(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

Dzisiaj premiera Ocalonych i Vikings Gone Wild :)
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: vir3ns »

Hej!

Nie potrzebujecie może jeszcze jakichś graczy? Mieszkam niedaleko Legionowa i szukam spotkań w tygodniu, z chęcią przyniosę swoje gry lub nauczę się nowych :D
Moje ulubione pozycje to Neuroshima Hex!, Tash-Kalar, Nexus Ops, Star Realms, Stone Age, Quantum, Eclipse i inne ciekawostki, które można sprawdzić na moim profilu na BGG.
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

:)

Baaaardzo potrzebujemy nowych graczy !

Czekamy na Ciebie i na wszystkich zainteresowanych z wielką nadzieją, że zostaną stałymi bywalcami naszych cotygodniowych planszowych spotkań :)

Spotykamy się w Cafe Nero w Legionowie w Gondoli mniej więcej raz w tygodniu, zazwyczaj spotkania odbywały się w czwartki, choć możliwe, że będą we środy lub wtorki. Najbliższe wspólne granie planujemy, no właśnie na kiedy ? - pytanie do Hutriela ?

Podejrzewam, że gdyby dołączyło do nas więcej nowych graczy moglibyśmy planować je nawet dwa razy w tygodniu (jedno może
nawet czasem w sobotę lub niedzielę ?). Generalnie największe prawdopodobieństwo zagrania wypada na najbliższą środę (może wtorek) ?

Pożądana sytuacja jest wtedy gdy zjawiają się przynajmniej 3 osoby wtedy możemy odpalić większe tytuły, które chodzą właśnie od takiej konfiguracji. Ostatnio graliśmy w 4 osoby w Vikings Gone Wild i było super :)

Generalnie mamy sporo tytułów, które chodzą nawet na 5 osób i czekają jeszcze na swoją premierę np. Antike II, Chaos w Starym Świecie z dodatkiem, Eclipse, Imperial Assault, Imperial 2030, Power Grid the Card Game, Sigismundus Augustus, Terraformacja Marsa, Evolution Climate, Iron Throne - Gra o Tron, The Godfather.

Z tytułów na 4 osoby na premierę czekają obecnie: Yokohama, Ocaleni, Champions of Midgard, Władcy Podziemi Happy Anniversary edition, Pośród Gwiazd, Anachrony, Martians, Germania Magna, Waste Knights, Tinners Trail, The Castles of Burgundy The Card Game, Solarius Mission, Ships, Roll for the Galaxy, Patchistory, In Flanders Field, Forbidden Stars, First Class, First to Fight, Craftsmen, Bretagne, Aeroplanes.

Oczywiście w międzyczasie zapewne pojawią się i inne tytuły, tegoż u nas dostatek :) Zapewne na stół powrócą tytuły, w które już graliśmy czy to na naszych spotkaniach, czy przy innych okazjach, jak również te, o których nikt nie wie :)

Graczy u nas brakuje !

Może kiedyś będziemy mogli regularnie potykać się na planszowym stole, bo nawet gdy ktoś wypadnie z kalendarza, to ilość pozostałych Graczy nie stanie na przeszkodzie zorganizowania minimum 3-osobowych rozgrywek :) się rozmarzyłem

Wracając do tematu czekam na odzew od Wszystkich zainteresowanych w sprawie terminu najbliższego spotkania ?
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: vir3ns »

Dzięki za wyczerpująco odpowiedź! Jestem bardzo zainteresowany, ale w przyszłym tygodniu (wyjątkowo) jestem w stanie spotkać się tylko w piątek i może w czwartek. Ale zazwyczaj jestem bardzo elastyczny, wiec jak nie w tym tygodniu, to w następnym. Do zobaczenia wkrótce ;)
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: artur407 »

Cześć,

Bardzo się cieszę, że z taką determinacją są organizowane i ogłaszane na forum spotkania w Legionowie :) Gratulacje dla stałego składu tego wątku.

Mocno ubolewam nad tym, że pomimo chęci do tej pory nie udało mi się przynajmniej raz uczestniczyć w graniu. Niemniej odnośnie propozycji terminu następnego grania to może dziś wieczorem ktoś jest chętny i czasowy? Dajcie znać!
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: vir3ns »

Dzisiaj w Paradox Cafe o 18:00 gram z kumplami w Nexus Ops i jakieś inne rzeczy. Potrzebujemy 4 osoby, co Ty na to?


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: artur407 »

Dzięki za zaproszenie, ale jestem na urlopie i wolałbym unikać Warszawy w której na codzień spędzam zbyt dużo godzin ☺
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: vir3ns »

No szkoda :) Jak zmienisz zdanie, to jesteś mile widziany i do zobaczenia innym razem.


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: hutriel »

Niewiarygodne. Prawie rok już się spotykamy przy planszy i przez większą część tego okresu problemem było z zebraniem chociaż 2 osób a tu w ciągu taki wysyp chętnych. Super!

Odnośnie terminu to jeżeli miałbym się pojawiać z Połowicą to w sumie w grę wchodzi tylko wtorek lub środa. W inne dni to raczej mógłbym tylko sam. Tak więc jeżeli byłby wybór to obstawałbym za którymś z tych dni. Ale jak będzie grane coś innego dnia to też nosem kręcić nie będę. :)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: hutriel »

No to wtorek czy środa? :)
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: artur407 »

Jak dla mnie środa będzie OK.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

Super :)

zatem niech będzie środa ok. 19:00 w Cafe Nero
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: artur407 »

Świetnie!

Jak będziecie mieć już jakieś tytuł(y), które będziemy ogrywać to dajcie znać.

Oczywiście służę też swoją skromną kolekcją jakby co ☺
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

Ponieważ zapowiada się jutro wyśmienite grono graczy w potężnym składzie, z wielką przyjemnością zapowiadam premierę w miarę lekkiego (2,88) tytułu integracyjnego na max 6 osób ANTIKE II (wiem, że niektórzy z Was wprost nie mogą doczekać się tego tytułu na stole ;)
Dla tych co przygotowują się do rozgrywki w Mare Nostrum wspomniany wyżej tytuł będzie idealnym wprowadzeniem w tematykę starożytnych zmagań o dominację na Morzem Śródziemnym. Gwarantowane emocje i "rondel" w cenie :) Krótka niespełna 7-stronicowa polska instrukcja dostępna na BGG.

Jak czas pozwoli to jest szansa na drugi i trzeci tytuł - przetestować możemy: Obecność (Not Alone) i Bang - wersję kościaną :)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

Oczywiście zapomniałem o obiecanej nowości - The Iron Throne z cyklu Game of Thrones. Jest szansa, że również jutro zadebiutuje w ramach konkurencji dla wyżej wymienionych tytułów :)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: hutriel »

habert pisze:wiem, że niektórzy z Was wprost nie mogą doczekać się tego tytułu na stole ;)
Racja... miejmy to już za sobą. :D
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: vir3ns »

Tak jak mówiłem ja niestety nie będę mógł przyjść. Ale czekam na spotkanie za tydzień!


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: hutriel »

vir3ns pisze:Tak jak mówiłem ja niestety nie będę mógł przyjść. Ale czekam na spotkanie za tydzień!
O nie... to my czekamy. :)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: hutriel »

To tak jeszcze pod rozwagę - jest szansa, że będzie nas jutro 6 ("ode mnie" będzie 2 a może nawet 3). Już nie czepiając sie Antike i pamiętając, że można do niej siąść w 6 to będzie nam chyba strasznie niewygodnie (stół jest długi ale ktoś będzie musiał mieć sokoli wzrok). Może trzeba się będzie jakos podzielić ba dwie grupy? No ale to takie martwienie się na zapas. ;-)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

Nie dzielmy Polaków, narodzie zjednocz się ! ;)
Nie wiem czy grałem kiedyś w 6 osób ale chcę spróbować :)
pomyślę jeszcze nad tym w nocy ?
Niech nikt się nie wycofuje, apelujemy o obecność !
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: hutriel »

Szukam tylko sposobu żeby odsunąć widmo Antike II. :D Jak się nad tym dłużej zastanowić to...

- Arena: Roma II
- Ave Roma
- Elysium
- Hands in the Sea
- Polis: Fight for the Hegemony
-Antike II

wyraźna nadreprezentacja gier o tematyce "okołorzymskiej" nam się przytrafiła. :D
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

Obiecuję, że jeszcze na stole pojawią się:

- Mare Nostrum Imperia z dodatkiem Atlas
- The Great Battles of Alexander
- Germania Magna
- Na Chwałę Rzymu
- Concordia
- Cyclades
- Roma
- Praetor

:)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: hutriel »

No i tak postraszyłeś tym Rzymem, że u mnie ekipa się wykrusza. Zobaczymy ile z tego zostanie do 19. ;)
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: habert »

Mare Nostrum w Antike II zatrzęsło się w posadach ! - a właściwie to bardziej jego otoczenie. W zasadzie dla mnie było już po starożytnych ptakach, gdy moim geograficznym sąsiadom znudziło się siedzenie na swoich włościach i postanowili pójść (tudzież popłynąć;) - jeden na zachód, a drugi na wschód.
Tak jak blisko 1939 lat później Polska przeprowadziłem dwie ostatnie szarże: morską i pieszą ;) Nie pomogła spóźniona interwencja Kartaginy, imperium niebieskich Greków legło w gruzach pod ruinami zburzonych świątyń :( (choć chodzą słuchy, że ten rejon nawiedziło trzęsienie ziemi, ale sejsmografy go nie wykryły bo zabrakło prądu w Atenach). Wypisz czy wymaluj, ancient-fresk powstałby nadzwyczaj dramatyczny. Rondel się sprawdził i zgotował nam gorące momenty w tej nieco już zamierzchłej historii, a nauczka na przyszłość to nie udawać Greka !

A potem, to już zapewne się domyślacie, że Obcy był wśród Nas !
Początkowo nie znał odpowiedzi na pytania: co, jak i gdzie ? - ale z rundy na rundę, a właściwie z tury na rundę siał coraz większe przerażenie,
do tego stopnia, że nikt nie odważył się pójść na plażę i zrelaksować przesuwaniem znacznika aktywacji góra-dół, dół-góra (po kilku naturystycznych wpadkach). Determinacja spadała wraz z szybko pędzącymi wskazówkami zegara na ścianie, a odkrywanie nowych lokacji szło dość niemrawo. Gdy już ktoś z Nas w końcu zginął, a znacznik asymilacji popędził szybko do przodu, niczym koreańska rakieta, to było już niemal za późno na ratunek z Ziemi !
Ot w końcu to On ten Obcy zna się na ludziach nie od dziś ;)
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: [Legionowo] Może ktoś gra?

Post autor: artur407 »

Niezły opis ☺

Jako, że opis dotyczy mojego debiutu w spotkaniach z tego wątku to chciałbym wszystkim uczestnikom podziękować za otwartość i przesympatyczną atmosferę ☺

Polecam każdemu kto się waha, żeby przyszedł, a jestem przekonany, że nie będzie żałował i nie ma tu znaczenia jak bardzo jest się zaznajomionym z planszówkami.

Przechodząc do terminu następnego spotkania to ja znów preferowałbym środę. Odnośnie gry to ktoś tu o Ojcu Chrzestnym wspominał i jakby co to jestem za ☺
ODPOWIEDZ