(Gdynia) Eurogranie (info w pierwszym poście)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: ChlastBatem »

Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: ChlastBatem »

Nie zamierzam szybko wychodzić więc powinniśmy zdążyć zagrać w pierwsze 3 pozycje (pod warunkiem, że Wy również). 8)

Wyniki:
Spoiler:
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: ChlastBatem »

No to ja zacznę (chłopaki nie chcieli mnie uchronić przed 3 postem pod rząd :oops: )

Wczorajszy dzień należy zaliczyć do "Psiego swędu" albo "mistrz tie breakerów". Dawno nie widziałem tak zażartej punktacji i wygranych na drugim tie b. Przynajmniej sporo się pośmialiśmy.

Ogólnie trzeba przyznać, że wczoraj Cyganeria miała rekord frekwencji w lokalu. Szkoda tylko, że kelnerka baletnica o 22 grzecznie wyganiała gości zamiast pytać "co polać?", "jaką grę Panom rozłożyć?", "mogę zagrać?", "czy dla Panów Feld również wielkim autorem jest?". Oczywiście naśmiewam się, dziewczyny miały prawo być zmęczone. Ale biznes to biznes. Trzeba zwalić na menadżera, który nie przygotował odpowiednio dużej zmiany na wieczór.

Dwie gry, bo dużo gadaliśmy. Odkryliśmy też ciekawą zależność. Czarek nie będzie zadowolony z wniosków :lol:

Obrazek Obrazek

Wyrocznia Delficka - graliśmy 1,5 godziny czyli jak na grę z tłumaczeniem i jednym nowym graczem to zadowalający wynik. Oczywiście zagraliśmy w pełny wariant i to z mini dodatkiem z kalendarza adwentowego. Ostro!
Teraz przejdę do subiektywnej oceny. Grałem w tę grę już 3 razy. Gdzie tu się zdobywa punkty?! Jest nietypowo ale rozumiem te rozwiązanie, w końcu to wyścig. Ogólnie podoba mi się. Gra jest bardziej swobodna niż Zamki Burgundii. Chodzi mi oto, że zawsze zrobimy coś dobrego w swojej turze, a jak nie to można zmienić plany albo przygotować się lepiej na następna rundę. W Bora Bora np. jest krótka kołderka i każda decyzja jest na wagę złota. W ZB nie ma też czasu na bzdury bo albo ktoś nam coś ukradnie z planszy albo skończy się era. Tutaj nie mamy krótkiej kołderki tylko optymalizacja i wyścig. Oczywiście przez zbyt opieszałe ruchy raczej nie wygramy. Tak więc ten tytuł jest bardziej rodzinny, spokojny.
Grałem 3 razy i 2 razy ktoś wygrał poprzez tie breaker.
+ Komponenty gry solidnie wykonane, ładnie też się prezentuje na stole. Organizer niezbędny (dużo małych elementów)
+ Interakcja na odpowiednim poziomie
+ Płynność rozgrywki. W czasie tur innych graczy można spokojnie planować co zrobić z swoimi nowymi wynikami na kościach
+ Regrywalność w postaci różnych zadań Zeusa i modułowej planszy czy też losowego rozłożenia surowców, potworów.
+ Czuć ducha Zamków Burgundii (w zarządzaniu swojego tableau)


- Uciążliwy i długi setup
- Kolor różowy wygląda jak czerwony (czy na odwrót)
- Walka z potworem... porażka... tępe rzucanie kostką jak w Talismanie. Co jak co, ale takie mechanizm od mistrza Felda to wstyd
- Jakoś nadal nie mogę uwierzyć, że może się zdarzyć, że ktoś przez pechowy dociąg kart ran może stracić całą turę. Wiadomo, że można na to reagować i trzeba, ale to jakieś... nieeleganckie? Mi nigdy nie zdarzyło się stracić swojej kolejki ale widziałem ból w oczach innych graczy.


Reasumując grę oceniam na solidne 8! ZB oceniałem na 9,5. Bora Bora na 9. Trajana na 9. Tak więc gra jest dobra ale zdecydowanie Feld zaliczył regres. Mi by wystarczyła nawet stagnacja. Ale pamiętajmy, że ocena 8 to nadal wysoka nota!


Goa - niesamowite jaka ta gra jest dobra i nadal aktualna. Licytacja królewska. Autor lubiany. Następnym razem koniecznie z tym mini dodatkiem!
pronto_
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2015, 18:48
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 33 times
Been thanked: 4 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: pronto_ »

Dzięki chłopaki za spotkanie! Przyjemnie było zagrać i pogadać, mam nadzieję, że będę częściej wpadać ;)

Wyrocznia delficka - nowa gra Felda, w której nie zdobywamy punktów zwycięstwa, a wykonujemy zadania by zdobyć miejsce na samym Olimpie. Dla mnie to świetna odmiana od tradycyjnych euro gier, w którą z chęcią zagram ponownie. Na plus mechanika gry i płynność rozgrywki oraz oprawa wizualna. Na minus losowy dobór kart ran, na dwie partie, dwa razy straciłem swoją turę.. co w dużej mierze może uniemożliwić końcowe zwycięstwo.

Goa - jedna z moich ulubionych gier. Mechanika gry i licytacja - mistrzostwo!
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: cezaras »

ChlastBatem pisze: Dwie gry, bo dużo gadaliśmy. Odkryliśmy też ciekawą zależność. Czarek nie będzie zadowolony z wniosków :lol:
nie mogę się doczekać rozwinięcia.... :)
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: dexete »

Wyrocznia Delficka - fakt, że sporo tu losowości ale wydaje mi się, że ma to być gra rodzinna więc nie widzę w tym problemu. Co do walki z potworami to mamy losowość ale przy tym też sporo śmiechu, podobnie jak przy otrzymywaniu ran. Jedna z lepszych gier Felda spośród tych w które grałem. Fajnie, że jest wyścig a nie sałatka punkowa. Jeśli ktoś lubi w grach niwelowanie losowości poprzez różnego rodzaju modyfikatory to gra powinna mu się spodobać. Osobiście wolę jak w grze nie ma losowości lub jest jej niewiele.

Goa - nie ma co się rozpisywać - jedna z najlepszych gier planszowych.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4056
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 274 times
Been thanked: 158 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: lacki2000 »

dexete pisze:Fajnie, że jest wyścig a nie sałatka punkowa.
hyhy, oczami wyobraźni widzę punków z maczetami tańczących pogo :]
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: dexete »

Czy są chętni na środowe granie?
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: cezaras »

jestem za
gdyby była ankieta to zgłaszam Nippon i Jorvik (Jorvika przyniósł mi Mikołaj)
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: dexete »

Zgłaszam Lorenzo il Magnifico (Czarka :D) i Great Western Trail.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: ChlastBatem »

Lecimy KLIK.

Spontaniczny pomysł: a gdyby tak przegrany (albo wygrany) za karę (w nagrodę) musiał założyć czapkę Mikołaja i tak sobie elegancko siedzieć przy planszy? Rekwizyt posiadam :wink: Jeśli pomysł jest kuriozalny to przepraszam... ale zjadłem tyle różnych, dziwnych ryb, że teraz wszystko inne wydaje mi się normalne. :D
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: ChlastBatem »

Nie rozumiem czemu nowość Felda tak nisko :( Skandal.
Spoiler:
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: cezaras »

ChlastBatem pisze:Nie rozumiem czemu nowość Felda tak nisko :( Skandal.
może dlatego, że to nie do końca nowość...
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: ChlastBatem »

cezaras pisze:
ChlastBatem pisze:Nie rozumiem czemu nowość Felda tak nisko :( Skandal.
może dlatego, że to nie do końca nowość...
W sumie i tak i nie. Ale najlepsze jest to, że nikt z nas (prócz Ciebie) nawet nie grał w starość.
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: dexete »

ChlastBatem pisze:Nie rozumiem czemu nowość Felda tak nisko :( Skandal.
Wszystkie trzy gry mają lepsze oceny na bgg niż Jorvik, z tego dwie dużo lepsze. Wszystko się zgadza więc o skandalu nie może być mowy :)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: ChlastBatem »

Obrazek Obrazek

Znów cała Cyganeria była zawalona. Ale stolik mieliśmy duży i oświetlony. Sukces!

Lorenzo Il Magnifico - wszystko pięknie. Dobra gra, która ma dwie poważne wady. Downtime jest nieznośny (przeważnie) oraz brak możliwości planowania podczas kolejek innych graczy. Do tego wszystkiego przeszkadza mi to, że gra pokazuje Ci ile jest świetnych kart, akcji, combosów itp. ale i tak na koniec widzisz środkowy palec. Nie zrobisz combosów, nie odpalisz mega łańcuszka, nie zdążysz z silniczkiem. To jest gra o za krótkiej kołderce.

La Granja No Siesta - euro-fillerek. Jedna z lepszych kościanych pozycji w kategorii fillerek dla zaawansowanych. Jedyny minus taki, że gra mogłaby być odrobinę krótsza.
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: cezaras »

Lorenzo il Magnifico
Znakomita gra. Moim zdaniem najlepsza z tegorocznego Essen.
Faktycznie chwilę przed ruchem warto pomyśleć, ale o downtimie nie może być mowy. To tak samo jak mówić o downtime przy grze logicznej. Nie ma oczywistości, a każdy ruch waży sporo.
Nie zgodzę się zupełnie z tym, że nie da się zaplanować swojego ruchu. Oczywiście, że się da i wielokrotnie mieliśmy sytuacje, że ruchy następowały jeden po drugim....
jak dla mnie 10 na BGG

La Granja: No siesta
Przed Essen chciałem kupić - zrezygnowałem po lekturze instrukcji i... wczorajsza partia utwierdziła mnie w słuszności tej decyzji.
To nie jest gra fatalna, ale...
- jak na czas gry jest zbyt losowa
- jak na losowość jest za długa :)
- i jeszcze takie granie, że każdy coś tam sobie maże na własnej karteczce... czyli praktycznie kto szybciej ułoży swój pasjans...

Grę ratują pomocnicy, bo dzięki temu można mówić o pewnej strategii.
Szkoda, że kości są przerzucane po każdej kolejce (w tym aspekcie rozwiązanie ze "starszej siostry" wydaje mi się dużo, dużo lepsze...

ps.
a za tydzień obstawiamy NIPPONa :) :D
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: dexete »

Lorenzo il Magnifico - po drugiej rozgrywce grę oceniam wyżej niż po pierwszej więc jest to dobry prognostyk. Fakt, że gramy wynikami z kości a ich losowość dotyka każdego gracza jednakowo jest unikatowy i to mi się bardzo podoba. Wiadomo, może ktoś mieć karty których odpalenie wymaga lepszych kości ale to już świadome ryzyko gracza. Dziwne jest dla mnie to, że tak łatwo uniknąć trzeciej ekskomuniki. Ktoś musiałby totalnie olać tor wiary żeby załapać się na trzecią karę. Ciekawe jak by na tym wyszedł. Chętnie zagrałbym kolejny raz bo nadal mam wątpliwości czy kupować :lol: Jeśli chodzi o downtime to nie jest tak źle przy trzech graczach. Gra jest po prostu ciężka i wymaga więcej myślenia. Ciekawy jestem też rozgrywki dwuosobowej bo wydaje mi się, że mógłby to być najlepszy jej wariant.

La Granja: No siesta - gra trwała za długo w stosunku do tego co oferuje. Z racji dużej losowości czas gry powinien być zdecydowanie krótszy.
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: cezaras »

Z radością jutro zagram (tym bardziej, że bardzo prawdopodobnie, że nie będzie mnie w dwie najbliższe środy).
Do ankiety zgłaszam Nippon i Fields of Green (w końcu doszło).
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: dexete »

Zgłaszam Hansa Teutonica (Czarka) oraz Madeira.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: ChlastBatem »

Ankieta

Niestety, mimo wielkich starań jutro mnie nie będzie.
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: dexete »

Lorenzo il Magnifico - bardzo dobra gra. Kupuję! Tylko gdzie?? :lol:

Nippon - nadal nie jestem do końca przekonany do tej gry. Muszę zagrać ponownie :D
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: ChlastBatem »

Kto dziś chętny na Cyganerię?
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: cezaras »

mnie nie będzie :(
za tydzień też nie :(
pronto_
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2015, 18:48
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 33 times
Been thanked: 4 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: pronto_ »

Siema! Ktoś chętny na środowe granie?
ODPOWIEDZ