(Warszawa: Wola) Kawadzieścia - każdy wtorek i piątek!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Marx pisze:Kim jesteś przybyszu? :-)
To napisał Michał, czyli jeden z naszych uroczych właścicieli knajpy. ;)

Będę miał dzisiaj ze sobą PG: First Sparks, Avalon, Stwora i Mauna Kea. Do tego ostatniego przetestowałem wreszcie zupgrade'owane zasady zasugerowane przez użytkowników i gra się moim zdaniem duuuużo lepiej. :wink:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Dzięki za wczorajsze spotkanie i za fantastyczne rozgrywki!

Gra wieczoru: Epicka, sześcioosobowa rozgrywka w Power Grid: First Sparks: Pomimo setki popełnionych błędów (ten koszyczek na jagody będzie mi się śnił po nocach!) - skończyłem na zaszczytnym, drugim miejscu. Zabrakło mi jednej sztuki pożywienia, żeby skończyć na pierwszym. Gra jest przezabawna i wszyscy bawili się świetnie, a zwycięstwo Szymona zaskoczyło chyba wszystkich przy stole. Dobra taktyka - cicha woda. :lol:

Na drugim miejscu: Five Tribes. Dzięki Kuba za przyniesienie i jak zwykle totalną cierpliwość dla lamerów. :wink: Gra jest prześwietna i rzeczywiście - za drugim razem już się lepiej wszystko ogarnia. Nie zmienia to jednak faktu, że znowu wstałem od stolika wyczerpany i przeżuty. To była najbardziej mózgożerna rozgrywka wieczoru.

Trzecie miejsce: Jak zwykle fantastyczni Łowcy Skarbów. Ta gra mi się nigdy nie znudzi. Serio.

Ostatnia partia - Tajniacy. Niestety jakoś nie było porozumienia pomiędzy mną, a moim teamem. Do tej pory nie kumam jak można było na hasło "Dźwig" za 4 (Żuraw, Budowa, Siła, Pojazd), Zaznaczyć Żuraw, Budowa... Lina. :? I przy haśle Makijaż (Podkład, Nos) zaznaczyć Podkład i... Sztuka.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2016, 15:51 przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Szadoł »

Gizmoo pisze: Ostatnia partia - Tajniacy. Niestety jakoś nie było porozumienia pomiędzy mną, a moim teamem. Do tej pory nie kumam jak można było na hasło "Dźwig" za 4 (Żuraw, Budowa, Siła, Pojazd), Zaznaczyć Żuraw, Budowa... Lina. :? I przy haśle Makijaż (Podkład, Nos) zaznaczyć Podkład i... Sztuka.
Na sztuce się nie znam ale dźwig i lina to dość naturalne skojarzenie :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Szadoł pisze:Na sztuce się nie znam ale dźwig i lina to dość naturalne skojarzenie :)
O.K. Ale wybrać "Linę" jako lepsze skojarzenie przy dźwigu - mając na planszy bardziej oczywiste: "pojazd" i "siła"? :lol:
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Szadoł »

Gizmoo pisze:
Szadoł pisze:Na sztuce się nie znam ale dźwig i lina to dość naturalne skojarzenie :)
O.K. Ale wybrać "Linę" jako lepsze skojarzenie przy dźwigu - mając na planszy bardziej oczywiste: "pojazd" i "siła"? :lol:

Według mnie lina bardziej pasuje do dźwigu niż pojazd :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Link do jutrzejszego, wtorkowego spotkania:

https://www.facebook.com/events/171952049866329/

Będzie to moje ostatnie granie przed wyjazdem. :(

Następnym razem pojawię się najwcześniej za trzy tygodnie, więc jak ktoś za mną tęskni - to ostatnia szansa przed moim wybyciem. :wink:

Mogę nie mieć dostępu do internetu, więc proszę jakąś osobę o ogarnianie wątku, coby nie wysechł jak woda na pustyni.

Wpadajcie więc licznie, czy pojawią się informacje, czy nie.

Jutro wezmę ze sobą Ninjato. Mam nadzieję, że ogarnę do tego czasu zasady. Do torby spakuję też albo Mauna Kea'e (w którą nie udało się zagrać w piątek), albo klasycznie - Zombicide'a. Jak się zmieści - to może Avalon i Stwór znajdzie swoje miejsce. Jeżeli ktoś ma Exoplanets to bardzo chętnie bym w niego zagrał.

Grzesiu - jeżeli Ci się chce i masz ochotę to zabierz ze sobą Pirate's Cove.
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Szadoł »

Gizmoo pisze: Grzesiu - jeżeli Ci się chce i masz ochotę to zabierz ze sobą Pirate's Cove.
Kostkorzucankę ? Ok, jak przyjadę to zabiorę.

Czekam wciąż na Francisa :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Szadoł pisze:Kostkorzucankę ? Ok, jak przyjadę to zabiorę.
To Pirate's Cove jest tylko kostkorzucanką? Jak oglądałem jedną z recenzji na YT, to recenzent zachwycał się tym, jak gra jest interaktywna i jak wiele może dać frajdy. Podobno sama negatywna interakcja, ale z fajną mechaniką i gra zrobiona z głową. Ma w dodatku sporą rzeszę fanów. No chyba, że dałem się porwać powszechnej fali hype'u. :D Planowałem samemu zakupić PC i dlatego strasznie chcę w niego zagrać. Dodatkowo absolutnie kocham klimaty marynistyczne.
Szadoł pisze:Czekam wciąż na Francisa :)
Ja też. Ale to dosyć skomplikowany tytuł i nie wezmę go jak sam się dokładnie go nie nauczę. No i trzeba zagospodarować na niego więcej czasu - bo rozgrywka może trwać nawet dwie godziny.
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Szadoł »

Gizmoo pisze:
Szadoł pisze:Kostkorzucankę ? Ok, jak przyjadę to zabiorę.
To Pirate's Cove jest tylko kostkorzucanką? Jak oglądałem jedną z recenzji na YT, to recenzent zachwycał się tym, jak gra jest interaktywna i jak wiele może dać frajdy. Podobno sama negatywna interakcja, ale z fajną mechaniką i gra zrobiona z głową. Ma w dodatku sporą rzeszę fanów. No chyba, że dałem się porwać powszechnej fali hype'u. :D Planowałem samemu zakupić PC i dlatego strasznie chcę w niego zagrać. Dodatkowo absolutnie kocham klimaty marynistyczne.
Grałem tylko raz i kostki to coś co mi się najszybciej kojarzy :)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Marx »

Gizmoo pisze:Będzie to moje ostatnie granie przed wyjazdem. :(

Następnym razem pojawię się najwcześniej za trzy tygodnie, więc jak ktoś za mną tęskni - to ostatnia szansa przed moim wybyciem. :wink:

Mogę nie mieć dostępu do internetu, więc proszę jakąś osobę o ogarnianie wątku, coby nie wysechł jak woda na pustyni.
Oj szkoda, ale z drugiej strony wypoczywaj :-) Ja sam biorę krótki urlop, aby pograć i poczytać instrukcje ;-)
Jak tylko wpadnę do podWieczorków, to zawsze zdam krótką relację tutaj ;-)

Na ciężkie euro sam się piszę, ale akurat we wtorki nigdy nie mogę, no chyba że za tydzień ;-)
A mogę przynieść: Mombasa, Terra Mystica, Ostatnia Wola, Marco Polo, Kemet (euro-like wojenny), Signorie, Nippon, Marco Pollo.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Szadoł »

Marx pisze: A mogę przynieść: Mombasa, Terra Mystica, Ostatnia Wola, Marco Polo, Kemet (euro-like wojenny), Signorie, Nippon, Marco Pollo.

Jak dam radę zostać jutro dłużej to w Signorie albo Mombasę chętnie bym zagrał.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Marx »

Szadoł pisze:
Marx pisze: A mogę przynieść: Mombasa, Terra Mystica, Ostatnia Wola, Marco Polo, Kemet (euro-like wojenny), Signorie, Nippon, Marco Pollo.

Jak dam radę zostać jutro dłużej to w Signorie albo Mombasę chętnie bym zagrał.
Dzień do ustalenia, ale prędzej w któryś piątek możemy zagrać. Signorie mam już opanowane. Do instrukcji Mombasy jeszcze muszę przysiąść :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Marx pisze:Kemet
O! W to bym zagrał!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Marx »

Gizmoo pisze:
Marx pisze:Kemet
O! W to bym zagrał!
To jak wrócisz, to się przypomnij Kuba. Mi się bardzo podoba mechanika rozstrzygania bitew. Bardzo miodna :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Z kronikarskiego obowiązku:

Pirate's Cove (jeszcze raz dziękuję Ci Grzesiu za przyniesienie), okazało się zupełnie inną grą niż się spodziewałem. Na początku wydawała się strasznie skomplikowana, ale wyszło na to, że jest prosta jak drut. Nie wiele w niej niestety jest gry, myślenia i samej frajdy. Potyczki są mega losowe, a większy wpływ na rozgrywkę zamiast levelowania statku - mają karty. Piękna kobieta, ale niestety pusta. :lol: Wielka szkoda, ale nadal będę szukał marynistyczno-pirackiego Świętego Graala.

Mauna Kea - najdziwniejsza i najszybciej skończona rozgrywka ever. Wygrała Sylwia, która jako jedyna zdążyła się ewakuować i której 2 na 3 ludki skończyły w lawie :D . Reszta za bardzo kombinowała, więc gra skończyła się w dosyć nieoczekiwany sposób.

Udało się zagrać też w Ninjato - Jestem odrobinę zawiedziony. Gra okazała się być bardzo losowa. Mamy wprawdzie wpływ na kontrolowanie tej losowości, ale jednak karty mogą nas strasznie skarcić. Pod koniec rozgrywki stała się rzecz przedziwna - z ostatniego miejsca wskoczyłem na drugie. Skończyłbym jako pierwszy, gdyby nie nieprzemyślana przez Artura wymiana jednego żetonu wpływu (wybrał losowo wartość) . Wygrała ponownie Sylwia (mieliśmy taką samą ilość punktów, ale jej udało się pozyskać więcej posłów). Reasumując - gra jest pięknie wydana, rozgrywka dość absorbująca, sporo kombinowania i ważnych decyzji, ale losowość strasznie potrafi dać się we znaki i to na wielu płaszczyznach. Jak się ma pecha na początku, to nadgonić można wyłącznie poprzez szczęśliwy zbieg okoliczności - np. brak uwagi oponentów. Nikt nie ogarniał, że jeżeli ja kupię zielonego posła, to nadrobię przez to 25 punktów.

Nie śledziłem specjalnie rozgrywek na innych stolikach, ale widziałem że grano w Czerwony Listopad, M.U.L.E. i Łowców Skarbów.

Tyle ode mnie. W piątek już mnie niestety nie będzie. Bawcie się dobrze! Do zobaczenia za niecałe trzy tygodnie i podtrzymujcie tradycję w Podwieczorkach! ;)
Eldritch
Posty: 32
Rejestracja: 11 sty 2016, 19:39

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Eldritch »

Czy ktoś z was lubi grać w gry z serii Maski tzn Mexica, Torres, Java i Tikal?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Eldritch pisze:Czy ktoś z was lubi grać w gry z serii Maski tzn Mexica, Torres, Java i Tikal?
Nie grałem w żadną z nich, ale chętnie spróbowałbym Tikala. Tylko niestety - dopiero jak wrócę. ;)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Marx »

Podobnie najchętniej zagrałbym w Tikala. Poza Mexiką jeszcze, innych tytułów nie kojarzę.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Szadoł »

Czy będzie ktoś jutro wcześniej ? Czy wcale ?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Marx »

Mnie jutro nie ma na pewno; Kuba wyjechał.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Marx »

Pod nieobecność Gizmoo pozwalam sobie zaktualizować temat:
https://www.facebook.com/events/1597928757202465/
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Marx »

Cóż. Drobne podsumowanie. Długo nie grałem, bo też miałem inne plany na później, ale zdążyłem zagrać w moją Krwawą Oberżę oraz 7 Cudów: Pojedynek.

Krwawa Oberża - ponownie rozegrana w trójkę. Zwyciężczyni wygrała praktycznie dwoma kartami: rzeźnik: nieograniczona liczba morderstw w jednej akcji, oraz arcybiskup: nieograniczona liczba pochówków w jednej akcji. Świetne kombo. Ja byłem drugi, sporo zyskałem dzięki karcie księcia. Przebieg gry bardzo ciekawy. Nowi gracze pozytywnie wypowiadali się o Oberży ;-)

7 Cudów: Pojedynek - całkiem niedawno zagrałem w 7 Cudów i była to epicka rozgrywka (w 5 osób), i szybko przyszło mi zagrać w wersję dla 2 graczy. Różnice w mechanice ogromne, i przyznam szczerze, że pierwowzór dał mi dużo więcej frajdy. Pojedynek jest jednak bardzo wysoko w rankingu BGG, więc na pewno dam mu nie jedną szansę ;-) Inna kwestia, że zdecydowanie lubię grać w gronie 3 do 5 graczy.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Czołem!

Wreszcie jestem i mam nadzieję - przybędę we wtorek na granie w podWieczorkach. Trochę szkoda, że temat wysechł niczym woda na pustyni, ale mam nadzieję, że uda mi się trochę go odświeżyć. ;)

W najbliższy wtorek planuję zabrać ze sobą Ninjato, 7 Cudów Świata wraz z dodatkiem Liderzy i pewnie coś jeszcze. Jestem wygłodniały planszówkowo, bo nie grałem w nic przez blisko trzy tygodnie.

Zabawne, że wziąłem ze sobą do Egiptu Tajniaków, ale ani razu żeśmy w nich nie zagrali.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Po wtorkowym szaleństwie i świetnej frekwencji - pora na piątunio!

Link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/112294525854791/

Klikajcie, lajkujcie, dajcie znaka podWieczorkowiczom, że wspieracie tą zacną inicjatywę!

Jutro przybędę mam nadzieję punktualnie na 18:00. Planuje zabrać ze sobą Ninjato - w które niestety nie udało się zagrać we wtorek. Planowałem zabrać Power Grid: First Sparks, ale chyba będzie musiało poczekać do wtorku. Jutro będę pewnie totalnie padnięty po robocie, więc jako drugi tytuł raczej wezmę coś lżejszego. Zapewne będzie to Carcassonne: South Seas lub Kakao. Tradycyjnie będę miał ze sobą również Stwora i Avalon.

Ponawiam prośbę o Exoplanets, jak ktoś ma Dolinę Królów (Egizia) to też chętnie się nauczę (bo planuję zakup), no i chyba nadeszła wreszcie pora, żebym nadrobił zaległości i zagrał w ten nieszczęsny Catan. :D
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: [WARSZAWA] podWieczorki poRanki - każdy wtorek i piątek!

Post autor: Gizmoo »

Byłem tak padnięty, że niestety długo nie pograłem. Tylko dwie partie rozegrane, co jak na spotkania w podwieczorkach jest ekstremalnie mało.

Udało mi się pograć w Jamaicę. Tytuł mega prosty (wręcz dziecinny), ale przyjemny. Było sporo zabawy, ale to raczej nie ze względu na samą grę, a doborowe towarzystwo. Przynajmniej wiem już, że na Jamaicę nie będę musiał odkładać grosiwa. :D

Cosmic Encounter - kompletnie nie rozumiem zachwytów, ale po głębszej rozkminie doszedłem do wniosku, że zwyczajnie nie jest to gra w moim stylu. Towarzystwo bawiło się setnie, ja się niestety nudziłem. Spory downtime, chaos i losowość rodem z Munchkina i jakoś tak mało gry w grze. Niewiele mechaniki, za to sporo negocjacji. Zaznaczam - byłem chyba jedyną osobą przy stole, którą CE wynudził. Spróbuję jeszcze raz, bo może wrażenie spowodowane było skrajnym przemęczeniem, ale nie będę płakał jak nie będzie mi dane zagrać w CE kolejny raz.

Na innych stołach pojawiło się Qwirkle, Tajniacy, Sabotażysta, Pandemia, Ankh Morpork oraz zabrane przeze mnie Ninjato i C: South Seas.

Do wtorku! Mam nadzieję, że będę w lepszej formie! ;)
ODPOWIEDZ