(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Jacku nie porównywałem cen z sklepami . Nie chcę robić konkurencji, antyreklamy, tylko informuję. (sam zacząłeś)
w tej promocji masz ceny niższe o 30-50% od NAJNIŻSZYCH cen rynkowych

wrzucasz JEDEN! produkt do koszyka, odlicza się rabat, odlicza się BLIK Darmowa wysyłka do kiosku jest chyba zawsze...
powyżej 50/60 zł jest darmowy paczkomat, kurier... jak coś bazowo jest poniżej 100 zł, to można dorzucić coś za kilka zł i mamy jeszcze 10 zł taniej...

WYSTAWIAJĄ FAKTURY VAT -tak hint dla prowadzących sklepy.

np. dodatek do tzolkina wynosi 55 zł, zamiast 80 zł. Pandemic Legacy 125 zamiast 150/160, Yamatai 125 zamiast 140kilka - pierwsze z brzegu - zawsze darmowa wysyłka.
naprawdę są to ceny nie do przebicia i nie chodzi o kilka monet różnicy. przy kilku grach można zaoszczędzić kilkaset złotych.

zaczynam popadać w paranoję - nie mogę wyrazić opinii o grach, jako gracz - antyreklama; nie mogę wyrazić opinii jako konsument -antyreklama.
następnym razem zakupię w głębokiej tajemnicy, żeby nikogo nie urazić.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2017, 00:25 przez piton, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Jak to dobrze, że wszystko co chcę to właściwie juź chyba mam :-)
Ale ceny mają dumpingowe przez te dwa dni.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

O ja pitole, piton dzięki za tipa, właśnie zakupiłem mastera oriona za 72 zyle :mrgreen:
(a myślałem że ten blik to jakieś gówno :wink: )
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Dzięki za wczorajsze granie :D Wczoraj miałem okazję zagrać (i pożyczyć ;)) Le Havre (dzięki Piton :)), wyniki szły wysoko w górę i skończyło się na tym, że przegrałem z Alkiem 443 do 467, ale mimo to świetnie się bawiłem :D. Potem jeszcze do gry weszła Agricola dla dwóch osób. Muszę przyznać, że jest to całkiem przyjemna, szybka i niezbyt trudna gra, tutaj był remis, raz wygrałem ja, a raz Alek.
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

rman89 pisze:Dzięki za wczorajsze granie :D Wczoraj miałem okazję zagrać (i pożyczyć ;)) Le Havre (dzięki Piton :)), wyniki szły wysoko w górę i skończyło się na tym, że przegrałem z Alkiem 443 do 467, ale mimo to świetnie się bawiłem :D. Potem jeszcze do gry weszła Agricola dla dwóch osób. Muszę przyznać, że jest to całkiem przyjemna, szybka i niezbyt trudna gra, tutaj był remis, raz wygrałem ja, a raz Alek.
443 do 467 :mrgreen:
w jaki sposób uzyskaliście takie wyniki :lol:
są to nierealne wyniki tak na marginesie, jeśli ktoś wykręca w okolicy 270-300(!) to jest to super wynik (wynik na dwie osoby)

albo graliście zbyt długo albo coś źle liczyliście
:lol: padłem

solo można uzyskać ponad 500 - jeśli karty podejdą... jak sobie ułoży człowiek karty to bodajże najwyższy wynik to 561
na dwie osoby 300 to jest ultra wynik
3 osoby to już 200-250
im więcej ludzi tym wyniki coraz niższe

a nie mieliście miliona krów i zboża, bo źle robiliście harvesta...albo na strzałkach są limity ile daną akcję można zrobić

i jeszcze dodam :lol: :lol: normalnie 443 vs 467 made my day :mrgreen:
(a jeśli to ma być 143 i167 to jesteście ciency :P)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Może za dużo tur mieli po prostu?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Na dwie osoby dzieląc się budynkami i statkami względnie po równo, plus kasa to nie jest fizycznie możliwe mieć więcej niż 300 300pare.
po prostu nic nie daje możliwości zrobienia czegoś ponadto. Nic

:mrgreen: :lol: ale uhahany jestem na maxa
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Piton, jak wszyscy wiedzą, że coś się nie da, to przychodzi nowy, który o tym nie wie i ... Wykręca wynik 467 ;)

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Shantall pisze:Piton, jak wszyscy wiedzą, że coś się nie da, to przychodzi nowy, który o tym nie wie i ... Wykręca wynik 467 ;)
ano prawda :D
tylko jak jedna osoba ma 300 to druga ma odpowiednio mniej
Pewny nie jestem, ale chyba zsumowane wyniki i tak nie dadzą więcej niż te 560-570, które można osiągnąć w grze solo (ustawiając karty oczywiście, ktoś to przeliczył)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

piton pisze:Na dwie osoby dzieląc się budynkami i statkami względnie po równo, plus kasa to nie jest fizycznie możliwe mieć więcej niż 300 300pare.
po prostu nic nie daje możliwości zrobienia czegoś ponadto. Nic

:mrgreen: :lol: ale uhahany jestem na maxa
Ależ oczywiście, że możesz zrobić więcej punktów jeśli otrzymasz w prezencie dodatkowe kilka tur.
Po prostu produkujesz towary i wysyłasz je statkami.
Po za tym nie wiemy jakie budynki specjalne wylosowali. Niektóre budynki pozwalają na niezłe kombosy.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

tylko wynik 300+ jest baaaaaardzomało prawdopodobny na dwie osoby. Jak ktoś ma 300 to drugi powinien mieć kilkadziesiąt/kilkaset mniej
budynki specjalne są fajne i combosy są niesamowite, ale nic nie daje, aż takich możliwości.

dobra dajcie mi się pośmiać jeszcze chwile :mrgreen: ... i zagrajmy w to za tydzień (max. 3 osoby)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Ale my nadal nie wiemy, czy coś nie popieprzyli z turami.
Jak źle grali to mogli mieć nawet i kilkanaście tur więcej.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

cezner pisze:Ale my nadal nie wiemy, czy coś nie popieprzyli z turami.
Jak źle grali to mogli mieć nawet i kilkanaście tur więcej.
pewnie tak było, a pośmiać się nie dasz ;)
a swoja drogą tak 2 ery jeszcze w Cywilizacji, to by się działo i te punkty w okolicy 1000+ :mrgreen:
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

No , mogliby kiedyś zrobić dodatek do Civki, gdzie wystrzelamy w kosmos i terraformujemy Marsa :-) Dodatkowe dwie ery :-)
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

piton pisze: w jaki sposób uzyskaliście takie wyniki :lol:
są to nierealne wyniki tak na marginesie, jeśli ktoś wykręca w okolicy 270-300(!) to jest to super wynik (wynik na dwie osoby)


Jak dworzec centralny wyskakuje, powiedzmy, jako pierwsza lub druga karta specjalna, a ten typ pozwala na wejście do dwóch różnych budynków po kolei(!) bez płacenia za wstęp (!!) to automatycznie liczba akcji się podwaja, no nie? ;P A w zasadzie był on wykorzystywany przez zdecydowaną większość gry ;]
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

A to bardzo ciekawa karta.
I to jest w dodatku?
Znalazłem. No rzeczywiście, przy takiej karcie to jak dostać kilka (jak nie kilkanaście) rund dodatkowych.
To może wyjaśniać takie wyniki.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

W sumie zastanowiło mnie to, że ta karta jest tak potężna i właśnie na BGG wyczytałem, że na wejściu nic się nie dzieje, lecz gdy ją opuszczam to mogę odwiedzić dwie bez płacenia za wejście, więc przedobrzyliśmy ;P
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

rman89 pisze:W sumie zastanowiło mnie to, że ta karta jest tak potężna i właśnie na BGG wyczytałem, że na wejściu nic się nie dzieje, lecz gdy ją opuszczam to mogę odwiedzić dwie bez płacenia za wejście, więc przedobrzyliśmy ;P
buhahaha :lol: :lol:

to pisałem w międzyczasie... jak ktos chce poznac Le Havre od strony akademickiej może poczytać ;)
Spoiler:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

No i wszystko jasne. Czyli być może mieli z 1/4 może nawet 1/3 akcji więcej.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

Graliśmy ostatnio w Scythe. Trzech graczy, dwójka doświadczonych (jakieś 5 rozgrywek na koncie) i jeden świeżak. Z racji układu na planszy walki właściwie nie było więc każdy sobie skrobał swoją marcheweczkę, ja raz dostałem w trąbkę bo współgracz chciał sobie gwiazdkę uciułać :lol: . Grałem Ruskimi na Inżynierii i wyobraźcie sobie moje zdumienie gdy po przeliczeniu punktów wyszło że uciosałem piękne 122 punkty! Powiem wam że zszokowałem się nieźle, myślałem że nie da się wykręcić takiego wyniku :wink: Spoko jest ta gierka, można nieźle pooptymalizować 8)
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

(na tej karcie jest jak byk napisane, że przy WYJŚCIU można zrobić dwie kolejne akcje)
cezner pisze:No i wszystko jasne. Czyli być może mieli z 1/4 może nawet 1/3 akcji więcej.
przy takim graniu jak prezentowali koledzy, to praktycznie dwa razy więcej.
Bo jak ktoś stawał na dworzec i robił 2 akcje gdzieśtam, to drugi w kolejnej akcji wchodził na dworzec robił dwie akcje...
no to ten pierwszy znowu wchodził na dworzec i robił dwie akcje.

Więc przy dobrych wiatrach zamiast wykonać 4 akcje, gracz wykonuje 8 akcji ;) czyli normalnie trzeba zużyć na te działania dwie pełne tury i jeszcze jedną akcję z trzeciej tury :mrgreen: odpada żywienie z 2 tur(!) i inne problemy.

no to mając jeszcze połowę gry przed sobą - w zasadzie jak powinna się już zakończyć - tylko na sprzedaż darmowych towarów pozyskanych z kapelusza, to faktycznie można zrobić 200-250 pieniędzy.

w 1/3 gry koledzy mieli wszystkie budynki wykupione, to już było dla mnie niemożliwe... ale poszedłem do domu bez dociekań ;)
RasTafari pisze:Graliśmy ostatnio w Scythe. ... Z racji układu na planszy walki właściwie nie było więc każdy sobie skrobał swoją marcheweczkę .... można nieźle pooptymalizować 8)
a Le Havre znasz :mrgreen: tam też nie ma walk i nawet jest więcej interakcji, bo można sobie wrednie budynki zajmować.
Aha tylko nie ma plastikowych figurek i statki są narysowane na kartach.
Ewentualnie polecam Kawernę, tam masz 30 razy tyle optymalizacji, 5 kilo gry i kosztuje teraz ze 160 zeta w promocjach ;)

jednak pasuje z tym tytułem definitywnie... jak ostatnio u nas graliśmy na chacie to też była mega lipa i układaliśmy pasjansa w 5 osób. Nawet się zastanawiałem, co by było jakby grać agresywnie, chodzić po planszy, próbować przejmować surowce?? gówno by było, bo wtedy jak ja wykorzystuje akcję na ruch i coś próbuję grać konfrontacyjnie to odbiegam od stawiania pasjansa i przegrywam.Jakby wszyscy łazili to byłoby bez sensu bo ta gra jest na punkty, a nie łażenie i walczenie.

Czarek zagrajmy kiedyś w Eclipse, przeboleję epicką walkę na końcu :)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

O, w Eclipsa to zagrają wszyscy :-)
Rzeczywiście trzeba będzie kiedyś przynieść.

Co do Scythe, mi też ta gra nie podeszła. Przez 2/3 gry jak nie dłużej optymalizujesz swoją planszetkę i ewentualnie jakaś bitka może być pod koniec. Ale też nie zawsze. Poza tym ta optymalizacja w zależności od frakcji i planszetki zawsze wygląda tak samo.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Zgłaszam się do Eclipsa:)

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

Czarek pisze:Co do Scythe, mi też ta gra nie podeszła. Przez 2/3 gry jak nie dłużej optymalizujesz swoją planszetkę i ewentualnie jakaś bitka może być pod koniec. Ale też nie zawsze. Poza tym ta optymalizacja w zależności od frakcji i planszetki zawsze wygląda tak samo.
A mi ta optymalizacja właśnie się podoba i lubię sobie pograć :mrgreen:
piton pisze:a Le Havre znasz :mrgreen:
Grałem raz kiedyś bardzo dawno, chyba jednak poczekam na Brass 2.0 :wink:
piton pisze:Nawet się zastanawiałem, co by było jakby grać agresywnie
To jest wtedy chuj do dupy, ostatnio jeden świeżak tak grał względem mnie i on chuja ugrał a ja byłem przedostatni na czterech graczy a wygrała osoba której nikt nie bruździł. Trochę szkoda że tak to wygląda no ale taka gra i basta. Obczaj sobie Runewarsy panie Piotrze. Super zajebisty plastyk :twisted:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Paulo Coelho I pisze:
Paulo Coelho II pisze:Nawet się zastanawiałem, co by było jakby grać agresywnie
To jest wtedy chuj do dupy, ostatnio jeden świeżak tak grał względem mnie i on chuja ugrał a ja byłem przedostatni na czterech graczy a wygrała osoba której nikt nie bruździł.
mam potwierdzenie
Paulo Coelho II pisze:gówno by było
no to się zgadzamy w tej kwestii ;)
ODPOWIEDZ