[Warszawa] [AGRESOR] Twilight Imperium

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

[Warszawa] [AGRESOR] Twilight Imperium

Post autor: waffel »

Inicjacja za nami. Kolejny termin ustaliliśmy wstępnie na 1-2 marca. W przyszłym tygodniu i za dwa tygodnie mnie nie ma jakby co. Ja generalnie wolę soboty, bo kiedy gram w niedziele to omijają mnie obiadki u mamusi, ale jak większość woli niedzielę to mogę odpuścić. Wstępna lista:

1. Forever
2. Raj
3. siepu
4. Polaros
5. waffel

Lista ogólna:

1. Lim-Dul (chyba że nie zniesie losowania ras. Oraz ma grać żeby wygrać a nie się wygłupiać z krewetkami.) Jednak nie zniesie losowania ras.
2. Forever
3. melee wycofany na najbliższy czas ale honorowo trzymamy rezerwację
4. Trutu
5. Rajgildia (chyba że Lim-Dul będzie się wygłupiał, więc prosimy, Lim-Dul, nie wygłupiaj się ;P) L-D nie gra, Raj gra :)
6. siepu (od 10.02 i później)
7. Mały brzydki pędrak (+ karton Red Bulli)
8. dasilwa (tylko w niedziele; od 17.02)
9. Polaros
10. Wilk - rezerwowy, aktywny od marca
11. Konrad - od 17.02
12. jax - od 24.02
13. Don Simon - od 9.02
14. Abiger
15. Anon
16. skoczek
17. Filippos
18. waffel

Do adminów: pozwoliłem sobie założyć nowy prywaciarski wątek ze względu na objętość posta oraz to, że chciałbym tu przedyskutować parę rzeczy i niewygodnie byłoby to mieszać z wątkiem głównym Politechniki.

Ogłaszam wielką ustawkę na granie w Twilight Imperium w Warszawie na Politechnice. (Kiedy ta już ruszy ;P)

Na OKU niektórzy już wykazywali zainteresowanie, może więc zacznijmy zbierać zapisy. Myślę, że 8 osób to będzie przegięcie i na początek starajmy się zebrać 6. Chociaż na 8 można spróbować, ale wtedy prawie na pewno w jeden dzień nie skończymy.

Obowiązkowo musimy grać w sobotę lub niedzielę od rana. Czyli siłą rzeczy nie mogę podać daty ustawki, bo nie wiemy chyba do końca co z tymi sobotami. (Jakby co to ja w najbliższą 02.02 nie mogę, najchętniej 9.02 - będę świeży młody i po sesji). Zapisy niech będą wyrazem zainteresowania. Jeżeli będą nowi gracze (a będą) to spokojnie zejdzie nam 8 godzin, prawdopodobnie więcej (może 10, a może 12) więc jeśli ktoś nie ma tyle czasu, to proszę poczekać, aż będą sami weterani - podobno wtedy da się zejść do 6h. Znajomość angielskiego jest wymagana w chociaż podstawowym stopniu, żeby przeczytać karty akcji i własny Secret Objective. (Tłumaczenia są na Rebelu, ale mam dodatek już wtasowany, a doń tłumaczeń nie ma). Proszę zaopatrzyć się w jedzenie, picie, ew. numer do pizzerii - to w końcu będzie cały dzień.

Bardzo proszę wszystkich zainteresowanych o przejrzenie instrukcji polskiej lub angielskiej. Nie trzeba znać wszystkich szczegółów walki, głosowania itp. detali, ale bardzo przyśpieszy grę, jeśli wszyscy:

- przejrzą przynajmniej karty strategii (są też na końcu instrukcji oryginalnej). Nie trzeba znać ich na pamięć ale z doświadczenia wiem, że większość pierwszych tur schodzi na wgryzaniu się w każdą kartę przez każdego nowego gracza. 8 kart razy powiedzmy 4 nowych graczy razy ze 3 tury zanim zapamiętają = męczarnia dla wszystkich. (To chyba najważniejsze, o co Was proszę, bo resztę od biedy da się wytłumaczyć w locie). Notabene: żeby rozumieć karty strategii powinno się mieć chociaż liźniętą instrukcję :)

- będą wiedzieli, jak przebiega akcja taktyczna (nie trzeba znać kolejności kroków, bo to jest na ściągawce, ale dobrze wiedzieć np. jak przebiega produkcja - limit ilości jednostek, używanie planet), a jak akcja strategiczna (o co chodzi z primary/secondary ability). Wydawało mi się, że to nie jest trudne, ale jednak bywały problemy;

- będą wiedzieli o co chodzi z tymi cholernymi żetonami dowodzenia (command counters) :) dlaczego jedne idą we flotę a inne w strategię a jeszcze trzecie na planszę i do czego ich się używa. To podstawowy (obok kart strategii) mechanizm gry, a poza tym różne karty często odwołują się do np. command counters w strategy allocation - i powinniście wiedzieć, które to.

Nikomu nie powiem "Nie czytałeś reguł - nie grasz" ale leży to w naszym wspólnym interesie. Jeżeli będą chętni, to w piątek poprzedzający grę właściwą można zrobić rozgrzewkę - zagrać kilka tur szkoleniowych aby wszystko poszło gładko w sobotę. Wolałbym nie robić tego bezpośrednio przed grą, bo taki trening też zajmie dobre dwie godziny co najmniej, a może i trzy.

Będę miał wydrukowane ściągawki. Jeżeli ktoś ma kolorową drukarkę to bardzo proszę, niech wydrukuje kilka egzemplarzy drzewek technologii np. tych (tylko pierwszą stronę z technologiami) lub jakichś innych z BGG. Ja niby mam wydrukowane ale czarno-białe są trudne w użyciu.

Teraz sprawa rozszerzeń i zasad opcjonalnych, czyli czego używamy a co odpuszczamy. Oto moje propozycje i uzasadnienia. Część skierowana głównie do doświadczonych graczy, ale proszę się wypowiadać jeśli ktoś wie, o co chodzi :)

Age of Empire - chyba tak, ja za nim nie przepadam, ale ułatwia grę nowym graczom. Jest też wymagany przez Imperial II (patrz niżej).

Distant Suns - raczej nie. Spowalnia grę i może kogoś już na początku bardzo pogrążyć.

Liderzy - można spróbować. Nie są wielką komplikacją, a dają dużo klimatu - wymiana jeńców, egzekucje, te sprawy :)

Homeworlds - wg. mnie obowiązkowy (polega na tym, że jeśli gracz nie kontroluje wszystkich planet w swoim systemie domowym, nie może otrzymywać żadnych punktów zwycięstwa).

Opcje z dodatku Shattered Empire - opisane w instrukcji SE tu:

Używamy dodatkowych ras, technologii, systemów (łącznie z Trade Stations), kart akcji i polityki. Nie są żadną komplikacją, a tylko urozmaiceniem.

Karty strategii - proponuję używać nowego Imperial II, resztę zostawić starą. Te nowe jakoś mi nie podchodzą, ale jestem gotów na dyskusję. Poza tym "nowi" muszą wiedzieć, jakich kart mają się uczyć :)

Nowe Objectives/Cele - proponuję ich użyć, są bardziej agresywne od podstawowych, chociaż jak ktoś wylosuje potem dyplomatyczną rasę to może narzekać :) Do dyskusji.

Technologie specyficzne dla ras - mogą być, są tak drogie, że i tak nikt ich nie używa.

Artefakty - zdecydowanie tak, urozmaicają i uagresywniają (zgodnie z nazwą klubu).

Shock Troops - mogą być.

Space Mines - nigdy z nimi nie grałem. Wydaje mi się, że to niepotrzebna komplikacja i premiuje bunkrowanie/turtling.

Facilities - odpadają. Niezbalansowane, za mocne, koniec świata.

Wormhole Nexus - ani mnie ziębi ani grzeje. Fajnie wygląda.

Tactical Retreats - nigdy nie używałem. Sprawia, że jedna z ras (te wężowe panienki, nie pamiętam jak się zwą, chyba Naalu) praktycznie traci specjalną zdolność.

Custodians of Mecatol Rex - obowiązkowy. Nie cierpię zdobywania stolicy Wszechświata jednym lotniskowcem z jednym chłopkiem na pokładzie.

Voice of the Council - pomysł fajny ale w praktyce wszyscy głosują na najsłabszego gracza i tyle. Można, ale po co.

Simulated Early Turns - niezłe. Nigdy nie używałem, ale to podobno obcina dobrą godzinę czasu gry.

Preset Map - według mnie podstawa. Obcina godzinę gry i daje bardzo fajne, zrównoważone mapy. Poważnie, z taką mapą nawet na trzy osoby grało się nieźle. Oraz nikt nie zostanie sponiewierany już na starcie kiepskim ułożeniem. To ważne, żeby nie być statystą przez 8 godzin :)

Inne poprawki: czy Dreadnought jest za słaby? Myśliwce za mocne? Takich pytań jest wiele :) Nie grałem aż tyle, żeby decydować czy potrzebujemy więcej home rules. Jeśli ktoś doświadczony ma coś do powiedzenia, chętnie wysłucham.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2008, 19:49 przez waffel, łącznie zmieniany 16 razy.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: Lim-Dul »

Bez Distant Suns? Boohoo. :-P

Mógłbym zagrać, ale tylko bez losowania ras - gram wyłącznie Universities of Jol-Nar i jeszcze ani razu nie wygrałem partii, chociaż mam za sobą całkiem sporo rozgrywek. Chyba kiedyś opisywałem, że w TI3 nie gram, by zdobywać punkty, tylko by zdominować wszechświat masakratorsko rozwiniętą technologią i olbrzymią flotą oraz gnoić innych graczy, bo to jest zabawniejsze. Nieodłączny dla mnie jest też kingmaking - chociaż nigdy nie wygrałem, to niejednego gracza doprowadziłem do zwycięstwa dając mu zbierać sporo punktów, oczywiście zawierając z nim sojusz. Swoją drogą uważam to za swoisty minus TI3, skoro gra zgodna z założeniami twórców jest nudniejsza od mojej wersji. ^^

P.S. Ha, ha - ciekawe czy pozwolisz mi zagrać po takim wstępie i czy cieszyłbym się popularnością wśród współgraczy. ;-)
Muszę sobie tylko przypomnieć strategię na Warsuny w drugiej turze - technologie to fraszka, ale trzeba jeszcze zadbać o zasoby...
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Forever
Posty: 83
Rejestracja: 04 maja 2007, 11:25

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: Forever »

Chętnie bym zagrał zwłaszcza że jeszcze nie miałem okazji
Jak dla mnie 09.02.2008 to dobra data
instrukcje przeczytam ze zrozumieniem ;-)

Ps. Moge wydrukować te Drzewka tylko daj znać ile szt. ???
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: melee »

Jestem chętny pod warunkiem sojuszu z Lim-Dulem 8)
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: Lim-Dul »

Ha, ha - melee - to jeszcze zależy od tego, czy byłbyś moim sąsiadem. :-D

Do tego skoro opisałem już moją strategię, to pewnie wszyscy by się na mnie rzucili, bo po wyprodukowaniu Warsuna jest się chwilowo osłabionym (tzn. nadal można mieć farta i obronić się przed większą inwazją =), a Jol-Narzy mają jeszcze -1 do ataku... Wszystko zależy od tego jak szybko decyduję się na produkcję Warsunów...

W późniejszych fazach gry Jol-Narzy maja już tyle technologii, że można właściwie zapomnieć o głupich zaczepkach... Jeszcze w dodatku Shattered Empire doszła technologia rasowa, dzięki której mogą teleportować flotę między swoimi systemami. :-D

Tutaj pisałem o mojej nie-zwycięskiej strategii: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=2723

Zauważcie, że inni dyskutanci mają absolutnie rację, że mój pomysł na Warsuny w drugiej turze jest dość kiepski i nie prowadzi do zwycięstwa, ale nie o to mi w końcu chodzi. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: Trutu »

Chcę w to grać.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: Lim-Dul »

Aha - zagrałbym z nowymi kartami strategii, bo dzięki nim Jol-Narzy mogą zdobyć ewentualnie trzy technologie na turę. =)

Co do technologii rasowych i ich kosztu - just you wait, waffel, just you wait. Gdy moja flota przeteleportuje się pod granice Twojego imperium to zmienisz zdanie. :-D
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5172
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: raj »

Ja bardzo chetnie zagram, ale nie w rozgrywce z Lim-Dulem, chyba, ze NIE bedzie mial Jol Nara lub rasy beda losowane. Ja tez lubie pograc UJN.
Poza tym takie podejscie jakie L-D stosuje jest zaprzeczeniem warunkow zwyciestwa w tej grze.

Co do nie czytania instrukcji mozna wprowadzic zasade, ze pierwszenstwo w udziale w rozgrywce miaja ci ktorzy ja przeczytali.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1177
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 275 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: siepu »

Piszę się, już od jakiegoś czasu Marcinowi dziurę wierciłem. Jest tylko jeden problem, bynajmniej nie mały - drugiego mam pierwszy, a dziewiątego ostatni egzamin w trakcie sesji ;) Nie dałoby się przesunąć na niedzielę dziesiątego?
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Rowniez jestem chetny (szczegolnie ze nie mam pojecia o zasadach gry). Gdyby chetnych bylo wiecej niz miejsc to zrezygnuje zudzialu. Prawdopodobnie przez pierwszy tydzien lutego bede sypial w dzien, a przejawial aktywnosc noca. Stad moge nie wytrzymac tak dlugiej dziennej rozgrywki.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: dasilwa »

Też chętnie bym zagrał ale niestety soboty odpadają :(

Dziwię się że Lim Dul rozegrał dużo partii z takim podejściem do gry, ja bym wcale nie chciał z nim grać :P
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: melee »

Nie no coś ty, dobre podejście!
(będziemy w sojuszu Lim-Dul?)

PS. Waffel chyba się nie spodziewał takiego odzewu 8)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: waffel »

Wszyscy są zaproszeni, nawet Lim-Dul :) A jeżeli rybki (UJN) w trzeciej turze mają jeszcze jakieś planety poza home systemem to oznacza, że pozostali gracze nie mają ochoty wygrać :) krewetki muszą zostać pożarte zanim zdążą wynaleźć cokolwiek agresywnego. Ale gramy z losowaniem ras zdecydowanie, inaczej każdy gra w kółko tym samym (patrz: Lim-Dul :D). Oraz zapamiętać: iluzjoniści-amatorzy nie tasują i nie rozdają ras :)

@Forever: drukuj co łaska. Dwa drzewka są na końcu obu instrukcji (które siłą rzeczy posiadam), ale to z oryginalnej nie uwzględnia oczywiście technologii z dodatku. Jeżeli nie jest to dla Ciebie istotnym kosztem to komplet 5 sztuk (razem z szóstą z instrukcji) albo nawet 7 (jeśli będziemy grać w 8 osób :O) daje komfort, że kiedy ktoś gra Technologię i wszyscy na trzy-cztery zaczynają czytać drzewka to nie ma tłoku :) ale i tak nie każdy kupuje techa, a niektórzy wiedzą bez patrzenia. Więc co łaska, ja jeszcze będę miał te czarno-białe jakby co.

Co do dat: siepu drogi, ja na razie nawet nie wiem które soboty i niedziele są "czynne" i daty są 100% orientacyjne. Ja wolałbym soboty o tyle, że w niedziele zazwyczaj mam proszone obiadki u mamusi :) ale przeboleję jak będę musiał odpuścić, zwłaszcza ze względu na Dasilwę.

@melee: fakt, po jednej nocy istnienia tematu nie spodziewałem się tylu odpowiedzi. Zaraz w pierwszym poście zamieszczę listę.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: melee »

nadkompletem się nie przejmuj, ja prawdopodobnie przez kilka najbliższych sobót nie zjawię się w agresorze.. niestety!
a jeśli się zjawię, to przyjrzę się rozgrywce 8)
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: Polaros »

To może ja sie dopisze na liste rezerwową :)
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: Wilk »

To ja tez na rezerwowa/jakas na pozniejszy termin, bo okres 9-16 lutego jest dla mnie skrajnie niedogodny (16 lutego obrona, 25 zreszta mam tez wystapienie, takze najpewniej dopiero w marcu bym sie pisal - 2 lutego pewnie przyjde, zeby zobaczyc nowe miejsce, ale potem przerwa). :)
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1177
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 275 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: siepu »

To ja propozycję mam - zrobić 2 spotkania: w sobotę i w niedzielę. Ilość graczy będzie przynajmniej ludzka, wszyscy sobie dograją termin a początkujący mogą w sobotę przyjść popatrzeć, jak to wygląda.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: Lim-Dul »

Ech - skoro z losowaniem ras, to daję pierwszeństwo innym osobom. Mogę najwyżej zapełnić jakąś lukę.

Tak naprawdę to niespecjalnie lubię TI3 (u mnie ma 6/10 na BGG) - chciałem tylko pokazać mój destrukcyjny styl gry w nowym gronie. ;-)

Raj - wiem, że moje podejście jest zaprzeczeniem warunków zwycięstwa w TI3 - pisałem, że nic na to nie poradzę, że standardowe warunki zwycięstwa są nudne. ;-)

Zobaczylibyście, że rozgrywka, gdy ktoś gra tak jak ja, to powiew świeżości i wcale nie jest taka zła. ^^
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: waffel »

siepu pisze:To ja propozycję mam - zrobić 2 spotkania: w sobotę i w niedzielę. Ilość graczy będzie przynajmniej ludzka, wszyscy sobie dograją termin a początkujący mogą w sobotę przyjść popatrzeć, jak to wygląda.
Okej, skoro taki chojrak jesteś to poprowadź dwie wielogodzinne sesje dzień po dniu :) a poważnie to pożądana jest duża ilość osób - 6 jest optymalne ale 8 na pewno też jest fajne :) po prostu czasem ktoś będzie musiał dostać najgorszą możliwą kartę strategii. Oraz poważnie, ja nie dam rady fizycznie spędzić dwóch dni (trzech łącznie z piątkowym treningiem) nawet na "zwykłym" TI, o prowadzeniu gry z nowicjuszami nie wspominając. Jak kto ma ochotę zorganizować konkurencyjną grupę to ja mu nie bronię, ale z drugiej strony aż tylu chętnych nie ma aby obsadzić dwie sesje po 6 osób. Listę zaraz odświeżę (zgodnie z deklaracją L-D) i myślę, że zostanie akurat ok. 8.

EDIT: zostało 8. Jedziemy po bandzie panowie :) w związku z tym, że mamy duży skład i dużo nowych naprawdę proszę, czytajcie już powoli instrukcję a doświadczeni niech będą gotowi do pomocy. Dasilwa, patrzę na Ciebie :) udzielałeś się w wątku o TI3 więc mam nadzieję, że doradzisz dobry wybór zasad opcjonalnych, kart strategii itd. Ja grałem raptem 4 razy, z czego skończyłem jedną grę. Trzyosobową.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: Geko »

waffel pisze: Ja grałem raptem 4 razy, z czego skończyłem jedną grę. Trzyosobową.
Życzę wam, żeby udało się wam skończyć tę partię :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: Konrad »

Kurcze, chętnie bym zagrał, ale 10.02 wracam z urlopu i mnie nie będzie w Warszawie. Z chęcią jednak rezerwuję miejsce przy następnej rozgrywce. :-)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: jax »

Tez sie wpisuje na liste rezerwowa (10-ego i 17-ego nie dam rady, bo bede na nartkach szusowal, ale w kolejne niedziele chetnie).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: Don Simon »

jax pisze:Tez sie wpisuje na liste rezerwowa (10-ego i 17-ego nie dam rady, bo bede na nartkach szusowal, ale w kolejne niedziele chetnie).
Ja tez zagram - ale nie wiem kiedy - najwczesniej 9 lutego.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: dasilwa »

Zapomniałem że w tą niedziele mam urodziny i raczej nie mógłbym przyjść na całodzienne granie. Więc najbliższa niedziela w jaką mógłbym zagrać to 17,02 dopiero.
Nie będę teraz dyskutował z jakimi opcjonalnymi zasadami będziemy grać bo to jest chwila moment na przedyskutowanie na miejscu. Ale już teraz proponuje grać z nowymi kartami strategii.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Twilight Imperium na Politechnice

Post autor: Geko »

Don Simon pisze:
jax pisze:Tez sie wpisuje na liste rezerwowa (10-ego i 17-ego nie dam rady, bo bede na nartkach szusowal, ale w kolejne niedziele chetnie).
Ja tez zagram - ale nie wiem kiedy - najwczesniej 9 lutego.
Szymon, nie poznaję Cię. Chcesz grać w 10-12 godzinną grę?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ