(Warszawa) Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okolice!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Planszówki AP pisze:Hej,
Ja również bardzo dziękuję za przybycie Robertowi i Kamilowi. W sumie było nas około 20 osób!
Jak na pierwszy raz, to nieźle ;-)
Mega mi się spodobał tytuł Summoner Wars. Rewanż następnym razem?

Z chęcią bym się spotkał na Eldritch Horror (widzę, że Puppet Master wspomniał o Arkham). Grałem kilka razy i mega mi się spodobał.
Może na początku czerwca?

Pozdrawiam
Janusz
Dzięki za grę, ale tak jak mówiłem Summoner Wars nie szczególnie do mnie przemówiło (mimo, że wygrałem ;) ). Wizualnie nie powala, a jak na grę strategiczną/taktyczną jest jak dla mnie mało rozbudowana i trochę za mocno losowa. Ale to kwestia gustu, a po ocenach na różnych serwisach widzę, że wiele osób ma zupełnie inne zdanie niż ja ;)

Co do Eldritch Horror to też chętnie bym zagrał. W Arkham grałem parę razy (chociaż dość dawno temu) i gra mi się bardzo podobała, a czytałem że Eldritch Horror to takie ulepszone Arkham. Jeśli faktycznie tak jest, to z chęcią sprawdzę :)
Puppet_Master pisze: ja mam inne, dużo ładniejsze imię (zdaniem Kamila).
Czo? :shock:
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Czo? :shock:
Ciiiiii, jak mawiał pewien uroczy troll w takiej jednej pięknej starej bajce o skrzatach: "kłamię żeby go oszukać" :P
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1335
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: nahar »

definitywnie bede 15 po 12
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Spoko- poczekamy. Jesteś piątym graczem do dzisiejszego Descenta o 12:00:

Nahar, robertos, Kilson, Sopor i awawa.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Descent jak dla mnie super. Dzięki za grę.

Oczywiście Robertos wykorzystując wszelkie brudne sztuczki pokonał nas w ostatnim momencie, gdy już byliśmy o włos od wygranej, tak żeby bolało najbardziej ;)
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: robertos »

Były zwroty akcji... były emocje... cały czas panowałem nad sytuacją.... no prawie...;)
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Po prostu Panowie nie zauważyli tego, że robertos nie musi dociągać kart mrocznego mastera- on po prostu gra całą talią ;]
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

Pierwsze koty za ploty - jeszcze nie zdarzyło się aby podczas I sesji wszyscy (nie wyłączając mnie ;) ) prawidłowo ogarnęli lub przypomnieli sobie rozbudowane zasady Descenta :) Dla równowagi nie wzięliśmy pod uwagę ze odpoczynek usuwa zmęczenie dopiero pod koniec tury gracza co nie wpływa korzystnie na seryjne, heroiczne comba naszych bohaterów. Ale gra wciągnęła a kostki fruwały :)
Granie na Bemowie
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Ok Panowie i Panie (nigdy ich obecności nie wykluczam), sobotni konwent już za nami, cała szóstka graczy się spisała, co dalej?

- Kto jest chętny na najbliższą sobotę?
- Czy ktoś ma już w zanadrzu rzucenie na stół czegoś konkretnego, a inni się do tego pomysłu przychylą? Przypomnę, w ostatnich zakładkach padały następujące propozycje, lżejszych tytułów: Chaos w Starym Świecie, Arkham Horror, Eldrith Horror.

:lol:
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: awawa »

Myślę, że w tą sobotę tez dam rade się pojawić: eldritch bardzo chętnie dołączę, arkham również może być . Od siebie zaproponuje może Nuklear Winter '68 (wiem ze prawie jest lato za oknem, ale klima w 3pokojach daje rade :] ) choć raczej gdyby było więcej drużyn, gdyż gra jest na 2 osoby. Albo jakąś przygodówkę z kolekcji. W zasadzie gram ostatnio tylko w przygodówki, co-opy i wojenne.
Granie na Bemowie
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Wiesz, skoro zaledwie po kilku tygodniach od powstania tematu mamy już jak ostatnio po 6 osób na spotkaniu- to "drużyny" do różnych tytułów są już tylko kwestią czasu :D

Te tytuły, które wymieniłem to propozycje, pojawiły się następujące:
Nahar- Chaos w Starym Świcie (podstawka 4, dodatek 5 osób)
Sopor - Horror w Arkham (do 8 osób o ile pamiętam)
Ty, chyba Ty proponowałeś- Eldrith (też chyba do 8 osób)
Ty- Nuclear Winter 68 (na 2 osoby)

Niech się ludzie wypowiedzą 8)
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Ja też prawdopodobnie będę w sobotę, i pasują mi wszystkie wymienione wyżej tytuły ;)
Sopor
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2017, 17:24

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Sopor »

Ja nie jestem obiektywny, bo po 20-letnim poście od planszówek podoba mi się wszystko. Kiedyś grałem prawie codziennie co prawda głównie w strategie od Dragona (a może ta firma nazywała się inaczej), a było w co grać Wiedeń 1683, Tannenberg, Ardeny, Bzura 1939, Grunwald z innej tematyki pamiętam Obcego, Magię i Miecz oraz coś z Robin Hoodem i Królem Arturem w jednej grze (!?). W połowie lat 90’tych przeprowadzka do innej dzielnicy, koniec podstawówki, rozpad ekipy do grania i rozkwit komputerów skutecznie odsunęły mnie od planszy. Wzruszyła mnie moja historia :cry: . Dzięki za ostatnią sobotę Panowie.

27. maja startujemy o 12:00 w 3pokojach?

Mam Talizman z trzema dodatkami, Horror w Arkham z trzema i Eldritch Horror z jednym.

Jeśli chodzi o moją bibliotekę 3. czerwca to mam potwierdzonych kilku oldboyów i rozniosłem plakaty do szkół, więc może uda się ściągną kilku młodszych adeptów grania. Jeśli syn da się dziś szybko ululać, to jeszcze dziś założę temat na forum z informacją o graniu na Pradze. Koleżanka opiekująca się firmowym facebookiem ma jutro utworzyć wydarzenie i powiesić je na grupie "Gry planszowe Warszawa".

Pawle podejrzałem u Ciebie Terraformację Marsa. Słyszałem dużo dobrego na jej temat. Graliście już w nią?
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

No i super 8)

To ostatnie o co pytasz z Królem Arturem- to "Robin Hood", wydawnictwa Sfera, mam go w kolekcji, fajna przygodówka z wieloma błędami z tamtej epoki. Sposób noszenia przedmiotów zawsze doprowadzał mnie do pasji, kartoniki-figurki postaci nie były zbyt trwałe, a te mikroskopijne itemy nie były lepsze- gdzie ciężko odróżnić było na tak małym obrazku konia od łódki.

Startujemy 27 maja o 16:00, jest to nowa "bazowa pora", dla naszych spotkań ustalona z gospodarzami, tak abyśmy mieli najwięcej przestrzeni i spokoju. Zapraszamy.

Wyklarowało się, że będziemy pewnie bawić się jednym z następujących tytułów: Chaos w Starym Świecie, Horror w Arkham, Eldritch Horror, Nuclear Winter 68 dla dwojga, jeżeli będzie więcej osób. Talismana bym chwilowo proponował odpuścić, choć zasłużony to tytuł. Na razie wypowiedziały się osoby, które mogą zagrać w każdy z tych tytułów więc luz.

Kiedyś jeżeli zechcecie zagrać w "Grę o tron", to mogę sprowadzić jeszcze na nasz konwent dwójkę znajomych (parę), która bardzo lubi w to grać.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1335
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: nahar »

Dobra mam zgodę Najwyższego Czynnika na udział w sobotnim zgromadzeniu.

Jakoś nie bardzo mi podchodzą Horror w Arkham, Eldritch Horror także proponuję na 5 osób:

Chaos
Terraformację Marsa
Mare Nostrum z dodatkiem na 6 osób nawet.
Terra Mystica
Shogun

Z gier których nie mam:
BSG
Jakieś o zombiakach.
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

Na tą chwilę (środa) mamy już 5 osób chętnych- zadeklarowanych. Jeżeli będzie nas więcej- ktoś spokojnie może wziąć ze sobą drugi tytuł na 2-3 osoby albo i więcej. Pamiętajcie, że od ubiegłego tygodnia na nasze konwenty zapraszają także same "3 pokoje" - na swojej stronie www, więc mogą zacząć pojawiać się ludzie z okolicy sami z siebie, gapie/gracze ;]

Ktoś chce zmienić zdanie w głosowaniu na to co kładziemy?:

awawa: Eldrith, Arkham, Nuclear winter 68 (2 osoby)
Kilson: wszystkie tytuły w temacie mu obecnie pasują
Sopor: Terraformacja, Arkham
nahar: Terraformacja, Chaos, Mare N., Terra M., Shogun, BSG
Puppet_Master: Chaos, Terraformacja
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1335
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: nahar »

A ja to jeszcze chetnie rozwaze kazdy inny niewymieniony tytul... np te gry ze swiata ad&d o Drizzicie czy Ravenloft.
Sopor
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2017, 17:24

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Sopor »

Na zombie się piszę. Oczywiście jeśli je ktoś przyniesie. Widziałem recenzje Martwej Zimy i jeszcze jakiegoś tytułu. Wyglądało ciekawie. Szczególnie zainteresowała mnie gra z "agentem" grającym w tajemnicy przeciwko drużynie. Czytałem, że najlepsza gra tego typu to BattleStar Galactica.

Pewnie w sobotę koło południa będę obsługiwał zbiórkę żywności w Carrefourze, więc 16:00 pasuje mi nawet bardziej.Zabieram więc Arkham Horror, choć po 5 sesjach muszę napisać, że ta gra "boli". Trzeba mieć niezłego farta, by po rozgrywce móc powiedzieć, że gra nie podniosła ci poziomu frustracji. Mam też Eldritch, który po pierwszej grze wydał mi się bardziej lightowy.

Jak pisałem wcześniej, jestem na głodzie, więc nie będę wybrzydzał w sprawie tytułów. dołączę do każdej gry.
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Szadoł »

Nie jestem na 100% pewien czy będę mógł w sobotę.

Jeśli się uda to chętnie się dosiąde do Terra Mystica lub Terraformacji Marsa.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1335
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: nahar »

A czy ktos ma BSG?
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

BSG jest dostępny dla nas tam na miejscu w 3 pokojach. Nikt go nie musi przynosić.

Panowie to może zagrajmy w tą Terraformację Marsa, skoro na nią jest chyba najwięcej chętnych?
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Kilson »

Sopor pisze: Szczególnie zainteresowała mnie gra z "agentem" grającym w tajemnicy przeciwko drużynie. Czytałem, że najlepsza gra tego typu to BattleStar Galactica.
BSG bardzo zacna gierka. Tak jak Puppet napisał jest dostępna na miejscu, ale warto by sprawdzić czy nie brakuje tam komponentów.

Terraformacja - nie grałem, ale jak dla mnie może być :)
Sopor
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2017, 17:24

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Sopor »

Niestety, właśnie dostałem termin wizyty lekarskiej z bobasem na 17:00 w sobotę. Postaram się jeszcze coś z tym zrobić (na przykład zrzucić na mamę bobasa), ale dużo wskazuje na to, że wyciągnąłem kartę zdarzenie losowe i nie wyszedł mi rzut na szczęście.
Puppet_Master
Posty: 269
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: Puppet_Master »

To nie można już dziecka wysłać przez kuriera? ;]

Szkoda, ale może jednak dotrzesz.

Dobrze liczę, że na jutro jest nas pięciu? Chyba tak.

Na wszelki wypadek, gdyby przyszło więcej osób (z innego ogłoszenia), wezmę ze sobą "lekki tytuł" do położenia, na dodatkowych 4 graczy, Warcraft the Board Game.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1335
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 83 times

Re: [Warszawa]Co tydzień nad planszą- Białołęka, Marki, okol

Post autor: nahar »

To ja standardowo biorę TM oraz ChotOW z dodatkiem. MN zostaje w domu (i dobrze bo ciężkie), ale za to wezmę Space Marines - Anioł Śmierci, jakby nam zostało trochę czasu na krótką grę.

Jak ktoś coś życzy sobie z moich półek to dawać znać.
ODPOWIEDZ