(Warszawa) Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okolice!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: robertos »

Panowie... dziękuję za miłe popołudnie. Mam nadzieję że macie taki sam pozytywny odbiór jak ja. :)
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Szadoł pisze:
Puppet_Master pisze: Chwilowo, trochę z racji składu i liczby graczy- ogrywane są w ramach naszego konwentu przygodówki-ameritrashe, kto wie- może ktoś zaproponuje na "za tydzień" jakieś 4X czy coś takiego, albo przeciwnie w jakieś fajne euro lub zwykłą strategię. Łatwiej by było, gdyby ludzie poza czytaniem tego tematu, czasem się także wypowiedzieli (mam tu na myśli innych, którzy to czytają, ale w ogóle nic nie piszą) 8)
Ponieważ grupa "stały bywalców" skrystalizowała się z miłośników ameritrashy, i takie też gry lądują na stole, przestałem regularnie śledzić wątek.

Po za tym pogoda powoduje że potrzebna naprawdę dobrego tytułu żebym zrezygnował z rozrywki (czyt. piwa) na świeżym powietrzu.
Może jednak z czasem "pogoda się popsuje". Zapraszamy i jeżeli masz ochotę na coś innego- śmiało możesz to zaproponować. W ubiegłym tygodniu miała być Terraformacja, obecni wybrali zamiast tego Battlestara- ten pierwszy tytuł zdecydowanie ciężko nazwać "ameritrashem". Na przyszły tydzień nie mamy jeszcze kompletnie pomysłu co położyć na stół.
robertos pisze:Panowie... dziękuję za miłe popołudnie. Mam nadzieję że macie taki sam pozytywny odbiór jak ja. :)
Wysłane "18:41", a nie mówiłem, że nie zdąży wrócić do domu zanim czegoś nie napisze? :lol:

Dzięki Panowie za miłe popołudnie, dobrze też, że sirwei pomógł pilnować naszego "mastera" gry poprawiając go, bo inaczej dalej próbowałby kończyć daną kampanię w pierwszej turze ;]
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: sirwei »

Zawsze do usług :)
Za tydzień proponuję coś czysto rywalizacyjnego. Jedno wielkie coś dla wszystkich czy kilka mniejszych duali?(Sam chyba wolę 1 na 1)
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

Dzięki za dzisiejsza rozgrywkę :) Co prawda zostaliśmy totalnie rozniesieni w pyl ale myślę ze po upgradowaniu zachomikowanych xp'kow na umiejętności pójdzie trochę lepiej. Do następnego razu.
Granie na Bemowie
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: robertos »

Przemyślcie... poćwiczcie... szczególne wyrazy uznania dla nekromanty ;)
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

robertos pisze:Przemyślcie... poćwiczcie... szczególne wyrazy uznania dla nekromanty ;)
No musiał... :P
Szadoł pisze: Ponieważ grupa "stały bywalców" skrystalizowała się z miłośników ameritrashy, i takie też gry lądują na stole, przestałem regularnie śledzić wątek.

Po za tym pogoda powoduje że potrzebna naprawdę dobrego tytułu żebym zrezygnował z rozrywki (czyt. piwa) na świeżym powietrzu.
U mnie to jest tak, że mam/miałem/grałem w więcej eurasków, a teraz mam głód na ameritrashe :D
Ale kości Robertosa chciały mnie dzisiaj wyraźnie zniechęcić do tego typu losowych gier ;) (wspomnianym wyżej nekromantą spudłowałem wszystkie kluczowe ataki, w tym 2 obszarowe, które miały "pozamiatać")

Natomiast nie widzę żadnego problemu w tym, żebyś zarzucił nie-ameritrashowym tytułem w który masz ochotę zagrać. Ja jestem otwarty na wszelkie gatunki.
A może ściągniesz nam kolejnych graczy, którzy tak jak Ty unikają tematu bo zobaczyli w co ostatnio grywamy i czekają na jakieś euro-propozycje.

Btw. tydzień temu to wydaje mi się, że miała być ta terraformacja, ale ktoś powiedział, że czekamy na Szadoła, który jest wielkim miłośnikiem BSG i na pewno będzie w to chciał grać :P
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: robertos »

Kilson pisze:No musiał... :P
:D

Panowie.. za tydzień też będę.. :)
Albo kontynuujemy albo Możemy w coś innego..
mogę pokazać chętnym Stawkę większą niż życie
jak są chętni to zapraszam na www.j23.com.pl
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Co do pomysłu sirwei z bardziej indywidualnym graniem, gdzie np. ludzie stworzą stoły do 1vs1 - to super. Miejsca jest dość, gier cała szafa.

Na śmierć zapomniałem, że 10 czerwca jadę na "ślubowesele"- więc mnie nie będzie w najbliższą sobotę.

Ustalcie to- kto chce położyć jaki tytuł konkretnie, lepiej zawczasu się umówić.

Osoby potwierdzone na najbliższą sobotę, to:
robertos = Stawka większa niż zycie
Kilson = ?
sirwei = ?
awawa = ?
Ostatnio zmieniony 05 cze 2017, 20:48 przez Puppet_Master, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Ja chętnie zobaczę Stawkę. Ciekaw jestem jakie makabryczne mechanizmy do gnębienia graczy Robert zastosował w tej grze ;)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: jakmis83 »

Poza taką okolicznością jak zajmowanie się dziećmi i sobotnimi obowiązkami w domu, przed przychodzeniem na spotkania wtrzymuja mnie tytuły. Mam mało gier, ale sa to konkretne tytuły, które lubię i w które zawsze chętnie zagram. Dla przypomnienia: posiadam Eldritch Horror, Posiadłość edycję 2,Pola Arle (jeden na jednego świetne euro o krowkach, drewnie itp:) ), Robinsona. Battlestara nie mam, ale chetnie poznam. Stawke widzialem i to nie moj gust. Poza tym troche szkoda, ze to sobota. Zona nie chce puszczac....
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

jakmis83 pisze:przed przychodzeniem na spotkania wtrzymuja mnie tytuły. Mam mało gier, ale sa to konkretne tytuły, które lubię i w które zawsze chętnie zagram. Dla przypomnienia: posiadam Eldritch Horror, Posiadłość edycję 2,Pola Arle (jeden na jednego świetne euro o krowkach, drewnie itp:) ), Robinsona.
Trochę to chyba niezdrowe dla ciała, że dusiłeś to tak długo w sobie :wink:

Zadeklaruj się na którąś konkretną sobotę. Zaproponuj swój "konkretny" tytuł, a ktoś do gry się znajdzie, chcesz się założyć? Arkham/Eldritch Horror "miał" być grany- wszystko przed nami. W Posiadłość szaleństwa wiele osób chętnie zagra łącznie ze mną. W Robinsona mam się spotkać z Kilsonem i "pograć" na co się umawiamy od tygodnia przez PW, więc nie widzę problemu, abyś do nas dołączył. Nie mówię o najbliższej sobocie- 10.VI, bo sirwei zaproponował ten dzień, jako dzień 1vs1 i chyba nikt nie protestował jak dotąd.

Zamiast liczyć i czekać na to, że ktoś akurat trafi w Twój tytuł i to akurat w dzień kiedy masz wychodne- lepiej zadeklaruj go na konkretny termin na forum i się z nami spotkaj. Żona zrozumie, choć raz w miesiącu :roll:
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1334
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: nahar »

Ja bym przyszedł.
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

To super, to już razem z Tobą 4 osoby:

- robertos, sirwei, awawa (do potw.) i nahar.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2017, 22:21 przez Puppet_Master, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

Arkham/Eldritch Horror/Posiadłość szaleństwa 2ed jak wszystkie przygodowki/co-py/ameritrashe itd itp ;) jestem na tak. W Robinsona też kiedyś bym znowu zagrał. W tym tygodniu 1v1 sobotę raczej odpuszczę - nie moje klimaty, sporadycznie gram jedynie w wojenne strategie.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

A ja się rozpędziłem. Żona mnie sprowadziła na ziemie i przypomniała, że w najbliższy weekend mamy wyjazd, więc się nie pojawię.
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

awawa pisze:Arkham/Eldritch Horror/Posiadłość szaleństwa 2ed jak wszystkie przygodowki/co-py/ameritrashe itd itp ;) jestem na tak. W Robinsona też kiedyś bym znowu zagrał. W tym tygodniu 1v1 sobotę raczej odpuszczę - nie moje klimaty, sporadycznie gram jedynie w wojenne strategie.
Ja mam ślubowesele w sobotę, Kilson- wyjeżdża, jak przekonasz sirwei i robertosa to spokojnie sobie z naharem możecie zagrać w coś na 4 osoby +, na wypadek jeżeli ktoś jeszcze przyjdzie. 1vs1 to pomysł, przecież nie ma żadnego przymusu.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: sirwei »

To może jakieś rywalizacje na 4? Jest tego całe mnóstwo....(SM Civ, Kupcy i Korsarze+SoG, Osadnicy NI, Statki Łupy, Colt Express, World of Warcraft z dwoma dodatkami) Z 1na1 osobiście wrzuciłbym na stół Wojnę o Pierścień(na cały dzień) lub Marvel Dice Masters w formie turnieju...
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1334
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: nahar »

Mare Nostrum mogę przynieść. Mogę też w EH zagrać. WoW raczej nie.

A co do wojennych - też mam kilka w tym wieloosobowe.
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Cześć,

Normalnie mamy spotkanie od 16 jutro- ale dzwonił do mnie kolega Michał czyli nasz gospodarz z pytaniem, czy grupa nie chciałaby sobie jutro pograć w plenerze (o ile będzie ładna pogoda) i wcześniej. Mają być jakieś dni Białołęki, koncerty etc. więc może nam przygotować miejsce do grania "w plenerze" jakoś tak po 12.

Nie wiem czy grupa woli zostać przy starych planach i grać od 16 czy ktoś będzie chętny na spotkanie wcześnie.

16 pozostaje aktualna dla tych, którzy już się umówili. Granie wcześniej- prezentacja np. gry czy coś to opcja dla chętnych/propozycja Michała.

Pzdr
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Szadoł »

Ale według internetu dni Białołęki to dopiero za tydzień.
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

W takim razie albo internet kłamie, albo nie zrozumieliśmy się z Michałem- bo mówił o jutrze 8)
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Szadoł »

Dobra. Mnie nawet by pasowało jutro przyjść wcześniej i skończyć wcześniej.

EDIT : Jednak nie dam rady, sprawy rodzinne.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2017, 09:51 przez Szadoł, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1334
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: nahar »

Mhm ja podjade o 16 wezme TM. Ew. moge zabrac Mare Nostrum ale prosze o info ze sa chetni na granie w ten tytul.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1334
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: nahar »

Jestem juz w 3 pokojach. Bedzie ktos czy mam sie zbierac do domu?

Mam TM i manerwra
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

No i jak i się wczoraj udało?

Ja tak jak pisałem wcześniej byłem na śluboweselu, a Kilson- na wyjeździe rodzinnym.

:?:
ODPOWIEDZ