(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Niestety, z bólem serca przyjęliśmy wiadomość, że Vir3nsa Prawie Niepokonanego nie będzie w przyszłym tygodniu. Mamy nadzieję, że to tylko służbowy rytuał i wkrótce Mistrz do nas powróci w chwale i głodzie ;)

Matka i Pasterz wzywają do stołu Brata_J ! Niech wielki nieobecny Vir3ns zezwoli swemu słudze pokornemu dostąpić zaszczytu karmienia.
W Wielką Środę obchodzimy drugie 2018 zjednoczenie "braci głodnych", w tym dniu wieczorny posiłek nie powinien ominąć pragnących.
Strawa planszowa podana zostanie zgodnie z rytuałem w Gondoli. Mistrz ceremonii nadejdzie ...
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

SF13SH i ja bardzo chętnie piszemy się na 12.01. Ż naszej strony proponujemy rozgrywkę w Władcę Pierścieni LCG (karcianka co-op). Do której potrzebujemy 1-2 osób.
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Vir3ns Prawie Niepokonany jest przerażony tonem ostatnich postów 0.0
Jak rozumiem teraz to jest grupa zamknięta, żeby stać się członkiem należy przejść inicjację i płacić miesięczną składkę na nowe gry (pieniądze przyjmuje habert, ja mogę się zająć inicjacją).


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

Jeśli będzie taka potrzeba, mogę rzucić się w objęcia Chaosu -- dla Rodziny warto się Poświęcić, Poświęcenie buduje Wspólnotę (tylko powiadomcie mnie wcześniej, albowiem do rytuału Poświęcenia trzeba się dobrze przygotować). Najwyżej nEUROny aktywuję innym razem. :P Vir3ns Prawie Skromny, zaiste to genialna idea (dla zakończenie tego zdania, by podkreślić jego podniosły charakter wybrałem formę wymowy słowa idea z akcentem na pierwszą sylabę oraz "j" między samogłoskami, czyli [ideja]). Datki można by zbierać do Pokrywy z wizerunkiem Świętego Łosia.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

W dniu 10.01.2018: na stołach znalazły się:

19:00
TZOLKIN
Świat Dysku
Honsiu

1. hutriel
2. geoburak
3. draken11

19:00
CHAOS W STARYM ŚWIECIE
1. habert
2. agnes
3. sf13sh
4. brat_j

W dniu 12.01.2018 na stołach proponujemy:

WŁADCA PIERŚCIENI LCG
CHAMPIONS OF MIDGARD

1. habert
2. lolowczyni
3. sf13sh
4.

Kto chętny także na piątek ?
Ostatnio zmieniony 11 sty 2018, 00:01 przez habert, łącznie zmieniany 5 razy.
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

Jeżeli na Władcę byłoby więcej chętnych Sf1esh może zwolnić miejsce i zostać Panem Zasad (wyjaśni co i jak)
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Na Star Treka nie ma chętnych to wezmę ze sobą Świat Dysku i Pandemia Czas Cthulhu
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

lolowczyni pisze:Jeżeli na Władcę byłoby więcej chętnych Sf1esh może zwolnić miejsce i zostać Panem Zasad (wyjaśni co i jak)
Na 12.01 proponuję zatem Władcę Pierścieni i Champions of Midgard - zdążymy zagrać oba tytuły :) Mogę wziąć swój egzemplarz Władcy to będziemy mogli zagrać na 4 osoby :) Czy macie już swoje zbudowane talie ? Ja dotychczas grałem ze 40 razy ale nie wyszedłem w zasadzie poza etap poznawania i testowania kart, bawiłem się w to co los przyniesie. Czasami brałem do gry talie z 3 sfer lub 4 sfer gdy grałem solo na "2 graczy". Udało mi się dotychczas przejść scenariusz nr 1 i 2 z podstawki, a na 3 poległem już ileś razy. Dotychczas w rozgrywkach używałem tylko kart z podstawki i pierwszych 2 małych dodatków, choć mam wszystko co wyszło po polsku z tej serii. Mamy zatem dobre perspektywy na długie miesiące przygód z Władcą Pierścieni.
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

habert pisze:
lolowczyni pisze:Jeżeli na Władcę byłoby więcej chętnych Sf1esh może zwolnić miejsce i zostać Panem Zasad (wyjaśni co i jak)
Na 12.01 proponuję zatem Władcę Pierścieni i Champions of Midgard - zdążymy zagrać oba tytuły :) Mogę wziąć swój egzemplarz Władcy to będziemy mogli zagrać na 4 osoby :) Czy macie już swoje zbudowane talie ? Ja dotychczas grałem ze 40 razy ale nie wyszedłem w zasadzie poza etap poznawania i testowania kart, bawiłem się w to co los przyniesie. Czasami brałem do gry talie z 3 sfer lub 4 sfer gdy grałem solo na "2 graczy". Udało mi się dotychczas przejść scenariusz nr 1 i 2 z podstawki, a na 3 poległem już ileś razy. Dotychczas w rozgrywkach używałem tylko kart z podstawki i pierwszych 2 małych dodatków, choć mam wszystko co wyszło po polsku z tej serii. Mamy zatem dobre perspektywy na długie miesiące przygód z Władcą Pierścieni.
Co do władcy mamy 3 talie gotowe do gry. Wszystkie karty które mamy to:
- Podstawka
- Duży dodatek Khazad-dum
- Wszystkie małe dodatki z cyklu Dwarrowdelf
- Duży dodatek Spadkobiercy Numenoru
Przygód więc jest do wyboru. Wszystkie przygody udało nam się przejść w 2 osoby (chciaż w ostatnim dodatku Dwarrowdelf mieliśmy zbyt dużo szczęścia, więc będzie powtórka ;)). W 3 osoby graliśmy kilka razy. W 4 bodajże ani razu ale to już chyba level hardcore. Proponuję zacząć tak czy siak od pierwszej misji, by wyczuć talie. Ja przygotuję wszystko wcześnej, bo w piątek mam wolne :)
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

@habert Tylko do Chaosu trzeba koniecznie wziąć karty zamienniki ze Szczura, które poprawiają balans, vir3ns po naszej ostatniej rozgrywce w Nero, stwierdził że w podstawce jest z tym duży problem.

Polecam kanał o grach Rahdo Runs Through, prowadzony bardzo na luzie, powinien przypaść do gustu zwłaszcza euroentuzjastom, choć eurosceptyków też pewnie coś by zainteresowało. Ostatnio pojawił się tam filmik Top 25 Most Anticipated Games of 2018, czyli na co zwrócić uwagę w 2018 roku, dla zachęty powiem, że jest mowa między innymi o sequelu do pewnej znanej gry z dużym kołem zębatym na planszy, rozwinięciu konceptu Orleans czy o wsypywaniu kosteczek do wieży w świecie fantasy...
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

brat_j pisze:@habert Tylko do Chaosu trzeba koniecznie wziąć karty zamienniki ze Szczura, które poprawiają balans, vir3ns po naszej ostatniej rozgrywce w Nero, stwierdził że w podstawce jest z tym duży problem.

Polecam kanał o grach Rahdo Runs Through, prowadzony bardzo na luzie, powinien przypaść do gustu zwłaszcza euroentuzjastom, choć eurosceptyków też pewnie coś by zainteresowało. Ostatnio pojawił się tam filmik Top 25 Most Anticipated Games of 2018, czyli na co zwrócić uwagę w 2018 roku, dla zachęty powiem, że jest mowa między innymi o sequelu do pewnej znanej gry z dużym kołem zębatym na planszy, rozwinięciu konceptu Orleans czy o wsypywaniu kosteczek do wieży w świecie fantasy...
My dzisiaj zagraliśmy na 2 osoby zapoznawczą partię w Chaos, żeby nauczyć się zasad gry. Nie znam tej gry na tyle, żeby wyczuć brak zbalansowania, więc wierzę w twe słowa i postaram się zabrać zamienniki ze Szczura Rogatego. Ewentualnie można zagrać od razu na 5 osób z tym dodatkiem, o ile ktoś jeszcze będzie chętny na dołączenie ? W każdym razie lista jest poszerzona o 1 miejsce wolne.

Rhado jest moim ulubionym kanałem, oglądam go ucząc się nowych gier (szczególnie tych, które nie mają polskich video instruktaży lub instrukcji w rodzimym języku). A wspomniany materiał chętnie obejrzę. Jestem łasy na nowości, jak onegdaj Ojciec Pasterz ;)

Odnośnie Władcy to zdaję się na doświadczenie sf13sh i lolowczyni, bo mi tak dobrze nie poszło, pewnie przez brak stworzenia sobie sensownej talii. Można zacząć od pierwszej misji. Postaram się zbudować do piątku swoją talię. Jak Wy już tak daleko dotarliście, to macie zapewne w swoich taliach moc lepszych kart z dodatków. Ja będę bazował na podstawce i opisanych 2 maluchach z polowaniem na Goluma i kolejnym po nim wydanym. Zasady sobie odświeżę pewnie poprzez próbną partyjkę.

Odnośnie 10.01 to według rozpiski każdy kto przyjdzie na spotkanie ma zapewnione miejsce przy jednej z wymienionych gier.
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

habert pisze:My dzisiaj zagraliśmy na 2 osoby zapoznawczą partię w Chaos, żeby nauczyć się zasad gry. Nie znam tej gry na tyle, żeby wyczuć brak zbalansowania, więc wierzę w twe słowa i postaram się zabrać zamienniki ze Szczura Rogatego, ewentualnie można zagrać na 5 osób z tym dodatkiem jak ktoś jeszcze będzie chętny ?
Matka dba, by Dzieci nie czuły się zagubione! Ja oczywiście będę gotowy, tylko sobie odświeżę instrukcję. Vir3ns też mówi, że teoretycznie można na 5, ale zdecydowanie lepiej w 4 osoby.
habert pisze:Rhado jest moim ulubionym kanałem, oglądam go ucząc się nowych gier (szczególnie tych, które nie mają polskich video instruktaży lub instrukcji w rodzimym języku). A wspomniany materiał chętnie obejrzę. Jestem łasy na nowości, jak onegdaj Ojciec Pasterz ;)
Tak coś czułem, że możesz znać ten kanał. :) Pamiętaj, żeby zawsze włączyć napisy klingońskie na YouTubie jak oglądasz instrukcję u Rahdo, bo tam wrzuca "co źle powiedział" przy tłumaczeniu. Zauważyłem, że przy jego filmikach ciężej zasnąć, ale jeśli chce się obejrzeć bardziej dokładny instruktaż, to zdecydowanie lepiej wybrać Watch It Played czy Gaming Rules! (o których też już wcześniej wspomniałem).
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

@Hutriel - a może przelozymy GWT na następne spotkanie, szczególnie że MonikaBu chciala tez zagrac ponownie.
Może dołączymy do Chaosu - będzie akurat piątka. Ewentualnie jestem otwarty na wszelkie inne propozycje.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Geoburak pisze:@Hutriel - a może przelozymy GWT na następne spotkanie, szczególnie że MonikaBu chciala tez zagrac ponownie.
Może dołączymy do Chaosu - będzie akurat piątka. Ewentualnie jestem otwarty na wszelkie inne propozycje.
Nie śledziłem dyskusji zbyt dokładnie ale wygląda na to, że z nami dwoma ro będzie już szóstka.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Chyba masz rację, to ja coś przeoczyłem. To co? Zostajemy przy GWT czy coś innego proponujesz?
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Zero pomysłów. Może być GWT. Mogę przynieść Tzolkina. I tak nam zaraz forum wyłączą więc idziemy w ciemno. Najważniejsze to godzinę ustalić. :-)
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Ja będę na 19. Tzolkin też pasuje.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Ja będę na 19. Tzolkin też pasuje.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

To uśmiechamy się do Haberta o GWT, ja przyniosę Tzolkina i decydujemy na miejscu z potencjalnymi współgraczami.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Rogaty Szczur już w Chaosie niespokojny czeka,
gdy Brat_J kultystów wiedzie, przybrany czarną gwiazdą nocy,
dym spalonej ziemi wszystko chłonie, mrok nadciąga znowu,
drży legionowska ziemia, gdy zastępy śmierci suną z każdej strony,

Rącze konie kawę żłopią czarną,
bydło zagonione do planszowej torby,
Wild West PKP już sygnały daje,
Boye ruszą w prerię pełną parą,

Aż tu nagle May na drodze stanął,
kalendarze nakręcane znosi,
interesa ubić chciałby hardo,
dla zabicia czasu.

Z cyklu " w oczekiwaniu na ..."
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

@sf13sh Gratuluję pokonania Vir3nsa Prawie Niepokonanego w Race for the Galaxy, mimo że wszystko odbyło się Wirtualnie, Ból vir3nsa jest jak najbardziej Realny -- zapewniam. :) By Matka nie musiała się zbytnio męczyć i przyuczać Dzieci jak pożywać Pokarm, proponuję żebyś w miarę możliwości przestudiował:

Manuały rozkrywające tajniki Chaosu

Chaotyczne ruchome obrazy

Dzięki temu nie mitrężąc czasu od razu zasiądziemy do Stołu.
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

Raz, dwa, czy już jesteśmy znowu na wizji?
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

Takie oto jeszcze przyjemne podsumowanie zasad do Chaosu znalazłem. Na tej stronie są też podobne ściągawki do wielu innych pozycji, wszystko przygotowane z dużą starannością, a na dodatek ich oprawa graficzna do złudzenia przypomina oryginalne instrukcje. Polecam!
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

brat_j pisze:@sf13sh Gratuluję pokonania Vir3nsa Prawie Niepokonanego w Race for the Galaxy, mimo że wszystko odbyło się Wirtualnie, Ból vir3nsa jest jak najbardziej Realny -- zapewniam. :) By Matka nie musiała się zbytnio męczyć i przyuczać Dzieci jak pożywać Pokarm, proponuję żebyś w miarę możliwości przestudiował:

Manuały rozkrywające tajniki Chaosu

Chaotyczne ruchome obrazy

Dzięki temu nie mitrężąc czasu od razu zasiądziemy do Stołu.
Było 1 do 1 w rpzegranych partiach bodajże, więc raczej remis ;) Co do Chaosu, to wideo przyswoiłem :)
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

sf13sh pisze:Było 1 do 1 w rpzegranych partiach bodajże, więc raczej remis ;) Co do Chaosu, to wideo przyswoiłem :)
Ważne, że było co najmniej 1 zwycięstwo i na tym się skupmy! Jeszcze raz gratuluję!!
ODPOWIEDZ