(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

Nie będzie mnie jutro :(
RageQuit
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2017, 13:48

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RageQuit »

Będę jutro o 16.

Piton, skoro jutro raczej Ciebie nie będzie, dasz rade podrzucić komuś "Fangfrish"?
Jeszcze w miarę możliwości po raz kolejny zagrałbym w "Wsiąść do pociągu", jak kto ma i może przynieść :wink:
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My będziemy jutro tradycyjnie krótko przed 18:00.

Weźmiemy "Zamki" i "Tzolkina" oraz "Glory to rome"
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja będę koło 17. Wezmę Race for the galaxy i Wsiąść do pociągu

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Otworzę jutro o 16.

Jeżeli zdrowie pozwoli to zostanę i zagram.

Chętnie w Race albo Tzolkina...

Dozo...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

RageQuit pisze:Będę jutro o 16.

Piton, skoro jutro raczej Ciebie nie będzie, dasz rade podrzucić komuś "Fangfrish"?
Jeszcze w miarę możliwości po raz kolejny zagrałbym w "Wsiąść do pociągu", jak kto ma i może przynieść :wink:
nie mam fizycznej możliwości tego zrobić. Jak będę to zabiorę ryby.
Jak nie to za tydzień.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Będę jutro o 17.
Mogę coś wziąć, jak ktoś ma na coś ochotę.
Śmigiel
Posty: 79
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:19

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Śmigiel »

Mnie nie bedzię robie wypoczyn nad L4^^
Zico
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2017, 18:41
Lokalizacja: Zagwiździe

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Zico »

Będziemy z Sylwią w okolicach 17:00.

Jutro na "żywioł" - bez wcześniejszych przygotowań odnośnie dostępnych tytułów. Brak czasu wieczorami na lekturę instrukcji :(

Weźmiemy: 7 Cudów wraz z Pojedynkiem, Santiago.

Do zobaczenia :D
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

cezner pisze:Będę jutro o 17.
Przyznać się! kto dał na mszę w tej intencji :mrgreen:
Śmigiel pisze:Mnie nie bedzię robie wypoczyn nad L4^^
fak de system, golić ZUS itp. zdrówka Krzysiu ;)
Zico pisze:Jutro na "żywioł" - bez wcześniejszych przygotowań odnośnie dostępnych tytułów. Brak czasu wieczorami na lekturę instrukcji :(
Nie przejmujcie się - ten system działa u nas "od zawsze" i świetnie zdaje egzamin. Kwestia dobrego tłumacza + jako-takiej znajomości gier i wszystko przyswajacie w trymiga :)
Większość parlamentarna potwierdzi ;)
...aczkolwiek są nowe persony, które nie potrafią słuchać i muszą czytać...znaczy jakaśtam zmiana :mrgreen:

jak szczęście dopisze będę, w przeciwnym wypadku dozo za tydzień. Bawcie się dobrze.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

cezner pisze:Będę jutro o 17.
Mogę coś wziąć, jak ktoś ma na coś ochotę.
Czarku, przejrzałem Twoją kolekcję i owszem zagrałbym coś z Twoich gier. Jak będziesz miał ochotę wytłumaczyć i zagrać to chętnie zapoznałbym się na przykład z Shipyard lub Automobile Martina Wallance'a.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Niestety, w te pozycje grałem wieki temu i już niewiele pamiętam a nie są to najprostsze gry. Więc niestety w to dziś nie zagramy. Poza tym mam wielkie pudło z grami od Tycjana, więc i tak byłby problem żeby jeszcze coś innego wziąć. Także myślę, że dołączymy do Ticket to Ride. W końcu dawno nie grałem :-)
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Bogas, mam pytanie, czy przyniósłbyś i pożyczył Runebounda do przyszłej środy?
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

Ja już w tym miesiącu nie dam rady się pojawić.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

@Daniel - spoko,
@Czarek - trudno może innym razem się uda.
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

:!: :!: :!: UWAGA - KWESTIA ORGANIZACYJNA :!: :!: :!:

Będziemy mogli się umawiać i organizować spotkania w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym MBP na placu Kopernika 10 (żółta narożna kamienica). Obiekt jest czynny w soboty od 9:00 do 15:00 ale nie ma problemu by raz na jakiś czas (raz na miesiąc-dwa) zorganizować coś do 20:00.
Sprzedałem im też pomysł by w soboty była czynna "świetlica" dla dzieci, tak aby rodzic mógł przyjść z pociechami i oddać je w dobre, czułe ręce pracownika biblioteki a samemu pograć godzinę albo dwie w spokoju. Biblioteka ma do tego warunki i personel, będą coś takiego organizować w najbliższym czasie.

Stoły są te same co w MBP na Minorytów, jest zaplecze kuchenne, można śmiało tam jeść i pić.

Jeśli będziecie chcieli przetrzeć szlaki już w tą sobotę to piszcie - ja ich poinformuję żeby się przygotowali. Na razie widzę to tak, żeby się umawiać między sobą i wpadać tam zorganizowaną grupą na umówione gry.

Z innych informacji jest też taka, że ta biblioteka też organizuje spotkania z łatwiejszymi grami, na razie nie cyklicznie, przychodzi tam około 20 osób w wieku około licealnym, budują w okół gier grupę wolontariuszy-tłumaczy. Biblioteka ma własne gry i nieograniczony dostęp do gier z Minorytów.

Myślę, że powinniśmy się tam zadomowić i wymieszać graczy. Jeśli faktycznie mają 20 osób na spotkaniach to jest szansa na drugi cotygodniowy termin spotkań w Opolu. Może krótszy i bardziej lajtowy ale to zawsze jakaś alternatywa.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

wollny pisze::!: :!: :!: UWAGA - KWESTIA ORGANIZACYJNA :!: :!: :!:

Będziemy mogli się umawiać i organizować spotkania w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym MBP na placu Kopernika 10 (żółta narożna kamienica). Obiekt jest czynny w soboty od 9:00 do 15:00 ale nie ma problemu by raz na jakiś czas (raz na miesiąc-dwa) zorganizować coś do 20:00.
Sprzedałem im też pomysł by w soboty była czynna "świetlica" dla dzieci, tak aby rodzic mógł przyjść z pociechami i oddać je w dobre, czułe ręce pracownika biblioteki a samemu pograć godzinę albo dwie w spokoju. Biblioteka ma do tego warunki i personel, będą coś takiego organizować w najbliższym czasie.

Stoły są te same co w MBP na Minorytów, jest zaplecze kuchenne, można śmiało tam jeść i pić.

Jeśli będziecie chcieli przetrzeć szlaki już w tą sobotę to piszcie - ja ich poinformuję żeby się przygotowali. Na razie widzę to tak, żeby się umawiać między sobą i wpadać tam zorganizowaną grupą na umówione gry.

Z innych informacji jest też taka, że ta biblioteka też organizuje spotkania z łatwiejszymi grami, na razie nie cyklicznie, przychodzi tam około 20 osób w wieku około licealnym, budują w okół gier grupę wolontariuszy-tłumaczy. Biblioteka ma własne gry i nieograniczony dostęp do gier z Minorytów.

Myślę, że powinniśmy się tam zadomowić i wymieszać graczy. Jeśli faktycznie mają 20 osób na spotkaniach to jest szansa na drugi cotygodniowy termin spotkań w Opolu. Może krótszy i bardziej lajtowy ale to zawsze jakaś alternatywa.
Arleta tam maczała palce w jakieś prezentacje gier. Miała plan robić tam cos cyklicznego, Arleto oddaję głos...
jak czas pozwoli ja mogę potłumaczyć gry (swoje, biblioteczne), szczególnie dzieciakom.

Alternatywny dzień na granie super, może ludzie się skuszą - szczególnie, że jest świetlica dla dzieciaków, super sprawa.
Tylko kiedy, jaki dzień tygodnia by nam pasował?
czy trzeba się dopasować do terminu biblioteki?

GRANIE W SOBOTY - też bym się umawiał i wpadał zorganizowaną ekipą. Tylko od 9 to chyba ciężko będzie znaleźć czas i ludzi?
Ja bym chętnie pocisnął w taką sobotę w Cywilizacje czy inne takie, skoro jest kilka godzin czasu.
Granie do 20 raz na dwa miesiące byłoby idealne :!: wtedy możemy pograć w 18xx na spokojnie.

Przemek kiedy będziesz miał czas?
Ktoś chętny na granie w sobotę?
(teraz wiosna idzie, to w bibliotece mało kto będzie siedział, można grać na spokojnie :mrgreen: )
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

piton pisze:
Przemek kiedy będziesz miał czas?
Ktoś chętny na granie w sobotę?
(teraz wiosna idzie, to w bibliotece mało kto będzie siedział, można grać na spokojnie :mrgreen: )
No ja w tą sobotę będę mogę mieć czas. Jakby Bogusz też mógł to bym was posadził przy CC:E :) a ja bym się wtedy postarał umówić ze swoim kolegą na tłumaczenie Zimnej Wojny. Od 11:00 do 15:00 powinniśmy się wyrobić.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

wollny pisze:No ja w tą sobotę będę mogę mieć czas. Jakby Bogusz też mógł to bym was posadził przy CC:E :) a ja bym się wtedy postarał umówić ze swoim kolegą na tłumaczenie Zimnej Wojny. Od 11:00 do 15:00 powinniśmy się wyrobić.
to jak karaibska oferma wędzonka z Otmętu będzie miała czas możemy coś takiego uskutecznić
alternatywnie Cywilizacja, FCM ... (mam Friedricha, 4 osoby)
Bogas daj cynk

Umawiajmy temat na privie,
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Jestem do tyłu z forum i grami, dziś tez mnie nie będzie, choroba nie wybiera :(
W co grałem:
Spoiler:
Carrownica
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2016, 18:31
Lokalizacja: Gliwice/Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Carrownica »

Będę dziś od 16. Mogę zagrać w pociągi,bo coś mi tak ten tytuł mignął na forum. W zamki też bym chciała,ale od razu zaznaczam, że nie grałam nigdy.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

cezner pisze:...Także myślę, że dołączymy do Ticket to Ride...
Kim jesteś i co zrobiłeś z Czarkiem?

Odnośnie Biblioteki na Kopernika. Tam kierownikiem jest znany nam skąd "innąd" Rycerz. Też myślałem by tam spróbować, ale nie mam czasu się tym zajmować. :(
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

gafik pisze:
cezner pisze:...Także myślę, że dołączymy do Ticket to Ride...
Kim jesteś i co zrobiłeś z Czarkiem?

Odnośnie Biblioteki na Kopernika. Tam kierownikiem jest znany nam skąd "innąd" Rycerz. Też myślałem by tam spróbować, ale nie mam czasu się tym zajmować. :(
Taaa z Czarkiem to zabawne ;)

A co do Rycerza to właśnie z nim załatwiana była biblioteka. Wiemy o nim od dawna (złowieszcza muzyka)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Śmigiel
Posty: 79
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:19

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Śmigiel »

w sobotę coś się dzieje? ja bym mógł jakiegoś Dominanta uskutecznić jakby byli chętni.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Śmigiel pisze:w sobotę coś się dzieje? ja bym mógł jakiegoś Dominanta uskutecznić jakby byli chętni.
nie ma chętnych na sobotę
wariantu solo tez nie ma ;)
ODPOWIEDZ