(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

(sorry za podposta)
zapomniałem zapytać i zabrać ostatnio - chce ktoś przetestować UNLOCK?
mam wydrukowaną na grubszym papierze wersję P'n'P po angielsku, instrukcja też jest (ewentualnie mogę wytłumaczyć, proste jak drut). W zestawie jest tutorial i jeden pełny scenariusz.
Opis po polsku: http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,866 ... ine...html

Można zagrać solo lub w kilka osób. z Adą bawiliśmy się przy tym jakieś 40 minut, fajna łamigłówka. Polecam :)
Jak to wyjdzie po naszemu (rebel wyda), to można się zrzucić na jedno pudełko w kilka osób. Gra jest jednorazowa, bo po przejściu - zasadniczo wyjściu z pomieszczenia - gra jest do wywalenia.
Gra będzie kosztowała jakieś 100zł - w środku są 3 scenariusze, znaczy 60 kart (tylko) i zabawa jednorazowa (tylko). Więc zapraszam do przetestowania, polubienia gry i potem wspólnego zrzucenia się na pudełko ;) jak wszyscy się wybawią to się odsprzeda albo na mathandlu wymieni.
Co wy na to, są chętni?
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Carrownica
Posty: 15
Rejestracja: 10 gru 2016, 18:31
Lokalizacja: Gliwice/Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Carrownica »

Ja już wiem, że na 100% mnie nie będzie w środę.
Od marca zamierzam znów chodzić, co prawda od 18, bo na zajęciach jestem do 17 ileś tam, ale mam nadzieję, że częściej uda mi się bywać i grać niż dotychczas :twisted:
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze:Co wy na to, są chętni?
no ba...

ps. jak juz może raz wspominalem, myślę, że jestem dobrym materiałem na takie akcje zrzutkowe, z moimi ograniczonymi możliwościami magazynowymi w domu... jestem w stanie się kawałek dorzucić jednocześnie zrzekając się praw własności... jakieś jednorazówki - szerloki, pandemiki, tajmstorisy, jakieś inne rozsądne tytuły, po polsku, po angielsku - ja w to wchodzę... co prawda jest ze mną problem, że nie rzucam gromko mięsem i jak przetwarzam to nie mam wolnych zasobów na wymyślanie wspaniale kąśliwych i zabawnych ripost tudzież komentarzy do życia w ogólności (szczególnie, gdy gram w coś pierwszy raz), ale coż - coś za coś... choć myślę, że jak więcej osób się złoży to i będą w tym osoby mnie tolerujące... jak się ciut zastanowić to te nasze zjednoczone towarzystwo planszówkowe to idealnie by się nadawało dla takich akcji... w liczbie siła... i niski koszt jednostkowy, oczywiście...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Jacek, człowiek instytucja ;) spłacasz dług za podwózki ? ;)
To się na Unlock umówiliśmy.

Reszta?
Gdyby towarzystwo się cokolwiek interesowało, to można by takie akcje poczynić faktycznie w stosunku do gier typu legacy, czy tam time stories etc.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

Jakoś sama gra mnie nie obeszła więc tym bardziej nie obchodzi mnie los planszówki :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Przed każdą środą jest taka sytuacja, ze ktoś musi zacząć pierwszy... więc: Kto będzie w środę? ewentualne życzenia growe(niemile widziane :mrgreen: ;) )?

Po ostatnim graniu w Bankruta, to już nie wiem czy jest sens zabierać coś innego niż pasjansa z windowsa lub księgę psalmów...
chociaż kilka open-mind'ów się znajdzie, więc dla takich osób zabiorę kilka sprytnych małych tytułów i chętnie bym je przetestował, ew. Cyklady na 5 osób. Secret Hitler? :mrgreen:

Aniu jeśli będziesz i to nie problem zabierz proszę Confusion cośtam. Widziałem, że grałaś - chętnie bym w to zagrał/pożyczył. - jeśli to duże pudło albo zabierasz sporo innych rzeczy, to kiedyś się po to pojawię osobiście pożyczyć.

Zabiorę bladrejdża, sprytne giery i będę o 16:01
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

piton pisze:Aniu jeśli będziesz i to nie problem zabierz proszę Confusion cośtam. Widziałem, że grałaś - chętnie bym w to zagrał/pożyczył.
OK :) Będę o 16:00
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Mnie na 99% NIE będzie.
PanOddjob
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2016, 09:49
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: PanOddjob »

Ja też nie dam rady przyjść.
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Scarlet »

Mnie też nie będzie :( sorry.

Chyba, że mi mąż auta nie zabierze to wpadnę na chwilę z dziećmi. Choć mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Scarlet pisze: wpadnę na chwilę z dziećmi. Choć mało prawdopodobne.
zważywszy na frekwencję z ostatniego spotkana, to lepiej pograjcie w domu i prześlij nam mmsa ;)

Ktoś jeszcze się pojawi? złota zasada: kto nie napisze, ten nie pogra :twisted:
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

No ja będę na pewno o 16-tej, z walizą i Star Realms od Staszka. Mogę również zabrać Kingdom Builder jeśli ktoś byłby zainteresowany.
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Hejcia
Jak nic nie wypadnie to będę tradycyjnie koło 17. Zabiorę 5tribes. Ostatnio pisałam się na Bloodrejdża, więc jak będzie to chętnie bym zagrała.
Co do wishlist, to jakby ktoś miał, to chciałabym zagrać np w Keflower.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Przybywajcie i gry zabierajcie ;)

@Shantall
B'rejdża wezmę, pisałem wyżej, pamiętam o Tobie i pograsz ;) Keyflowera proponuję za tydzień, bo teraz pewnie nie uda się pograć przy tym natężeniu gier. Ten tytuł ma kilkoro z nas, więc pograsz na bank.
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My będziemy, ale ok 17:30 najwcześniej.

Jak wyjdę od lekarza, to napiszę Ani lub Pitonowi sms, około której dojedziemy.

Może uda się tego Brassa albo inną cięższą grę, jak Troyes ostatnio.
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

ja postaram się przyjechać aczkolwiek wiele wskazuje na to, że przyjadę prosto z huty, więc mogę jeszcze dymić :D

jestem ustawiony na CC:E
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

wollny pisze:ja postaram się przyjechać aczkolwiek wiele wskazuje na to, że przyjadę prosto z huty, więc mogę jeszcze dymić :D
jestem ustawiony na CC:E
powiedz koledze, z którym grasz, żeby pisał, a nie tylko czytał. Ja go proszę bezskutecznie ...
Bo zanim huta skończy pracę, to gra z nami, a nuż sobie nie pogra ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
RageQuit
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2017, 13:48

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RageQuit »

"powiedz koledze, z którym grasz, żeby pisał, a nie tylko czytał. Ja go proszę bezskutecznie ...
Bo zanim huta skończy pracę, to gra z nami, a nuż sobie nie pogra ;)"

kolega też się pojawi, ale już o godzinie 16

Lepiej piton?
Prizmi
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:56

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Prizmi »

Jestem troszeczkę do tyłu z informacjami. Dalej formują się dwie "tury" pojawiania się na spotkaniu, na 16 i 18? :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Prizmi pisze:Jestem troszeczkę do tyłu z informacjami. Dalej formują się dwie "tury" pojawiania się na spotkaniu, na 16 i 18? :)
z grubsza tak jest. Jak przyjdziesz pomiędzy będa współgracze to siadasz i grasz. Jeśli nie to chwilę czekasz .
W sumie teraz kto ma grę i ekipę to gra. Napisz z grubsza o której bedziesz zorganizuje tak gry, że pograsz normalnie.
RageQuit pisze: kolega też się pojawi, ale już o godzinie 16

Lepiej piton?
o! zdecydowanie lepiej. Jednak można :wink:

Może jestem staroświecki lub to przyzwyczajenie z gier, ale zawsze staram się postepowac wedlug przyjętych zasad jeśli chodzi o nasze spotkania, do czego i Was co spotkanie grzecznie i serdecznie namawiam.
Ludzie (stara gwardia) od kilku lat nie maja z tym problemu i za to ich bardzo szanuje. Ba, nawet w zamian za to im tyle lat gry przynosze i tłumaczę. Ja wiem komu i co, a reszta gra.
Każdy na tym korzysta :wink:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Prizmi
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:56

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Prizmi »

piton pisze:Napisz z grubsza o której bedziesz zorganizuje tak gry, że pograsz normalnie.
Luźno. 16 trochę za wcześnie, więc przyjdę na 17 i poczekam najwyżej. :D
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

prawdopodobnie będę. prawdopodobnie sam. jakoś może ok. 16:40...
Ku ba
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2017, 15:09

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Ku ba »

Cześć, przyjdę na 16. Do zoba!
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Spakowałem na jutro:
Blood Rage, Brass, Cesarski Kurier, Santiago, Potwory w Tokio, Kupcy z Osaki, Wiarusi, Honshu, Boomerang, Broom Service Karciany, Fangfrisch.
no i Unlock specjalnie dla Jacka :) Pewnie Adam -Prizmi by się dołączył w końcu jest fanem escape roomów.
Mam jeszcze do oddania Cyklady, w które chętnie zagram w 5 osób (tylko).
-->ewentualne zmiany w menu przyjmuje do godziny 23

Zabierzcie proszę jakieś gry - kto ma - nawet po jednej sztuce. Będzie nas sporo, a jeszcze pewnie dojdą niezapowiedziani goście jak ostatnio. Dzięki.
(może za miesiąc jak się ludzie zadomowią na dobre to już nie będę nosił kosza, tylko standardowe 3 pudła)
ODPOWIEDZ