[Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
kesur
Posty: 62
Rejestracja: 24 lut 2012, 17:11
Lokalizacja: Sydney NSW
Kontakt:

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: kesur »

Witam! Gra ktoś jeszcze na osiedlu akademickim ??
Gramy w HA1 więc mamy własne stoły :)
Kolekcja się rozwija (u dwóch graczy) ale na pokładzie już :
Cywilizacja , Zimna Wojna , 7 Cudów , Neuroshima Hex , Stone Age , Magnum Sal , Na Chwałę Rzymu , Cytadela , Zombiaki , Cesarski Kurier , Puerto Rico
zafael
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2012, 14:52

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: zafael »

Witam, niedawno powstała inicjatywa klubu, z dużą baza gier planszowych i fajnym miejscem do grania w Bedzinie

teraz organizuja event zapraszam zobaczyc miejscowke

http://www.lekkiepioro.com.pl/
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

Aktualizuję temat bo dawno się tutaj nic nie pojawiło a trochę się pozmieniało.
Więc po pierwsze, najfajniejsze: mamy już 10 osób które w miarę regularnie się spotykają :)
Jeśli miałbym podać jakiś termin to najczęściej w piątkowy wieczór/noc, ale poza tym to czasami w dni robocze po pracy i w weekendy.
Wszystko zależy od chęci i możliwości - wiadomo: dzieci, praca i obowiązki, ale udaje nam się zagrać średnio raz w tygodniu.
Na spotkaniach dominuje średnio ciężkie euro (moja kolekcja), ale mamy także lżejsze tytuły i fanów przygodówek/bitewniaków w naszym gronie.
Znacznie urosła nam także lista gier, w zasadzie jest ich więcej niż jesteśmy w stanie ograć.
No i co ważne, zawsze jeszcze jest miejsce przy stoliku :) więc jeśli ktoś chciałby dołączyć to zapraszam.

Na zachęte lista gier w jakie ostatnio graliśmy: Terra Mystica, Taluva, Rialto, Descent, Dominant Species, Wysokie Napięcie.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

Kolejna aktualizacja, minął ponad rok od poprzedniego postu, warto napisać kilka słów :)
Wszystkie informacje są w miarę aktualne. Zmieniły się oczywiście trochę gry (doszło trochę nowości z Essen), coś się komuś urodziło, ktoś się przeprowadził, ktoś wychodował własne grono graczy, a ktoś się zniechęcił....
Średnia liczba graczy na spotkaniach to gdzieś około 3-4, rzadko zdarza się że przyjdzie 6-7 osób(wtedy przeważnie dzielimy się na dwie gry).
Generalnie jeśli ktoś miałby ochotę dołączyć to serdecznie zapraszam. Miejsce się znajdzie, a graczy nigdy nie jest za dużo :)
Awatar użytkownika
azzido
Posty: 45
Rejestracja: 23 lis 2010, 12:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 3 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: azzido »

Witam,

Gdzie gracie w najbliższy terminie i o której godzinie?

Dzięki,
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

Małe granie było wczoraj (zebrało się nas 3 i Kanban leżał na stole :D ), większe planowane jest wstępnie na sobotę.
W ostatni piątek frekwencja dopisała i było 8 graczy, podzieliliśmy się na 2 grupy, jedna grała w Runewarsa druga w Pathistory.
Taka ilość rzadko się zdarza, chyba mieliśmy pod tym względem rekord :D
kesur
Posty: 62
Rejestracja: 24 lut 2012, 17:11
Lokalizacja: Sydney NSW
Kontakt:

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: kesur »

Jak to w sobotę, nikt mi nie powiedział ;-P
Bo zorganizuje alternatywną grupę i żadne euro bez losowosci nie przejdzie!
Spartacus w 6 albo premiera z pułki...np XIA.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

kesur pisze:Jak to w sobotę, nikt mi nie powiedział ;-P
Bo zorganizuje alternatywną grupę i żadne euro bez losowosci nie przejdzie!
Spartacus w 6 albo premiera z pułki...np XIA.
No i tak to u nas jest, ja zapraszam na eurosucharki, Kesur na wszystko inne, teraz sucharków udaje że nie lubi, ale jak nikt nie patrzy to tylko takie na BGG ogląda :wink: .
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

Napiszę że udało się spotkać w 5 osobowym gronie. W tym po raz pierwszy zawitali do nas dwaj gracze :)
Na stół na początek trafiło małe pudełko Shipwrights of the North Sea. Miało być krótko i przyjemnie, było za długo (chyba 90 minut) i strasznie nudno. Podsumuję krótko: porażka, gra na 5 osób strasznie się dłuży, w zasadzie jej złożoność jest na poziomie gry towarzyskiej, natomiast czas oczekiwania na swoją turę i bardzo mało interakcji niemiłosiernie obniżają ocenę tej gry. Prawdopodobnie lepiej działa na 2-3 osoby. Ale o tym nie będzie nam dane się przekonać bo gra trafiła już na Mathandel (na szczęście).
Potem szybki filerek Colt Express i czuję że opuszczają mnie negatywne emocje związane z Shipwrights.
Na koniec Terra Mystica :D.

Mam nadzieję że pierwszą grą nie przestraszyliśmy nowych graczy i jeszcze się spotkamy?
Kolejne granie planujemy w piątek na Zagórzu. Zapraszamy.
Awatar użytkownika
azzido
Posty: 45
Rejestracja: 23 lis 2010, 12:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 3 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: azzido »

Przyjemnie się grało i powrót do domu po 2 w nocy bezcenny;) Magole zniszczył wszystkich w Terra Mystica, za co mu serdecznie nie dziękuję ;)
Czekam z niecierpliwością na partyjke w Dominant Spieces:)Dzieki za spotkanie.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

Luty się skończył, widać po ilości rozegranych partii że dobrze wykorzystaliśmy zimowe wieczory :))
Najbardziej cieszy mnie fakt że pojawiają się długie gry (Wojna Narodów - nowość w naszym gronie
i Dominant Species - rzadko ją otwieram ale jak już to zawsze jest to niezapomniana partia).

Gramy w piątki/soboty i prawie zawsze w jakiś dzień roboczy w krótszą grę. Czyli dwa razy w tygodniu :))
Miejsce oczywiście jeszcze się znajdzie, w sumie nasze grono liczy kilkanaście osób ale przeważnie
na graniu jest od 3 do max 5 osób.
Na zachętę napiszę że na stole w poprzednim miesiącu pojawiły się m.in.:
Splendor (3x)
Wojna Narodów (2x)
Colt Express (2x)
Caylus
Panamax
Terra Mystica
ZhanGuo
Neuroshima Hex
Macao
Prosperity
Dominant Species
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

Czas zrobić podsumowanie miesiąca naszych spotkań planszówkowych :)
Przeważnie było nas od 3 do 5 graczy, za to ostatnie spotkanie było wyjątkowo udane bo zebrało się
aż 8 osób i podzieliliśmy się na dwie gry, a żeby nie było nikomu przykro obie grupy grały w to samo czyli Pana Lodowego Ogrodu ;)
W sumie w ciągu miesiąca na stole pojawiły się jeszcze:
Hyperborea (u nas nowość, zagraliśmy w sumie 2 razy, dzięki azzido za wypożyczenie)
i stare dobre sucharki:
Puerto Rico
Euphoria (to taki młody sucharek, fajnie działa, można pokombinować, a co fajne nie trzeba czekać długo na swoją kolej)
Myrmes
Zamki Burgundii
Nie za dużo ale w międzyczasie były święta i jeden weekend odpadł.
Najczęściej przyjmuje nas dalej Pogoń, ale miejscówki są różne.
Najbliższe spotkanie już jutro, jakby ktoś był chętny to zapraszam.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

Wydaje mi się że ostatnie podsumowanie właśnie co robiłem, a tu już kolejne ;)
W sumie niewiele się zmieniło, doszło kilka tytułów do naszych kolekcji: Orleans i Reef Encounter.

Ten pierwszy to lżejsze euro, ale nie głupie. Trzeba odpowiednio zarządzać swoimi ludźmi, wszystko ukryte
pod pewną dozą losowości, ale możemy ją zgrabnie kontrolować. Przede wszystkim gra jest szybka, a wkrótce
powinien być dostępny zestaw dla 5 gracza.

Reef Encounter to cięższy kaliber, gra ma już chyba 10 lat i trafiła do mnie z Mathandlu w idealnym stanie :).
Instrukcja nie jest zbyt przestępna ale udało się ją rozpracować, jak narazie zagraliśmy tylko raz w 2 osoby.
Powiem tylko że w takiej konfiguracji działa fantastycznie i nawet jest klimat co w euro rzadko się zdarza.

Inne tytuły które odkurzyliśmy w poprzednim miesiącu:
Pan Lodowego Ogrodu
Wojna Narodów(2x)
Terra Mystica
Brass
Trajan
Keyflower
Elizjum
Splendor(2x)
Kings Pouch
Troyes

no i wymienione wyżej:
Orleans
Reef Encounter

A było nas różnie, od 2 do max 5 osób. Mam wrażenie że z poprawą pogody słabnie frekwencja, w jedną sobotę było nas tylko 2 :/
Ale za to odwiedziliśmy MDK Zawodzie i pewnie jeszcze się tam pokażemy :)
Jakby co to zapraszamy, kolejne granie w piątek. Tym razem przyjmuje Zagórze.

A ostatnio na stole gościło nowe wydanie Fief, ale o tym za miesiąc.
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: Lucf »

Cześć, A czy wy gracie jak w weekendy to gdzieś u kogoś w mieszkaniu? Czy w jakichś klubach? Pałacach kultury zagłębia w centrum DG?
kesur
Posty: 62
Rejestracja: 24 lut 2012, 17:11
Lokalizacja: Sydney NSW
Kontakt:

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: kesur »

Grywamy w mieszkaniach głównie w okolicach weekendu i wieczornych pór . Czasami okazjonalnie jesteśmy na różnych konwentach.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

Lucf pisze:Cześć, A czy wy gracie jak w weekendy to gdzieś u kogoś w mieszkaniu? Czy w jakichś klubach? Pałacach kultury zagłębia w centrum DG?
Niestety, klubu graniowego w Sosnowcu nie ma :(
Jest Kiepura w którym są spotkania co miesiąc w soboty. Ale w czerwcu z uwagi na masę różnych atrakcji graniowych takiego spotkania nie będzie.
Dlatego spotykamy się po domach, najczęściej u tego co może i ma największy stół :wink:

No i wybieramy się na Pionek :D
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

Hohohhohoho święta przed nami i czuć już prezenty :)
Czy u was też będą planszówki pod choinką? ;)

Co do grania to ostatnio królują u nas: Gallerist i Mombasa.
Te dwie mają zdecydowanie największą liczbę rozegranych partii, ale szału nie ma bo łącznie w każdą graliśmy w ostatnich dwóch miesiącach po 4 razy.
Poza ty to pojawiają się różne tytuły które czasami równie szybko jak się pojawiły znikają np.: Ships, Concordia.
Czemu? Może były zbyt lekkie? Za długi downtime, generalnie nie podeszły a miejsca na półce mało :/
Od czasu do czasu wracają stare dobre i sprawdzone pozycje: Puerto Rico, Wojna Narodów, CO2, Zamki Burgundii, Trajan, Orleans, Macao, ...

Jak widać lubimy cięższe strategiczne tytuły, a lżejsze pozycje trafiają jako wypełniacz między tymi mózgożerami.

Z graczami jest różnie, niestety nie narzekamy na ich nadmiar i przeważnie mamy wolne miejsce przy stoliku.
Także jeśli powyższe tytuły Cię nie odstraszyły a chciałbyś/chciałabyś dołączyć do grania to serdecznie zapraszamy.

P.S.
A w najbliższej przyszłości planowane są m.in.: Food Chain Magnate, Cywilizacja Poprzez Wieki (nowe wydanie) oraz Nippon.
Zapowiada się przyjemna zima :)
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

A oto co było grane w styczniu na naszych spotkaniach:
Dojo Kun, Arboretum x 2, Puerto Rico x 2, Terra Mystica, Archipelago, Zamki Burgundii, Wysokie Napięcie, Kingdom Builder, Keyflower, Blood Rage, The Gallerist
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

Wyjątkowo słaby miesiąc, a w to się grało na Sosnowieckich spotkaniach w lutym:
Szogun, Food Chain Magnate, Tzolkin, Arboretum, La Granja:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
noico
Posty: 43
Rejestracja: 09 sty 2016, 17:31
Kontakt:

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: noico »

Czesc, jestem zainteresowany organizacją jakiegos eventu w sosnowcu ( mam nadzieje, stałego ) szukam ludzi chetnych do pomocy :)
Ja ze swojej strony moge zaproponowac zrobienie calego brandingu wydarzenia ( zajmuje sie grafiką www.pifpafdesign.pl) oraz pochytania lokalu
Mam niezlą loklalizacje przy szkole muzycznej w sc

Dajcie znac co myslicie ;)

pozdro
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: Nadis »

noico pisze:Czesc, jestem zainteresowany organizacją jakiegos eventu w sosnowcu ( mam nadzieje, stałego ) szukam ludzi chetnych do pomocy :)
Ja ze swojej strony moge zaproponowac zrobienie calego brandingu wydarzenia ( zajmuje sie grafiką http://www.pifpafdesign.pl) oraz pochytania lokalu
Mam niezlą loklalizacje przy szkole muzycznej w sc

Dajcie znac co myslicie ;)

pozdro
tzn. jakiej pomocy potrzebujesz?
Jeśli chodzi o np. tłumaczenie zasad, przygotowanie samej sali w stylu stoliki, to jestem do dyspozycji.
Mogę spróbować wydębić nagrody do konkursów od niektórych sklepów czy wydawnictw.
noico
Posty: 43
Rejestracja: 09 sty 2016, 17:31
Kontakt:

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: noico »

dokładnie taka pomoc by sie przydała :)
w tym tygodniu bede w lokalu zrobie kilka zdjec i umieszcze tutaj.
Mysle nad nazwa takiego eventu, macie jakies pomysly ?
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: magole »

Trochę późno ale oto statystyki za marzec:
Kanban, Ad Astra, ZhanGuo, Pi Mal Plaufmen (x2), Mage Knight, Arboretum, Dominant Species, Giants, Fief: France 1429, Trajan, Poseidon, Isle of Skye From Chieftain to King, Imago, The Castles of Burgundy: The Card Game, The Palaces of Carrara, Krwawa Oberża (aka The Bloody Inn)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Generalnie to był BARDZO udany miesiąc :)
Piotrek1989
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: Piotrek1989 »

ooo, mieszkam z żona w Sosnowcu, chętnie w coś byśmy zagrali :) proszę o kontakt bo jakoś nie przechodzi mi prywatna wiadomość, może przez to że dziś się zarejestrowałem
acebo.pl
Posty: 168
Rejestracja: 10 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Zagłębie

Re: [Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza] Spotkania planszów

Post autor: acebo.pl »

Jak już pisałam w innym wątku, sama już spotkań nie prowadzę, ale po nawiązaniu kontaktu z FURIĄ z Dąbrowy Górniczej współpracuję z nimi w kwestii planszówek. Od 21 kwietnia (już było) co dwa tygodnie w czwartkowe popołudnia/wieczory są spotkania w Muzeum Miejskim Sztygarka w Dąbrowie. Od 15 z minutami do 19, czyli do zamknięcia Muzeum.
Najbliższe granie będzie 5 maja.

Każdorazowo informacja o spotkaniu będzie też publikowana na naszych stronach facebookowych.

Zapraszam w imieniu swoim i Furii.
ODPOWIEDZ