(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

W co grasz w środę? Jeden stół na razie mamy?


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

Widzę, że Kult Zaćmionego Słońca znów atakuje! Vir3ns przez skromność* zapomniał dodać kto wygrał... Ta... Dwa stronnictwa, a i tak nie dali sobie rady z jednym graczem -- żal. Przynajmniej mieliśmy dobrą reprezentację. :wink:
hutriel pisze:Nie no bo widzisz... Dobrze, że piszesz... inaczej bym był przekonany, że oni tam w tego Eclipse ciągle jedną partię od pierwszej edycji grają. [emoji846]
Serio... czapki z głów. Te godziny przy planszy. Czuć pasję.

[emoji846]
Po tylu godzinach zapewne można było wyczuć coś więcej niż samą pasję. :lol:

*udawaną
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Cieszymy się z udanej i zwycięskiej rozgrywki w Eclipsa naszego dzielnego reprezentanta z gwiazdozbioru Gondoli. Można powiedzieć że grałeś w odległym zakątku wszechświata, w odległej Gromadzie Wawerskiej. Widzieliśmy, że był tam nawet jeden zacny gwiazdor z galaktyki Przedwiecznych Pokoleń, jak mu się wiodło w kosmosie ? Kim był ten tajemniczy szacowny Jegomość i na czele której rasy stał ? Czy był tamtejszym Ojcem założycielem ? Mój Anachronizm na razie dojrzewa w głowie, aby objawić się wkrótce na stole ;)

https://www.facebook.com/ZgranyWawer/ph ... =3&theater
na zdjęciu pod tym linkiem jest Ojciec Wszechwieczny ! Niech pokłonią się dzieci planszy !
Ostatnio zmieniony 15 sty 2018, 21:30 przez habert, łącznie zmieniany 2 razy.
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

habert pisze:Widzieliśmy, że był tam nawet jeden zacny gwiazdor z galaktyki Przedwiecznych Pokoleń, jak mu się wiodło w kosmosie ? Kim był ten tajemniczy szacowny Jegomość i na czele której rasy stał ? Czy był tamtejszym Ojcem założycielem ? Mój Anachronizm na razie dojrzewa w głowie, aby objawić się wkrótce na stole ;)
"Widzieliśmy"? "Tajemniczy Jegomość?" Matko Wszystkowidząca, rozjaśnij proszę Swoją Myśl*, albowiem Brat Vir3ns "zupełnie nie ogarnia", co Macierz chciała nam przekazać tymi słowy.

*Może odstawienie tych Rytualnych Ziółek by pomogło.
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

habert pisze:Mój Anachronizm na razie dojrzewa w głowie, aby objawić się wkrótce na stole ;)

https://www.facebook.com/ZgranyWawer/ph ... =3&theater
na zdjęciu pod tym linkiem jest Ojciec Wszechwieczny ! Niech pokłonią się dzieci planszy !
Rahdo ma filmik do Anachrony, ale jakbyś chciał obejrzeć też coś bardziej "uporządkowanego", to zobacz instruktaż od Toucan Play that Game.

Ooo... To chyba mowa o Zamierzchłych Czasach, gdy Ojciec Człowiek z Betonu oraz Matka Pełna Pokarmu nie mieli Dzieci jeszcze nawet w planach...
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

aktualizacja po spotkaniu 17.01.2018 środa

stół 1 - LEGENDARY ENCOUNTERS: AN ALIEN DECKBUILDING GAME /18:20/
1. habert
2. vir3ns
3. brat_j
4. draken11
5. Michał

stół 1 - ANACHRONY /20:00/
1. brat_j
2. habert
3. sf13sh
4. Michał

stół 2 - CARCASSONNE /19:30/
1. vir3ns
2. Michał
3. Kasia
4. Asia

stół prywatny /21:00/
TEZEUSZ
RACE FOR THE GALAXY
51 STAN MASTER SET

1. vir3ns
2. Łukasz2
Ostatnio zmieniony 18 sty 2018, 11:38 przez habert, łącznie zmieniany 9 razy.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Ja mogę zagrać w coś krótkiego do 20:30, bo około tej godziny pojawi się pewien nowy gracz, z którym preferujemy zmagania 2-osobowe :)


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

brat_j - dzięki za linki, oczywiście wszystko obejrzałem i gra jest gotowa do rozgrywki. Początkowo wydawało się, że będzie to ciężkie euro do nauczenia z uwagi na ikonografię i tematykę sc-fi. Ale jak to zwykle bywa, grube euro ma wielkie oczy i pudło, to tylko pozory. Żałuję tylko, że nie zakupiłem dodatku (ach te modne figurki przydałyby się, zrobiłyby mocny klimat). Jest tu parę ciekawych pomysłów/mechanik, których w grach euro jeszcze nie widziałem. Okazuje się, że ten worker placement w odsłonie kosmicznej powinien sprawić sporą satysfakcję graczom i dać pole do popisu na dogrywce z modułem Dzień Sądu. Zobaczymy jak jutro pójdzie nam zarządzanie egzoszkieletami i naukowcami w kontekście warpów i anomalii, ale zapowiada się kosmiczny odjazd/odlot ;) Walutą w tej grze jest woda i bez niej daleko nie zajedziemy. Czekają nas super-projekty, budynki, przełomy, rekrutacje, badania, paradoksy, zasoby, handel, oczyszczanie i w drugiej części gry - Wielka Ewakuacja po uderzenie asteroidy w nasz świat ! Jutro zakładamy kewlarowe kalesony i goreteksowe swetry, zamawiamy dobrą kawę albo i dwie i zapraszamy wszystkich chętnych do kosmicznego stołu, jeszcze 2 miejsca wolne !

ps. wiadomość z ostatniej chwili - podobno Obcy już jest w Legionowie, grasuje w okolicach stacji PKP, a około 18-tej będzie siać spustoszenie w Gondoli !
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

ja jutro odpadam
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Ja będę. Jak najbardziej w piątek do WP LCG się piszę. W środę w każdy wolny slot można mnie wcisnąć :)
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

habert pisze:ps. wiadomość z ostatniej chwili - podobno Obcy już jest w Legionowie, grasuje w okolicach stacji PKP, a około 18-tej będzie siać spustoszenie w Gondoli !
A propos Obcego... Zajrzałeś w ogóle do pudełka? Ile tam jest materiału do sortowania... Myślę, że dobrze by to było jakoś wcześniej przygotować, żebyśmy zamiast grania nie musieli szukać przysłowiowego Obcego w stosie kart. Na stronie 3 instrukcji jest napisane co nam będzie potrzebne do pierwszej rozgrywki. A na BGG jest pełna rozpiska kart, to może pomóc w sortowaniu.

FAQ

Instrukcja, chociaż przejrzyjcie

EDIT: Przydałaby się też trzecia osoba do Anachrony (tylko niech koniecznie jakiś filmik obejrzy przynajmniej).
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

brat_j pisze:Przydałaby się też trzecia osoba do Anachrony (tylko niech koniecznie jakiś filmik obejrzy przynajmniej).
To ja niestety dzisiaj odpadam. :?
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

hutriel pisze:
brat_j pisze:Przydałaby się też trzecia osoba do Anachrony (tylko niech koniecznie jakiś filmik obejrzy przynajmniej).
To ja niestety dzisiaj odpadam. :?
Dopuszczam hutriela do naszego stołu bez obejrzenia filmiku ;)
Na BGG jest polska instrukcja i filmik po polsku, polecam.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

habert pisze:Dopuszczam hutriela do naszego stołu bez obejrzenia filmiku ;)
Eee tam. Obniżałbym nie tylko standardy znajomości zasad, ale również standardy epidemiologiczne. :)
Z bólem serca, ale niestety dziś muszę odpuścić.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Sf13sh też będzie od zera zaczynał, nie ma się co wycofywać i tak będzie wszystko tłumaczone na miejscu, a gra z Ojcem Założycielem zyskuje w oczach Matki. Do około 19:30 masz czas na lekturę instrukcji i film, zapraszamy. Matka może uronić łzę smutku jak nie zobaczy Ojca.
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

W piątek mnie i d0man nie bedzie to możesz nasz wykreślić
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Hutrielowi chyba chodzi o to, że jest chory :)


~J
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

vir3ns pisze:Hutrielowi chyba chodzi o to, że jest chory :)
Dzięki vir3ns. Może rzeczywiście zbytnio to zawoalowałem, ale dziś przedkładam ciepły koc nad kawiarniane przeciągi. :)
brat_j

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: brat_j »

Czy te półki są godne Spiżarni Matki?

Hmm... W Obcego mieliśmy grać bez zdrajcy... Ale wyszło jak wyszło. :lol: Myślę, że trzeba będzie kiedyś spróbować ponownie, draken w każdym razie wyraża chęci, ja też z chęcią zagram.

Anachronizm okazał się niezwykle chroniczny -- cdnwpt*.

*Ciąg dalszy nastąpi w przyszłym tygodniu
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2018, 20:27 przez habert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Przede wszystkim, oprócz podziękowań za wczorajszą wspólną grę, pragnę powitać w naszym gondolowo-neroskim gronie dwóch nowych Graczy - Michała i Łukasza ! Obaj przebojem wdarli się na długi stół i pozostali na nim do końca (gier). Jak zwykle nie wiadomo było do końca kto się niespodziewanie pojawi z tych, o których nigdy nic nie wiadomo, a kogo może zabraknąć z tych, którzy się zapowiedzieli. Spotkanie rozpoczęło się z poślizgiem spowodowanym objazdem, którego dokonali Dwaj Bracia (jak się okazało powodem był Ten Obcy siejący spustoszenie na drogach dojazdowych do Complexu Gondola). Chwyciwszy w pięciu za "broń" oczekiwaliśmy nadejścia Jego (a nadeszli Oni). Skutek był taki, że nowicjusz został zaatakowany Facehuggerem po twarzy, Brat_j dostał pazurem po okularach, Vir3ns odszedł do krainy meepli, draken11 walczył dzielnie do czasu, a ja pomimo, że mnie momentami nie było z powodu chronicznych anachronizmów z sf13sh, zostałem ostatnim z naszych w Gondoli i ostatecznie poległem z ran wielu.

Roszady to nasza specjalność. W tym miejscu specjalne podziękowania za otwartość i gościnność Vir3nsa, który poświecił się dla dobra ogółu i zaprosił oczekującą dwójkę niewiast i nowicjusza do krainy Carcassonne (z dodatkami). Zaowocowało to przyjemną jak mniemam, nie tylko dla niego rozgrywką w 4 (graczy i graczki).

Potem doszło do zaburzeń i anomalii czasowych w przygotowaniu i rozpoczęciu rozgrywki, jednym słowem cafe opanowało Anachrony ! Niestety Kosmiczna Czwórka nie doczekała uderzenia asteroidy w stolicę. Powodem były wspomniane już problemy z czasem. Choć staraliśmy się momentami zakłócić i odwrócić jego bieg, to on uparcie postępował zgodnie ze wskazówkami zegara. Nie dało się go zwolnić, nie dało się go powstrzymać, on wygrał z nami, tak jak to czyni właśnie wtedy gdy najbardziej potrzebujemy jego porażki. Skutek - Anachrony powitamy ponownie na stole następnej środy, o czym poinformował już Brat_j :)

Międzyczasowe rzuty okiem na lewy stół pozwoliły odnotować mordercze dwuosobowe partie w Race for the Galaxy, 51 Stan i Tezeusza. Na stole pojawiły się techniczne nowinki - podajnik na karty i podstawka pod karty. Medal za udoskonalenia dla Vir3nsa ;) I gdy w pośpiechu niektórzy z nas pędzili na ostatni bus lub do domu, w zaciszu Cafe czuć było jeszcze swąd spalenizny zgliszcz 52 Stanu Legionowo.
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Dostałem w piàtek wychodne to moge wpasc :D
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Super, zapraszamy :) Postaram się być jutro ok. 19:00 to możemy zagrać przed Roll Playerem w coś krótkiego na rozgrzewkę.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2018, 15:00 przez habert, łącznie zmieniany 6 razy.
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Legionowo] Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

chętnie dołączę się do Roll Player :)
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
ODPOWIEDZ