(Gdynia) Eurogranie (info w pierwszym poście)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: cezaras »

wbrew poprzednim zapowiedziom, po analizie terminarza Euro (mecze nie są jakieś genialne) - też zakładam, że przybędę

do czego mam się przygotować??
może Orleans??
powtórka z Mombasy??
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: dexete »

cezaras pisze: może Orleans??
powtórka z Mombasy??
Mombasę mogę jak najbardziej zagrać :) Orleans niestety nie byłbym w stanie. Szkoda mi czasu. Grałem wczoraj i jestem mega zdegustowany Orleans. Jak coś to zagrajcie najpierw Orleans to wpadnę po prostu około 18 30. Proponuję za to Vinhos, Madeira lub Village.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2016, 21:33 przez dexete, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: adikom5777 »

Już rozmawiałem z Amadeuszem na ten temat. Będę gościł w Gdyni w dniach 19-26 czerwca i chętnie dostanę lanie od miejscowych w jakieś dobre gry. Myk jest taki, że do godziny 20 opiekuję się dzieciakami i dopiero po tej godzinie mogę pograć. Będę mieszkał w samym centrum więc albo zapraszam do siebie na wieczór, albo po godzinie 20 mogę podjechać gdzieś do was. Jaki dzień/dni wam najlepiej pasują? I czy umawiacie się na oglądanie meczu we wtorek?
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: dexete »

adikom5777 pisze:Jaki dzień/dni wam najlepiej pasują? I czy umawiacie się na oglądanie meczu we wtorek?
Jeśli o mnie chodzi to pasuje mi każdy dzień z wyjątkiem 24.06 (piątek). Co do wtorkowego meczu to brak planów na tę chwilę. Na razie to szykuję się na Niemców :D

Co ustalamy na jutro?
Ostatnio zmieniony 05 lis 2016, 21:34 przez dexete, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: ChlastBatem »

Homesteaders, Szekspiri La Granja/Szklany Szlak/Zamki Burgundii?

@Adam

Mi pasuje: 19.06. (na 90%), 21.06., 22.06., 25.06., 26.06.
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: dexete »

Homesteaders mogę wziąć ale gra jest średnia (na sprzedaż :) ). Weź Szekspira i może Zamki?
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: cezaras »

adikom5777 pisze:Już rozmawiałem z Amadeuszem na ten temat. Będę gościł w Gdyni w dniach 19-26 czerwca i chętnie dostanę lanie od miejscowych w jakieś dobre gry. Myk jest taki, że do godziny 20 opiekuję się dzieciakami i dopiero po tej godzinie mogę pograć. Będę mieszkał w samym centrum więc albo zapraszam do siebie na wieczór, albo po godzinie 20 mogę podjechać gdzieś do was. Jaki dzień/dni wam najlepiej pasują? I czy umawiacie się na oglądanie meczu we wtorek?
ja niestety 22go wyjeżdżam na urlop, więc będzie ciężko - ale chociaż raz spróbuję podjąć "warszawkę" :)

Homesteaders, Szekspiri La Granja/Szklany Szlak/Zamki Burgundii?
Homesteaders mogę wziąć ale gra jest średnia (na sprzedaż :) ). Weź Szekspira i może Zamki?
ja Zamki niechętnie - to jedna z najlepszych gier, w którą grałem (jeżeli nie najlepsza), ale grałem w to już tak dużo...,
a spotkania w takim elitarnym składzie, to szansa, żeby zagrac w gry, do których trudniej mi namówić moich bliskich współgraczy...
La Granja bardzo OK
Szekspir też ok

a co powiecie na Nippon??

po głowie chodzi mi też AtareAleJare Amun-Re.... znacie??
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: dexete »

cezaras pisze: La Granja bardzo OK
Szekspir też ok

a co powiecie na Nippon??

po głowie chodzi mi też AtareAleJare Amun-Re.... znacie??
Hehe, dla mnie La Granja niespecjalnie.
Nippon chętnie, mam wcześniejszą grę tych autorów czyli Madeira i jest świetna. Ciekawy jestem jak Nippon. Dużo tłumaczenia w Nippon bo nie wiem czy dałbym radę coś ogarnąć do jutra?
Rozumiem, że Vinhos, Madeira lub Village Wam nie pasuje?
W Amun-Re nie grałem.
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: cezaras »

Rozumiem, że Vinhos, Madeira lub Village Wam nie pasuje?
mi pasuje ażd z nich..ale w Vinhos i Madeirę jeszcze nie grałem, więc musielibyśmy szybko na coś postawić, żeby był czas na poczytanie....
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: dexete »

Coś nie możemy się dogadać :D
Jeśli o mnie chodzi to z wymienianych dzisiaj gier najchętniej zagrałbym w Nippon, Vinhos, Madeira lub Szekspir (kolejność przypadkowa). Z tych gier nie grałem w Nippon ale powinienem jutro zdążyć obejrzeć jakiś filmik.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: adikom5777 »

Co do spotkania z wami po 19 czerwca. Chciałbym zabrać karton gier, ale takich jakich wy nie macie. Moją kolekcję znajdziecie na BGG, nick taki sam jak na forum. Jak ktoś ma jakieś życzenie, to śmiało pisać, to zabiorę ze sobą.
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: cezaras »

dexete pisze:Coś nie możemy się dogadać :D
Jeśli o mnie chodzi to z wymienianych dzisiaj gier najchętniej zagrałbym w Nippon, Vinhos, Madeira lub Szekspir (kolejność przypadkowa). Z tych gier nie grałem w Nippon ale powinienem jutro zdążyć obejrzeć jakiś filmik.
to biorę Nippon :)
+ ew. jakiegoś fillerka

na pozostałe tytuły też jestem otwarty :)
grzesk
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2016, 07:04

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: grzesk »

ja odpadam, sorki
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: dexete »

Nippon - jako fan Madeiry mocno liczyłem na Nippon i niestety zawiodłem się. Gra nie jest zła ale jak na mój gust jest zbyt schematyczna. Jest niby kilka różnych dróg ale jak pokazał mój przykład bez mocnego zaangażowania w regiony przegrywasz. Zrobiłem prawie wszystkie kontrakty, w trzech torach rozwoju byłem prawie na maksa, miałem chyba 5 mnożników z dwóch ostatnich kolumn ale nic to nie dało. Nie podoba mi się więc, że są różne gałęzie do rozwoju i jednocześnie nie są one równie ważne lub chociaż zbliżone. Spodziewałem się schematu po poznaniu zasad dlatego próbowałem grać trochę wbrew niemu żeby sprawdzić czy faktycznie istnieje :D Okazuje się, że musisz - budować fabrykę -> produkować towary -> wysyłać je w regiony. Niestety w kółko to samo. Nie do końca pasuje mi też wypychanie z regionów, niczym z zamków w Lancasterze. Przecież to gra ekonomiczna a nie wojenna. Myślę, że jeśli grałbym na regiony to ten element jeszcze bardziej by mi się nie spodobał a że odpuściłem to mnie aż tak nie denerwował :)

Pozostałych dwóch "gier" nie komentuję bo po prostu nie przepadam za takimi grami więc nic ciekawego nie napiszę :)
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: cezaras »

Nippon - tak dobry, ze tłumaczyliśmy 3 razy :):):) (ale za każdym razem krócej)
Mi gra szalenie podpasowała.
Jest pozbawiona losowości, nie jest banalna, ma interesującą interakcję i - co niezbyt częste przy grach tej wagi - jest mega płynna. Downtime się nie zdarzał.
no i wygrałem :)
dexete ma rację pisząc, że trzeba iść w regiony. To daje punkty. A i doraźne korzyści, przy każdorazowym wysłaniu swojego żetonu
Dokłądnie tak samo jak w Louisie - trzeba realizować misje.

Natomiast sposób w jaki będziemy to robić, już sprawą indywidualną.
Bardzo ciekawy jestem jak to by wyszło, gdybyśmy w sposób świadomy realizowali strategie "pod odpowiednie mnożniki". Moje wykorzystanie mnożnika 5 (razy 0) pokazało, że nie zoptymalizowaliśmy tego....


Poza tym zagraliśmy w dwa fillerki:
Qwixx - nie wiem jak to się stało, ale grałem pierwszy raz i .... do piwka to gra znakomita. Jeszcze dzisiaj zamówię :)
Przeogromna losowość idealnie koresponduje z krótkim czasem grania....takie szybkie połączenie Can't Stopa z Yahtzee.
na wyjazdowe granie w gronie nie geeków - pozycja obowiązkowa (niestety boję się, że to może być hit mojego najbliższego urlopu :):):) - całe szczęscie są jeszcze Tajniacy)

Abluxxen - równie lekkie jak Qwixx, ale nie tak radosne.
niby kombinujesz, masz swobodę tego co położysz, ale... zupełnie nie czuję kontroli nad grą...
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: ChlastBatem »

Wybaczcie ale tym razem nic nie napiszę. Tak bardzo się rozpisałem o Nipponie, że wygasła mi sesja i wszystko poszło się... :evil: żenada

Obrazek

PS: Lista gier dla Muttleya również się usunęła :evil:
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: ChlastBatem »

@Muttley:
-American Rails
-Arkwright
-Antarctica (bardzo!)
-At the Gates of Loyang
-Burano
-Fleet
-Expedition: Northwest Passage (bardzo!)
-Dolina królów
-Concordia
-Caylus
-Colonialism
-Lignum
-Mission REd Planet
-Snowdonia
-Die Staufer
-Vanuatu (bardzo!)
-West of Africa (bardzo!)

Wybacz, że aż tyle wypisałem ale masz za dużo gier :wink:
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: adikom5777 »

Jestem już w Gdyni. Zabrałem West of Africa, Vanuatu, Burano, Ruhrschifffahrt. Amadeusz, mam też Louisa XIV dla Ciebie ;)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: ChlastBatem »

adikom5777 pisze:Jestem już w Gdyni. Zabrałem West of Africa, Vanuatu, Burano, Ruhrschifffahrt. Amadeusz, mam też Louisa XIV dla Ciebie ;)
Fenomenalnie :D
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: dexete »

Wczoraj 3 gry:

Dominion - średnia żeby nie powiedzieć słaba gra. Duża losowość, zero emocji, słabe grafiki. Właściwie nie widzę plusów. Chyba ten autor mi nie leży bo Królestwo w budowie to dla mnie jeszcze gorsza gra niż Dominion.

Le Havre - świetna gra, jedna z moich ulubionych. Moim zdaniem najlepsza gra Uwe Rosenberga. Wymagająca, cały czas jest presja i do tego bardzo mała losowość. Świetnie działa na dwie osoby. Na więcej osób bym nie grał bo za długo by trwała a poza tym w grze jest opcja korzystania z budynków innych graczy więc granie w więcej niż dwie osoby nie pozwala na ogarnięcie całej "planszy" dostępnych opcji.

Shakespeare - bardzo fajna, klimatyczna gra. Rzadko podobają mi gry, które nie są mocno skomplikowane a Szekspir mi się zdecydowanie podoba.
EDIT Gra straciła w moich oczach ze względu na karty z zadaniami - niepotrzebna losowość i niespodzianki na koniec gry.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2016, 21:36 przez dexete, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: ChlastBatem »

Sezon letni pełną parą, co za tym idzie, więcej ludzi w Cyganerii, temperatura wyższa niż na zewnątrz no i lemoniada droższa :wink:

Zagraliśmy w:

Dominion - 30 minut i po grze. Szybka i prosta. Regrywalność ogromna. Strategie zależne od wybranych kart do gry. Aczkolwiek gdzieś brakuje emocji i satysfakcji.

Obrazek

Le Havre - gra pełna presji na żywienie z krótką kołderką. Bardzo dobry tytuł. Niestety znów autor nas oszukał pisząc na pudełku do 5 graczy. To jest gra 2-osobowa przecież! Nie wyobrażam sobie tak długiego downtimu na więcej osób, nie mówiąc o ogarnianiu wszystkich kart budynków u każdego. Istotne w grze jest też to aby mieć wiedzę jakie statki i budynki występują w grze. Wykonanie graficzne - marne, jedna z brzydszych gier Rosenberga - nie wiem w sumie czemu zgodził się na taką szatę graficzną (brakuje mi tego co mamy w Szklanym Szlaku, Polach Arle itp. - nic tylko oglądać ładne grafiki). Karta "Kościół" wybitna :wink:

Obrazek Obrazek

Shakespeare - bardzo dobra gra z świeżymi aspektami, rozwiązaniami. Wykonanie miodne. Już nie mogę doczekać się dodatku. Zdecydowane top!

Obrazek
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: dexete »

Wczoraj zagraliśmy w trzy gry:

Pola Arle - gra nie przypadła mi do gustu. Długa i monotonna. Do wyboru za dużo podobnych akcji i częściowo stąd wynikająca minimalna interakcja w trakcie gry. Do tego brak presji żywieniowej i długi setup. Kupując grę nastawiałem się na hit a jestem raczej niezadowolony. Liczyłem na więcej.

Steam - średnio podchodzą mi gry "kolejowe" i z tutaj jest podobnie. Nie mogę się jakoś przekonać do budowania połączeń i chyba już tak zostanie :(

Rosyjskie Koleje - najlepsza sałatka punktowa w jaką grałem. Pewnie wynika to z tego, że naliczanie punktów następuje tylko (prawie tylko) na koniec każdej rundy a nie co chwilę. Na plus fajnie działająca opcja przejęcia roli pierwszego gracza i duża waga każdej monety. Myślę, że może być problem z regrywalnością ze względu na schematyczność. W sumie to i tak najlepsza sałatka punktową jaką jadłem.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2016, 22:44 przez dexete, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: ChlastBatem »

Długie i udane jak zwykle spotkanie w Cyganerii.


Pola Arle - świetna dwuosobowa gra! W końcu Uwe opamiętał się i nie wkładał na siłę większej liczby graczy. Wykonanie komponentów jak i styl graficzny oceniam bardzo wysoko.
Zarzuty takie jak długi czas gry czy downtime to tylko zmyłka pierwszej gry. Po zapoznaniu się z akcjami i budynkami grę można skrócić do godziny, a downtime zniknie. Bardzo krótka kołderka.
+ Jestem pod wielkim wrażeniem jak autor bardzo powiązał rzeczywistość wsi z mechaniką gry. Nigdy nie grałem w tak realną grę, prawie symulator agro.
+ Mało jest bardzo dużych i złożonych gier w takim stylu dla tylko 2 graczy.
- Faktycznie szkoda, że brakuje głodu w grze.
Niewielka interakcja jest dla mnie akurat plusem. Chociaż i tak nie raz przeciwnik przyblokował mnie w grze.

Gra zdecydowanie bije na głowę Agricole i Kawernę.

Obrazek Obrazek

Steam - przyjemna gra z dużą interakcją i złośliwością. Na dwie osoby robi się bardzo taktyczna i cięższa. Raczej na więcej osób będzie spory chaos i wygrana będzie przypadkowa. Wygląd gry nie jest spójny z dodatkami. Podstawowa wersja wygląda niezbyt estetycznie i zachęcająco. Zasady proste, dobry gateway kolejowy. Brakuje mi w grze różnorodności i czegoś dodatkowego. Działania z rozgrywki na rozgrywkę będą powielane. Brakuje mi jakiegoś lepszego rozwoju. Pod koniec gry brakowało towarów i nie było co robić.

Obrazek Obrazek

Rosyjskie Koleje - hit! Kolejny raz przegrałem, przez co gra rzuca mi wielkie wyzwanie. Krótka kołderka. Wiele dróg do zwycięstwa. Ciekawe punktowanie, fenomenalne rozwiązanie upływu gry z połączeniem zatrudniania robotników/dodatkowych akcji. Śliczne wykonanie. Gra bardzo ekscytująca. Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem. Chyba nie ma tutaj do czego się przyczepić.
Jedynie zastanawia mnie regrywalność aczkolwiek zamówiłem już dodatek duży + posiadam mini dodatek więc (chyba) ten problem sam się rozwiąże.

Obrazek
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: Jan_1980 »

Jest spotkanie w środę?
pzdr
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście

Post autor: ChlastBatem »

Jest! Od 17 do 21-22. Ja wezmę Rosyjskie Koleje i Karubę.
ODPOWIEDZ