[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

wiewi pisze: p.s. niektórzy mówią, że jestem ruda :P
Na mnie ruda mówią w domu (ale to chyba dlatego ze w ogólnym rozrachunku domowników mój kolor jest najbardziej do rudego zbliżony...)

http://www.boardgamegeek.com/game/1303 :!: Jeśli ktoś ma za dużo pieniędzy to zaznaczam, ze
1. kolekcjonuję wszystkie (od podkładek do piwa, przez karty MTG, opakowania od orzeszków po zwykle rysunki i figurki) wiewiórkowate gadżety

2. mam urodziny 15 sierpnia :lol:
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Ja trochę z innej beczki:

Kto oprócz mnie i hamanu zamówił jeszcze Agricole w przedsprzedaży?
Ciekaw jestem ile egzemplarzy mogło by się pojawić zaraz po wydaniu na kolejnym spotkaniu planszówkowym. :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Nie będzie łatwo - The Squirrel Game, o której piszesz, nigdzie już nie ma dostępnej (a przynajmniej ja nie mogłem jej znaleźć)

Pozostają tylko negocjacje ze szczęśliwymi posiadaczami - http://www.boardgamegeek.com/ownstats.php3?gameid=1303

Może uda się któregoś przekonać, że od tego, czy sprzedadzą nam grę, zależy czy będziemy mieli miejsce na poniedziałkowe spotkania :wink:
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Squirrel pisze: 2. mam urodziny 15 sierpnia :lol:
Kolejny cud nad Wisłą :lol:
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

Na światowym targowisku (niemal) wszystko można znaleźć:
http://cgi.ebay.com/RAVENSBURGER-1987-T ... dZViewItem
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

mst pisze:Na światowym targowisku (niemal) wszystko można znaleźć:
http://cgi.ebay.com/RAVENSBURGER-1987-T ... dZViewItem
Chyba już znaleźliśmy pierwszego chętnego do obdarowania :wink:
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

A czym mnie chcecie obdarować? :lol:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

No i stało się. Rzeczywistość jest bardziej brutalna od moich kalkulacji. Chetnych bylo w sumie 11 osób. Stawiło się ostatecznie 4:
Ja czyli Demnogonis, Wuluk, Memnos i Yog.
Graliśmy 8h (z przerwą na pizze), dyplomacja i knowania były zacięte, ataków nie było może dużo ale wszystkie były przemyślane i precyzyjne. Końcówka gry jak zwykle emocjonująca i ... jak zwykle przegrałem. :evil:
Gratulacje dla Yoga za zwyciestwo, oraz dla Memnosa ze to że sie nie poddał i walczył do końca mimo licznych strat w walce z owadami.

Teraz troche odpoczynku bo w poniedzialek GoT (i znowu pewnie porażka) :twisted:

I mimo że Kasia zasluguje na fory bede walczył o tron ile sił :twisted:
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

No wlaśnie co do GoTa to przeczytałam instrukcje do podstawki, moje pytania:

:arrow: czy gramy z dodatkiem/ami?

:arrow: jeśli tak to z którym żebym też się z instrukcją zapoznała

:arrow: czy wszyscy dotychczasowi chętni nadal mogą przyjść w poniedziałek na 19 i czy ewentualnie ktoś byłby na tyle miły by przyjść trochę wcześniej (ok.18.30) i zweryfikować ze mną czy dobrze zrozumiałam wszystkie zasady?

Boję się trochę że gra + dodatek/ki -> potyczka z doświadczonymi rycerzami który już nie jeden region zdobyli i niejeden nóż w plecy wbili będzie dla mnie trudnym wyzwaniem, ale niekoniecznie musicie dawać mi fory :)
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

cannehal pisze:Ja trochę z innej beczki:

Kto oprócz mnie i hamanu zamówił jeszcze Agricole w przedsprzedaży?
Ciekaw jestem ile egzemplarzy mogło by się pojawić zaraz po wydaniu na kolejnym spotkaniu planszówkowym. :)

Pozdrawiam
zamówiłem, ale nie liczę, że szybko doczekamy polskiego wydania, niestety, chociaż mam wielką nadzieję, że sie uda. Tak szczerze to najpierw zamówiłem a potem poczytałem o grze i nie żałuję :)
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Squirrel pisze:No wlaśnie co do GoTa to przeczytałam instrukcje do podstawki, moje pytania:

:arrow: czy gramy z dodatkiem/ami?

:arrow: jeśli tak to z którym żebym też się z instrukcją zapoznała

:arrow: czy wszyscy dotychczasowi chętni nadal mogą przyjść w poniedziałek na 19 i czy ewentualnie ktoś byłby na tyle miły by przyjść trochę wcześniej (ok.18.30) i zweryfikować ze mną czy dobrze zrozumiałam wszystkie zasady?

Boję się trochę że gra + dodatek/ki -> potyczka z doświadczonymi rycerzami który już nie jeden region zdobyli i niejeden nóż w plecy wbili będzie dla mnie trudnym wyzwaniem, ale niekoniecznie musicie dawać mi fory :)

Proponuję grę z obydwoma dodatkami - daje to zdecydowanie większe możliwości. Grę w samą podstawkę odradzam - bez opcji portów i kart postaci z Clash of Kings gra naprawdę dużo traci. Z jednej strony jest dużo bardziej losowa, gdyż nie wiadomo czy w kolejnej turze będzie mustering czy supply, z drugiej bitwy są często w 100 % przewidywalne, gdyż karty postaci nie mają w zasadzie żadnych opcji specjalnych i w sytuacji gdy przeciwnik wykorzystał swoje wyższe karty, można mieć gwarancję zwycięstwa. Dodatek Nawałnica Mieczy polecam z uwagi na liderów i karty taktyki - bardzo urozmaicają grę i pozwalają na ciekawe manewry taktyczne.
wuluk
Posty: 12
Rejestracja: 24 lis 2006, 18:51
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: wuluk »

demnogonis-> Owady? Wypraszam sobie :) I sformułowanie "ataków nie było zbyt dużo" nie jest chyba najlepsze - jeśli dobrze pamiętam, nie udało Ci się stoczyć ani jednej bitwy zanim gra się skończyła ;)

Odnośnie GoTa - z dodatku Clash of Kings: porty będą na 100%, fortyfikacje i maszyny oblężnicze też moim zdaniem rozgrywce nie szkodzą. Karty dowódców będą albo z podstawki albo z Storm of Swords(moja talia z Clash of Kings nie jest pełna, zresztą uważam że dowódcy z tej talii są zdecydowanie za silni).

Pozostaje pytanie czy gramy z dowódcami z SoS czy nie. Ja sam nigdy jeszcze nie grałem z dowódcami na podstawowej planszy i osobiście uważam, że wprowadzenie dowódców dla osoby która gra w GoTa pierwszy raz to może być troszeczke zbyt wiele.

Squirrel-> Ja będe o 18.30 i z tego co pamiętam demnogonis też się na tą godzinę zapowiadał, więc bez obaw, zdążymy rozłożyć plansze i rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości :)
Awatar użytkownika
memnos
Posty: 83
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: memnos »

Pjaj pisze:z drugiej bitwy są często w 100 % przewidywalne, gdyż karty postaci nie mają w zasadzie żadnych opcji specjalnych
A nie o to chodzi? Naprawdę nieczęsto widziałem, żeby ktoś atakował nie mając pewności zwycięstwa (a przynajmniej takiej pewności, jaką daje gwarancja wsparcia od "sojuszników").
Pjaj pisze:bez opcji portów i kart postaci z Clash of Kings gra naprawdę dużo traci.
Karty postaci ze Starcia Królów są moim zdaniem zdecydowanie zbyt mocne i mają zbyt duży wpływ na wynik bitwy, umniejszając w sumie znaczenie wojska. Rozstrzał siły od 0 do 5 (7 w przypadku Stannisa, gdy walczy z posiadaczem tronu)? Dla mnie bitwy są wtedy w większości przypadków loterią. Zdecydowanie ciekawsze wydają mi się karty z SoSa. No Eddard jest w końcu coś warty. Kto rzuca najsilniejszą kartę licząc się z przegraną?
Squirell pisze:i czy ewentualnie ktoś byłby na tyle miły by przyjść trochę wcześniej (ok.18.30)
Ja mogę przyjść, ale nie wiem czy będzie już ktoś z grą. Tłumaczenie na wyimaginowej planszy może na na wiele Ci się nie zdać ;).
EDIT: Tak to jest, jak się wychodzi w połowie pisania posta :<.
oraz dla Memnosa ze to że sie nie poddał i walczył do końca mimo licznych strat w walce z owadami.
Dzięki. W sumie to po zniszczeniu tego WarSuna i zobaczeniu efektów tego, zacząłem grać tak, jak się chyba powinno grać tą rasą ;) - wykorzystywać zdolności dyplomatów/dyplomacji/rasowej technologii do obrony, a nie budować flotę i brać warfare'a ciągle :<. Jedak i tak największym moim błędem było to, o czym mówiliście na początku - brałem technologie, które mogłem brać, do niczego szczególnego nie dążyłem. Jakbym miał grać w takim samym układzie jeszcze raz, wykorzystałbym zniżki na zielone techy żeby jak najszybciej uzyskać Neural Motivator i Hyper Metabolism, mógłbym wtedy przekopywać się przez stos kart akcji i w połączeniu z Assembly i Leadershipem, na których powiniem był się skupić, mógłbym zdominować senat. No i przede wszystkim powinienem był jak najszybciej zerwać wasze układy handlowe :/.
Ale generalnie gra mi się bardzo spodobała i mam nadzieję jeszcze kiedyś w nią zagrać. Dzięki za spotkanie (i cierpliwe rozwiewanie wątpliwości).
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 264
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

demnogonis pisze:No i stało się. Rzeczywistość jest bardziej brutalna od moich kalkulacji. Chetnych bylo w sumie 11 osób. Stawiło się ostatecznie 4:
No nic, już w poniedziałek pisałem, że jednak nie będę mógł dobić, może uda się nastepnym razem, propozycja Marka wydaje sie być interesująca, w dwa samochody możemy się do niego zabrać bez problemu.

Co do GoTa to będę raczej na 19, w każdym razie nie ma się czego obawiać, gra jest prosta jak konstrukcja cepa, niech chłopaki pokażą ci "standardowe otwarcia", rozegrają pierwszą turę albo coś w tym stylu :)

Pjaj, przynieś proszę tę samoróbkę na 9 osób, jestem bardzo ciekawy jak wyszła, może się uda te 9 osób znaleźć łatwiej niż 8 do TI :D
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Propozycja marka jest naprawde bardzo interesujaca.

Proponuje wiec ustanowic znowu jakis termin z miesiecznym wyprzedzeniem i sie umowic. Nawet mozna przed tym terminem umowic sie w ktorys poniedzialek zeby wytlumaczyc troche zasad dla tych chetnych co jeszcze sie nie znaja.
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

demnogonis pisze:Propozycja marka jest naprawde bardzo interesujaca.
Proponuje wiec ustanowic znowu jakis termin z miesiecznym wyprzedzeniem i sie umowic.
Propozycja dotyczyla ostatniej soboty ale bedzie aktualna przez najblizsze 2 tygodnie, bo rodzicow jeszcze nie ma, pozniej wracaja i miejscowka odpadnie. Graliscie wczoraj w twilighta ?
Czy ktos bedzie wczesniej jutro?
Wingmakers
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

marek123 pisze:Propozycja dotyczyla ostatniej soboty ale bedzie aktualna przez najblizsze 2 tygodnie, bo rodzicow jeszcze nie ma, pozniej wracaja i miejscowka odpadnie. Graliscie wczoraj w twilighta ?
Czy ktos bedzie wczesniej jutro?
Gralismy patrz post wyzej

Wiec proponuje zagrac za 2 tygodnie ;D co wy na to ? sa chetni ?

Ja bede na 18:30 moze troszke wczesniej ;p
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
Wuja
Posty: 170
Rejestracja: 14 gru 2006, 15:33
Lokalizacja: Nakło nad Notecią \ Wrocław

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Wuja »

Nie grajcie z memnosem aka Joshu w SoSa! To znany cheater i wiarołomca! :lol:
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

wow! jak tu na tym forum aktywnie! jak pięknie!

Dziś nareszcie będę. Wezmę trochę staroci, a z nowości:

- Pentago;

- En Garde; nota bene najbardziej przeinwestowana gra w historii świata - aby w nią zagrać wystarczyłoby 25 kart z cyframi od 1 do 5 (każda karta powtórzona 5 razy), a zamiast 25 kart dostajemy coś takiego: http://www.boardgamegeek.com/image/259820?size=large (tu oczywiscie pojawia sie pytanie - po co coś takiego kupować? i równie oczywista odpowiedź - bo jest takie ładne :-) )

- Chang Cheng;

- Eufrat i Tygrys (no co? w mojej kolekcji to nowość ;-) )

p.s.
Naszą listę gier obiecuję uzupełnić, ale muszę znaleźć jeden wieczór, coby wywlec wszystko z piwnicy na światło dzienne...
Aha, zgłosiłem tez Natanielowi potrzebę zmiany informacji na stronie głownej gier-planszowych w wątku "gdzie grać?", coby nowe osoby nie błąkały się w czwartki po mieście.
Do zobaczenia.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

Krótko, bo mam ostatnio mało czasu.

Dzieki wszystkim za pierwsze spotkanie w Alibi. Myślę, ze sala jest prawie idealna.
Grałem w:
Cleopatra and the Society of Architects
Wizualnie gra super, jednak wszystkie wady o ktorych mowa w recenzjach sa w 100% prawdą.
Mi dodatkowo przeszkadzała zerowa interakacja. a najlepsze jest to, że wygralem, ale do tej pory nie wiem jak to sie stało.
Hystericoach
Rewelacja! Bylem jednym z trenerów, przez co we wtorek miałem problemy z mówieniem głośno. Szkoda ze gra jest zbanowana.
Mag Blast
Zawsze chciałem zagrać w tę grę. Mimo, ze rozgrywka byla nudna jak flaki z olejem, to kiedys chetnie jeszcze zagram.
Industria
Solidna pozycja. Chetnie jeszcze do niej wrócę

Dzisiaj bede okolo 21.00 ale bez gier.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2008, 13:38 przez hamanu, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Witam wszystkich

Ja pojawie sie dzisiaj najpózniej o 19, może wcześniej.

Przyniosę:

- Blue Moon City (rokter: dzisiaj Ci je oddam - świetna gra, niedługo trafi do naszej kolekcji. I mam pytanie czy mógłbyś pożyczyć Samurai na jakiś tydzień, dwa?)
- Duch Teb
- Prawo Dżungli
- Hive

Demnogonis: jestem jednym z tych co nawalili z przyjściem. Zostałem przetrącony przez przeziębienie w środku tygodnia. Miałem jeszcze nadzieje przyjść, ale jak się obudziłem w sobotę około 11, to już było za późno. Mam nadzieję, że następnym razem się uda.

Harun: Ja już postanowiłem kupić Shogun'a (mam nadzieję, że sprzedający się nie wycofa), ale jeśli jest to gra w którą damy radę dzisiaj zagrać, to bardzo chętnie skorzystam. Jeśli jednak nie chce ci się targać tego pudła, to nie ma problemu, możemy się umówić na jakiś konkretny termin.

hamanu: Cieszę się, że komuś przypadła do gustu Industria. :)

rokter: To En Garde rzeczywiście wygląda imponująco, ciekawe jak się w to gra... :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

cannehal: samuraja mam w torbie, więc nie ma problemu.

mogę być nawet o 18.00 - oczywiście jesli będę miał z kim grać ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

rokter: kuszące, ale nie obiecuję. Raczej 18.30 z mojej strony. W razie czego odezwę się wcześniej czy uda mi się dotrzeć na 18.

Pozdrawiam
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

bede na pewno po 19:00 i moze uda mi sie przyprowadzic kilka osob
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Rokter dawnosmy sie nie widzieli bede przed 6 i od razu ide do pubu. EiT swietna gra na 2 wg mnie najlepsza mozemy cyknac a ja wezme cos duzego ale raczej do pokazania :mrgreen:
Wingmakers
ODPOWIEDZ