[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

cannehal pisze:
Kupiłem prezent
Pięćdziesiąt lat już razem
Moja dziewczyno.
No i co, mądrale? Czyż to nie jest "słodkie"? Czyż za taki tekst za 50 lat Wasza luba nie obdarzy Was namiętnym pocałunkiem? :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

rokter pisze:No i co, mądrale? Czyż to nie jest "słodkie"? Czyż za taki tekst za 50 lat Wasza luba nie obdarzy Was namiętnym pocałunkiem? :-)
Szczęśliwi tacy, co po 50 latach małżeństwa nadal mają ochotę na namiętny pocałunek ze swoją...hmm..."dziewczyną" ;)
Richtie
Posty: 52
Rejestracja: 17 lip 2008, 12:06
Lokalizacja: Provinz Posen

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Richtie »

A ja pytam, pyknie ktoś w grę o tron, wysokie napięcie albo puerto rico ? :D
Nikt nie da nam zbawienia.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

a Ty ciągle o tych planszówkach....

:-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rzabcio »

Squirrel pisze:
rokter pisze:No i co, mądrale? Czyż to nie jest "słodkie"? Czyż za taki tekst za 50 lat Wasza luba nie obdarzy Was namiętnym pocałunkiem? :-)
Szczęśliwi tacy, co po 50 latach małżeństwa nadal mają ochotę na namiętny pocałunek ze swoją...hmm..."dziewczyną" ;)
Szczęśliwi to są dopiero ci, którzy po tych 50ciu latach dostaną więcej niż tylko pocałunek. ;)
A jeszcze bardziej szczęśliwi - idąc tym tropem - ci, którzy to przeżyją. :]
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
Richtie
Posty: 52
Rejestracja: 17 lip 2008, 12:06
Lokalizacja: Provinz Posen

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Richtie »

rokter pisze:a Ty ciągle o tych planszówkach....

:-)
No to co my tam chcemy robić ? :D
Nikt nie da nam zbawienia.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Richtie pisze:No to co my tam chcemy robić ? :D
Na spotkanie przychodzi zwykle ok.40-50 osób, myślę, że znajdzie się ktoś chętny żeby z Tobą zagrać...i mało kiedy umawiamy się wcześniej na konkretną grę w konkretnym składzie. Polecam też zajrzeć tu: http://www.gramajda.pl/node/219
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: DJCrovley »

Znalazłem w kącie samotne i opuszczone 'palce w pralce', zamartwiającego się właściciela proszę o ujawnienie się celem oddania zguby.
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

jak nikt się nie przyzna, to pewnie moje (ale muszę jeszcze zerknąc do bagażnika ;-) )
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Banan2 »

Witam !
A ja chciałbym bardzo podziękować za wczorajszą wizytę w SP34. Takich emocji jak przy Jungle Speed i Palce w pralce to jeszcze u nas nie było. Serdeczne dzięki :)
Pozdrawiam
P.S. Oczywiście polecamy się na przyszłość :)
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

No właśnie. Słuchajcie ludzie. Jeśli ktoś w poniedziałki od 15.30 do 17.00 miałby możliwość wpaść od czasu do czasu do Szkoły podstawowej 34 na osiedlu Bolesława Śmiałego i pograć z dzieciakami, byłoby super. Ja byłem wczoraj pierwszy raz (Kasia i Janek pewnie już któryś z rzędu) ale pewnie długo się nie pojawię, bo musiałem w tym celu urwać się z pracy. Ale wrażenia fenomenalne :-)

Pamiętajcie, że nie musicie deklarować stałej obecności - wystarczy, że w któryś poniedziałek stwierdzicie: "mam akurat czas żeby pokazać dzieciom jakąś fajną planszówkę - to sobie wpadnę na te półtorej godzinki". Banan2 z paniami nauczycielkami oczywiście daje radę, ale czasami dzieci jest tak dużo, że dorosłych nie nastarcza i przydałaby się fachowa pomoc z naszej strony ;-)

Pomożecie?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

rokter pisze:No właśnie. Słuchajcie ludzie. Jeśli ktoś w poniedziałki od 15.30 do 17.00 miałby możliwość wpaść od czasu do czasu do Szkoły podstawowej 34 na osiedlu Bolesława Śmiałego i pograć z dzieciakami, byłoby super. Ja byłem wczoraj pierwszy raz (Kasia i Janek pewnie już któryś z rzędu) ale pewnie długo się nie pojawię, bo musiałem w tym celu urwać się z pracy. Ale wrażenia fenomenalne :-)

Pamiętajcie, że nie musicie deklarować stałej obecności - wystarczy, że w któryś poniedziałek stwierdzicie: "mam akurat czas żeby pokazać dzieciom jakąś fajną planszówkę - to sobie wpadnę na te półtorej godzinki". Banan2 z paniami nauczycielkami oczywiście daje radę, ale czasami dzieci jest tak dużo, że dorosłych nie nastarcza i przydałaby się fachowa pomoc z naszej strony ;-)

Pomożecie?
E tam, bez przesady, Janek też był pierwszy raz, a ja drugi, z czego jeden przed wakacjami, więc się nie liczy :P

Warto wpaść do dzieciaków na jakiś czas, bo można się od nich i o nich wiele nauczyć.

@Banan2 - dopiero potem sobie przypomniałam, że mam Małych Powstańców! Fajna gra i przy okazji można dzieciakom trochę historii przekazać. Także chętnie przywędruję ponownie z Małymi Powstańcami i Galaxy Truckerem tylko jeszcze nie wiem jak z terminami.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Banan2 »

Witam !
Dzięki za odzew i miłe słowa :) 9.11. będziemy prezentować Dixit a 30.11. (Andrzejki)Kragmorthę. 11.01.2010 będzie pokaz gier bitewnych i figurkowych - tu nas wesprze Bard. Pozostałe poniedziałki do końca roku są do "wzięcia" (Mali powstańcy, Galaxy Trucker). Z tym, że prosiłbym o informację z tygodniowym wyprzedzeniem. Wtedy wydrukuję stosowne plakaty.
Oczywiście jeśli ktoś ma ochotę wpaść to niekoniecznie musi przynosić coś nowego. Sama pomoc w tłumaczeniu lub pilnowaniu zasad będzie dla nas również bardzo cenna.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
PanPoeta
Posty: 14
Rejestracja: 16 sie 2009, 13:14
Lokalizacja: Luboń k/Poznania
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: PanPoeta »

1. Do świeżych Strongholdowców - czy któryś z posiadaczy Strongholda nie chciałby może zebrać ekipy na partyjkę w któryś weekend?

2. Czy istnieje może ktoś, kto posiada, chciałby przynieść, nauczyć i ostatecznie zagrać w planszówkę Siena?
"Bądź wytrwały."
"Będąc wytrwałym, wzrastaj w siłę."
Dak'kon, za listem Jakuba (1:3-4).
Awatar użytkownika
awek
Posty: 67
Rejestracja: 13 cze 2009, 18:25
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: awek »

Jutro, tak jak dwa tygodnie temu, zapraszam na planszowki do Domu Kultury Jubilat na osiedlu Tysiąclecia (16-20).

pozdrawiam,
slawek
"The only way to get smarter is by playing a smarter opponent"
Kolekcja
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rzabcio »

Chciałem się dzisiaj zjawić w Jubilacie ale niestety nic z tego znowu nie będzie. Za dwa tygodnie.
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

dziś mnie nie będzie. osoby, które mają u mnie gry do odebrania (sławek i malwina bodajże tylko, ale mogę się mylić) proszę o kontakt na PW.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Kółko Nowoczesnych Gier Planszowych przy SP34 w Poznaniu

Post autor: Banan2 »

Witam !
Trochę wieści z wczoraj.
Było 28 dzieci (nowy rekord) co przy trójce pilnująco-tłumaczącej to już znaczna liczba. Pokazaliśmy Dixita (2 stoliki po 6 osób), ale nie wzbudził większych emocji. Owszem dzieciaki zagrały, były przebłyski ciekawych skojarzeń, ale po tej jednej partii powędrowały do innych gier. Może to jeszcze nie ten wiek, albo przy sporej ilości innych dobrych gier Dixit po prostu się nie przebił. Zwłaszcza, że to ni to gra ni to zabawa.
Ogłosiliśmy konkurs na nazwę kółka - nagrodą będzie oczywiście gra planszowa.
Były pytania dlaczego tym razem nie było Jungle Speed i Palce w pralce. Słyszeliście ?! :wink:
No i jesteśmy w trakcie załatwiania kasy na kolejne zakupy do szkolnej biblioteki gier. Chociaż pomyślałem sobie, że może wśród Was ktoś ma gry których chciałby się pozbyć i niekoniecznie brać za to pieniądze ... :)
Teraz przed nami dwa normalne spotkania a 30.11. pokażemy Kragmothę.
I to tyle.
Pozdrawiam
P.S. Oczywiście zaproszenie do nas jest cały czas aktualne.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
PanPoeta
Posty: 14
Rejestracja: 16 sie 2009, 13:14
Lokalizacja: Luboń k/Poznania
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: PanPoeta »

Prośba.

Część osób może kojarzy, że istnieje sobie taka strona, jak planszowki.polter.pl .

Mniejsza część pewnie kojarzy, że jestem na tym serwisie całkiem aktywny.

Niewielka część miała okazję przeczytać moją recenzję Condottierów.

Po weekendzie (choć w czasie nieokreślonym) na stronie pojawić się ma kolejny mój tekst, dotyczący tym razem etykiety podczas gry w planszówki. Szef działu jednak wspomniał, że chciałby jakieś zdjęcia. Hm.

Czy mogę podkraść kilka zdjęć z galerii Gramajdy?
"Bądź wytrwały."
"Będąc wytrwałym, wzrastaj w siłę."
Dak'kon, za listem Jakuba (1:3-4).
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

co do zdjęć pewnie nie ma żadnego problemu.

WAŻNY KOMUNIKAT: z poniedzialkowego spotkania wychodzilem jako ostatni i tym samym stałem się szczęśliwym posiadaczem następującaych rzeczy:

- siatki z zasilaczami, kablami i taki mi tam
- siatki z segregatorem i jakimiś broszurami
- siateczki z grą Incan Gold


wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w licytacji zapraszam wkrótce na allegro (zgłoście się tylko wczesniej na PW, żebym wiedział jakie jest zainteresowanie i jakie ceny minimalne mogę ustawić)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rzabcio »

Jeśli chodzi o zdjęcia mojego autorstwa - nie ma problemu. Podobnie jeśli chodzi o zdjęcia na których jestem.
Inna sprawa to pozostałe osoby, które są na zdjęciach. :)
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

rokter pisze: - siateczki z grą Incan Gold[/size]
Nie pamiętam czy to ta gra, ale wręczałem ją chyba Kmetowi jako pośrednik (Squirrel oddawała). Jak to się stało, że Kmet ją zostawił? Chyba tylko dlatego, że grał w bardzo dobrą grę El Grande, a może po prostu dlatego, że grał z prezesem ;)
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 167
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Kmet »

Dzięki za spotkanie,
zauważyłem, że im rzadziej wpadam tym częściej wygrywam ;). Pozostaje mi przychodzić jeszcze rzadziej.

I tak wczoraj wygrałem w :
1. El Grande -
Dołączyłem do gry w połowie i niech będzie, że miałem dobrą sytuację przygotowaną. Najlepsza z klasycznych gier.

2. Stronghold - zdecydowanie obecnie najgorętsza z mojej "hot listy". Pomimo tych wszystkich problemów z instrukcją, wątpliwości co do balansu i niektórych reguł, na prawdę warta polecenia "gra dla graczy".
Zwycięstwo (można powiedzieć dosyć łatwe) było w dużej mierze spowodowane testowaniem tarana przez najeźdźców, który delikatnie mówiąc nie jest najefektywniejszą machiną oblężniczą w grze.
Dla współgraczy - znalazłem dwie kwestie, które źle graliśmy lub mieliśmy wątpliwości.
1. Tak, katapulta z kamieniem krwi może atakować odcinek, na którym nie ma już murów i zabija jednostki (bgg, Trzewik)
2. Żeton przyspieszenia kosztuje 0 klepsydr (instrukcja), a nie 1 jak graliśmy. Więc taran byłby jeszcze słabszy - pewnie byście nawet 1 bramy nie zdobyli :twisted:


Rokter :
Siatka, z Incan Gold jest najprawdopodobniej moja. Nieopatrznie ją zostawiłem, gdyż walka w El Grande z Tobą była tak fascynująca i nie mogłem dojść do siebie po zwycięstwie, które za pewne było spowodowane jakimś głupim przypadkiem ;). Prześlij mi proszę nr aukcji :).
Awatar użytkownika
BadWolf
Posty: 50
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: BadWolf »

Istotny temat dla kogoś kto nie zagląda na tą stronę:
http://www.gramajda.pl/node/233

W skrócie: 30 listopada, 21 grudnia oraz 28 grudnia NIE spotykamy się w Alibi. Możliwe, że także 14 grudnia.

PanPoeta: Zwróć uwagę kto dodał daną partię zdjęć i zapytaj tej osoby. Jeśli na zdjęciu masz grupę ludzi, z których nikt się za bardzo nie wyróżnia to nie ma problemu, jeśli jednak jedna czy dwie osoby pełnią rolę pierwszoplanową to lepiej je uprzedź. Nie powinno być problemów. Fajnie, że chcesz być w porządku :)
Awatar użytkownika
PanPoeta
Posty: 14
Rejestracja: 16 sie 2009, 13:14
Lokalizacja: Luboń k/Poznania
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: PanPoeta »

"Bądź wytrwały."
"Będąc wytrwałym, wzrastaj w siłę."
Dak'kon, za listem Jakuba (1:3-4).
ODPOWIEDZ