(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Aniela
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2017, 12:30

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Aniela »

gry
Osadnicy
risiko
wsiąść do pociągu
tajniacy
rumikub
woytass
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2017, 12:39

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: woytass »

Cześć wszystkim jestem Marcin, chciałbym dołączyć do grona planszomaniaków i liczę na wspólne spotkania w Opolu.
Gry w jakie grałem dotychczas to: Catan, Wsiąść do pociagu: Europa, Carcassonne, Colt Express, Pięć Klanów itp.
Z checią zagrałbym w gry przygodowe np. Runbound lub ekonomiczne np. Scythe lub Terraformacja Marsa itd.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Cześć Wam! Spotkania są w środy o 16-21 na Wydziale Mechanicznym PO na Mikołajczyka, sala 208-E. Możecie śledzić ten wątek zeby być na bieżąco, z tym kto, gdzie, o której i czy ;)

Możecie też przynosić własne gry jeśli chcecie, kto jak chce. Zapraszamy! :)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

(Przemek i ja napisaliśmy na fejsie o rejestrowaniu się na forum... i działa )

Witamy serdecznie!
Jak pisał kolega wyżej - zapraszamy w każdą środę na Wydział Mechaniczny Politechniki Opolskiej.
Najbliższe spotkanie: 4.10.2017 r. od godziny +/-16:10

Najlepiej aktywnie uczestniczyć w tym wątku i wpisywać w co się chce zagrać oraz najważniejsze(!) napisać "będę na spotkaniu" :)

Najświeższe informacje zawsze tutaj, zachęcamy do pisania i do wspólnego grania.
Do zobaczenia przy planszy!
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ok, pytanie tygodnia: kto w środę będzie? Ja się wybieram i biorę co zwykle, chyba że są specjalne zamówienia? :P
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Jeśli chorzy wyzdrowieli (a zdrowi nie zachorzali) to ja bym optował za jakimś Fresco, albo innym niezgranym przeze mnie euraskiem.

Nowi, jakby się szybko (do jutra, do 15:00) określili, to mógłbym ich wziąć na siebie z czymś z biblioteki, co już przerabiałem (np. Tikal, Magnum Sal, Concordia, 7 cudów świata) albo eksperymentalnie czymś, czego jeszcze nie przerabiałem, a chciałbym, np. Takenoko, Manila, Teby.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Powinnam być. Co powiesz Jacku na Anachrony lub Gentes? Obie do 4 osób...i nowe, niegrane przez ciebie ;)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Fresco, Manila, Teby, Toruń, Brzeszcz (się zapędziłem w miejscowościach)
to również tytuły, które chętnie poznam. Kiedyś, przy okazji, bez napiny.

Postaram się dotrzeć w środę jak najprędzej (max. godzina 17).
Ja by zagrał w jakieś cięższe euro (które przyniosę). Ostatnio było DS, więc myślę, że i tym razem chętnych znajdę.
Chętnie w "legendarny" Asgard - w końcu! Zgłębiłem instrukcję, nie grałem. (Poczytam jeszcze angielską może jest lepsza...)
gra jest taka sucha i abstrakcyjna, że musiałem instrukcję czytać dosłownie 4 razy, żeby zrozumieć o co w tym chodzi. Masakra! to nawet Splotterów czy 18xx nie czytałem tyle razy przed grą :lol:
Kolejna gra o produkcji mchu, a wysyłanie ludzi po prośby, wspieranie bogów, jakieś bronie, fazy walk, itp. przy czytaniu tak prostuje zwoje, że hohoho to co będzie na żywo?! :mrgreen:

Organizacyjnie:
Spoiler:
melusina pisze:Powinnam być. Co powiesz Jacku na Anachrony lub Gentes? Obie do 4 osób...i nowe, niegrane przez ciebie ;)
to jakby Jacek grał w te manile, teby i co tam jeszcze lekkiego wymienił, w jednym momencie - symultanicznie, byłoby to łatwiejsze niż ogarnięcie tych gier. W szczególności Anachrony :P

Aniu jak faktycznie będziesz - mam nietypową prośbę - weź Trajana... :shock:
(prosze nie zadawać pytań :lol: )
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Aniu, z Tobą we wszystko, co tylko zaproponujesz. Jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Jeśli nowi nie dadzą znaka to jutro studiuję zasady do tych dwóch perełek... Miło, miło... Dzięki.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Aha, teraz dopiero skojarzyłem co nieco. Mianowicie, jest jakaś (cholera wie, jak mała/duża) szansa, że w środę nadgodziny mnie jakieś zmuszą do nieprzybycia. Będziemy na forum in tacz, ale rzeczywiście może wyjść dziwnie, bo nawet w środę może się okazać, że muszę zostać. Ajajaj...
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Ja mam nadzieje sie pojawic. Jednakze standardowo raczej kolo 17:30 prosze na mnie nie czekac z graniem jesli sie znajdzie miejscr przy kolejnych partyjkach. Chetnie dolacze :)
Prawdopodobnie zmieniam srodek transportu na auto wiec i bede mial sposobnosc lepsza na wozenie tytulow. (Bo jednak pojscie z przyatanku do akademika na 4 pietro i potem przejsc przez ulice to szalony pomysl. ) wiec catan Pandemia i rosyjska ruletka od de mnie. Jesli ( nie lubie tak rzeczowego okreslenia ale nie jestem w stanie znalezc polskich lepszych slow w polskim-to much english last days are in my life. ) "nowi" zechca. Chetnie pogram w cos z. Swojej znikomej kolekcji(materialnej czy wiedzowej). Nie wiem czy to sie zalicza jako jeden z dyzurow bo watpie ze przeszedlem inicjacje xD
Anyway to chyba tyle jak dostarcze umyslowi minimalna dawke snu to mzoe cos z wiekszym sensem w krotszym tekscie zainputuje na forum. Emmm bye

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
W co grałem:
Spoiler:
Aniela
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2017, 12:30

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Aniela »

Ja będę ☺
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Raczej wpadnę ja ponownie wezmę paa lodowego ogrodu, alchemików i osadników narodziny imperium. Może coś jeszcze dodam

Wysłane z mojego Lenovo YT3-850L przy użyciu Tapatalka
woytass
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2017, 12:39

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: woytass »

Ja również będę (poraz pierwszy:)) jednak dopiero o 17:15. Mam pytanie odnośnie gier - przywieść coś z własnej kolekcji czy jest są jakieś dostępne na miejscu? Mógłby ktoś mnie oświecić. Będę wdzieczny.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Alkes pisze:Nie wiem czy to sie zalicza jako jeden z dyzurow bo watpie ze przeszedlem inicjacje xD
jak nas nie olałeś po dwóch spotkaniach i sukcesywnie chodzisz, do tego ogrywasz starszych kolegów ;) to jesteś przyjęty ;)
Każdy kto gra/działa z nami regularnie tworzy Planszowe Opole :)
Sharky22 pisze:Raczej wpadnę ja ponownie wezmę paa lodowego ogrodu, alchemików i osadników narodziny imperium. Może coś jeszcze dodam
wystarczy, że weźmiesz jedną z tych gier. Naprawdę.

narazie wygląda to tak, że będzie kilka trudnych (bardzo) gier, do których chętnych będzie jakieś 6-7 osób. Potem spotkanie będzie wyglądać tak, że będzie 6 gier i 6 osób, a każdy będzie chciał grać w coś innego. Już pomijam fakt, że może zabraknąć czasu na rozegranie jednej pełnej partii z tłumaczeniem zasad.
Do tego zapowiadają się "nowe" osoby, których nie ma co przytłaczać grami z milionem zasad, bo tylko zniechęcamy do grania.

Może umówmy się tak, że każdy zabierze po jednej "trudnej" grze, a do tego coś z mniejszą ilością zasad -co można łatwo/szybko wytłumaczyć i będzie super.
Zacznijmy się umawiać i organizować w miarę racjonalnie (po sucharowemu: optymalnie). Co Wy na to?

Alternatywnie:
ja zabiorę Asgard - kategoria ciężki suchar. Mogę pograć w Lodowego pana lub Anachrony. Lekkie tytuły dopiszę później.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Aniela pisze:Ja będę ☺
woytass pisze:Ja również będę (poraz pierwszy:)) jednak dopiero o 17:15. Mam pytanie odnośnie gier - przywieść coś z własnej kolekcji czy jest są jakieś dostępne na miejscu? Mógłby ktoś mnie oświecić. Będę wdzieczny.
ZAPRASZAMY :)
gier będzie pod dostatkiem, napiszcie ewentualne życzenia.
Na pierwsze spotkanie zapraszamy bez gier, my stawiamy ;)
woytass
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2017, 12:39

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: woytass »

Ok dzieki

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Jeśli o mnie chodzi to chętnie zagram w O: Narodziny Imperium :) Ja będę miał cały mój komplet Dominiona i Pixel Tactics. Można sprawdzić w podpisie ;)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My będziemy po mojej pracy - czyli dojedziemy do 17:30. Wolałabym zagrać w coś cięższego, Marcin pewnie też.

Więc Piton - jeśli chcesz coś cięższego, to możesz zaczekać na nas i Alkesa.

Weźmiemy - Zamki i Tzolkina.
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Czyli wezmę osadników i Pana lodowego ogrodu na zamówienia. A pytanie o której to jutro się zaczyna?

Wysłane z mojego Lenovo YT3-850L przy użyciu Tapatalka
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Normalnie zaczyna się ok 16-tej, zależy o której Alkes czy Gafik otworzy drzwi. Ja będę jutro ok. 17-tej, odpiero po pracy.
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

A ja dalej chora. Już mnie małż wczoraj bańkami potraktował. Za tydzień muszę być zdrowa! Zaczekajcie na mnie proszę do przyszłego tygodnia z tym Panem Lodowego Ogrodu.
Jak już wydobrzeję, to ja mogę np co drugi tydzień przynosić i tłumaczyć te łatwiejsze, czyli:
Stone Age, Abyss, 51stan, Pokolenia, Wsiąść do pociągu, kurier pocztowy, Pandemik czas Cthulhu, Fresco ...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Najwyżej wezmę go jeszcze raz za tydzień, nie wiadomo czy zbierze się ktoś do gry w niego jutro... To o której jutro będzie otwarte?

Wysłane z mojego Lenovo YT3-850L przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Shantall pisze:Zaczekajcie na mnie proszę do przyszłego tygodnia z tym Panem Lodowego Ogrodu.
Spoko! teraz jak masz swój egzemplarz to chętnie z Tobą pogram ;) fajna gra, ale Pani Pitonowa nie podzielała mojego entuzjazmu i do tego "ten dziwny klimat fantasy"... no to muszę grać "na boku" w PLO :lol:


będą suchary, lubię to! :mrgreen: No i fajnie to się czyta co piszecie ;)
... teraz się zastanawiam nad zabraniem czegoś na 5 lub 6 osób, bo mamy same gry na 4 osoby w menu. Może Wysokie Napięcie albo Keyflowera wezmę jako koło ratunkowe? hę?

Ja cały czas - nad wyraz, niepotrzebnie [można coś skreślić/dopisać] - zastanawiam się i przejmuję się w co będzie KAŻDY grał, z uwzględnieniem nowych osób. Niestety przejmuję się całością spotkania i to jest moja chropowata pięta przy ścięgnie Achillesa. No miałem to olać czy odpuścić, ale nie umiem. Tak samo wypiąć się na połowę sali :P
Bawimy się grami, które mają ustalone zasady, wiec fajnie jakby na spotkaniach też były jakieś zasady. Party game też mają kilka zasad ;)
Nie chcę żeby ktoś się źle bawił, a w szczególności dokleić kogoś na siłę do naprawdę ciężkiego tytułu. Jednak gry z relatywnie prostszą mechaniką czy relatywnie prostszymi zasadami są idealne na początek, na środek planszowej przygody też ;) Jak ktoś skuma grę z 5 zasadami, to potem skuma taką z 7, 10, 15, 25 itd. itp.
Dlatego oprócz super trudnych gier zabierzcie proszę coś ze średniej półki, w co sami lubicie zagrać. Potem nie będzie zgrzytu i problemu, że gracie w coś "niefajnego". Tak w razie "W".
Dzięki.

narazie mamy strasznie zróżnicowany skład pod względem doświadczenia (i kilka niewiadomych). Po kilku spotkaniach i zbadaniu preferencji growych, będzie łatwiej się umawiać i dobierać w zespoły.
W sumie taką wizję miałem w zeszłym sezonie (i zeszłym, i zeszłym...już za 4 lata...) i nie wyszło ;) tylko teraz grono się powiększa, sami poważni gracze, więc do boju :D
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Sharky22 pisze: To o której jutro będzie otwarte?
1) jeśli będzie Gafik - a miał być w październiku - to od ~16.10
2) jeśli punkt 1 nie zadziała, patrz punkt 3
3) jak będzie otwierał Alkes (bo brak Gafika) to od ~17.30
ODPOWIEDZ