(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1621
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Highlander »

lacki2000 pisze:(...)
Dwie rozgrywki w Churchilla: pierwsza, w której I Sekretarz Maciej, próbował bez negocjacji z Aliantami rzutem 1k10 (czy może 1k6) przepchnąć front wschodni na Berlin - a w kolejnej grze jego następca tow. Odinowicz tak wynegocjował warunki zaopatrzenia frontu, że praktycznie szedł bez kulania, dowodzą, że negocjacje są głównym elementem gry.
(...)
A co ja tam mogłem negocjować jak Panowie Kapitaliści chcieli najpierw "bić japońca" i wręcz cisnęli Sowietów aby najpierw atakowali Mandżukuo. Pozostało mi negocjowanie z kostką K10, która usilnie zwracała wyniki z przedziału 1-3. Może trzeba było krzyczeć "Agoge" w trakcie rzutu? :P
lacki2000 pisze: (...)
Po ostatniej rozgrywce lud ateński mógł podejrzewać jednego z przywódców o szpiegostwo na rzecz Sparty i nakłanianie drugiego do wysłania tysięcy ludzi na rzeź pod Koryntem :]
(...)
Ja to bym raczej nazwał rozpoznaniem bojem mechaniki ruchu i walki w tej grze. Jest już rozpoznany. I tak już mieliśmy kończyć, więc jakieś kunkatorskie ruchy w celu zakładania baz wokół Morza Egejskiego nic by nie wniosły, a tak wynieśliśmy cenną wiedzę. Gra jest w pewnym sensie oskryptowana aby Ateny robiły operacje morskie - połączenia między prowincjami (np. to okrążające Spartę) odzwierciedlają kierunki morskich wypraw nękających Ateńczyków.

P.S. Co ciekawe, mam wrażenie autor kontynuuje ideę nazywania gier od najbardziej przegranej strony. Perykles zmarł na pierwszej fazie wojny a sami Ateńczycy przegrali historycznie całą wojnę ze Spartą. Tak samo można powiedzieć że z wielkiej trójki przegranym był wspominany Churchill :)
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1621
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Highlander »

Czy ktoś z trómiejskich wojenników dysponuje grą "Illussions of Glory" (ewentualnie "Paths of Glory") ? Chętnie bym się z nią zapoznał i kiedyś zagrał.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: lacki2000 »

Highlander pisze:Czy ktoś z trómiejskich wojenników dysponuje grą "Illussions of Glory" (ewentualnie "Paths of Glory") ? Chętnie bym się z nią zapoznał i kiedyś zagrał.
Ja niestety nie mam ale chętnie zagram. Mam też przy okazji pytanie z innej beczki: czy byłby ktoś chętny zagrać na spotkaniach w mój zakurzony prototyp gry nieco bitewnej w sensie taktycznym? Bo nie wiem, czy drukować :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

A o czym?
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: hancza123 »

Ja jutro nie będę bo już tydzień temu zadeklarowałem się że będę w Polufce. Ale za tydzień zrobię odwrotnie i wpadnę do Krolma. Nie mogę tak jak Niemcy grać na 2 fronty jednocześnie i tu i tu.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: lacki2000 »

Odi pisze:A o czym?
A jeszcze o niczym konkretnym :] Bitwa o jakieś punkty strategiczne za pomocą jednostek, których cechy modyfikuje się kartami. Kiedyś (oo już ponad 4 lata temu!) opisywałem ten projekt na forum http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =5&t=25030 ale nie wyszedł poza testy na vassalu z ochotnikami. Jak teraz mam dostęp do fachowców na spotkaniach, to może go odświeżę, jeśli będą chętni (gra 2-osobowa).

Mnie, jak zapowiadałem, jutro też nie będzie.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

To kto się wybiera? Ja planuję być.
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Muad »

Wpadam. Zabiorę ze sobą: Distant Plain i Labyrinth:Awakening. Na 4 i 2 osoby wtedy, jak 3 to T&T? Czy mamy jeszcze coś innego?
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

Będę, może nawet około 17.30
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

Maciek, będziesz?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

Jeśli tylko Muad i Janek, to co - T&T?
Ja chętnie Sowietami :)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

Maciek będzie raczej.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Muad »

Zabiorę ze sobą tylko Distant Plain wtedy. Będę ok 17.30, raczej przed.
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

To co? Wybieramy jednego COINa i ciśniemy w niego żeby opanować system?
Ja za tydzień będę grał z Hańczą w Holdfasta (chyba...) ale za 2 wróciłbym do COINa.
ps.
a już niedługo przyniosę grę o projektowaniu maskałatów:
Obrazek

Obrazek


;)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: hancza123 »

Ja za tydzień będę i chętnie w Holdfasta lub w coś taktycznego pogram: CoH, CC:Europe, BoB.

Można by też No Retreat! The Russian Front zagrać, np.scenariusz Operacja Cytadela (Kursk). Mnie właśnie lata 1942-43 najbardziej interesują bo to był okres równowagi sił i różnie mogło się potoczyć. Kampania 1941 czy 1944-45 jest nieco mniej ciekawa bo w grze chyba musi toczyć się dość schematycznie: szybkie parcie na Moskwę aby zdążyć przed zimą, szybkie parcie na Berlin aby zdążyć na dzień zwycięstwa 9 maja no i aby być przed aliantami.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

Hancza, a znasz dobrze zasady No Retreata? Bo ja chętnie kiedyś jakiś scenariusz zagram, ale co i jak pamiętam dosyć mgliście. Za tydzień chyba macie już ustawioną partyjkę z Jankiem, ale miej mnie na uwadze w przyszłości.

Wczoraj na stole pojawił się kolejny COIN. Bardzo fajnie, że Paweł ma tak bogatą kolekcję COINów - jest w czym wybierać.
Afganistan bardzo mi się spodobał. Oczywiście pod względem flavora Wietnamu nic nie pobije i tej części nie mogę się osobiście doczekać, natomiast na razie skupiłbym się na Andach lub właśnie Afganistanie, preferując jednak ten ostatni (aczkolwiek kusi mnie FARC i AUC w Andach...).

Afganistan zaskakuje głębią krzyżowych powiązań między wszystkimi uczestnikami konfliktu. Mam wrażenie, że najbardziej umoczony jest rząd, który posiada wspólne interesy z każdą ze stron. Inne w wymiarze taktycznym, inne w wymiarze strategicznym. Bardzo mózgożerny tytuł, ale wciąż w najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Wygrał Maciej szybkim, acz niezauważalnym rushem Talibów, którzy swoje wigwamy rozstawili prawie we wszystkich prowincjach. Zupełnie nas tym zaskoczył, choć nie powinien. Chyba uznaliśmy, że pierwsze kilka tur, w których dostał solidny oklep od sił rządowo-koalicyjnych, nauczą go dobrych manier przy stole i przestanie się wychylać. I faktycznie - wychylać się przestał, ale zrobił swoje po cichu :) Nie rozumiem, jak mogłem nie zauważyć, że jego żeton punktów znajduje się na polu dającym wygraną, przy zbliżającej się propagandzie, skoro na tym samym polu położyłem zwiększoną właśnie pomoc ... :roll:
Żałuję tylko, że nie graliśmy mimo to dalej, ot tak dla poznania gry.

Wieczór zakończyła uroczo losowa partyjka w Wiarusów, w której szło nam tak dobrze, że aż przegraliśmy :)
Za tydzień fajnie byłoby, gdyby Rafał poznał COIN. Chętnie odstąpię mu swoje miejsce przy stole, gdyby była taka potrzeba.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: hancza123 »

W No Retreat! grałem ze 3 razy dawno temu. Kwestia przeczytania zasad i mogę grać. Jeżeli będzie ktoś chętny to przygotuję się do tłumaczenia zasad.
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Muad »

Musimy wybrać jednego COINa. Poniżej przedstawię kilka różnic mechanicznych względem volume I-IV serii. Może to też pomoże przy wyborze jeżeli nie chcemy się skupiać tylko i wyłącznie na kraju/konflikcie.

I. Andean Abyss [Kolumbia] - 1 COIN 3 Insurgent (w tym farmer), pierwszy, w teorii najprostszy. Mapa niby spora ale dzięki temu miejsce jest dla każdego. Jasno określone warunki każdej w frakcji i możliwe kombinacje. Jedynie rząd jest trudny w tym tytule. Drogi obecne w grze jednak nie dla każdego aż tak istotne, motyw prezydentury i "rezerwatów";

II. Cubra Libre [Kuba] - 1 COIN 3 Insurgent (w tym farmer), miniaturka volume I, jasno określone relacje, mniejsza ilość pól na planszy, frakcja rządu prostsza względem volume I chociaż koszt akcji jest zmienny w zależności od postępu w grze (finansowanie US). Klimat jest, chociaż osobiście uważam, że farmer (Syndicate) jest mniej ciekawy gamingowy niż Cartele w volume I. NIe ma dróg, są tylko 3 dodatkowe pola "Economic Center". Najlepsze podsumowanie "walka na noże w budce telefonicznej" :)

III. Distant Plain [Afganistan] - 2 COIN 2 Insurgent (w tym farmer), każda frakcja może ugrać interes z inną frakcją, jest więcej kombinacji, mapa nie jest aż tak przepełniona elementami (nie jest aż tak gęsto jak volume I), nieco trudniejsze warunki zwycięstwa i operacje, dodatkowy motyw Pakistanu i strat po stronie Koalicji;

IV. Fire in the Lake [Wietnam] - 2 COIN 2 Insurgent, generalnie gra 2 vs 2, frakcje dość podobne jak w volume III, z tym że Północny Wietnam jest mieszanką COIN/Insurgent, duża mapa (miasta + drogi + kraje sąsiednie), mechanika dróg bardziej rozbudowana i istotniejsza, dochodzą oddziały specjalne, każda frakcja ma tzw. pivotal event, który może zagrać mając inicjatywę, każda karta propagandy jest inna i zmienia nieco daną rundę, frakcje US ma straty i dodatkową fazę "Commitment" (dosłania/ewakuacji oddziałów), "zatunelowane" bazy;

Osobiście mi dużej różnicy nie robi w którego gramy. Względnie każdy z klimatów jest dla mnie spoko. Wietnam też jest fajny, chętnie zagram tylko może tam wystąpić większy downtime ze względu na mapę i ilość "kluczowych" miejsc. Chociaż może zacieśniony tryb 2vs2 tutaj pomoże. Napiszcie może jaka kolejność COINów wam najbardziej by odpowiada i zobaczymy co wyjdzie. Graliśmy razem w Kolumbie i Afganistan, Odi z tego co kojarzę grał też w Kubę.

Co do pozostałych gier, zawsze chętnie T&T, czekam też na kolejną partię Churchilla, a także jak się będziecie czuli na siłach to Periclesa :P Mogę także pokazać/nauczyć Labyrinth:Awakening jak nie będziemy mieli jak się podzielić (jak ktoś dobrze skomentował jest to most między Twilight Struggle a COINami). Mam też Sekigaharę, a to chyba jeszcze się kwalifikuje, prawda?
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1621
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Highlander »

Muad pisze:Musimy wybrać jednego COINa. Poniżej przedstawię kilka różnic mechanicznych względem volume I-IV serii. Może to też pomoże przy wyborze jeżeli nie chcemy się skupiać tylko i wyłącznie na kraju/konflikcie.(...)
Ja jestem zwolennikiem przynajmniej kilkukrotnego ogrania danego tytułu, szczególnie jeśli jest bardzo skomplikowany a ostatnio po takie sięgamy i czuję że ciągle podnosimy poprzeczkę. Inaczej trudno jest zrozumieć mechanikę gry i wyrobić sobie zdanie. Generalnie w dłuższym okresie chciałbym zagrać w każdego COIN'a każdą nacją. Na razie mam za sobą 2 x COIN AA (FARC, AUC) i 1 x COIN ADP (TALIBAN), czyli w te gry jeszcze 5 partii by się przydało aby sobie wyrobić zdanie. Bardzo chętnie zagrał w COIN "Fire in the Lake" ze względu na historyczny klimat i chęć sprawdzenia jak się gra w teamach 2 x 2.

Niemniej proponuję wprowadzić pewne usprawnienie do naszych spotkań. Jeśli wprowadzamy nowy tytuł, to ogłaszajmy to przed weekendem poprzedzającym spotkanie, tak aby każdy zgłaszający się miał szansę sam się zapoznać z instrukcją. Chociaż wstępnie. Tytuły po które sięgamy są tak skomplikowane i tak czasożerne, że próby tłumaczenia ich zasad na gorąco nie sprawdzają się, tym bardziej gry jeden "mistrz gry" (ostatnio zwykle tę rolę przejął po Odim Paweł :) ) próbuje tłumaczyć zasady naraz trzem osobom, gdzie każda nacja ma inną specyfikę grania i inne akcje. Po prostu bariera wejścia jest ogromna, a po 18:00 umysły już świeże nie są.

Jeśli za tydzień będziemy mieć 5 osób, to można faktycznie spróbować Labirynth + T&T. A jeśli będą cztery, to drugie już świadome podejście do COIN ADP.

Poniżej fotograficzne studium "kalifatyzacji" Afganistanu:

1) W trakcie pierwszej propagandy: po Rally+Extort do pustych prowincji Taliban pozyskał masowe poparcie ludności, zdjęcie tuż przed powrotem do baz w Pakistanie

2) Przedostatnia akcja "Rally+Extort+Sharia" Talibanu - centralne prowincje przygotowane pod budowę baz, a Koalicja ugania się na północy za plantatorami maku

3) Zwycięstwo Talibanu - ostatnia akcja "Rally+Extort+Sharia" przyniosła 4 nowe bazy i poparcie pasztunów w Paktika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: hancza123 »

Jak w waszych rozgrywkach wygląda downtime? Gra zamula czy trzymacie dyscyplinę szybkich decyzji i koncentrację?

Rozegrałem około 10 partii w różne coiny (Afganistan najbardziej mi podszedł) i to co mi przeszkadzało to niemożność osiągnięcia progu zwycięstwa przez nikogo. Zbliżysz się za bardzo do wygranej to dostaniesz od 3 pozostałych pod rząd takie lanie że wrócisz z powrotem do szeregu i raczej na jego koniec. No o ile wszyscy są skoncentrowani i dobrze analizują sytuację.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1621
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Highlander »

hancza123 pisze:Jak w waszych rozgrywkach wygląda downtime? Gra zamula czy trzymacie dyscyplinę szybkich decyzji i koncentrację?
Rozegrałem około 10 partii w różne coiny (Afganistan najbardziej mi podszedł) i to co mi przeszkadzało to niemożność osiągnięcia progu zwycięstwa przez nikogo. Zbliżysz się za bardzo do wygranej to dostaniesz od 3 pozostałych pod rząd takie lanie że wrócisz z powrotem do szeregu i raczej na jego koniec. No o ile wszyscy są skoncentrowani i dobrze analizują sytuację.
Zgadzam się z Twoją obserwacją. Największą szansę na zwycięstwo w tej grze można uzyskać poprzez działania "poza regułami gry", tj. robienie "for of war" zagadując przeciwników na tematy poboczne :)

Downtime to dla mnie najsłabszy element COIN-ów. Nakłada się na to słaba znajomość przepisów przez 3 z 4 graczy. Ja zapewne jestem głównym zamulaczem, po dużo analizuję i na ten moment uważam że gra jest tak skonstruowana, że analiza swojego ruchu w trakcie ruchów przeciwników niewiele Ci daje (zanim dojdzie Twoja kolejka, okazuje się że (1) jest już inna sytuacja na planszy, np. nie masz połowy swoich sił, (2) przeciwnicy Cię zblokowali i masz tylko "Limited Op", (3) doszła karta wydarzenia którą musisz wziąć zamiast robienia zaplanowanej akcji.

Policzyłem jak wyglądał Afganistan. Przez trzy godziny zeszło zaledwie 18 kart akcji (nie licząc 2 propagand), czyli każdy z graczy wykonał 9 akcji (lub zagranych wydarzeń). Czyli każda sekwencja 4 ruchów graczy zajmowała średnio 20 minut.

Jeśli chodzi o COIN:AA, to chyba szło szybciej (gra jest prostsza, bo jest mniej zależności, łatwiej jest zrozumieć jak dążyć do realizacji celu). No i graliśmy dwa razy.

Mimo tej wady z pewnością gra pozwala ciekawie spędzić czas i dokształcić się z historii konfliktu.
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: hancza123 »

Największą frajdę to miałem grają w Afganistan z kumplem i każdy miał po 2 frakcje. Downtime nie był tak dokuczliwy bo móżdżenie było non stop. No i nie było efektu że 3 uderza w jednego ale co najwyżej 2 w jednego. Umówiliśmy się że o wyniku gry stanowi wynik tej słabszej z 2 frakcji które kontrolujesz. Grało się na prawdę fajnie.

Coiny są mega ciekawe choć zniechęcają nieco 2 czynniki które wspomniałem.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

Dobra, jest piątek, więc trzeba ustalić w co gramy we wtorek.

Jestem za Afganistanem lub Andami. Postaram się rzucić okiem na instrukcję, tylko ustalmy co wybieramy.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1621
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Highlander »

Afganistan albo T&T albo Labirynt.
ODPOWIEDZ