Domówki vs Lokalówki

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Domówki vs Lokalówki

Post autor: sirwei »

Hej.
Nurtują mnie takie pytania odnośnie tematu posta:
Gdzie lepiej organizować spotkania przy planszy?
Gdzie wolicie spotkania przy planszy?
Gdzie częściej spotykacie się przy planszy?

Pozdrawiam
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Domówki vs Lokalówki

Post autor: RunMan »

Na z góry umówione partie w większe tytuły przeważnie umawiamy się na domówkę. Raz w tygodniu chodzę na lokalówkę, gdzie czasem jestem z góry umówiony na jakąś grę, a częściej ogrywamy rzeczy które przyniosą ludzie / są "na barze".

Ja tam uważam, że nieważne gdzie, ważne żeby grać jak najczęściej, a czy wolicie w mieszkaniu, czy w lokalu to zależy tylko i wyłącznie od waszych preferencji.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Domówki vs Lokalówki

Post autor: ariser »

Ameryki nie odkryję. Ze stałą ekipą - domówki. Z nowymi osobami/kimkolwiek, kto mógłby się czuć niekomfortowo w czyimś domu - lokal. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Domówki vs Lokalówki

Post autor: sirwei »

Rozumiem a gdzie bardziej wolicie a gdzie częściej bywacie?
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Domówki vs Lokalówki

Post autor: rattkin »

Ja nie przepadam za graniem gdzie indziej niż poza domem, obojętnie czy swoim czy nie i nie ma to związku z tym, czy gram ze swoją grupą, czy z losowymi, nowopoznanymi osobami. W warunkach lokalowych często jest niekorzystne oświetlenie, stół, liczba krzeseł. Do tego jest więcej rozpraszaczy, ludzie łatwo tracą koncentrancję, trudno nadążyć za zasadami, trudniej rozłożyć większą grę, itd.. Wszystko to sprawia, że w warunkach lokalowych sprawdzają się imprezówki, gry małe/krótkie, ew. średnie z niewielką liczbą komponentów, które stosunkowo łatwo/szybko się rozkłada. No i oczywiście karcianki, bo gracze przynoszą swoje talie, żetony, maty, itd - a gra mieści się na niewielkiej przestrzeni. Wiem, że są hardkorowcy, którzy są w stanie rozłożyć w kawiarni Eclipse'a - ja do nich nie należę.
ODPOWIEDZ