(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Byczo się wczoraj grało.
@Agnes nie graj z nimi w Alchemików, siadaj z nami do Mombasy. :)
d0man
Posty: 117
Rejestracja: 18 gru 2017, 01:43
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: d0man »

Środa z alchemią, u mnie jak najbardziej

Wysłane z mojego Innos_D6000 przy użyciu Tapatalka
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

jaki repertuar na piątek?
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
Deszczu84
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2017, 20:58

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Deszczu84 »

Dzięki za wczorajszą rozgrywkę w Eclipse, a poniżej obiecana krótka relacja:

W środę w rozgrywce o prymat w galaktyce Eclipse udział wzięli Hubert „habert” (Mechanema), Mateusz „brat_j” (Oświeceni), Krzysiek „Deszczu84" (Draco) oraz Jędrzej "vir3ns" (Octantis). Podczas akcji eksploracji Octantis w sektorze pomiędzy ich a Draco domowymi heksami odkryli anomalię i choć kusiło ich ustawić ją w pozycji ruchomej, ostatecznie zdecydowali się na spokojniejszy przebieg gry, a anomalia pozostała nieruchoma. Draco przy swoim domowym heksie odkryli nebulę, a Mechanema rój. Ponadto z ciekawszych heksów Octantis i Oświeceni wyeksplorowali pulsary, a Mechenama otoczyła się portalami czasoprzestrzennymi. Draco widząc rój w pobliżu Mechanemy eksplorowała w ich kierunku, chcąc zając ten heks i licząc, że statki starożytnych przeskoczą na ich terytorium, te jednak uparcie parły do swych odkrywców i w każdej z 3 kolejnych rund wlatywały na obszary Mechanemy, która dzięki temu zdobywała wysoko punktowane żetony reputacji, a Draco tracili potencjalne punkty na koniec gry. Octantis wykorzystali kierunek eksploracji Draco i weszli na ich tyły stawiając ich w szachu grożąc inwazją jeśli ci nie oddadzą jednego odkrycia z nebuli, na co Draco przystali. Najspokojniej było na terenach Oświeconych, którzy budowali świątynie, nie czując zagrożenia ze strony pozostałych ras. Każdy z graczy wymienił się ambasadorami ze swoimi sąsiadami, więc jedynie Oświeceni z Draco oraz Octantis z Mechanemą nie mieli ze sobą stosunków dyplomatycznych. Galaktyka jednak szybko zrobiła się zbyt ciasna, co zaowocowało pierwszą zdradą, której dokonali Octantis atakując Draco, a pretekstem do tego był nalot Draco na anomalię w sektorze granicznym. Octantis nie mieli problemów ze zniszczeniem floty Draco, ponieważ dysponowali rakietami indukcyjnymi, które dawały im większą inicjatywę, a do tego posiadali tarczę antyrakietową przez co rakiety plazmowe Draco nie miały wysokiej skuteczności. Choć Draco utrzymali swój sektor z uwagi na brak bomb neutronowych u Octantis, to utrata całej floty oraz zniszczenie statku starożytnych były dla nich bardzo bolesne. Octantis widząc swoją przewagę militarną w kolejnych rundach kontynuowali natarcie na Draco. Mechanema uporawszy się ze starożytnymi na swoich terenach postanowiła również dokonać zdrady i zaatakować Draco, choć ci przekonywali, że w tym momencie Octatntis są zagrożeniem dla równowagi i jak się ich teraz nie powstrzyma, to zdecydowanie wygrają walkę o prymat w galaktyce. Oświeceni wykorzystali tę sytuację by zaatakować odsłoniętą Mechanemę, więc mieliśmy już 3 zdradę w przeciągu dwóch rund, a jak się później okazało, to nie był koniec. Mechanema straciwszy dużą część floty na potyczce z Draco nie była w stanie powstrzymać inwazji Oświeconych, którzy kosztem Mechanemy rośli w siłę, a do tego zaczęli zajmować wiele pustych terenów na pograniczu z Octantis, którzy widząc to i mając przewagę w wojnie z Draco dokonali kolejnej zdrady i zaatakowali Oświeconych, tym samym karta zdrajcy wróciła do pierwotnego właściciela, a w galaktyce nie było już żadnych stosunków dyplomatycznych. Octantis pewnie kroczyli do zwycięstwa, lecz ta pewność siebie ich uśpiła, dzięki czemu Draco wykorzystując taktyczną zagrywkę i ściągając dwa dyski wpływu z 1 punktowych heksów wlecieli do centrum galaktyki, gdy Octantis nie było już stać na wykonanie skutecznej reakcji i musieli liczyć na prawie 100% skuteczność swoich myśliwców rakietowych, którym ta sztuka się nie udała. Mimo utraty centrum wartego 4 punkty na rzecz Draco, Octantis wygrali uzyskując 48 punktów, co nie oddaje ogromu ich przewagi. Na drugim miejscu uplasowali się Draco z wynikiem 45 punktów, a na trzecim Oświeceni z dorobkiem 35 punktów. Stawkę zamknęła na czwartej pozycję Mechanema zdobywając 28 punktów.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

lolowczyni pisze:jaki repertuar na piątek?
piątek 23 marca 18:30

Jestem nadzwyczaj otwarty na wszelkie propozycje mieszczące się w granicach 120 minut rozpoczynajacych się ok. 18:30, bo tyloma jutro dysponuję, co nie znaczy, że inni nie zostaną dłużej. Mogę zaproponować np. następujące tytuły pod Lolowczynię: Run Age, 7 Cudów Świata, Teomachia, Ojciec Chrzestny (dzięki dyspensie udzielonej przez Ojca Suchara), Dominion, Szmal, Władek LCG. Tylko jeżeli to miałoby być coś z tego zakresu to prosiłbym o wskazywanie preferencji, cobym się zdążył odświeżyć z zasadami.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2018, 08:16 przez habert, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

@Deszczu84 wielkie dzięki za szczegółową relację z Eclipsa :) Jak zwykle spóźniłem się z atakiem i obrałem niewłaściwy cel ;) Generalnie w moim kosmicznym kącie było zbyt ciasno i nie było jak się rozwinąć. Szczęśliwie zwalczyłem dwukrotny nalot statków starożytnych, ale to był w zasadzie koniec dobrego dla mnie w tej rozgrywce. Ciągle wydawało mi się, że nie jestem gotowy do boju, to wyczekiwałem na lepszą technologię i się jej nie doczekałem, a może nawet przegapiłem. Powinienem był od początku zająć się Oświeconymi ;)
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

[Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Wspaniały raport Deszczu, nie ma to jak odświeżyć sobie rozgrywkę! Prawdopodobnie przez skromność nie podkreśliłeś jak odważny stawiałeś mi opór i jak napięta była sytuacja między nami przez cały wieczór...

Obrazek

W galaktyce było wczoraj ciasno [emoji6]


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Obrazek

I płonące statki Mechanemy :D


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Płonące w kosmosie... No ale nieważne.


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

habert pisze:
lolowczyni pisze:jaki repertuar na piątek?
piątek 23 marca 18:30

Jestem nadzwyczaj otwarty na wszelkie propozycje mieszczące się w granicach 120 minut rozpoczynajacych się ok. 18:30, bo tyloma jutro dysponuję, co nie znaczy, że inni nie zostaną dłużej. Mogę zaproponować np. następujące tytuły pod Lolowczynię: Run Age, 7 Cudów Świata, Teomachia, Ojciec Chrzestny (dzięki dyspensie udzielonej przez Ojca Suchara), Dominion, Szmal, Władek LCG. Tylko jeżeli to miałoby być coś z tego zakresu to prosiłbym o wskazywanie preferencji, cobym się zdążył odświeżyć z zasadami.
Wpadne z Marta wezme od siebie Znak starszych bogow i Lokomotywe. Jak starczy czasu moze uda sie zagrac w Wladce LCG
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Super, postaram się być może nawet o 18:00 co by coś rozstawić, żebyśmy wystartowali o 18:30.

W blokach startowych ustawią się na początek - Marta, Draken11, Habert, Lolowczyni, Sf13sh
Prawdopodobnie ok. 20:30 dotrze być może Darkwanderer i Spółka.
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

Weźmiemy swojego Władcę :) Hubert gdybys mogl zabrać swoj zestaw co ostatnio miales
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

Hmm... Forum niby to samo, ale tak jakby niezupełnie... Najprostsze wytłumaczenie jest zawsze najlepsze, więc sądzę, że po prostu przenieśliśmy się do innego wymiaru (podejrzewam, że stało się to 25 marca po godzinie drugiej, w związku z zarejestrowaniem anomalii przez moje zegary pokładowe). Coś wiemy więcej o środzie?
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Do Mombasy gotowi?
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Oczywiście, że gotowi.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Czy Habert gotowy Mombasę przynieść (to jednak dość istotny element naszego planu)?
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Ktoś chętny na Scythe, Projekt Gaja, Tiny Epic Galaxies, Eclipse ?


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Prawdopodobieństwo, że będę we środę wynosi 20 %. Na wszelki wypadek opracujcie procedurę awaryjną! Będę informował jutro po południu o rozwoju sytuacji. Pozostańcie na posterunkach.
msm
Posty: 46
Rejestracja: 16 mar 2018, 09:14

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: msm »

Ja na Projekt Gaja chętnie. Obiecuję obejrzeć tutoriale, ale i tak pewnie choć kilkuminutowe przeszkolenie będę potrzebował.

msm
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

habert pisze: 26 mar 2018, 17:48 Prawdopodobieństwo, że będę we środę wynosi 20 %. Na wszelki wypadek opracujcie procedurę awaryjną! Będę informował jutro po południu o rozwoju sytuacji. Pozostańcie na posterunkach.
Czekamy w napięciu i...?
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

@ Hutriel: jakieś pomysły na plan awaryjny??
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Wygląda że zamiast na czarnym lądzie, jesteśmy w czarnej... rozpaczy. Skoro nie Mombasa to co? (No i przyznam się szczerze że coś mnie dziś łamie w kościach i nie gwarantuję w 100% swojej obecności jutro.)
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Na 100% mnie jutro nie będzie :(


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Mnie jutro i w piątek też niestety nie będzie :(
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

To kto jutro zamierza przybyć? Będzie z kim zagrać, czy odpuszczamy jutrzejszą zbiórkę?
ODPOWIEDZ