Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
hefka
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2013, 13:54

Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata

Post autor: hefka »

Zapraszamy w piątkowe popołudnie na planszówki!
Spotykamy się na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata, gdzie w Galerii za szafą będziemy grali w Osadników z Catanu, Carcassonne czy Jengę.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 maja w piątek w godzinach od 16:30 do 19:00.
Wstęp wolny - zabierzcie tylko dobry humor.
Kto tęskni za Alaskańskim klimatem? Kto ma ochotę na Osadników z Catanu?
Awatar użytkownika
hefka
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2013, 13:54

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: hefka »

Pierwsze spotkanie za nami!
Pojawiła się Maja, która przyjechała do domu na weekend z Krakowa. Przyjechał Mateusz z Bartkiem. Bartek też pojawił się, bo zjechał z Wrocławia. Przyjechał Rafał prosto z Opola. Przyszedł też na chwilę Piotrek, ale z racji jego planów rozłożyliśmy szybką Jengę. Okazała się dobrym, rozluźniającym początkiem. Po trzeciej spadjącej wieży rozłożyliśmy Carcassonne. Dosłownie an początku gry przyszedł Leszek - mówił, że nie zna tej gry, ale dał się przekonać i usiadł z nami. Wytłumaczyliśmy mu zasady i rozegraliśmy naprawdę fajną, wyrównaną grę z kartonikami z rozszerzeń, na zasadach z podstawy.
Założenie było takie, że ze względu na biletowany koncert, który także odbywał się wczoraj na Końcu Świata kończymy o 19. Postanowiliśmy więc, że skoro zostało nam jeszcze trochę czasu to gramy w szybką Jengę - przy kolejnej Jendze zrobiło się już bardzo wesoło, co jest równoznaczne z tym, że i głośno: wieża pięła się w górę, wykręcała, ale spadać wcale nie chciała. Efekt był taki, że z Końca Świata wychodziliśmy dopiero ok 19.30 ale nikt na nas krzywo nie patrzył, więc wszystko ok :)
wielkie dzięki dla tych, którzy wczoraj przybyli :)
hefka
Awatar użytkownika
hefka
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2013, 13:54

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: hefka »

Cześć!
W ubiegły piątek wystartowaliśmy z planszówkami na Końcu Świata. Mało nam, dlatego planujemy następne spotkanie, które odbędzie się w piątek 24 maja. Modyfikujemy trochę godziny - spotykamy się między 17 a 20, miejsce bez zmian: Galeria za szafą na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata.
Gier mamy sporo, stolików na Końcu Świata jest jeszcze więcej - przybywajcie pograć z nami! jak ktoś nie umie, nigdy nie grał - to dla nas nie jest problem - nauczymy!
Zapraszam :)
Awatar użytkownika
hefka
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2013, 13:54

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: hefka »

Kontynuujemy nasze piątkowe spotkania z planszówkami na Końcu Świata.
Spotykamy się 7 czerwca między 17 a 20, w Galerii za szafą na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata. Zapraszamy, przybywajcie!

W miniony piątek jak zaplanowaliśmy, tak zrobiliśmy - zaczęliśmy z Osadnikami i to w wersji rozszerzonej! Gry była długa i zacięta - mimo niedostatku gliny karta najdłuższej drogi handlowej co rusz przybliżała kogoś innego do zwycięstwa - nim się obejrzeliśmy minęła 19 i Kasia z Karoliną musiały uciekać. Planszę zakończyliśmy remisem Mateo, Frodo i Beniamin po 7 ptk.
W przerwie Beniamin i Frodo zagrali krótką karciankę - której nazwy nie pamiętam (wybaczcie!)
Chłopaki przynieśli swoje gry i nauczyli nas grać w SmallWorld, dając nam niezłe fory. Wytłukliśmy wiele ras, połowa rozgrywki odbyła się być może z powodu odbijającego się światła, być może z powodu narastających emocji na stojąco, a Mateo ciągle rozmyśla nad innymi wariantami rozegrania planszy - nie mogąc doczekać się kolejnej rozgrywki.
do następnego!
Awatar użytkownika
hefka
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2013, 13:54

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: hefka »

ależ się zaniedbałam z wpisem... od ostatniego spotkania minął już tydzień.
Po pierwsze było nas duuużo! pojawiło się ok 27 osób - aż nam stołów zabrakło w Galerii za szafą, ale daliśmy radę, stoły donieśliśmy i bawiliśmy się naprawdę dobrze - oczywiście znów przeciągnęliśmy czas i to sporo , bo ostatnia gra była składana ok 22:30 - mówiłam już że dobrze się bawiliśmy, prawda? ;)
Na dwóch stołach byli grani Osadnicy z Catanu, a poza tym Carcassone, Jenga, Świat dysku, Small World, Dixit.
Następne spotkanie już w sobotę 15-06 między 16:00 a 20:00, bo towarzystwo się rozochociło, więc idziemy za ciosem:) Z tego co wiem w planach do zagrania m.in. Cytadela, Kolejka, Dobble, Sclipce. Zatem zapraszam, zapraszam!
Awatar użytkownika
hefka
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2013, 13:54

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: hefka »

działo się, działo w sobotę... Chłopaki rozegrali czterogodzinną Eclipse, Carcasssone grane było chyba z cztery razy w różnych wariantach i podstawa i podstawowe zasady z kartami z rozszerzeń i wersja z dodatkami: kupcy i budowniczowie oraz karczmy i katedry, rozgrywana była partia Osadników z Catanu w wariancie dla 6 osób oraz Wazabi. Jako przerywnik pojawiała się Jenga i baaardzo spodobało się Dobble, które na naszych spotkaniach debiutowało - rozgrywane było we wszystkich możliwych wariacjach w maksymalnym, ośmioosobowym obłożeniu :) było wesoło! :)
Wielkie dziękuję dla wszystkich za obecność i dobrą zabawę w czasie naszych czterech pierwszych spotkań z planszówkami na Końcu Świata!
Plan jest taki, abyśmy kontynuowali nasze spotkania w Galerii za szafą jesienią, a latem... widzimy się na Alasce, gdzie rozegramy nie jedną partyjkę :)
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: Kudtacz »

Pozwolę sobie zaryzykować złotą łopatę, żeby zadać w tym wątku jedno pytanie:

Są tu jeszcze inne osoby z Raciborza lub okolic chętne na w miarę regularne spotkania przy planszy?
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: magneticzero »

Cześć,

Ja jestem chętny na granie :) myślę że znajdziemy przynajmniej jeszcze jedną osobę z Raciborza aktywną na tym forum :)
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: Kudtacz »

Byłoby fajnie. :)

A dysponujesz może czasem w tygodniu na granie? Jakiś konkretny dzień?
Awatar użytkownika
Święty
Posty: 188
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:25
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: Święty »

Hej! Jeśli można to z chęcią dołączę :)
..: In Trance We Trust :..
Gry Świętego
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: kudlacz135 »

Cześć, ja też jestem potencjalnie chętny, nie do końca regularny czasowo, ale chętny :)
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: Kudtacz »

Cieszy mnie ten odzew. :)

Spróbujmy ustalić jakiś najbliższy termin. Piątek? Sobota? Jakieś obiekcje co do godziny? Jak w piątek to tak najprędzej koło 18 myślę, a jeśli sobota to w sumie jestem wolny. Co do miejsca to zostajemy w Końcu Świata czy ktoś ma jakąś lepszą opcję?
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: magneticzero »

Ja jestem chętny ;) Juz miałem pare podejść do planszówek na końcu świata i nie jest to idealne miejsce. Z tego co mam to tam mogłbym zabrać Tiny epic galaxies, list milosny i może Ingeniusa.
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: Kudtacz »

Wiem, że to nie jest najlepsze miejsce głównie ze względu na oświetlenie, ale ma ktoś jakąś alternatywę? Ja nic nie kojarzę niestety.

Pozabierać mogę sporo rzeczy. Uaktualnię listę tego co mam na BGG i wrzucę tu linka. :)

EDIT:
No i jest lista
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: magneticzero »

Widze ze masz pandemie :) chetnie by zagrał bo mocno się zastanawiam nad nowym wydaniem legacy :)
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: Kudtacz »

Mam Pandemię ale kościaną (Lekarstwo). Zwykłą musiałbym podprowadzić żonie. ;)
Awatar użytkownika
Święty
Posty: 188
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:25
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: Święty »

Jak coś ja mam Pandemic (wyd. Albi) - pierwsze jakie były wydawane, daaawno nie grane :) Niestety ten weekend u mnie odpada. Mógłbym się wstępnie pojawić w Raciborzu w piątek 16.10 i/lub sobotę 17.10.
..: In Trance We Trust :..
Gry Świętego
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: Kudtacz »

To proponuję w sobotę 17.10 w Końcu Świata. Godzina do ustalenia. Wg mnie lepiej jakaś przedwieczorna zanim ludzie się zejdą.
kuba7k
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2015, 13:17

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: kuba7k »

Cześć, chętnie bym w coś pograł w Raciborzu. Sam posiadam : Zombiecide, Agricola, Gra o Tron, Osadników z Catanu + żeglarze, neuroshima hex. Najchętniej w Grę o Tron;)

jakbyście szukali kogoś do grania to proszę o maila;) i najlepiej dla mnie w tygodniu, bo w weekendy raczej mnie nie ma
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: magneticzero »

Niestety w tą sobotę nie dam rady, również w tygodniu bardziej mi pasuje oprócz wtorków.
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: Kudtacz »

Piątek popołudniu to dla was tydzień czy weekend? :D
Awatar użytkownika
Święty
Posty: 188
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:25
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: Święty »

Hej! Będzie coś jutro grane :?: Może bym wpadł do Raciborza.
..: In Trance We Trust :..
Gry Świętego
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: magneticzero »

Jutro popoludniu to juz weekend ;) w ten nie dam rady ale w przyszly chetnie :)
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: Kudtacz »

Ja bym mógł w ten weekend ale zdecydowanie bardziej sobota niż piątek.

Kolejny weekend też jest póki co ok.
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Racibórz- Planszówki na Przystanku Kulturalnym Koniec Św

Post autor: magneticzero »

Moze w tym tygodniu albo w sobote ktos ma czas? Ja jestem chetny jakby co :)
ODPOWIEDZ