(Warszawa) Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okolice!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

(Warszawa) Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okolice!

Post autor: Puppet_Master »

UWAGA GRUPA KOŃCZY DZIAŁALNOŚĆ Z DNIEM 31 MARCA 2018, BĘDZIE TO OSTATNI TERMIN, OSTATNIA SOBOTA KIEDY 3 POKOJE SĄ DLA NAS DOSTĘPNE NA DOTYCHCZASOWYCH ZASADACH

Cześć!

Niniejszy temat jest wiszącym na stałe zaproszeniem na cotygodniowe spotkania tj. na nasze planszówkowe konwenty. Przy okazji będzie również umożliwiał aktywnym (udzielającym się) osobom- bardziej kameralne umawianie się, np. na tytuły dwuosobowe.

Kilka spraw podstawowych:
1. Spotkania odbywają się co tydzień w sobotę - od godziny 16:00. Miejsce naszych spotkań to: "3 pokoje z kuchnią" przy ul. Głębockiej 84.
2. Po szczegóły w danym tygodniu, co ogrywamy- zapraszam na ostatnie strony tego tematu.
3. Jeżeli ktoś chciałby dojechać na miejsce komunikacją miejską, zapraszam tutaj: https://jakdojade.pl
4. Nasze spotkania w "3 pokojach z kuchnią" są cyklicznym wydarzeniem (stałym), strona tego wydarzenia to: Kliknij tu
5. Mamy dla siebie zagwarantowaną dużą wygodną, klimatyzowaną salę, stoły, krzesła, rzutnik, toaletę, kuchnię- w pełni wyposażoną, wszelkie wygody na miejscu- więc pełna kultura grania.

KRONIKA, czyli co było ogrywane jak dotąd: 06.V.2017 = Middle-Earth Quest, 13.V.2017 = Darkest Night wraz z dodatkami, 20.V.2017 = Descent: Wędrówki w Mroku wraz z dodatkami, 27.V.2017 = Battlestar Galactica + Roll for Galaxy, 03.VI.2017 = Descent: Wędrówki w Mroku wraz z dodatkami, 17.VI.2017 = World of Warcraft, 24.VI.2017 = List Miłosny, Mamy szpiega!, Pokój 25, 01.VII.2017 = Colt Ekspress+ dodatki: Szeryf i Więźniowie/Konie i Dyliżans, Posiadłość Szaleństwa 2ed, 08.VII.2017 = Terra Mystica, Eldritch Horror, 15.VII.2017 = Kanagawa, Tzolk'in, Descent: Wędrówki w Mroku wraz z dodatkami, 29.VII.2017 = Carcassonne, Tajniacy, Robinson Crusoe, 05.VIII.2017 = Scythe, Carcassonne, 12.VIII.2017 = Carcassonne, Star Wars: Rebelia, Wojna o Pierścień, 19.VIII.2017 = Rummikub, Eldritch Horror, 26.VIII.2017 = Blood Rage, Alternatywy 4, 02.IX.2017 = Blood Rage, Catan, 9.IX.2017 = Splendor, Battlestar Galactica, Zombie 15, 16.IX.2017 = Blood Rage, Scythe, Gears of War, Timeline, 23.IX.2017 = Najeźdźcy z północy, Descent: Wędrówki w Mroku wraz z dodatkami, Martwa zima, 30.IX.2017 = Pathfinder: Skull & Shackles + dodatki, List Miłosny, 07.X.2017 = Talisman: Magia i Miecz, 14.X.2017 = Robinson Crusoe, Cadwallon City of Thieves, Boss Monster, Mystery of the Abbey, Chaos w Starym Świecie, 21.X.2017 = Stawka większa niż życie, Gears of War: The Board Game, Łotry, 28.X.2017 = Fasolki, 04.11.2017 = Stawka większa niż życie, Dominion, Arkham LCG, Star Wars: Rebelia, Rummikub, Szachy, 11.XI.2017 = Star Wars: Rebelia, 18.XI.2017 = Wojna o Pierścień, Pathfinder: Skull & Shackles + dodatki, 25.XI.2017 = bez grania, pogaduchy, 02.XII.2017 = Bootleggers, Arkham LCG, 09.XII.2017 = Robinson Crusoe, indywidualnie spotkania od 09 do 23.XII.2017 = Wojna o Pierścień, Star Wars: Rebelia, Posiadłość Szaleństwa 2ed, 13.I.2018 = Blood Rage, 20.I.2018 = Gears of War, Timeline, Scrabble, 27.I.2018 = Terraformacja Marsa

Osoby, które pojawiają się regularnie i które można zapytać o jakieś szczegóły dotyczące kolejnego spotkania: jakmis83, Kilson, Puppet_Master.

Lista gier planszowych dostępnych na miejscu (zawsze): Battlestar Galactica, Stawka większa niż życie, Monopoly - Warszawa, Abalone, Kubuś na grzybobraniu, Kalambury De Luxe, Catan, Scrabble Speed, Scrabble, Trudne Słowa cz. 1, Scooby-Doo Łowcy Duchów, Junior Bingo, Domino, Timeline, Spadające małpy, Bakugan, Zostań królem, Ben, Poznajemy zawody, My little pony, Skuteczne i profesjonalne NGO, Eko skrzaty, około 15-20 innych tytułów, także Instytutu Pamięci Narodowej (gry historyczne).
Ostatnio zmieniony 02 mar 2018, 10:41 przez Puppet_Master, łącznie zmieniany 105 razy.
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: Puppet_Master »

<Skasowałem post, bo okazał się niepotrzebny= zabierał miejsce>.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2017, 13:19 przez Puppet_Master, łącznie zmieniany 1 raz.
berem
Posty: 1217
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: berem »

Zdecydowanie dłuższe tytuły o tematyce wojennej/strategicznej ale niekoniecznie historycznej; ameritrashe, choć też nie unikam klimatycznego euro grając rodzinno-przyjacielsko.
Być może mógłbym razem z kolegą w tygodniu też móc spotkać się wieczorem ale w ten sposób by kończyć rozgrywkę do 19 lub 20.
Czasem spotykam się też we 4 (wliczając mnie) w weekendy na Tarchominie.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: sirwei »

Ze swojej strony proponuję gry w które gram rzadko ale zawsze chętnie:
2 graczy:
Wojna o pierścień+Lords of Middle Earth//Star Wars Rebelia(nie grałem)
3-4 graczy:
Cadwallon:City of Thieves//Darkest Night//Pandemic Cthulhu//Kupcy i Korsarze z dodatkiem Seas of Glory//Sid Meier Civilization//Statki,łupy,kościotrupy
5 graczy i więcej:
Warcraft:The Boardgame+Burning Crusade+Shadow of War//Descent:Wędrówki w mroku(+Legowisko Jaszczura+Cień Nerekhall+Labirynt Zagłady)//Imperium Atakuje//Posiadłość Szaleństwa(+Zew dziczy+Zakazana Alchemia)//Colt Express(+Dyliżans+Szeryf)//Belfort//Steampunk Rally//Horror w Arkham+Koszmar z Dunwich//Axis & Allies

Sporo tego ale jestem na dużym głodzie :)
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
berem
Posty: 1217
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: berem »

W razie czego mam coś lepszego od Wojny o pierścień i to na 4 osoby a na bazie tej gry:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 19&t=36845
Już ograne.
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: Puppet_Master »

Co do War of the Ring muszę go choć trochę ograć, chętnie zagrałbym w nią ze dwa razy razy 1 vs 1, aby obczaić mechanikę i dopiero wtedy zaczął grać te fanowskie rozwinięcie gry na 4 graczy, o którym piszesz berem - wtedy z przyjemnością :)

sirwei - co z tego, że sporo? Masz dobre podejście! 8)

Możemy zrobić jakąś przymiarkę do umówienia się w 3-4 osoby, na jakiś fajny tytuł.
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: imssah »

Cześć
Dołączę do rozgrywki w Axis&Allies gdyby się grupa ukonstytuowała.
Gdyby komuś coś wpadło w oko z mojej kolekcji to zapraszam róg Wysockiego i Bazylianskiej raczej w tygodniu po 17 (bez oceny - nieograne)
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: Puppet_Master »

<sprzątanie>
Ostatnio zmieniony 30 lip 2017, 14:48 przez Puppet_Master, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: sirwei »

To od siebie tylko dodam że mam wersję 2004.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: jakmis83 »

Nie mam dużo gier, ale to co mam jest godne uwagi:
Pola Arle - dla 2 osób.
Robinson, Eldritch Horror + Zaginiona Wiedza, Posiadłość Szaleństwa 2 edycja.
Plus Horror w Arkham + Dunwich + Innsmouth.

Chętnie zagram w gry Rosenberga, inne gry kooperacyjne. Chętnie poznam Descent, Battlestara, ale jestem otwarty na Wasze propozycje chociaż, jeśli czymś nie będę zainteresowany, to dam znać.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: Kilson »

berem pisze:Zdecydowanie dłuższe tytuły o tematyce wojennej/strategicznej ale niekoniecznie historycznej; ameritrashe, choć też nie unikam klimatycznego euro grając rodzinno-przyjacielsko.
W sumie mógłbym napisać to samo ;)

Sam za wiele nie mam, bo gry częściej wymieniałem tu na forum niż kupowałem nowe, ale mogę zaproponować: Robinsona, Wysokie Napięcie czy z ciut mniej znanych Bootleggers.
Grałem i podobały mi się m.in. SW:Rebelia, Battlestar, Arkham Horror i Posiadłość Szaleństwa, ale sam nie kupuje tego typu gier bo nie mam z kim w takie grac. Aktualnie jak już gram to częściej w męsko-damskim towarzystwie, gdzie wpadają raczej lekkie euro.
Chętnie zagrałbym w Drakule, Descenta, Wojnę o pierścień, Twilight czy podobne. Ogólnie lubię poznawać nowe gry i nowe mechaniki, więc chętnie pogram w cokolwiek pojawi się na stole ;)
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2017, 23:52 przez Kilson, łącznie zmieniany 1 raz.
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: Puppet_Master »

Pierwsze spotkanie graczy z tego tematu przed chwilą się zakończyło. Wprawdzie tylko na skromne 1 vs 1 (Star Wars: Rebelia), ale potwierdzam ze smutkiem, że kolega robertos spuścił prowadzonej przeze mnie Rebelii tęgie lanie (choć to mało powiedziane)- Imperium nie tyle zatryumfowało, co potwierdziło absolutną supremację w tej części galaktyki! ;]

Dzięki za super spotkanie. Do następnego!
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: Kilson »

Puppet_Master pisze:Pierwsze spotkanie graczy z tego tematu przed chwilą się zakończyło. Wprawdzie tylko na skromne 1 vs 1 (Star Wars: Rebelia), ale potwierdzam ze smutkiem, że kolega robertos spuścił prowadzonej przeze mnie Rebelii tęgie lanie (choć to mało powiedziane)- Imperium nie tyle zatryumfowało, co potwierdziło absolutną supremację w tej części galaktyki! ;]

Dzięki za super spotkanie. Do następnego!
Chyba nie pierwsze, bo mnie ograł wczoraj xD
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: Puppet_Master »

To czort! :D W takim razie- drugie spotkanie!

Spokojnie, na kolejną partię przyjdziemy lepiej przygotowani i będzie rewanż z prawdziwego zdarzenia.
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: Szadoł »

No dobra to ja napiszę konretnie :

1. Sobota lub Niedziela, najwcześniej godzina 13-14.
2. Najchętniej tam gdzie łatwo dojechać ze skrzyżowania Łodygowa/Radzymińska.
3. Gra która trwa krócej niż 1.5h to przerywnik.
4. Żadnych coopów.
5. Żadnych ameritrashy (od tej zasady są nieliczne wyjątki).
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: robertos »

Skoro Szadoł konkretnie to i ja konkretnie
1. Soboty lub niedziele
2. Zapraszam do siebie (Kobiałka)
3. Gra która trwa krócej niż 1.5h to przerywnik.
4. Coopy mogą być
5. Najchętniej ameritrashe - żadnych suchych euro ;) (są wyjątki)
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: Kilson »

Puppet_Master narobił ochoty na granie, więc należałoby wykorzystać to poruszenie w temacie :)

Ja bym coś chętnie pograł w weekend.
Kto ma czas i ochotę? I najlepiej jeszcze lokal ;)

A jak będą chętni na granie a nie będzie miejsca, to do weekendu może coś się znajdzie, tylko warto wiedzieć na kiedy i ile osób.
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: Puppet_Master »

Wszystkie updaty profili - zrobione.

Kilson- zmieniły mi się trochę plany życiowe i do soboty, mniej więcej do 19:00, będę najprawdopodobniej w naszych okolicach, dopiero później wyjeżdżam.

Co do grania w najbliższy piątek wieczór i w sobotę do popołudnia (15:00)- jestem chętny.

Pozostaje kwestia ilu jeszcze takich jak my dwaj się znajdzie na początek weekendu majowego i jaki tytuł chcemy położyć na stole. Proponowałbym od razu szukać ludzi na tytuł do 4 godzin i 3-4 osoby.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: sirwei »

Ja wyjeżdżam w sobotę. Następny tydzień też nie wygląda na wolny.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: Puppet_Master »

Ogłaszam wszem i wobec- że dzięki wysiłkowi Kilsona, który poczynił ten wysiłek sam z siebie żeby nie było- załatwiliśmy naszej lokalnej grupie miejscówkę- więcej szczegółów znajdziecie w pierwszym poście organizacyjnym, zapraszam do dyskusji.

PROPOZYCJA ZORGANIZOWANIA KONWENTU:

Piątek 05.05.2017 r. godz.: 18:00 -21:00
z racji dostępnych godzin tego dnia lżejsze tytuły
lub
Sobota 06.05.2017 r. godz. 12:00-17:00/ 16:00-21:00 na coś ciężkiego.

Dałem trzy propozycje terminu, piszcie kto w ogóle byłby chętny na granie w tych datach i na który z zaproponowanych wstępnie terminów.

Spotkanie zorganizowane w takiej konwencji, że nawet kilka tytułów może być rozgrywanych równocześnie.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: Kilson »

Puppet_Master pisze:
Piątek 05.05.2017 r. godz.: 18:00 -21:00 z racji dostępnych godzin tego dnia lżejsze tytuły
lub
Sobota 06.05.2017 r. godz. 12:00-17:00/ 16:00-21:00 na coś ciężkiego.
Obstawiłbym raczej Sobota 06.05.2017 r. godz. 12:00-17:00.
W piątek 3 godziny, to zanim się zbierzemy/rozstawimy/wytłumaczymy zasady to na granie zostaje mało czasu. W sobotę może być też wieczór, ale raczej wolałbym pograć w ciągu dnia, bo sobotni wieczór sprzyja wszelkim typom imprez, grillowaniu itp. co może negatywnie wpływać na frekwencję :P

Btw. Na miejscu jest trochę gier, ale chyba głównie dla dzieci. Widziałem za to wśród nich Battlestara:Galactica :)
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: robertos »

Jak macie kłopot z lokalem.. to na sobotę np. na Galacticę zapraszam do siebie,...
:)
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: Puppet_Master »

Dobry plan 8)

Dajmy pomysłowi konwentu w sobotę pożyć sobie do środy, jak nie będzie w ogóle chętnych poza nami, to skorzystamy z Twojej propozycji i zagramy w Galacticę u Ciebie. Zgadamy/zdzwonimy się koło środy i zobaczymy co dalej - taka jest moja propozycja.

Pzdr
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: Kilson »

I znów się tu sucho zrobiło :P
Mam nadzieję, że to tylko za sprawą weekendu majowego.

To co, może ustalimy jakiś konkretny termin i zaklepiemy na Głębockiej miejsce? Może do tego czasu ktoś jeszcze się zainteresuje, oni wrzucą info na stronkę, to może ktoś z zewnątrz wpadnie, a jak nie to zagramy w coś w 3 osoby.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Gry planszowe - Białołęka, Marki i okolice!

Post autor: robertos »

ja się potwierdzam :)
ODPOWIEDZ