(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

nahar pisze:Ships - jestem chętny. Jak się wyrobię to też chętnie Automania - to szybka gra byle nie myśleć za dużo.
Jak będziesz po 16 to zapraszamy, ale najpóźniej, co by się nie działo, zaczniemy o 16:30.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1340
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 84 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: nahar »

No spróbuje być o 16.20 i mam nadzieję, że uda się skończyć w 1h (byle za długo dnie dumać).
Zasady znam i grałem gra jest SUPER.

Bo po 17.00 pewnie powoli będziemy zaczynać Ships.

Jakbym nie dotarł na 16.30 to grajcie beze mnie - bo zawsze może coś w robicie wyskoczyć.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

nahar pisze:No spróbuje być o 16.20 i mam nadzieję, że uda się skończyć w 1h (byle za długo dnie dumać).
Co prawda gry nie znam, ale nie lubię jak ktoś niepotrzebnie Staszkuje albo Miceljusuje podczas gry, więc myślę. że będzie dobrze;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Mega-korki. Bede min. godzine pozniej.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Dzięki za piątkowe Shipsy (tak, wiem że niektórzy nie cierpią podwójnej liczby mnogiej ;) ).
Gra w drugim podejściu podobała mi się już bez cienia wątpliwości. Choć nadal nie wiem - precyzyjnie - jak grać. Gra jest niezwykle dynamiczna i na razie trzeba rzeźbić na bieżąco. Być może nawet nie wychodzi mi to tak całkiem źle ;)

Jakieś tam zalążki doświadczenia zbieram - bardzo ważnym elementem wydaje się ocena co odpuścić/które straty zaakceptować a co łapać (np. przy wyborze kart, przy wyborze miejsc na mapie, przy posuwaniu statkow na torze 'technologicznym' itd) - nie da się zrobić/zgarnąć wszystkiego. No i w którym momencie przyatakować doraźnie zamiast myśleć średniofalowo (bo długo falowo chyba się nie da) - np. przez zajęcie pola przypraw i szybkie zgarnięcie 7VPków.
Jakieś zalążki planów na 2 tury też mi wychodziły - na 2 tury można jeszcze próbować planować, na więcej raczej się nie da, bo przy dużej dynamice gry wszelkie plany przeciwnicy z pewnością popsują.

Nie wyobrażam sobie jak można w to grać w 4 osoby. Wydaje mi się że gra jest wtedy niekontrolowalna. Gdy tura wróci do gracza, będzie kompletnie inna sytuacja i plany nawet na 2 tury nie będą miały mozliwości realizacji. Nie mówiąc już że wyścig na torze statków stanie się kompletnie nieprzewidywalny i szaleńczy. Taki 'ship rush', odpowiednik niesławnego, szczerze przeze mnie znienawidzonego 'train rusha' z serii 18xx.

Ale Ships są za to znakomitą 3- (a pewnie i 2-) osobówką :)

(choć ciężko im się wbić do mojego top5 2015 - na razie zostawiam ich na szóstym miejscu :) )
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adikom5777 »

zgadzam się, że Ship jest najlepsze na 2-3 osoby. Bardzo dobry Wallace.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Jacyś chętni na 'Stawkę większą niż życie' w piątek? :)
Gra jest naprawdę dobra i wymagająca, żadne tam wesołe bieganie po planszy (w poniedziałek musiałem to uświadomić pewnym osobom najwyraźniej mającym skojarzenia z innymi grami na podstawie seriali typu Zmiennicy czy Alternatywy 4 - tamte pozycja to faktycznie może i bardziej party game, tu szpiegujemy i zabijamy się całkiem na poważnie :) )

Alternatywnie jestem otwarty na Ships, Patchistory, Nations (+Dynasties) czy Carson City z najnowszym dodatkiem i inne dobre pozycje (Agricolę bym odświeżył :) ).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Szadoł »

Ja
jax pisze:Jacyś chętni na 'Stawkę większą niż życie' w piątek? :)
Gra jest naprawdę dobra i wymagająca, żadne tam wesołe bieganie po planszy (w poniedziałek musiałem to uświadomić pewnym osobom najwyraźniej mającym skojarzenia z innymi grami na podstawie seriali typu Zmiennicy czy Alternatywy 4 - tamte pozycja to faktycznie może i bardziej party game, tu szpiegujemy i zabijamy się całkiem na poważnie :) )

Alternatywnie jestem otwarty na Ships, Patchistory, Nations (+Dynasties) czy Carson City z najnowszym dodatkiem i inne dobre pozycje (Agricolę bym odświeżył :) ).
Ja bym się może pojawił po przerwie jeśli uda mi się wyjść wcześniej z roboty.
Na Stawkę albo Ships byłbym chętny.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Szadoł pisze:Ja bym się może pojawił po przerwie jeśli uda mi się wyjść wcześniej z roboty.
Na Stawkę albo Ships byłbym chętny.
no to grajmy
proponuję (na pierwszy ogień) Stawkę - po wytłumaczeniu Ci z marszu Churchilla - bo akurat zaplątałeś się w okolicy - wytłumaczenie Stawki powinno być już prościzną :) (chyba że sam zerkniesz do zasad)
przywiązałem się już do Niemców i najchętniej zagram nimi :)

mogę być na 17:00, ale pytanie na którą Ty celujesz?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Szadoł »

jax pisze:
Szadoł pisze:Ja bym się może pojawił po przerwie jeśli uda mi się wyjść wcześniej z roboty.
Na Stawkę albo Ships byłbym chętny.
no to grajmy
proponuję (na pierwszy ogień) Stawkę - po wytłumaczeniu Ci z marszu Churchilla - bo akurat zaplątałeś się w okolicy - wytłumaczenie Stawki powinno być już prościzną :) (chyba że sam zerkniesz do zasad)
przywiązałem się już do Niemców i najchętniej zagram nimi :)

mogę być na 17:00, ale pytanie na którą Ty celujesz?
Może być nawet wcześniej. I tak ostatnio godziny pracy mam bardzo płynne :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Szadoł pisze:Może być nawet wcześniej. I tak ostatnio godziny pracy mam bardzo płynne :)
O, to fajnie, bo możliwe że jutro będę mógł wcześniej. Napiszę rano.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: berem »

A ktoś chętny na Struggle of empires?
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Kostyr »

Jest ktoś zainteresowany zagraniem o 17:30 w Battlestar Galactica + dodatki?
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: berem »

Chętnie przyłączyłbym się do jakiś gier akcji np. o zombii lub cięższych strategii.
Sam mógłbym przynieść: 1989 Jesień Narodów, Commands Color Epic, Conflict of Heroes, Espana 1936, Funny friends, Fires of Midway, Gloria mundi, Hammer of the scott, Hannibal RvC, Sword of Rome, Struggle of the empires, Świat bez końca, Troyes.
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: tomasch »

Kostyr pisze:Jest ktoś zainteresowany zagraniem o 17:30 w Battlestar Galactica + dodatki?
Ja bym zagrał, ale najwcześniej w przyszły piatek;)
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Awatar użytkownika
Slavko
Posty: 62
Rejestracja: 01 mar 2011, 20:47
Lokalizacja: Sztum
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Slavko »

Planuje przyjść dzisiaj do Was na spotkanie około 17. Czy będzie możliwość do kogoś się dosiąść i w coś zagrać? Może ktoś nie ma pełnego składu do gry.
http://www.pionkolandia.pl
https://www.facebook.com/pionkolandia

Zajmuje się promowaniem planszówek w edukacji. Prowadzę Klub Pionkolandia w Sztumie.
Można mnie spotkać na różnych konwentach, turniejach, szkoleniach w całej Polsce.
Moja kolekcja!
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adikom5777 »

hejka :)
Będę dziś o tej godzinie w klubie i chętnie z Tobą w coś zagram. Zawsze tylko na konwentach się spotykamy jak jestem w pracy :)
Na co masz ochotę?
Awatar użytkownika
Slavko
Posty: 62
Rejestracja: 01 mar 2011, 20:47
Lokalizacja: Sztum
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Slavko »

Jakieś dobre euro. Otwarty jestem na propozycje.
http://www.pionkolandia.pl
https://www.facebook.com/pionkolandia

Zajmuje się promowaniem planszówek w edukacji. Prowadzę Klub Pionkolandia w Sztumie.
Można mnie spotkać na różnych konwentach, turniejach, szkoleniach w całej Polsce.
Moja kolekcja!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: mat_eyo »

Hej!

Też dzisiaj jestem w Warszawie, z żoną. Mógłbym być ok 17-18tej. Ze sobą mam Terra Mystica, Namiestnika, Boss Monstera oraz Kupców i Korsarzy. W coś innego, fajnego też bym mógł zagrać.
Tylko muszę się umówić "na sztywno", bo w ciemno nie będę żony ciągał ;)
Awatar użytkownika
Slavko
Posty: 62
Rejestracja: 01 mar 2011, 20:47
Lokalizacja: Sztum
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Slavko »

To umówmy się na konkretnie 17:00 +/-10 min spóźnienia.
http://www.pionkolandia.pl
https://www.facebook.com/pionkolandia

Zajmuje się promowaniem planszówek w edukacji. Prowadzę Klub Pionkolandia w Sztumie.
Można mnie spotkać na różnych konwentach, turniejach, szkoleniach w całej Polsce.
Moja kolekcja!
Alan
Posty: 29
Rejestracja: 30 lip 2012, 17:46

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Alan »

To ja dołączę, też będę o 17. Zabiorę Osadników: Narodziny Imperium z dodatkami, Teomachię i Pośród Gwiazd. W coś z ww też mogę zagrać, ale nie znam zasad (tylko Namiestnika ogarniam).
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: mat_eyo »

Ok ja mogę wszystko wytłumaczyć, choć w Terrę dawno nie grałem. Osadników znam świetnie, ale chętnie zagram Antlandytami. Teomachia i PG też wygląda ciekawie ;)
Usiądziemy i wybierzemy razem.
Alan
Posty: 29
Rejestracja: 30 lip 2012, 17:46

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Alan »

Super, do zobaczenia :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

W końcu miałem okazję poznać Ponzi's Scheme i... nie dla mnie to, zupełnie (a Sebastian, bodaj, ostrzegał...). Suche, nie-obliczalne a element z ofertami przedstawianymi innym graczom znacznie lepiej rozwiązany jest w Kuhhandel. Może i dobra gra, ale nie w moim guście.
Na drugie danie Nefertiti z dodatkiem - niezawodny klasyk, szkoda że trochę w pośpiechu. Gratulacje dla Piotrka, nowicjusza za zdecydowane zwycięstwo.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: pioma10 »

jax pisze:Gratulacje dla Piotrka, nowicjusza za zdecydowane zwycięstwo.
Dzięki. Tak jak mówiłem, często gdy pierwszy raz w coś gram, to udaje mi się wygrać, ale im dalej w las... :).
ODPOWIEDZ