(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Raleen »

Dalsza działalność klubu „Agresor” po śmierci Tomka Bulzackiego

Jak wiecie, w grudniu 2016 r. zmarł Tomek Bulzacki, który był pomysłodawcą powołania klubu „Agresor”, jego założycielem i prezesem. Po jego śmierci funkcjonowaliśmy dalej przez kolejne miesiące, natomiast powstała konieczność uregulowania spraw organizacyjnych z naszym gospodarzem, którym jest Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. W związku z tym odbyła się rozmowa z władzami Wydziału na temat dalszej działalności klubu, w której miałem przyjemność reprezentować klub. Rozmowa zakończyła się pozytywnie. Klub będzie funkcjonował nadal, na takich zasadach jak dotychczas.

W wyniku ustaleń przyjętych przez władze Wydziału przejąłem pieczę nad klubem. Wraz ze mną klub będzie prowadził Adam Sikorski, który zastępował już ś.p. Tomka Bulzackiego w ostatnim okresie jego choroby, gdy nie mógł zajmować się klubem. Podzielimy się w ten sposób, że Adam zajmie się eurogrami, zaś ja szeroko rozumianym wargamingiem (planszowe gry wojenne oraz gry bitewne). Mam nadzieję, że w ten sposób podołamy niełatwemu zadaniu jakim jest zastąpienie Tomka (choć zdajemy sobie sprawę, że w pełni zastąpić się go nie da).

Przyjęliśmy z władzami Wydziału nowe ustalenia dotyczące dostępności sal na Wydziale na potrzeby klubu. Tutaj mam dla Was dobrą wiadomość. Udało mi się wynegocjować, że w piątki będzie można grać do godz. 23.00. Doszło też do niewielkich roszad w rozkładzie sal, które Wydział nam udostępnia. Udało mi się utrzymać niemal wszystkie sale, które dotychczas mieliśmy. Zrezygnowałem jedynie z jednej z sal przy starej kotłowni, która i tak w praktyce nie była wykorzystywana. Chciałbym natomiast zwrócić Waszą uwagę na to, że poza weekendem w klubie można grać także w środy (od godz. 16.00 do godz. 22.00) w sali 17 przy starej kotłowni, co przewidywał już stary plan, a z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Nowy plan również taką możliwość przewiduje. W soboty i w niedziele można będzie grać od godz. 9.00, co stary plan również przewidywał, a później w nieznanych mi bliżej okolicznościach było to ograniczane.

Wykaz sal, które klub może wykorzystywać w poszczególne dni

ŚRODA
sale: K17 – godz. 16.00-22.00

PIĄTEK
sale: 516, 548 – godz. 15.00-23.00
sale: K17, 431, 519, 534, 639 – godz. 16.00-23.00

SOBOTA
sale: K17, 516, 519, 548 – godz. 9.00-22.00

NIEDZIELA
sale: K17, 516, 519, 548 – godz. 9.00-22.00

W związku z wydłużeniem grania w piątek do godz. 23.00 przyjmujemy następujące ustalenia co do opuszczania budynku: wychodzicie albo do godz. 22.00 (najlepiej do 21.50), albo zostajecie do końca i opuszczacie wszyscy razem budynek między godz. 22.30 a 23.00. Jest to związane z tym, że o godz. 22.00 portier wykonuje obchód budynku, który może potrwać około pół godziny i w tym czasie drzwi na dole są zamknięte. Prosiłbym o ścisłe stosowanie się do tego. Jeśli nie będziecie się do tego stosować, stracimy możliwość grania do godz. 23.00. Chciałbym w tym miejscu przypomnieć, że kiedyś w przeszłości istniała już możliwość grania w klubie do godz. 23.00 i straciliśmy ją właśnie wskutek zachowania osób, które usiłowały opuszczać budynek w czasie obchodu portiera i przerywały mu obchód oraz w związku z opuszczaniem budynku pojedynczo, co powodowało, że musieli po kilkanaście razy otwierać i zamykać drzwi po godz. 22.00. Ponadto we wszystkie dni prosiłbym o trzymanie się wyznaczonych godzin, w których sale są dla nas dostępne.

Mam nadzieję, że nowe możliwości zachęcą zwłaszcza najbardziej zapracowanych bywalców klubu (innymi słowy tych, którzy w piątek późno kończą pracę) do jego częstszego odwiedzania. Sądzę, że warto podyskutować nad dalszą działalnością klubu i wierzę, że w najbliższym czasie taka dyskusja się odbędzie. Będę się także starał odświeżyć kontakty z poszczególnymi grupami hobbystycznymi, które spotykały się w klubie (mam tu na myśli m.in. grupę graczy RPG, których swego czasu regularnie spotykałem w soboty). Kończąc, nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do współtworzenia klubu i korzystania z możliwości jakie daje.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Geko »

Dzięki, Panowie, świetne wieści, dobrze ze dzieło Tomka żyje.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

@Rysiek i Adam - wielkie dzięki za działanie.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: MichalStajszczak »

Jeśli chodzi o spotkania środowe w sali K17, to są one przeznaczone na testowanie prototypów w ramach działalności grupy Monsoon.
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Raleen »

Gwoli ścisłości rozmowy prowadziłem sam, bo Adam jest zapracowany. Był to mój pierwszy kontakt z dziekanem i częścią administracji (co miało też pewne zalety...). Adam przekazał mi natomiast szereg istotnych informacji na potrzeby rozmów. Mam nadzieję, że spotkamy się w któryś dzień w klubie i podyskutujemy o sprawach organizacyjnych i dalszej działalności. Generalnie rozmowy przebiegły dobrze i w rezultacie udało mi się załatwić wszystko na czym mi zależało, natomiast Wydział także ma w stosunku do nas pewne oczekiwania i o tym m.in. trzeba będzie porozmawiać.
MichalStajszczak pisze:Jeśli chodzi o spotkania środowe w sali K17, to są one przeznaczone na testowanie prototypów w ramach działalności grupy Monsoon.
Faktycznie, przepraszam, że nie skojarzyłem, bo same spotkania są mi znane już od dawna.
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Raleen »

Dostałem informację z Wydziału dotyczącą sali 519 - do 5 maja (włącznie) sala będzie dostępna w piątki dopiero od godz. 18.00. Po 5 maja od godz. 16.00 tak jak ustaliliśmy. Ograniczenie dotyczy zatem tylko trzech najbliższych weekendów. Ma to związek z tym, że odbywają się tam zajęcia i powstała konieczność zmodyfikowania planu.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

To co, kto jutro chce potestować nową-starą godzinę otwarcia do 23:00? :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Geko »

Ja w tym tygodniu odpadam, coś się przeziebilem. Ale za tydzień...

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: GrzeL »

Z uwagi na zmiany na stanowisku prezesa, godzin otwarcia i sal warto założyć nowe wątki a obecne zablokować, aby w pierwszych postach były aktualne informacje, które może swobodnie aktualizować nowy prezes.
Raleen
Posty: 848
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 55 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Raleen »

Zdecydowanie niczego nie zamykajcie. Chcemy zachować ciągłość. Ponadto ten wątek liczący 603 strony jest najlepszym dowodem znakomitych tradycji klubu i tego że nie jest to pierwsze lepsze miejsce do grania w stolicy.

Dane może aktualizować administrator/moderator, bo ma takie uprawnienia standardowo na każdym forum. Ja będę wszystko przekazywał w razie gdy tylko coś się pojawi. Natomiast chciałem dać znać, że tak jak przypuszczałem, zmiany nie "przepłynęły" jeszcze do portierów (dziś sprawdzałem), więc nie zdziwcie się jeśli przez chwilę będą działać według dotychczasowego harmonogramu. Najważniejsze jednak, że klub nadal istnieje i działa.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Mustafa »

jax pisze:To co, kto jutro chce potestować nową-starą godzinę otwarcia do 23:00? :)
Ja dzisiaj wpadne postaram sie byc okolo 1600/1630 i bede mial czas do mniej wiecej 2000/2030.
Moj numer telefonu w razie czego masz :P
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Mustafa pisze: Ja dzisiaj wpadne postaram sie byc okolo 1600/1630 i bede mial czas do mniej wiecej 2000/2030.
Moj numer telefonu w razie czego masz :P
Witamy, Macieju, z powrotem w Warszawie :)
O 16:00 obawiam się, że nie spotkasz ludzi.
Ja celuję w 17:00.
Zobaczymy jak z frekwencją będzie. W końcu długi weekend się zaczyna.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Geko »

Mam dużą chęć na wieczór Dominiona w najbliższy piątek z nastawieniem na Złoty Wiek i Imperium (obie mogę przynieść). Ktoś chetny?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Mustafa »

Niestety, dzisiaj nie będę mógł wpaść do Agresora.
Innym razem.

Dozo
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Geko »

Ciekawe kto się w ogóle wybiera.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Paskudnik »

Geko pisze:Ciekawe kto się w ogóle wybiera.
Ja dzisiaj chętnie wpadnę :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Geko »

[SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Geko pisze:Ciekawe kto się w ogóle wybiera.
Ktoś tam będzie :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Paskudnik »

Zaraz jestem :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: pioma10 »

Dzięki Jax za kolejną partię TM z nowymi korporacjami.
W ich przypadku niestety wg mnie brak jest odpowiedniego balansu. Ta którą grałem ja, jest 'mocniejsza' w dwie osoby (nic nie daje do gry solo), a twoja 'słabsza' w przypadku gry w dwie osoby, niż gdyby były użyte w grze w np. 4 osoby.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Geko »

Dzięki, Paskudniku za rozgrywkę w całkiem sympatycznych Najeźdźców z Północy oraz Dominiona (podstawka + Imperium), który Ci się ostatecznie chyba całkiem spodobał.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

pioma10 pisze:Dzięki Jax za kolejną partię TM z nowymi korporacjami.
W ich przypadku niestety wg mnie brak jest odpowiedniego balansu. Ta którą grałem ja, jest 'mocniejsza' w dwie osoby (nic nie daje do gry solo), a twoja 'słabsza' w przypadku gry w dwie osoby, niż gdyby były użyte w grze w np. 4 osoby.
Słuszna uwaga - dlatego trzeba wybierać na starcie taką, która będzie dobra dla danej liczby graczy. Ja wziąłem charytatywną, bo chciałem nieco zrewolucjonizować rozgrywkę i zobaczyć co z tego wyjdzie. Z kolei Spaceways (bonusy za zagrywanie kart z symbolem przestrzeni kosmicznej) byłby bezpieczniejszym, choć zbyt mało radykalnym wyborem :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Paskudnik »

Geko pisze:Dzięki, Paskudniku za rozgrywkę w całkiem sympatycznych Najeźdźców z Północy oraz Dominiona (podstawka + Imperium), który Ci się ostatecznie chyba całkiem spodobał.
Dziękuję również i przyznaję, że Dominion ma mnóstwo cech wymaganych do tego, by grę można było uznać za bardzo dobrą i oczywiście bardzo chętnie powtórzę partię. :)

A że coś takiego powiem, to zupełnie się nie spodziewałem :mrgreen:
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Geko »

:-D

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
berem
Posty: 1217
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: berem »

Czy w piątek ktoś chciałby dołączyć się do Warriors knights z dodatkiem - są już przynajmniej 2-3 osoby chętne?
ODPOWIEDZ