PIONEK 25/26

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

PIONEK 25/26

Post autor: Wincenty Jan »

Nigdy nie byłem na Pionku. Mam pytanie do osób , które już kiedyś uczestniczyły w tym wydarzeniu. Czy na Pionku są wydawcy ze swoimi nowościami? Wiem, że ma być GF i oczywiście Portal.
Warto odwiedzic Pionka?
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: PIONEK 25/26

Post autor: Daquan »

Wincenty Jan pisze:Nigdy nie byłem na Pionku. Mam pytanie do osób , które już kiedyś uczestniczyły w tym wydarzeniu. Czy na Pionku są wydawcy ze swoimi nowościami? Wiem, że ma być GF i oczywiście Portal.
Warto odwiedzic Pionka?
Czego oczekujesz? Jest dużo miejsca do grania i dużo możliwości do grania. Cała masa osób, które tłumaczą gry. Do tego, na pionku zawsze była licytacja gier, prowadzona przez Trzewika, czy "komis" używanych gier planszowych. Można było tam wygrzebać niedostępne nigdzie perełki. Dodatkowo, wystawcy, którymi są wydawnictwa promują swoje gry- więc też możesz pograć, czy po prostu porozmawiać. Ja się wybieram, jak co roku.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: PIONEK 25/26

Post autor: pan_satyros »

Widzę, że masz na pionka całkiem blisko, zatem na Twoim miejscu bym wpadł - chociaż raz. To chyba najbliższe Ci z większych spotkań z grami. Nie jest to naturalnie wydarzenie o skali tych znanych z Warszawy, Wrocławia, czy Pomorza, ale na pewno ma inną atmosferę od typowego grania w "domu kultury".
Wydawców zawsze jest kilku/kilkunastu (zależy od edycji), ale nigdy nie była to siła Pionka. W dobie tak wielu wydarzeń na planszowej scenie nie licz, że Pionek będzie odgrywał taką rolę jak niegdyś, dziś już premiery wydawnicze koncentrują się w innych rejonach polski. Masz tu jednak jedną z fajniejszych giełd gier używanych, zasobną wypożyczalnie, możliwość spotkania z Trzewikiem i posłuchania jego sarkastycznych komentarzy w czasie licytacji XD, są konkursy - przynajmniej kilka. No i cała sala fanów gier.
Byłem na wielu edycjach (również jako wolontariusz) i nigdy wizyty nie żałowałem.
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: PIONEK 25/26

Post autor: medicus »

Niestety jako wydawca na PIonku, nie wiem na 2 dni przed imprezą jacy inni wydawcy będą.
Tu więc nie pomogę. Ale zapraszam na ogranie kilku rzeczy od Lucrum Games. I tych bieżących i zapowiedzianych.

Też boleję, że temat Pionka na forum pojawia się 23.11 i to jako pytanie od gracza, który nie wie czy przyjedzie.

Co do samej imprezy, mam ogromny sentyment. To przede wszystkich zlot geeków wbrew nazwie RODZINNE SPOTKANIA.
Rodzin tam nie ma, co najwyżej geek z dzieckiem przyjdzie, a dziecko spuści Ci łomot w suchara i masz doła przez tydzień. :lol:

Jest za to masa ludzi, którzy przez pół soboty się witają, gadają bo się nie widzieli od miesięcy lub znają się tylko z forum lub FB.
Pionek to fajna towarzyska atmosfera. Jest z kim pograć, jest do kogo się dosiąść. Jak jeszcze przyjeżdżałem jako zwykły gracz (od 2009 regularnie), zawsze ograłem tyle rzeczy, że potem szukałem tego po forach i sklepach żeby dostać do kolekcji.

Giełda - jest genialna. To najbardziej oblegane miejsce na PIONKU. Ciągnie geeków jak miód. Sprawdzasz co rzucili, sprawdzasz co Twojego kupili żebyś mógł teraz Ty sobie coś kupić. Gry zgłaszasz online
http://przyplanszy.pl/
Można odzyskać pokaźną sumkę. Ostatnio sprzedałem gry za ponad 1000 zł (kupiłem za 500 i to jakoś wcale wtedy nie boli :) )

Generalnie widzimy się! :D nie masz wyjścia skoro masz tak blisko
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: PIONEK 25/26

Post autor: pan_satyros »

cytuję maila:


Ostatnia prosta!

Już w ten weekend, w sobotę i niedzielę odbędzie się kolejna edycja Pionka. Jak zawsze mamy dla Was masę atrakcji! W telegraficznym skrócie:
- 14 wydawców gier planszowych prezentujących najnowsze tytuły,
- konkurs open przez cały czas trwania imprezy,
- turniej gry Diamenty dla początkujących,
- szalona aukcja gier w sobotę o 12tej,
- i szalona aukcja gier w niedzielę o 12tej,
- giełda gier używanych,
- prezentacje nowości w ramach akcji Zagraj Aby Wygrać,
- premiery nowych gier (m.in. polska premiera gry Artefakty Obcych),
- biblioteka gier zasilona najnowszymi grami wydanymi w Polsce!

Dzięki patronatowi RMFMaxx oraz dzięki sponsorom zapewniającym ogrzewanie na hali oraz co najważniejsze dzięki zespołowi Pomarańczowych Koszulek i setkom poytywnych fanów gier zapowiada się kolejna wspaniała edycja!

Zapraszam najserdeczniej i przypominam, że wszystkie informacje znajdziecie na www.pionek.org

pozdrawiam
Ignacy

P.S. Tylko dziś, w czarny piątek w sklepie internetowym Portalu trwa absolutnie szalona promocja na gry i jest możliwość dokonania rewelacyjnych zakupów i wybrania odbioru osobistego gier na Pionku. Polecam zajrzeć i zobaczyć, w którą z tych gier graliście kiedyś na Pionku i całkiem Wam się podobała!
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: PIONEK 25/26

Post autor: wis »

Do powyższego dodam jeszcze Unpub - strefę prototypów.

- kilkanaście tytułów w zaawansowanym stadium przygotowań - lista tutaj..
- możliwość poznania przyszłorocznych gier przed wydaniem.
- konkurs z nagrodami dla testerów.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: PIONEK 25/26

Post autor: Piehoo »

Jak ktoś poszukuję, mam 4 wolne miejsca w samochodzie. Wyjazd z samego rana z Warszawy. (północ)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: PIONEK 25/26

Post autor: Wincenty Jan »

Faktycznie, temat jakoś przemilczany na forum. Może wynika to z tego , że dla wielu osób to już niemalże rytuał wyjazd na Pionka.
To w takim razie mam nadzieje, że przyjdzie mi zagrać w kilka nowości :D
ramirez78
Posty: 121
Rejestracja: 27 gru 2013, 12:06
Lokalizacja: Gliwice

Re: PIONEK 25/26

Post autor: ramirez78 »

Pionek, Pionek i po Pionku. Jak wasze wrażenia? Byłem tylko po dwie godziny każdego dnia, ale jeżeli chodzi o mnie to:
1. W sobotę na hali było ciepło, w niedzielę już chłodniej, ale frekwencja i tak dopisała. Było naprawdę dużo odwiedzających, chyba najwięcej w historii imprezy.
2. Więcej stoisk wystawców niż ostatnim razem pomimo iż kolejny raz termin nałożył się z warszawskim ComicConem, ale chyba mniej niż 2 lata temu..
3. Jeżeli chodzi o stoiska, to Games Factory zrobiło fajny konkurs, w którym trzeba było szukać na hali plakatów. Jeden był naprawdę nieźle schowany. Na stoisku Egmontu zobaczyłem coś co znajdą moje córki pod choinką. Nie powiem co, ale ich ukochanym zwierzątkiem domowym jest królik :-)
4. Kolejny raz nie było na zakończenie nagród dla Pomarańczowych Koszulek a szkoda, bo ci ludzie odwalają kawał dobrej roboty i to, że mogli wybrać sobie każdy po jednej grze było miłym akcentem na zakończenie imprezy. Prawdopodobnie nie było tylu nagród od sponsorów.
5. Brak towarzyszącej imprezy sportowej. Ostatnio był mecz piłkarski. Aż prosiło się aby zorganizować sportowe after party, w pobliżu jest przecież kryte lodowisko. Myślę, że dla osób przyjeżdżających na 2 dni byłaby to ciekawa okazja na integrację.
6. Dużo prototypów gier na UnPub i wielu ludzi chcących je poznać. Świetna okazja by podzielić się z innymi swoim pomysłem na grę.
7. Mnóstwo gier na giełdzie. Jedne w dziwnych cenach inne w bardzo atrakcyjnych. Musiałem się powstrzymywać by nie dać się skusić, bo regał już mi pęka w szwach.
8. Po raz pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni można było skorzystać z bufetu serwującego ciepłe dania.
Ogólnie kolejny raz miło było odwiedzić tę imprezę i na pewno na nią wrócę.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 251 times
Been thanked: 112 times

Re: PIONEK 25/26

Post autor: hamish »

W moim odczuciu Pionek był bardzo udany - głównie od strony osoby zaangażowanej w UnPub. Sporo osób odwiedziło nasze stoiska w tej sekcji imprezy i cieszy mnie fakt, że ludzie chcą testować prototypy. Fajnie, że sami twórcy tych gier ogrywali prototypy innych i dzielili się swoimi wrażeniami.

Z nie-prototypów zagrałem jedynie w Alien Artifacts i pomimo trzech podejść, w tym dwóch większych, mam mieszane odczucia co do gry. Jedyne co wyniosłem to znajomość zasad na poziomie pro - mogę pisać z nich kartkówkę :D

Było zimno, potwierdzam. Pierwszego dnia rzeczywiście mniej, aczkolwiek na samym początku czuć było jak zimne powietrze hula pod stołami. Na drugi dzień przygotowałem odzież termoaktywną i było zdecydowanie lepiej ;)

Bufet - rewelka. Śniadania, obiady... strzał w dziesiątkę.

Sporo ludzi, przynajmniej w porównaniu do edycji czerwcowej. Było też wielu wydawców - ponownie, dużo więcej jak w czerwcu. W kuluarach wspominano o obniżeniu ceny za stoisko. Zapewne to miało wpływ na frekwencję wydawców.

Mniej Pomarańczowych niż ostatnio. Naprawdę... dużo mniej.

A poza tym, to mnóstwo nowych znajomości, nowe kontakty, możliwość grania w świetne prototypy, burza mózgów... także pomimo lekkich niedociągnięć, wrażenia jak najbardziej na plus!
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: PIONEK 25/26

Post autor: E2MD »

Byłem pierwszy raz. Zachęcony tekstem że nie to rodzinna impreza pojawiłem się z córkami (15, 10) I cala niedziela niepostrzeżenie zleciala.
Młodsza została wessana przez Egmont - króliki, Pentago I inne. Spokój na cały dzień :)
Że straszą ograliśmy kilka gier - nowych i z wypożyczalni. Ciekawe spotkanie z Imagine Realms.
Kupiliśmy conieco. Poszperalismy w giełdzie.
Bufet - szybki i tani.
Co więcej chcieć? (moze trochę ciepła, w hali..)
Osobiście polecam



Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: PIONEK 25/26

Post autor: Bea »

Też jestem bardzo zadowolona z Pionka, w tym roku pojechałam na dwa dni więc udało się więcej pograć. Ale może wypunktuję moje uwagi:

- wybór gier prezentowanych przez wydawnictwa nie był zbyt duży, brakowało mi takich nowości jak Godfarther czy Lords of Hellas (itp) które chciałam poznać. Za to było dużo drobnicy.

- mało pomarańczowych podkoszulków, nie miał kto tłumaczyć gier z wypożyczalni.

- brakowało mi jednej fajnej rzeczy która była chyba kilka lat temu. Chorągiewek, czy baloników które kładziemy na stole gdy szukamy współgraczy. Świetny patent gdy chcemy poznać nowe gry i współgraczy. Szkoda że tego już nie ma. :cry: :cry: :cry:

- czy było ciepło? Hmm na pewno cieplej niż ostatnio. :)

- Ogromny plus za bufet. Ruskie pierogi były pyszne! :mrgreen:

Moja statystyka: Zagrałam w 13 partii w 10 gier, w tym siedem nowych :)

Wielkie podziękowania dla organizatorów :)
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: PIONEK 25/26

Post autor: E2MD »

@Bea
Godfather był

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: PIONEK 25/26

Post autor: Bea »

E2MD pisze:@Bea
Godfather był

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Gdzie? Jak?
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: PIONEK 25/26

Post autor: E2MD »

Bea pisze:
E2MD pisze:@Bea
Godfather był

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Gdzie? Jak?

Na pewno był niedzielę około 13;00 na wprost od wejścia na końcu, po lewej strony od stoiska Egmontu. Przyglądałem się rozgrywce przez jakiś czas. Nie wiem czy to było przyniesione przez kogoś czy z wypożyczalni czy od wydawcy. Jako, że byłem z dziećmi nie czekałem by zgrać.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: PIONEK 25/26

Post autor: Bea »

E2MD pisze:
Bea pisze:
E2MD pisze:@Bea
Godfather był

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Gdzie? Jak?

Na pewno był niedzielę około 13;00 na wprost od wejścia na końcu, po lewej strony od stoiska Egmontu. Przyglądałem się rozgrywce przez jakiś czas. Nie wiem czy to było przyniesione przez kogoś czy z wypożyczalni czy od wydawcy. Jako, że byłem z dziećmi nie czekałem by zgrać.
To był pewnie prywatny. Mi raczej chodzi o oficjalne prezentacje gry przez wydawnictwo.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: PIONEK 25/26

Post autor: gregos »

W sobotę i w niedzielę widziałem Godfather'a na stoliku, więc może jednak był do wypożyczenia.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: PIONEK 25/26

Post autor: Bea »

A są już jakieś zdjęcia z Pionka?
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 251 times
Been thanked: 112 times

Re: PIONEK 25/26

Post autor: hamish »

Na samym stoisku Portalu nie zauważyłem Godfathera. Kręciłem się tam kilka razy... możliwe, że przeoczyłem, ale nie wydaje mi się (choć nie wykluczam, że się mylę). Główny nacisk był na promocję Bloodborne, Alien Artifacts i Rising 5.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
ODPOWIEDZ