(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Bambrough
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2009, 11:16

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Bambrough »

staszek pisze:Ja chętnie spróbuję. Słyszałem że najlepiej jest w 2 osoby. Nie znam zasad, niestety
To jest nas już trzech. Postaram się zasady wyjaśnić najlepiej jak potrafię.
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

A nie dało by się Falling Sky jednak ?
Awatar użytkownika
Bambrough
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2009, 11:16

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Bambrough »

staszek pisze:A nie dało by się Falling Sky jednak ?
Falling Sky wypożyczyłem. Daj znać czy chcesz zagrać w LoD bo jeśli nie to zagramy w coś na 2.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Dzięki za Amyitisa i 3 partie Tajniaków. Parę zaskakującyh zwrotów (akcji) w Tajniakach było :)

Tymczasem obok Liberty or Death okazało się 'całkiem' długą grą. Pomijając już stopień komplikacji, to czas rozgrywki najwyraźniej nie predystynuje jej do wieczornych spotkań o skończonych ramach czasowych. @Pioma - i jak? Indianie mają szansę? :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Bambrough
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2009, 11:16

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Bambrough »

jax pisze:Dzięki za Amyitisa i 3 partie Tajniaków. Parę zaskakującyh zwrotów (akcji) w Tajniakach było :)

Tymczasem obok Liberty or Death okazało się 'całkiem' długą grą. Pomijając już stopień komplikacji, to czas rozgrywki najwyraźniej nie predystynuje jej do wieczornych spotkań o skończonych ramach czasowych. @Pioma - i jak? Indianie mają szansę? :)
Zapomniałeś chyba o drugim, dużo łatwiejszym QG: Liberty or Death, które było grane równolegle. Co do naszej rozgrywki to pomimo faktu, że Staszek i Pioma nie znali prawie wcale zasad, tylko ogólną mechanikę COIN, to radzili sobie świetnie i w 2,5 h czystej gry niemal skończyliśmy najkrótszy scenariusz. Jak na rozpoznanie przez chłopaków gry to bardzo dobry rezultat. Grało się bardzo przyjemnie. Ostatecznie w momencie, w którym przerwaliśmy najkorzystniejszy margines zwycięstwa posiadali Patrioci i Francuzi. Na drugim krańcu Brytyjczycy, którzy trochę pociągnęli w dół Indian. W zanadrzu pozostawała jeszcze jedna zima i możliwe, że sytuacja odwróciłaby się
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: pioma10 »

jax pisze: @Pioma - i jak? Indianie mają szansę? :)
Wg mnie mają ciężko.
Przy 4 graczach szanse są małe. Przy trzech praktycznie żadne, jeżeli gracz ma tylko Indian. Przy dwóch (gdy jeden gracz kieruje zarówno Brytyjczykami jak i Indianami) mają, jeżeli Brytyjczycy zrobią co mogą aby im pomóc, choć z tego co widzę to raczej oni są od pomagania Brytyjczykom.
Największe wg mnie szanse powinni mieć gdy gra toczy się w trzy osoby, Patriotami i Francuzami kierują dwaj różni gracze a Indianami i Brytyjczykami jeden.

Najważniejsze jednak, że gra mi się podobała i chętnie jeszcze do niej usiądę :).
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Geko »

Ktoś coś w najbliższy piątek? Zaczynam rozmyslac. Zimna Wojna? Steam z mapą z dodatku (Polska, Chiny, RPA.. i coś jeszcze) lub Steam Barons? Le Havre?...
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Bambrough
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2009, 11:16

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Bambrough »

Ktoś chętny w piątek o 17 na Falling Sky z serii COIN, potrzebuję dwóch ochotników?
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Zbierając dwa poprzednie posty do tzw. kupy- szukamy już tylko 1 gracza do Falling Sky , a Geko nie szuka już nikogo ;)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Geko »

Weźmiemy byka za rogi ;-)

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
DziejopisWawel
Posty: 152
Rejestracja: 13 wrz 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 136 times
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: DziejopisWawel »

Witam, chętnie bym zagrał jutro jeżeli jest taka możliwość, mógłbym dołączyć do Failing Sky (nie znam zasad ale mogę przeczytać instrukcje), albo do czegoś innego? dodam że ze sobą mogę wziąść jedynie gre o tron albo cywilizacje poprzez wieki
"Daj nam, Boże, sto lat wojny."
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Zapraszamy do Falling Sky
Awatar użytkownika
Bambrough
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2009, 11:16

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Bambrough »

DziejopisWawel pisze:Witam, chętnie bym zagrał jutro jeżeli jest taka możliwość, mógłbym dołączyć do Failing Sky (nie znam zasad ale mogę przeczytać instrukcje), albo do czegoś innego? dodam że ze sobą mogę wziąść jedynie gre o tron albo cywilizacje poprzez wieki
Bardzo chętnie Cię przygarniemy do Falling Sky. Akurat dopełniłbyś skład. Będziemy rozpoznawać grę bojem więc się nie martw. Pomoc w zrozumieniu zasad gwarantowana.
Awatar użytkownika
DziejopisWawel
Posty: 152
Rejestracja: 13 wrz 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 136 times
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: DziejopisWawel »

Ok, w takim razie przybędę.
"Daj nam, Boże, sto lat wojny."
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Geko »

Liczę na wyjaśnienie zasad do Falling Sky, bo zdążyłem tylko rzucić okiem i przeczytać sam początek zasad.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Bambrough
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2009, 11:16

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Bambrough »

Geko pisze:Liczę na wyjaśnienie zasad do Falling Sky, bo zdążyłem tylko rzucić okiem i przeczytać sam początek zasad.
W Falling Sky nie czuję się jeszcze tak pewnie, ale postaram się wszystko wytłumaczyć. Tydzień temu w LoD chłopaki po 10 min. tłumaczenia świetnie sobie radzili jak na nowicjuszy. Mam nadzieje, że dziś również Was nie zawiodę.
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Coś nikt nie opisuje wrażeń z FallingSky, więc też się nie będę wychylał... :-)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: mat_eyo »

staszek pisze:Coś nikt nie opisuje wrażeń z FallingSky, więc też się nie będę wychylał... :-)
Już się wychyliłeś, dawaj! ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

staszek pisze:Coś nikt nie opisuje wrażeń z FallingSky, więc też się nie będę wychylał... :-)
W ogóle rzadko się wychylasz.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

To wychylę się minimalnie.
Bardziej COIN owy od Ameryki. LoD mam wrażenie że na 2 osoby. Tutaj raczej wszyscy na Rzym, czyli na 4 jak najbardziej. Sytuacja wygląda tak , że każdy ciągnie w swoją stronę, ale Rzym traci na tym zawsze.
Niestety na kartach jest mniej klimatu niż w LoD. Mapa jest mniejsza, natomiast wykonanie równie super jak Ameryka, dużo ładniejsze niż w starszych COINnach
Jednym słowem nie jest to COIN idealny i akurat ten jeden, który warto mieć. Poziom skomplikowania chyba nieco większy niż Liberty or Death, czas gry niestety też.
Jedna zima( czyli połowa najkrótszego scenariusza) z tłumaczeniem zasad 4 godziny. Niestety
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Geko »

Dzięki, Bambrough, za tłumaczenie i że Ci się chciało czas poświęcać na uczenie nowicjuszy. To co na mapie (na planszy plus elementy drewniane na nią wyłożone) jest w miarę intuicyjne. Najtrudniej pojąć to, czym steruje się tym, co na planszy. Czyli akcje zwykłe i specjalne oraz akcje na wydarzeniach. Są one dosyć skomplikowane do "załapania", bo zawierają informacje, kiedy można ich użyć, z jaką inną akcją można łączyć, gdzie, jaki jest warunek, i co się robi. A często to ostatnie to kilka możliwości (jeśli to, to to, jeśli tamto, to coś innego). Najlepiej do takiej gry siąść po spokojnym przeczytaniu zasad lub obejrzeniu długiego tutoriala na YT. Ale absolutnie nie żałuję spędzonego czasu, bo nie samymi eurosami człowiek żyje - czasem warto poznać coś innego.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Bambrough
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2009, 11:16

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Bambrough »

staszek pisze:To wychylę się minimalnie.
Bardziej COIN owy od Ameryki. LoD mam wrażenie że na 2 osoby. Tutaj raczej wszyscy na Rzym, czyli na 4 jak najbardziej. Sytuacja wygląda tak , że każdy ciągnie w swoją stronę, ale Rzym traci na tym zawsze.
Niestety na kartach jest mniej klimatu niż w LoD. Mapa jest mniejsza, natomiast wykonanie równie super jak Ameryka, dużo ładniejsze niż w starszych COINnach
Jednym słowem nie jest to COIN idealny i akurat ten jeden, który warto mieć. Poziom skomplikowania chyba nieco większy niż Liberty or Death, czas gry niestety też.
Jedna zima( czyli połowa najkrótszego scenariusza) z tłumaczeniem zasad 4 godziny. Niestety
No nie przesadzajmy. Rzym walczy o to aby jak najwięcej plemionek pozostawało neutralnych lub wiernych Rzymowi. Arwenowie dążą do tego aby jak najwięcej sprzymierzyło się z nimi i przy okazji powinni zabić znaczną liczbę rzymskich legionistów. Audowie muszą mieć więcej sprzymierzonych plemion niż którykolwiek z przeciwników. Belgowie natomiast muszą rozszerzyć jak największą kontrolę nad terytorium Galii. Nie jest tak, że wszystkie zagrania Gallów wymierzone są przeciwko Cezarowi. Jak Audowie, Belgowie lub Arwenowie zdejmują sobie nawzajem znaczniki kontroli plemion to zyskuje na tym jedynie Rzym. Poza tym podwładni Cezara mają niezwykłą łatwość rozpędzania plemion i osłabiania wrogiej kontroli. Dodatkowo ich machina wojenna wydaje się niezwyciężona. Wszystko w rękach graczy. Im lepiej dowodzisz, tym większa szansa na zwycięstwo Twojej frakcji.

Czas rozgrywki niestety musiał być taki, a nie inny. Przy obeznanych z zasadami i doświadczonych graczach tempo bardzo wzrasta i najkrótszy scenariusz to kwestia max 2 h. Najważniejsze, że szkolenie przebiegło pomyślnie. Moi szanowni współgracze naprawdę nieźle sobie pograli i szło im znakomicie. Bez znajomości zasad szybko załapali o co chodzi w COIN-ach i z czasem zaczęli stosować dostępne akcje z wielkim urozmaiceniem. Dzięki Panowie za mile spędzony czas.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Geko »

Bambrough pisze:Poza tym podwładni Cezara mają niezwykłą łatwość rozpędzania plemion i osłabiania wrogiej kontroli. Dodatkowo ich machina wojenna wydaje się niezwyciężona.
Właśnie. Ostatnia bitwa Rzymu pokazała, co potrafi. Niebiescy zostali wycięci w pień.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Tylko , że nic ona Rzymowi nie dała...
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Geko »

Po ostatnim piątku wojenna czesc mojej duszy uległa przebudzeniu, więc... może ktoś byłby chętny w najbliższy piątek na Conflict od Heroes? Pewnie jakiś scenariusz z Price od Honour (mam AtB 1. ed. i właśnie PoH).

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ