(Warszawa) Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okolice!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Planszówki AP
Posty: 19
Rejestracja: 06 maja 2017, 15:44

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Planszówki AP »

Nahar - dzięki za uprzejme zwrócenie uwagi.

Pewnie mamy jeszcze za duży entuzjazm i chcemy rozsyłać informacje o naszym miejscu do grania gdzie się da ;)
Naszą intencją nie było zaśmiecenie wątku, tylko poinformowanie, że gdzieś w okolicy pojawili się ludzie, którzy też lubią grać w planszówki :). Zarówno ja jak i Janusz i inni pracownicy mamy też prywatną kolekcję gier i z przyjemnością pogramy w przyszłości w parę tytułów z Państwem.

Nie będziemy dublować więc wątków o cyklicznych wydarzeniach. Napiszemy tutaj natomiast gdybyśmy akurat szukali chętnych do grania w np. Legendary encounters an alien deck building game, Arcadię Quest albo inne ciekawe tytuły z naszej kolekcji albo wypożyczalni ;)

Ps. pogoda dzisiaj idealna na jakieś klimatyczne planszówki :)

Pozdrawiam,
Andrzej (Planszówki AP)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

i jak wygląda plan na dzisiaj? coś jest grane?
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

No chyba Descent?
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Dokładnie- nikt nie zaproponował niczego innego (niż Descent).

My się widzimy standardowo o 16:00, Nahar ma wpaść półtorej godziny później.

Pzdr i do zobaczenia ;]
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

OKi, bede około 16
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1334
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: nahar »

Ja odpadam dzis jednak. Byc moze wpadne towarzysko na herbate, ale na pewno nie dam rady grac. Mam za to nadzieje ze za tydzie mi sie uda juz normalnie zagrac.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: jakmis83 »

Panowie. Możliwe ze wpadnę, ale sie spóźnię. Byłbym ok 16:30.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
coolhand
Posty: 65
Rejestracja: 17 wrz 2014, 13:12

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: coolhand »

Witam. ja rowniez cheynie wpadne dzis ale poprosilbym o margines 30 minut, bo sie troche jedzie za ta Warszawe ;))

Aha - rzutem na tasme , bo zaraz wychodze ale moge wziac jakis tytul typu archipelago viticulture czy cos.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

Z tego co się właśnie dowiedziałem descent dzisiaj jest niestety odwołany :( Postaram się dołączyć za tydzień.
Granie na Bemowie
coolhand
Posty: 65
Rejestracja: 17 wrz 2014, 13:12

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: coolhand »

jade wzialem martwa zime pokoj 25 i mamy szpiega. bede za 20 min
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Dzisiaj na stole wylądowały:
- List Miłosny
- Mamy Szpiega
- Pokój 25

Pojawiło się dzisiaj trochę nowych osób, co bardzo mnie cieszy ;)
Dzięki wszystkim za dzisiejsze granie, a nowych kolegów i koleżankę zapraszam do aktywnego udzielania się w temacie i rzucania propozycji w co chcielibyście pograć na następnych spotkaniach.
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Zgadzam się z Kilosnem- dzięki wszystkim za bardzo liczne przybycie i wspólną grę Panowie i Panie ;]

Wczoraj na "stoły" trafiły lżejsze, towarzyskie tytuły co widać gołym okiem, ale najważniejsze, że można było się poznać i pośmiać.
coolhand
Posty: 65
Rejestracja: 17 wrz 2014, 13:12

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: coolhand »

Hej,

dzieki za gre, nastepnym razem mozna sie faktycznie umowic na jakis konkretny wiekszy tytul ale mam nadzieje ze sie podobal pokoj 25 :)

Tak na marginesie - to pozniej mi mozecie zdradzic tylko kto jest kim, bo nazwy z forum mi wiele nie mowia ;)

Puppet Master - Bartlomiej? Kilson - Kamil? ;)

Jakby cos to z tej strony Piotrek ;)
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Pokój 25, który nam pokazałeś jest bardzo spoko- fajny, szybki tytuł, nie wymagający żadnego przygotowania. Na pozytywne odczucia z pewnością wpłynęło także to, że dobrze- krótko i konkretnie tłumaczysz zasady. Od rozłożenia do rozpoczęcia pełnowymiarowej partii ile upłynęło? Maksymalnie 10 minut- przy 6 graczach.

Spośród osób, które udzielają się w tym temacie poznałeś dopiero trzy:Kilson = Kamil, ja = Bartek/Bartłomiej i jakmis83 = Jakub. Kuba był na spotkaniu po raz pierwszy (oby nie ostatni!), ale śledzi wątek od dawna.

Pozostali bywalcy, pojawiający się na spotkaniach z różną częstotliwością, sądzę że przedstawią Ci się osobiście przy okazji :wink: Nie będę odbierał nikomu przyjemności jaką jest poznawanie i przedstawianie się na żywo :twisted:

Łącznie w sobotę było nas 9 osób i mam nadzieję, że pozostała czwórka tj.: Agnieszka, Bartosz, Dawid i Michał- założą konta na forum i dołączą do tego tematu albo przynajmniej będą wpadać w soboty. Ostatnia osoba, która się dosiadła i którą poznałeś- to jeden z dwóch naszych gospodarzy- Mariusz.

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkania 8)
coolhand
Posty: 65
Rejestracja: 17 wrz 2014, 13:12

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: coolhand »

Czyli zgadlem z nickami ;)

Wprawdzie troszku daleko mam do was ale bylo milo i jak bede mial czas to na pewno znowu zawitam. :)
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Ok, najwyższy czas ustalić w co gramy w najbliższą sobotę.

robertos- chcesz położyć Descenta? Są na niego chętni?

Descent to 5 osób grających, ostatnia sobota pokazała, że to może być "mało". Postaram się zapewnić w związku z tym jakieś klasyczne euro na spotkanie/fillery, aby zrównoważyć te nasze spotkania także "gatunkowo", na co zwrócił kiedyś słusznie uwagę Shadow ("same przygodówki-ameritrashe").
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Nie prawda, czesto mamy nie-przygodówki i nie-ameritrashe, ale przegrywają w starciu z rzeczywistością ;)
Tak jak przy okazji teraformacji marsa, czy ostatnio - gdzie miałem ze sobą m.in. wysokie napięcie i bootleggers :)

A tak serio, to zawsze dobrze mieć coś w zapasie. Ja jeżdżę autem więc coś tam zawsze mogę zabierać, chociaż niestety nie mam wiele.

W najbliższą sobotę niestety odpadam.
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Szkoda, nie możesz czegoś zasymulować? :twisted: To racja, że kiedy przychodzi do magicznego "to co kładziemy"- nawet zwolennicy zasady prymatu euro nad ameryką siadają do .... ameryki. Zapewnimy różnorodność i z czasem to się ustabilizuje.

Kto będzie w sobotę z ekipy "stałych" (mniej lub bardziej) bywalców? 8)
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: sirwei »

Ja wstępnie mogę wpaść. Descent lub coś innego amerykańskiego ;)
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

Ja podobnie: Descent/ameritrash.
Granie na Bemowie
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: robertos »

To będę.. pokornie, jako że nawaliłem w zeszłym tygodniu :)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: jakmis83 »

Jest duża szansa, że będę w najbliższą sobotę. Za dużo nie mam, ale mogę coś przynieść. Descenta chętnie poznam. Ale jeśli będzie za dużo chętnych, mogę przynieść np Eldritch Horror (z dodatkiem więc jest regrywalnosc) lub Posiadłość Szaleństwa 2 ed. Postaram sie najpóźniej w sobote rano potwierdzić obecność lub jej brak. Zakładając ze bede, co byscie chcieli abym przyniosl-z tych dwoch tytułów?
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Super, jak widzisz- mamy na tą chwilę 3 zgłoszonych konkretnie na Descenta z dodatkami (robertos, sirwei, awawa). To gra na 5 osób.

Powiem tak, napisz tu w sobotę rano to dogadamy szczegóły. Spokojnie będziesz mógł zagrać w Descenta jeżeli chcesz go poznać (świetna gra, bardzo mi się podoba). Ja co do tego, aby w niego grać jestem wyluzowany, dosiądę się do niego jeżeli zabraknie tej 5 osoby. Swojego save'a, tj. swojej ostatniej postaci- mogę komuś oddać jakby co.

Jeżeli jednak odwiedzi nas tyle fajnych osób co tydzień temu- byłeś/widziałeś, to jakoś ustalimy kto dosiada się do Descenta, a kto odpala drugi czy trzeci stół i z jakimiś grami. Możliwe, że znowu wpadną ludzie ze "swoimi plecakami rozmaitości", tak jak coolhand, który pokazał nam 2 fajne, nowe tytuły ;]

Myślę, że przyniosę awaryjnie jakieś euro w takim razie skoro Ty weźmiesz dodatkowe ameritrashe. Może wezmę po prostu Agricolę, muszę ją ograć, a długo się zbierałem, aby wziąć się za ten tytuł- te wszystkie owce, żyto, owoce i krowy itd. wydawały mi się zawsze takie niepokojące...i mroczne.

Ze swoich tytułów, które wymieniasz- oba są fajne. Eldritch jest chyba na 8 osób jak Arkham, Posiadłość na 5. Ja osobiście chętniej bym zagrał w Posiadłość, ale tym się nie sugeruj.

Pzdr
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

Ja na Eldritcha i Posiadłość bardzo chętnie tez bym się pisał, jak nie tym razem to następnym :)
BTW przy ośmiu graczach w Eldritchu Przedwieczny otrzymuje dodatkowo potężną klątwę, której używa przeciwko nim. Zwą ją downtime'm ;) Myślę, że 5-6 osób to max aby się nie męczyć.
Granie na Bemowie
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: jakmis83 »

Z Eldritchem mam ten problem, że nie do końca opanowałem zasady i jeszcze w nią nie grałem.
Posiadłość mam już ograną, zasady są proste, wobec tego mógłbym szybko przetłumaczyć zasady.
Jeżeli nie graliście w 2 edycję, zwracam uwagę, że jest to gra z aplikacją - początkowo nie chciałem jej kupić właśnie z tego względu, ale aplikacja jest świetna - jest to swoisty mistrz gry, który w fantastyczny sposób prowadzi grę i jest też narratorem oraz organizatorem gry.
Siadać i grać. Jeśli będę, przyniosę właśnie ten tytuł.

Co do Agricoli: Pola Arle, to Argicola tego samego autora, tyle że dla dwóch graczy. Zalane pola, narzędzia, krówki, owieczki i rumaki oraz handel dobrami - bardzo mroczne...też mogę przynieść. To taka Agricola bez upierdliwego żywienia - żywność jest i trzeba ją mieć, ale nie ma takich kar jak w Agricoli.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
ODPOWIEDZ