Pyrkon 2017

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Pyrkon 2017

Post autor: Dellas »

To już tydzień i chwilka do konwentu, a tutaj na forum o tym cisza jakby to był mały niszowy konwencik. Może warto coś zbiorczego tutaj umieszczać? Wiemy, że będzie rozdanie nagrody na Grę Roku.
Z oficjalnej strony można dowiedzieć się jakie wydawnictwa przyjadą.
http://pyrkon.pl/2017/lista-wystawcow/

ale z czym to już gorzej...
Ktoś coś wie?
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: Xavris »

http://pyrkon.pl/2017/premiery/
Tutaj na dole listy są planszówkowe premiery, które będą miały miejsce na pyrkonie.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: Curiosity »

Hehehe :) Co roku to samo.

2017:
Dellas pisze:To już tydzień i chwilka do konwentu, a tutaj na forum o tym cisza jakby to był mały niszowy konwencik.
2016:
Dellas pisze:Zastanawia mnie, dlaczego jeszcze tego wątku nie ma na forum. A przecież to największa konwentowa impreza w Polsce, w której planszówki mają tam spory wkład.
2015:
Baartoszz pisze:Pyrkon już za miesiąc i jeszcze wątku nie ma? Czas najwyższy!
Ja tam bym chlapnął jakieś forumowe piwko... Kupuję bilet 3-dniowy.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: Dellas »

Hehehe :) Co roku to samo.
Good point.

Też będę 3 dni. Może uda się zobaczyć.
Awatar użytkownika
Planszostrefa.PL
Posty: 719
Rejestracja: 08 paź 2013, 10:34
Has thanked: 13 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: Planszostrefa.PL »

Wpadnijcie przybić piątkę z naszą ekipą, stoisko nr 66 (obok Pyrsklepiku) :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: karawanken »

Ech a ja w tym roku tylko na jeden dzień :( Wpadamy rano, dzieci do końcika zabaw i w stoiska :) tylko komiksów i gier do zakupienia dużo a budżet nie jest z gumy. Liczę na jakieś fajne promocje i okazję. Na nawet jeśli nic ciekawego się nie trafi to przynajmniej obejrzę potencjalne cele zakupowe :)
aigimig
Posty: 407
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: aigimig »

jak ktoś wybiera się na Pyrkon a nie ma transportu to mam do oddania bilet PolskiBus do Poznania na jutro o 8:00 wyjazd z Warszawy. mogę też oddać bilet powrotny na jutro wieczór
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: rattkin »

Ja będę przez 2-3 dni. Jak usiądzie z Wami do gry taki mądrala / maruda, narzekający na wszystko i zachowujący się jakby zjadł wszystkie rozumy, to ja - trudno się pomylić. Curiosity - będę miał przy sobie promkę dla Ciebie. Piwo na Pyrkonie to chyba trochę ciężko, ale jakaś fotka może ;)
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: idha »

Curiosity, rattkin - to może wpadnijcie przy okazji do Games Roomu :) Mnie raczej ciężko będzie z niego wyjść, a chętnie przywitałabym się ze znajomymi.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: rattkin »

Wpadnę, wpadnę.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: Dellas »

Boje się że przy moim kompletnym zaangażowaniu w granie mogę na nikogo nie zwrócić uwagi.... Zatem proszę się nie krępować zagadać - na plakietce będę miał wypisane nicka z forum.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: Curiosity »

@Dellas, jak Cię wypatrzę spośród kilkunastu tysięcy ludzi, to wierz mi, na pewno podejdę :D
@Idha, gralnia to punkt obowiązkowy wycieczki
@rattkin, dzięki za pamięć, będę Cię szukał :)
@Planszostrefa.PL, na pewno zajrzę, może nawet zostawię u Was na stoisku jakieś cebuliony ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: Xavris »

Nigdy nie wydałem tyle kasy na konwencie... Weszła rebelia i karciany Arkham z dodatkiem. Do tego autografy Trzewiczka, te akurat za darmo:) niesamowicie charyzmatyczny i sympatyczny facet.
Dobry pyrkon, dobry :)
Edit. Szkoda tylko, że ciężko się dostać na jakieś prelekcje :/ w piatek było całkiem luźno, w sobotę jest masakra.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: karawanken »

Planszostrefa.PL pisze:Wpadnijcie przybić piątkę z naszą ekipą, stoisko nr 66 (obok Pyrsklepiku) :)
Zgodnie z obietnicą narzekam na brak reklamówek :D
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: Kisun »

Też byłem wczoraj, w pracy ale miałem chwilę na zwiedzanie i przyznam że było bardzo przyjemnie. Ludzie pozytywnie zakręceni, gracze kumaci, ceny nie jakieś super niskie ale w granicach rozsądku. np kawa6,5zł, AvsP2ed 175zł. Fuse 80zł. Warto jeżeli nie kupować to chociaż pooglądać. I ten rozbity Tie w skali 1:1 miodzio.
"Errare humanum est"
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: Piehoo »

Byłem tylko w piątek, ale moim zdaniem zmiany na plus w porównaniu do poprzedniej edycji. Hala wystawców ze zdecydowanie większymi przejściami między stoiskami. Sporo stoisk z różnego rodzaju wyprzedażami i promocjami. Marketing Black Monka, Rebela, Portalu, Cube i Lucrum świetny. Było ich widać, a pomysły na promowanie swoich tytułów zacne!
Aż żałuje że Warszawa nie ma konwentu na taką skalę. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: Dellas »

W dużym skrócie, przynajmniej z mojego punktu widzenia Pyrkon dał radę, choć pozostał duży niedosyt. Owszem kilka wydawnictw miało bardzo dużą ekspozycję, ale widać było że stawiali na lżejsze, krótsze tytuły, co może być zrozumiałe biznesowo ale mnie jako geeka lekko frustrowało. Fakt, że część wydawców przeznaczyło cięższe gry do games roomu, ale kto widział całkowicie wypełnioną hallę już od rana to wie, że trudno było wbić się z dużym tytułem na jakiś wolny stolik (a na granie na podłodze to moje stare kości już się nie nadają).
W każdym razie i tak udało się w coś niecoś pograć, spotkać się z ludźmi dowiedzieć się kilka ciekawostek (tutaj pozdrawiam Panią ze stoiska Phalanx Games :) ) i kupić dwa tytuły (zwłaszcza cieszę się z zakupu Andromedy, którą Galakta sprzedawała chyba po kosztach). Zagrałem w Century: Korzenny Szlak, Kanagawa, Yamatai, Hansa Teutonica, Marco Polo (tutaj duże podziękowania dla Pani, która tłumaczyła nam zasady :) ), Hoyuk, Chromosome, Galaxy Of Trian:New Order. Poznałem zasady Gildii Londynu, choć było za późno na grę.

Z organizacyjnych spraw, to zdecydowanie na plus wyszło umieszczenie wystawców w większej Halli, co zdecydowanie udrożniło poruszanie się, nawet w sobotę gdzie był tradycyjnie duży tłum.

Teraz pozostało czekać na kolejny rok. A kto nie był ten trąba :P
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Pyrkon 2017

Post autor: Arek001 »

Piehoo pisze:Byłem tylko w piątek, ale moim zdaniem zmiany na plus w porównaniu do poprzedniej edycji. Hala wystawców ze zdecydowanie większymi przejściami między stoiskami. Sporo stoisk z różnego rodzaju wyprzedażami i promocjami. Marketing Black Monka, Rebela, Portalu, Cube i Lucrum świetny. Było ich widać, a pomysły na promowanie swoich tytułów zacne!
Aż żałuje że Warszawa nie ma konwentu na taką skalę. :)
Jasne, wszystko co najlepsze chcielibyście mieć w Warszawie, trzeba się dzielić !!!
ODPOWIEDZ