprawić długie miesiące zaniedbywania tęskniącego towarzystwa stolikowego...
Graszki pisze:Można zrobić sobie herbatę lub kawę na miejscu :P
Wezmę cytrynę...
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Graszki pisze:Można zrobić sobie herbatę lub kawę na miejscu :P
No jak na "otwarcie" to chyba raczej jakieś Piccolo ;)
W co grałem:
Spoiler:
Graszki
Posty: 235
Rejestracja: 24 kwie 2016, 13:24
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Graszki »

Wiecie, że jesteście THE BEST!

I też się stęskniłam!

Zadbam o cytrynkę i Piccolo :P
Nasz sklep z grami i nie tylko: http://graszki.pl/
W sklepie wszystkie gry dostępne od ręki
(a jak brak to jest napisane ;) )
Opinie na Opineo: http://www.opineo.pl/opinie/graszki-pl
Bądź na bieżąco FB: www.facebook.com/dziecitestuja
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Się zjawię :D
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

mnie dzisiaj nie będzie, o.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

To ja będę około 17:00-17:30.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Ja także się pojawię, ale dzisiaj z moją małżonką... A i kilka gier w torbie się znajdzie...

Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Klucz na portierni czeka
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

mnie dzisiaj nie będzie :(
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Klucz oddany, światło w toalecie zgaszone - idealne zakończenie pasjonującego wieczoru.

Mimo wielkich nieobecnych nie było źle, bo <tadam>były 3 nowe osoby</tadam> - Damian przedstawił swoją miłą małżonkę, Kasię (która jak rozumiem, niestety, będzie przychodzić tylko wtedy, jeśli dzieci będą zaoopiekowane) oraz parytetu, trzymam za słowo, także będą bronić dwie nowe koleżanki, niestety imion nie miałem okazji poznać. Mam nadzieję, że się podobało i będziecie zaglądać częściej (polecam czytać forum i tu zapowiadać swoją obecność).

Było (mogłem coś przegapić):
- Nox (szybka, niezobowiązująca gra - może trochę za szybka, albo niewytrawny gracz, ja, za tym stał),
- Ucieczka: świątynia zagłady (żałuję, że sobie nie pokulałem w takim wyjątkowym towarzystwie, raczej nie do powtórzenia),
- Statki, łupy, kościotrupy (ładne i kolorowe - to na pewno),
- Warhammer Underworlds: Shadespire (figurki, hexy, karty; tyle widziałem),
- XCOM (jaki wynik?),
- Space Hulk (dzięki Ewo, mam nadzieję na więcej; jakoś poszło, choć baaardzo powoli się rozkręcaliśmy, zagraliśmy tylko jedną, pierwszą misję i zostało 30 min. do końca; można trochę pokombinować, choć losowości nie da się zaprzeczyć; mój zdecydowanie ulubiony mechanizm - planowanie punktów akcji po widzianej z góry polowej mapie, choć zdecydowanie bardziej ceniony przeze mnie w grach komputerowych (vide właśnie (XCOM) Ufo: Enemy Unknown, Jagged Alliance), gdzie algorytmy celowania są bardziej złożone niż zwykłe rzuty kośćmi,
- Star Realms (ledwie zaczęte, ale z ochroną nie ma to tamto).

Dzięki za dziś i już odliczam dni do wtorku i może środy.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:Dzięki za dziś i już odliczam dni do wtorku i może środy.
"może do środy" brzmi złowieszczo... czy już nadchodzi koniec i otwiera się PORTAL do zaświatów planszowych... oby nie :?
j_g pisze: będą bronić dwie nowe koleżanki
zapewne to te dwie Panie, które anonsowały się ze 3 miesiące temu :mrgreen: jak poczęstowaliście je wyborem gier, które opisał Jacek, hmm... najpierw trzeba było powiedzieć, że pitona nie ma , a on się zna na grach ;) :lol:
zadro męskie i planszowe jest :P
ja dziś chorobowo itp. ale za to doszły nowe tory z duplo i jestem wniebowzięty córka zachwycona :D
teraz naprawdę: nasze dziecko uwielbia pociągi, ale czekam na komentarz Jacka

Pozdr'o
odliczam dni do środy i może do wtorku

P.S.
a były jakieś dobre gry dzisiaj? poważnie, bo to wszystko :lol: (no Xcom się jakoś broni...)

Pudel w co Ty tam grałeś, bo tam kości, losowości i kości-losowości. Kiepskie te gry....
Raz człek nie przyjdzie i "armagadeon" (jak mawia znajoma z robo)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:czy już nadchodzi koniec i otwiera się PORTAL do zaświatów planszowych... oby nie :?
Eh, Piton już wdraża swoje czarnowidztwo... Nie wiem czy mnie będzie czasowo stać na drugi planszowy dzień w tygodniu (choć a nuż się uda), a u graszek jeszcze nie gościłem, więc grzech zaproszenia nie przyjąć.
piton pisze:najpierw trzeba było powiedzieć, że pitona nie ma , a on się zna na grach ;) :lol:
naprawdę nie wiem, jak dziewczyny się wcześniej dowiedziały, że Cię nie będzie, ale już nie wnikałem - grunt, że się jakoś dowiedziały i przyszły...
piton pisze:ja dziś chorobowo itp.
ja też przechodziłem w zeszłym tygodniu. po raz kolejny mi się udało - jak choruję to od czwartku do wtorku... ja wiem, że L4 to głównie na duplo wziąłeś, ale za tydzień się widzimy, rajt?
piton pisze:teraz naprawdę: nasze dziecko uwielbia pociągi, ale czekam na komentarz Jacka
Ale widziało prawdziwy pociąg na oczy? Teraz czasem i nastolatkowie nie wiedzą co to jechać pociągiem, więc niech chociaż poprzez planszówki chłoną klimat...
Hobbitka
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2018, 14:25

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Hobbitka »

Hej :D Tu te dwie nowe koleżanki - które wbrew domysłom nie anonsowały się 3 miesiące temu :D. Dziękujemy za wczorajsze przygarnięcie do gry i na pewno jeszcze się pojawimy (już z zapowiedzią na forum :D).

Dzięki jeszcze raz :)
Pudelek
Posty: 645
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

piton pisze: najpierw trzeba było powiedzieć, że pitona nie ma , a on się zna na grach ;) :lol:
nie wiem jednak, czy Civka nie byłaby zbyt długa na pierwszy raz :mrgreen:
Teresa
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Z racji Marcina grafiku w pracy we wtorek jesteśmy już poumawiani ze znajomymi, dlatego nie będziemy u Arlety.

Czy ktoś będzie w środę na polibudzie? (bo Marcin idzie do pracy i jego nie będzie) a to oznacza, że j muszę jutro wiedzieć czy brać auta na środę, aby dojechać i odjechać z planszówek :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Teresa pisze: Czy ktoś będzie w środę na polibudzie? (bo Marcin idzie do pracy i jego nie będzie) a to oznacza, że j muszę jutro wiedzieć czy brać auta na środę, aby dojechać i odjechać z planszówek :)
Cały czas mnie trzymają w szachu choroby, więc chęci są, ale sił może nie starczyć ;)
ALE:
-jak będzie otwarte w środę, to ja planuję być.
- jutro tez postaram się zajrzeć do sklepu, ale nie obiecuję - raz samopoczucie, dwa obowiązki domowe.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja jutro powinnam się pojawić u Arletki. Czy coś przynosić ?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Nala »

Cześć,

Czy znajdzie się jutro miejsce przy stoliku dla trzech nowych osób? Ja mogę zabrać ze sobą "lekkie karcianki": Anioła Śmierci albo Cytadelę jeśli ktoś miałby ochotę dołączyć. Chętnie zagram też w inne gry :)

PS: Osobiście mam kilka lżejszych i kilka poważniejszych tytułów.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Nala pisze:Czy znajdzie się jutro miejsce przy stoliku dla trzech nowych osób?
jeśli piszesz o wizycie w sklepie Graszki.pl, to nie wiem czy nie lepiej przez Facebooka sklepu. Właścicielka szybciej zobaczy i odpowie. Nas zwykłych grajków nie ma co o to pytać :P

My - jako Planszowe Opole - zapraszamy nieustannie w środy na Politechnikę Opolską. Tam wstęp wolny dla każdego, pytać nie trzeba, ale anonsowanie mile widziane ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Nala »

Nie wiem jak moi znajomi, ale ja bardzo chętnie przyjdę na najbliższe spotkanie Planszowego Opola :wink:
Graszki
Posty: 235
Rejestracja: 24 kwie 2016, 13:24
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Graszki »

Potwierdzam jutro!

Tak, można przynieść gry - ja jeszcze swoich wszystkich nie wniosłam do sklepu :P

Na bieżąco będziemy ustalać w co gramy.

Sklep czynny od 11:30 do której będzie potrzeba - wstpęnie granie od 15:00 ale stoły stoją wolne i czekają.
Nasz sklep z grami i nie tylko: http://graszki.pl/
W sklepie wszystkie gry dostępne od ręki
(a jak brak to jest napisane ;) )
Opinie na Opineo: http://www.opineo.pl/opinie/graszki-pl
Bądź na bieżąco FB: www.facebook.com/dziecitestuja
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Teresa pisze:Czy ktoś będzie w środę na polibudzie?
Pewnie będę i jutro w Graszkach, i w środę na Polibudzie. W obu przypadkach raczej jakoś między 16.30 a 17.00.

Do jutrka, zatem.
ODPOWIEDZ