(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

ja wam wszystko wyśpiewam pisze:
gafik pisze:Kiedy są spotkania i gdzie? Pogubiłem się troszkę :P
jak wczoraj ustalono ...
jak będę planował napad na bank, to na bank (inny) nie z Jackiem. Przed przesłuchaniem by protokół podpisał...sprzedaż bardziej efektywna niż Mango ;) człowiek się stara, pełny kamuflaż, eh :P
(notatka do siebie: nie szukać wspólników do skoku przez ogłoszenia drobne, na forach, "portalach"...)

Kakao było naprawdę dobre :D chętnie jeszcze zagram. Dzięki za prezentację!
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

PanOddjob pisze:Przestań, gdybyśmy wypili tyle ile Arleta wczoraj to byś nas niósł do samochodu.
nie wiedzialem, ze blogerki maja takie mocne glowy - jak wychodzila trzymala sie w miare prosto...
Scarlet pisze:Na początku był Rój...
zapomnialem, u nas jako starter piton wylozyl karty na stol - pingwiny knizi...
piton pisze:Przed przesłuchaniem by protokół podpisał...
a wlasnie ostatnio pania policjantke asertywnie prosilem o zmiane protokolu, bo troche ja ponioslo i wlozyla mi w usta cos, czego wczesniej w nich nie mialem... choc z drugiej strony cos w tym jest - lwia czesc protokolu skopiowala z moich wypocin...
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

Goa też całkiem niezła :) Zasiadłabym znowu, bo rewanż mi się należy po tym jak wyskoczyliście z punktacją :P

Macie potwierdzoną środę od 17:00 :)

Miłego grania!
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Scarlet pisze:Zasiadłabym znowu, bo rewanż mi się należy po tym jak wyskoczyliście z punktacją :P
stary numer... czlowiek sie zastanawia 'czemu oni tak ida w cynamon?', po czym na koncu sie okazuje, ze cynamon na wage zlota...
Scarlet pisze:Macie potwierdzoną środę od 17:00 :)
100krotne dzieki; powinienem byc, jesli nic mi nie wyskoczy (w sumie niepotrzebnie tak wczesnie sie deklaruje - wyjdzie, ze bede sam).
Teresa
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Wróciliśmy z wojaży po Rumunii, Mołdawii, Serbii i Węgrzech :D :D na dzień dzisiejszy powinniśmy być w środę, ale na 100% potwierdzę we wtorek, jak zawitam do pracy po tych 2 tygodniach :( :( prosimy o adres Czarka na 31.08, chyba, że nie dostaliśmy zaproszenia :?:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Teresa pisze:Wróciliśmy z wojaży po Rumunii, Mołdawii, Serbii i Węgrzech :D :D na dzień dzisiejszy powinniśmy być w środę, ale na 100% potwierdzę we wtorek, jak zawitam do pracy po tych 2 tygodniach :( :( prosimy o adres Czarka na 31.08, chyba, że nie dostaliśmy zaproszenia :?:
Urlopem się pochwaliła :P
co do grania za tydzień, to jeszcze do ustalenia. Takie info to będzie raczej niepubliczne (oby).

poza tym jeśli chodzi o poufne dane, to jeden jest taki wyrywny i tak tutaj napisze ;) (oczywiście jak ktoś grzecznie zapyta)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Adresik z telefonem podeślę w tym tygodniu albo na samym początku przyszłego.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Teresa pisze:Wróciliśmy z wojaży po Rumunii, Mołdawii, Serbii i Węgrzech :D :D
no to ladnie zaliczyliscie... pozazdroscic...
piton pisze:poza tym jeśli chodzi o poufne dane, to jeden jest taki wyrywny i tak tutaj napisze ;)
pozwole sobie zauwazyc, ze jest roznica miedzy podaniem komus ogarnietemu inaczej i zagubionemu w skomplikowanej obsludze forum, wczesniej juz opublikowanych informacji w przystepnej formie, a ujawnieniem na forum poufnych danych teleadresowych... jak go znam, tego jednego, to on tutaj tych danych nie napisze... hmmm, choc moze jak ktos grzecznie zapyta to nie wiadomo... z drugiej strony ponoc wystarczy na fejsie napisac, ze balanga jest tu i tu i juz ma sie tysiac gosci... eh, gier by nie starczylo.
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

wracając do tematu: W co gramy?
Pudelek
Posty: 645
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

w gre
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:pozwole sobie zauwazyc,
(itd.)
dobra dobra ... a co Pan robił w damskiej toalecie, kolego ;)

Bora Bora sobie zostawię nie zagrałem ;) w sumie w Konfrontację też, ale przyniosę jutro (oddać?) może zagramy. Smallworlda, grałem tylko na 3 osoby i zagrałbym chętnie nawet jutro, ale jeszcze bym pożyczył.
Ze swoich gier to ja bym chciał w Wysokie ;) zależnie od obsady kadrowej przytargam gry na odpowiednią liczbę osób.

Jak będzie nas zbyt dużo to musimy grac na dwa stoły w tym jeden mały - miejcie na uwadze zabierając duże gry.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

ja jutro odpadam :evil:
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:dobra dobra ... a co Pan robił w damskiej toalecie, kolego ;)
co prawda nie wiem o ktorym razie kolega pisze, ale pewnie to samo co w meskiej, tylko na siedzaco...
piton pisze:w sumie w Konfrontację też, ale przyniosę jutro (oddać?) może zagramy.
oddawac teraz akurat na ten tydzien chyba nie ma co... ale czy ja tam wiem, kiedy bedzie ten moment, zeby mogla w glorii i chwale wyladowac u nas na stole? nie znam dnia, ani godziny... a jak ta szczesliwa godzina w koncu nadejdzie to fajnie byloby miec eksponat pod reka...
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

gdzie gramy? o której?
nie żebym przyszedł, ale kto wie?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

gafik pisze:gdzie gramy? o której?
nie żebym przyszedł, ale kto wie?
Pan inżynierze troszkę spóźnił się na nasze spotkanie, a ustalaliśmy ważne rzeczy, wszystkich nas obowiązuje punktualność. Znaczy ja rozumiem, ale kolega ma tutaj coś do zakomunikowania... Będzie to Panu na rękę, bo rozumiem ma Pan mało czasu i uczestniczenie w radzie rejsu jest kłopotliwe, dlatego ... :mrgreen:

no przecież pisał kolega kilka postów wyżej do Ciebie
j_g pisze:
gafik pisze:Kiedy są spotkania i gdzie? Pogubiłem się troszkę :P
w klubokawiarni 6peron (na prawo od wejscia glownego na dworzec glowny, przy lokomotywie, schodkami w dol)
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

Ja do ostatniej chwili nie będę wiedział czy dam radę wpaść więc jak sie wszyscy zbiorą i mnie nie będzie startujcie :d
Edit. Nie dam rady już na 100%, sorry.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

dałem dupy, bo lokomotyw się nie odlicza, tylko udziały :P także każdy powinien mieć wynik wyższy o te odjęte wartości lokomotywy.
Nic to nie zmienia w ostatecznej kolejności, ale każdy powinien mieć te kilka(naście)punktów więcej. Tak z kronikarskiego obowiązku... mea culpa.
Pudelek
Posty: 645
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Teoretycznie osoba, która miała dużo lokomotyw a mało udziałów mniej traci na takim liczeniu niż tak jak my liczyliśmy. Mogło się zdarzyć, że Staszek i Teresa, którzy zremisowali, mogli nie mieć tyle samo punktów ;)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

toc marcin slusznie prawi...

rozumiem, ze lokomotywy dla Was to engine na engine track... a jak liczone byly wybudowane trasy? moge sie mylic, ale, nieangazujac sie w koncowe liczenie punktow (wiadomo, obciach znizac sie ponizej poziomu calek), widzialem katem oka jak piton szybciochem sciaga lokomotywy z planszy i chyba mnozy ich liczbe razy 3. jesli tak bylo to jest to skandal, nalezy czym predzej uniewaznic wyniki w pamietniku i powtorzyc partie przy najblizszej okazji, bo z tego co widze w rulesach, do tej punktacji liczy sie dlugosc trasy, a nie liczba plastikowych lokomotyw... chyba, ze bylo inaczej, wtedy szacun za predkie szacowanie dlugosci tras, pitonu, i sto lat.

dla wielkich nieobecnych - byla nas szostka i oprocz age of steam byla szostka bierze. pierwsza gra w mojej zupelnie nieistotnej dla nikogo ocenie: 4- na poczatek. pewnie z czasem sie widzi wiecej i docenia bardziej, a ze jest to gra ktora nie wybacza slabych poczatkow wiec tak to oceniam. a bioracej szostce (choc kto bral najwiecej nie bede pokazywal kursorem) w swojej kategorii dalbym tak z 4.

dzieki wszystkim za pozwolenie mi na nieutrakcyjnienie gier.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

miejsca zostają te same, bo akurat na polu akcji-udziałów był remis. Chyba, że Przemek przeskoczyłby na drugie miejsce bo miał wyemitowanych mniej udziałów niż inni zainteresowani. Chociaż miał income niższy o 1 więc dalej zostaje to samo.
piton nie mnożył liczb lokomotyw razy trzy.po prostu dodałem: incomex3 + lokomotywy i odjąłem (udziały+lokomotywy[błąd])x3

co do liczenia kafli to racja - raz gramy dobrze i liczymy każdy kafel w połączeniu, raz gramy tylko na liczenie lokomotyw tak jak wczoraj, czyli źle. Nie wiem skąd taka pomrocznośc jasna i z jakim punktowaniem mi się to skojarzyło(z jaką grą).
To jest właśnie efekt grania w tak znamienite gry raz na rok.

Poza tym dopiero po przeczytaniu FAQu wyszło, że każdą wcześniejszą grę też graliśmy źle, więc wszystko przed nami :) Wczoraj już było lepiej niż wcześniej, chociaż nie idealnie.
ja chętnie powtórzę partyjkę, choćby za tydzień :)
j_g pisze: dzieki wszystkim za pozwolenie mi na nieutrakcyjnienie gier.
a z takim podejściem i entuzjazmem... to pewnie już niedługo ;)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:To jest właśnie efekt grania w tak znamienite gry raz na rok.
wszyscy, jak tu klikamy, nad tym ubolewamy... myslisz, ze nie chcialbym po kazdej agricoli widziec Twej zalzawionej miny i siebie Cie pocieszajacego, ze nastepnym razem pojdzie Ci ze mna lepiej?
piton pisze:
j_g pisze: dzieki wszystkim za pozwolenie mi na nieutrakcyjnienie gier.
a z takim podejściem i entuzjazmem... to pewnie już niedługo ;)
zaprawde napisane jest (bo ponoc powiedziane zostalo): ten kto sie poniza, bedzie wywyzszony (i wice wersja)... wiec czekam, smialo...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze:]zaprawde napisane jest (bo ponoc powiedziane zostalo): ten kto sie poniza, bedzie wywyzszony (i wice wersja)... wiec czekam, smialo...
znaczy na piedestał z nim ;)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Skrót info jakie dostałem: "...szkolenie z gry planszowej "Chłopska Szkoła Biznesu"...

...Szkolenie odbędzie się w dn. 5.09.2016 r. w godz. 11:00 - 15:00 najprawdopodobniej na II Kampusie PO (ul. Prószkowska), w budynku nr 7....

...Mamy jeszcze wolnych ok. 6 miejsc....


link do strony gry: http://csb.mik.krakow.pl/opis-gry/


Mnie to interesuje ze względu na możliwości edukacyjne jakie daje. Nie wiem jeszcze czy będę w kraju, ale jeżeli będę to na pewno się pojawię. Dawać mi znać czy ktoś chętny.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Gafik, ja mam tą grę... :-)
Więc jakbyś chciał pożyczyć, żeby ze studentami poćwiczyć to żaden problem.

Wracając do spotkania w środę.
Wysłałem na pw info o adresie. Jak ktoś nie dostał a chce się w tą środę pojawić to proszę o info.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

cezner pisze:Wracając do spotkania w środę.
na bramce obowiązuje selekcja:
w sportowym obuwiu z głupimi losowymi grami nie wejdziecie ;) tylko heban, znaczy twarde drewno 8)

ja proponuję się zgrać i przybyć punktualnie (+/-5minut) na 18, żebyśmy gremialnie wkroczyli.Czarek nie będzie musiał przy drzwiach siedzieć i oczekiwać na gości ;)

Piszcie PW jak ktoś potrzebuje transportu, liczba miejsc ograniczona (autobusu nie mam). Zapewniam dowóz metodą wte-und-wewte
ODPOWIEDZ