(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
RageQuit
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2017, 13:48

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RageQuit »

Dzisiaj mnie niestety nie będzie :(
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

piton pisze:Wpisujecie takie tytuły, że ho ho... kto w to wszystko zagra i w jakim czasie ;)
Najwyżej będą dobrze wyglądały na zdjęciach, na fejsbuk Planszowego Opola ;d
cezner pisze:A może by zorganizować jakiś wyjazd gdzieś na weekend na takie właśnie granie od rana do wieczora?
Ja też byłbym zainteresowany, jeśli termin zgrałby mi się z wolnym w pracy.
swiety_1984
Posty: 156
Rejestracja: 10 sty 2012, 18:44

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: swiety_1984 »

cezner pisze:A może by zorganizować jakiś wyjazd gdzieś na weekend na takie właśnie granie od rana do wieczora?
Jesli termin zagra to ja bardzo chetnie... tygodniowe granie przed 20 mi wybitnie nie pasuje niestety... :/
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

cezner pisze::lol:

A może by zorganizować jakiś wyjazd gdzieś na weekend na takie właśnie granie od rana do wieczora?
Bardzo fajny pomysł!

Ostatnio jak byliśmy rodzinnie w Wieszczynie w schronisku (za Prudnikiem) to właśnie o tym pomyślałam!
Duża stołówka z dużymi stołami i tani nocleg na bardzo dobrym poziomie :)

---
Bardzo dziękuję za dziś!
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Okolice Kopy też super, ważne żeby blisko i tanio. No i stołówka ;)

Dzięki za dzisiaj.
Dzięki, że mnie nie zostawiliście. Jak człowiek tak nie krzyczy, stoi z boku i nie zwraca na siebie uwagi, reszta się chce bawić... to Arleta mu załatwi granie ;) dzięki, to jest właśnie fajne w zgranej grupie :)

Byłem padnięty na maxa i naprawdę mogłem sobie iść bez straty dla reszty. Zapomniałem co przyniosłem i to jest ostateczny dowód na to.
Koniec-końców podporządkowałem się większości, demokracja na spotkaniach ważna rzecz! no i pograłem w Five Tribes. To dobry tytuł, dobry znaczy czwórka, 4 w skali BGG :mrgreen:
Przypomniałem sobie dlaczego ten tytuł gościł w naszym domu jakieś dwa dni ;) nie lubię gier taktycznych i to jeszcze generujących wielki downtime, gdzie tak naprawdę cała gra nosi znamiona przypadkowej i losowej. Co kto lubi. Nie moja bajka.

Skull to fajna zabawa za 20pln, sporo śmiechu i o to w tym chodzi. Niemniej jednak fajniej się grało na 4 osoby - większa dynamika i możliwość obserwowania reakcji współgraczy ;) W sumie zabawa wyśmienita i za to wielkie dzięki.

Dozo za dwa tygodnie lub ewentualnie na nocnym graniu 8)


oczywiście w domu mieliśmy zagrać teraz w Oriona :mrgreen:
Grzegorz Halama pisze: ja wiedziałem, że tak będzie, mógł nie pożyczać... ja wiedziałem, że tak będzie...
udanych gier Ewa ;)
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

Dzięki za granie. Miałem ochotę na mniej angażujące umysłowo pozycje i wszystkie gry wpasowały się w moje dzisiejsze preferencje. Obyło się bez większych rozczarowań (poza Arletą, która jak zawsze nie nauczyła się zasad...). Obecność w fajnym towarzystwie w swojej kategorii bardzo na plus. Taki zabawny fillerek do lajtowego pogrania. Fajnie, że generuje emocje nawet jeśli głównie jest to irytacja :d Dalej były Fajftrajbsy. To mi się też w miarę podobało. Z kategorii rodzinne ale do lekkiego pomyślenia. Problemy takie jak pisał Piton: downtime i duży przechył w stronę taktyki. Niby można sobie nakreślić jakiś pomysł na grę ale ostatecznie robi się to co akurat da najwięcej punktów. Wolałbym żeby trwało 45-60 minut, zobaczymy może gra w 2 osoby troche przypudruje te wady. Skull zabawne, szybkie, małe. Bardzo fajna gra do piwka. Na Suburbię i tłumaczenie zasad spuszczę zasłonę milczenia :lol: Widzę w tej grze potencjał, chętnie kiedyś jeszcze zagram. Do następnego :d
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Bylo cymes... Obecnosc (super konfiguracja charakterow graczy; te duo mnie zawsze rozwala), dlugo oczekiwana przeze mnie partyjka w Martwa Zime (dzieki Emilko i Rafale, w polowie 1 partii mniej wiecej zalapalem i fajnie, ze zagralismy dwa razy), Libertalia (co prawda w dwie osoby (optymalnie w 3-4, mysle) i zaliczylem skuche prawdopodobnie nie rozliczajac sie z bankiem na koniec tygodnia (sory Pawle, punktacja poszla w diably), ale przynajmniej udalo sie rozlozyc i zobaczyc jak to hula)... dzieki.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Scarlet pisze:
cezner pisze::lol:

A może by zorganizować jakiś wyjazd gdzieś na weekend na takie właśnie granie od rana do wieczora?
Bardzo fajny pomysł!

Ostatnio jak byliśmy rodzinnie w Wieszczynie w schronisku (za Prudnikiem) to właśnie o tym pomyślałam!
Duża stołówka z dużymi stołami i tani nocleg na bardzo dobrym poziomie :)

---
Bardzo dziękuję za dziś!
Byłem tam kiedyś. Miejsce bardzo dobre i niedaleko.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

Czarek pisze:A może by zorganizować jakiś wyjazd gdzieś na weekend na takie właśnie granie od rana do wieczora?
My z Asią też bylibyśmy zainteresowani, ale z racji pracy to w sobotę wieczorem byśmy mogli dotrzeć (ok.21.00 zależnie od miejsca spotkania) i grać całą noc :mrgreen:

Ostatnio Orion na 2 osoby poszedł i albo mi się tak karty złożyły albo taki zajebisty jestem ale uciułałem 63 pezety 8)
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

RasTafari pisze: Ostatnio Orion na 2 osoby poszedł i albo mi się tak karty złożyły albo taki zajebisty jestem ale uciułałem 63 pezety 8)
zdecydowanie układ kart. Pało :P
A ja kiedyśtam zbudowałem dwa budynki po 12pezetów no i z samych kart miałem 44 punkty, ha!

Obgadajmy sprawę ewentualnego wyjazdu na spotkaniu lub na priv, bo niepowołane osoby się zgłaszają:
RasTafari pisze: My z Asią też bylibyśmy zainteresowani
:mrgreen:

Tylko kiedy? Albo teraz albo jesień, bo w tzw. międzyczasie wakacje.

Dogadajmy i pogadajmy na spotkaniu na żywo, będzie efektywniej. Potem sprzedamy szczegóły na forum.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

No do wakacji mamy 1,5 miesiąca. To może uda się coś zorganizować.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

cezner pisze:No do wakacji mamy 1,5 miesiąca. To może uda się coś zorganizować.
no i teraz nie będzie zapchanych tych miejscówek turystami

Ja mam zajętą połowę weekendów od maja do końca czerwca, więc będę marudził z terminami :P
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

Faktycznie trochę skopałam z tym tłumaczeniem... Ale też miałam rację, że jak dokładamy kafel to rozpatrujemy tylko te kafle, na które wpłynęła budowa, ale nie każdy kafel od nowa. Czyli Staszek nie powinien brać znów 2 dolarów za każdy szary budynek (tu pomieszałam), bo tak samo w przypadku jeziora nie bierze się 2 dolarów od nowa za każdy przyległy budynek, tylko 2$ za ten jeden, który dokładamy do jeziora.

Co do wyjazdu to spójrzmy w kalendarz i każdy niech powie parę weekendów, które mu pasują do czerwca (ja w sumie tylko w czerwcu bym mogła) i coś wybierzemy :)
Może jakaś grupa na FB albo wydarzenie by to obgadać?
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2017, 11:58 przez Scarlet, łącznie zmieniany 3 razy.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Dzięki za wczorajsze granie :) Z Bartkiem rozegraliśmy wczoraj WoT Rush. Calkiem przyjemna gierka mechaniką mocno podobna do Star Realms, lecz z tematyką bliższą ziemi :D Udało mi się przy pierwszej rozgrywce zrobić łomot, choć na początku pomyliłem się co do kosztów kupna jednego czołgu i mam wrażenie, że to mogło przeważyć szalę, ale bardzo dobrze się bawiłem i chętnie powtórzę rozgrywkę :D

Poza tym były 51 Stan MS i Osadnicy, przy których też się dobrze bawiłem, choć już później miałem wrażenie, że mózg mi się lasował od myślenia :P

Tak w ogóle z tego co wczoraj usłyszałem 3-ciego się nie spotykamy, czy przyszła sobota w bibliotece będzie?

Co do wyjazdu to obecnie nie stoję za dobrze z kasą więc raczej odpadam.
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
cyb3k
Posty: 102
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:16
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cyb3k »

Tak właśnie myślałem, że taki deck-builder jak WoT Ci się spodoba :) Choć na ogół wolę coś z planszą, to było fajnie, dzięki za tę sesję karcianek. Mam nadzieję że kilka powtarzających się pytań i parę błędów nowicjusza nie popsuło Ci zabawy :wink: . Z tych dwóch to 51. Stan mi bardziej przypadł do gustu, zarówno tematyka jak i poziom skomplikowania, mimo że radziłem sobie gorzej. Ale w tej ostatniej grze to pewnie i po trochu pomogły mi prawie te same zasady, nieźle dochodzące karty i Twoje zmęczenie - szkoda że nie dograliśmy do końca.

Jeśli chodzi o wyjazd w mniej lub bardziej odległe miejsce na dłuższe granie, to póki co łatwiej wskazać mi terminy zajęte niż wolne (wczasy 17-23 czerwca). Jakby co to wstępnie pisze się na to, tylko przydałoby się więcej propozycji i/lub szczegółów jakby to miało wyglądać. O ile nie uda się wcześniej Wam tego ustalić, to można pogadać przy najbliższej okazji na ten temat. W sumie obie propozycje miejsc, które już padły, jak dla mnie ok.

Rozumiem, że na najbliższą sobotę na pewno nie uda się nic zaplanować? Pytam, bo jeśli potrzebowałbym urlop to muszę to załatwić już dziś. Na jakieś popołudniowe lub długoweekendowe granie oczywiście nie, o ile ktoś ma za dużo czasu :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Z wyjazdem kombinujemy, ale ciężko teraz z miejscem, wszystko zajęte. Najwyżej wrócimy do pomysłu po wakacjach ;)

Granie w bibliotece jest nieustalone, teraz najbliższe soboty na bank odpadają. Zobaczymy jakie terminy ma biblioteka i kto od nas będzie miał czas na tłumaczenie.
Jak coś ustalimy oczywiście sprzedamy info.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Może ktoś byłby chętny na granie w środę u mnie na chacie jak to za niedawnych czasów bywało?
Bo politechnika chyba nieczynna?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

cezner pisze:Może ktoś byłby chętny na granie w środę u mnie na chacie jak to za niedawnych czasów bywało?
Bo politechnika chyba nieczynna?
ja już mam zakontraktowany szpil, więc niestety odpadam.

Ale wolne mamy też w czwartek i piątek (weekend wyjazdowy raczej), więc jak będę coś kręcił u nas wieczorem/nocą na chacie to roześlę PW.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Czarek, jestem na tak :D ...spragniona pogrania w coś ciekawego. Tylko o której i w co? Może Gallerist?
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

No myślałem raczej o porze popołudniowej, koło 17-18.
W Gallerista nie grałem. Czemu nie.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

o, nawet ogladalem kiedys zasady tego galernika. coz, wyjechany jestem caly tydzien, wiec nawet jakbyscie mnie bardzo prosili - no, nie poradze, nie da rady, jestescie zdani na siebie...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

to powodzenia :P
spotkanie o 17, szybkie tłumaczenie zasad z setupem, no i jak nic o 19 można swobodnie zacząć grać :mrgreen:
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

A ja się na długi weekend rozchorowałam :(

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Do środy się nie wykurujesz?
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Chciałabym, ale zamiast lepiej to jest coraz gorzej i bez lekarza chyba się nie obędzie.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
ODPOWIEDZ