(Wodzisław) Spotkania w Wodzislawiu (WCK)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

O widzę że ocena idzie w górę.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Ano, idzie w górę. Dodatki fajnie urozmaicają grę. Szczególnie Kupcy mają kilka ciekawych rozwiązań. Zwierzątka z Farmerów też nie są złe, ale wprowadzają trochę bałaganu w wiosce ;)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Piątek przygodą nas zastał. Po rozłożeniu gier na stołach i chwili grania weszła nasza ulubiona pani i oznajmiła że mamy się przenieść do innej sali, o ile Andrzej z Adamem grający w O mój zboże nie mieli większego problemu z przeprowadzką to my czyli Michał, Marek, Krzysiek i ja z Eclipse oo to było wyzwanie dokumentacja zdjęciową zrobiliśmy i te setki żetonów jakoś udało się rozłożyć na nowo w innej sali.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

To ja jeszcze wkleję linki do opisów partii i będzie gotowe. Dziękuję Mirku za te kilka zdań :)

Piontek, 20.05.2016 r.

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek

GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
LoslauOW
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2014, 06:32

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: LoslauOW »

Chciałbym się dowiedzieć czy w piątek będzie spotkanie, a co za tym idzie czy uprzejma pani ze szmatą raczy udostępnić pokoik? Z góry dziękuję za odpowiedź :roll:
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Nie zapytaliśmy się tydzień wcześniej czy będzie możliwość grania jutro. Kino w WCK działa jutro seanse o 16, 18 ,20 więc myślę że nas wpuszczą, dobrze by było jutro zadzwonić
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Dzwoniłem do WCK pani za telefonem z pewną niepewnością w glosie powiedziała że czynne dziś.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Deltharis
Posty: 183
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:41
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Deltharis »

Veni, vidi, vici. Miło było znowu z wami zagrać.

Do zobaczenia w 2018 :lol:
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

Ach ta skromność... A nie pomyślał, że daliśmy Ci 2x wygrać, żebyś przyjeżdżał częściej? :wink:
Awatar użytkownika
Deltharis
Posty: 183
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:41
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Deltharis »

Jesteście profesjonalnymi planszówkowiczami, choćby losy świata zależały od wyniku gry mielibyście poważne wątpliwości czy możecie nie grać na maximum by nie zepsuć balansu ;)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Zaległości... :)

Piontek, 27.05.2016 r.

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 03.06.2016 r.

Znowu zagraliśmy w naszej starej, dobrej dwunastce. I fajnie było :) W piątkę z Adamem, Alkiem, Krzyśkiem i Mirkiem rozłożyliśmy na stole Master Set 51 Stanu. „Kup pan cegłę” – to było hasło przewodnie piątkowego spotkania. Tak Mirek próbował nas zachęcić do odwiedzenia jego lokacji. Jakoś nikt nie był zainteresowany ;) Po morderczej, wyczerpującej i bardzo wyrównanej walce, piątkową partię wygrał Alek. Adam nie wytrzymał i wcześniej zrezygnował ;) Mam nadzieję, że się kolegom podobało, bo tak troszkę ich przymusiłem do zagrania w nową odsłonę 51 Stanu. Może coś napiszą o swoich wrażeniach?

Wieczór zakończyliśmy z Mirkiem u Moniki zajefajną partyjką w Keyflowera z oboma dodatkami (Farmerzy i Kupcy). Rozgrywka była trochę mniej zacięta, ale równie fajna :) Udało mi się wygrać. Tak, tak… Już słyszę Krzyśka i jego "nie gadaj, że Ci się udało". Ale tym razem faktycznie mi się udało, bo przeciwnicy pozwolili… :D

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek

GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Chcesz powiedzieć że nie potrafimy grać w Keyflowera [mniej zacięta].A sama gra nie jest zła ale jakoś mnie nie przekonuje. Za to 51 całkiem spoko. Smoki a Simurgi gra lżejszej wagi nie ma jakiś dużych minusów a i plusów za wiele nie widzę ot sobie gra poprawna. Rol no rolowanie nie jest złe :)
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Oj, nie, że nie potraficie, tylko różnice punktowe były trochę większe niż w 51 Stanie :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Tak tak TROCHĘ.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

No dobra, może trochę więcej niż trochę :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 10.06.2016 r.

Taaak, Master Set… Coraz bardziej mi się podoba. I kolejna zacięta, przegrana partia. Uwielbiam to. Tym razem wygrał Krzysiek, o włos przed Mirkiem, który znowu całą partię się czaił i kamuflował, żeby w końcówce rozpędzić się i przegonić prawie wszystkich… Ale prawie robi różnicę i wygrał Krzysiek o ilość pozostałych surowców, o ile dobrze pamiętam :) Wieczorem z Moniką rozkminialiśmy Kanbana i do końca nie rozkminiliśmy, bo nadeszła północ i… do tej pory nie za bardzo rozumiem o co chodzi w tej grze. Ale generalnie gra jest zajefajna… :D

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek

GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Ta Master set całkiem fajny :D
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Zaległości po raz pierwszy... Piontek, 24.06.2016 r.
GROLOGIA:
Obrazek Obrazek

Zaległości po raz drugi... Piontek, 01.07.2016 r.
GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Aktualności po raz pierwszy... Piontek, 08.07.2016 r.
GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Aktualności po raz drugi... W co graliśmy ostatnimi czasy?

No, przede wszystkim w Master set 51 Stanu. Mnie się coraz bardziej podoba, a w klubie pojawia się na stole regularnie co tydzień od momentu zakupu. Jakoś wszyscy chcą w to grać. Punkt dla Trzewika - w starą wersję graliśmy tylko we dwójkę z Moniką ;) Ale mnie też coraz bardziej się podoba. Ok, powtarzam się, ale jak tak dalej będzie to za niedługo moja ocena na BGG przekroczy dziewiątkę, a może nawet i magiczną dziesiątkę, aż dojdzie do... Nie, do jedenastki nie dojdzie, bo jedenastkę ma nowa edycja Cywilizacji Chvatila.

Kolejny przebój to odkryty przez nas Kanban Lacerdy, który nie jest grą nową, ale u nas dopiero teraz pojawił się na stole i od razu chwycił za serce żeńską część klubowiczów. Monika jest grą zachwycona. Ja zresztą też, ale ten przerost formy nad treścią albo przerost treści nad formą. Sam nie wiem jak to nazwać. To jest mordercze i tak nieintuicyjne, że aż chce się znowu zagrać...

Blood Rage to najnowszy zakup Mirka i... jeszcze tydzień temu mi się nie podobał. Ale po przedwczorajszej rozgrywce. Cud, miód, orzeszki... Bardzo fajna gra. Naprawdę. No dobra, ma trochę przegiętych kart, ale jeśli się je dobrze wykorzysta... Gorzej, gdy przeciwnik ich użyje. Wtedy ocena gry spadnie. Tak było tydzień temu i gra mi się nie podobała ;) Grunt, że w tym tygodniu mi się podoba :)

I ostatnia gra to Ptaszki cośtam, cośtam... To mogłaby być fajna gra, gdyby nie brak elegancji. W zasadach, w układaniu kart, w punktowaniu. Generalnie nie jest zła, tylko odnoszę wrażenie, że kompletnie nie mam wpływu na rozgrywkę, bo jest tak losowa. Tylko dlaczego wygrałem do tej pory wszystkie partie, które rozegraliśmy? Nie mam pojęcia ;)

Był jeszcze Roll i Race, ale nie grałem... Może inni coś napiszą? Hehe, pytanie z cyklu naiwnych...

Aktualności po raz trzeci... Szanowni klubowicze!!! Wstrzymałem zbiórkę składek, bo nie ma chętnych do wyboru nowej gry. Dominiku! Kubo! Marku! Wybierzcie coś, bo mam za gruby portfel... ;)

Aktualności po raz czwarty... Żeby nie było, że nic nie piszę. Od czasu do czasu coś napiszę. Dzisiaj chyba nadszedł ten czas :)

Aktualności po raz czw... piąty... Niech dziś wygra Francja, choć nie lubię żabojadów, ale Portugalii jeszcze bardziej nie lubię za te rzuty karne ;)

Pozdroofka :)

GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Race grałęm ale jakoś ocena moja leci w dół. Rolowanie no całkiem przyjemne mogę grać. Blodowanie hmm nie jest źle muszę jeszcze zagrać więc chyba jest ok. Kanabanaowanie mało grałem i nie wiem. 51owanie no jest spoko to tak w skrócie a i dobrze że żabojady nie wygrały :D
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 15.07.2016 r.

Dzisiaj krótko. Byliśmy, zagraliśmy i dodatkowo wsparliśmy taką gierkę. Tacy jesteśmy astronauci :) Wyboru dokonał Kuba.

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek

GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Lir
Posty: 273
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:45
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Lir »

Zapraszamy do siedziby Stowarzyszenia Kahal / jak bedziej mniej osób to do mnie na planszówkowanie.

kiedy: 23 lipiec 2016
gdzie: Czyżowice, Wodzisławska 16
godziny: 12.00-24.00

PS. Lir i Wis będą głównie zajęci prototypem ale wszystkie stoły są dostępne :)

Jak ktos sie zdecyduje prosze dac znac, wtedy potwierdze finalne miejsce gdzie gramy.
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Niestety na Kahalowanie nie udało mi się dojechać.
A co do zeszłego tygodnia to filary od pewnego czasu zaliczają u mnie tendencje spadkową ale ciągle chętnie zagram. Kawerna noo przypomniałem sobie jaka to fajna gra.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

A jak było w sobotę? Ja też nie mogłem przyjechać, bo grałem rodzinnie z siostrą i szwagrem w ich nowy nabytek - Mombasę :) Podobno kiedyś zachwalałem i kupili sobie… W polskiej wersji wszystkie jednofuntówki są tej samej wielkości ;)

Bo w piontek 22.07.2016 r.

Byliśmy i graliśmy… Jak zwykle. W klubie zagraliśmy w Epokę Kamienia z dodatkiem, a wieczorem u Moniki w Kanbana. I jak zwykle było zajefajnie…

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek

GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 699
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Epoka kamienia gra chciała by być ok ale drażni mnie stosunek główkowania do losowości jakoś mi się tu to nie klei , Kanabana :) taki łamacz głów ale dziwne iż gracz miażdżący punktami przeciwników mówi że nie rozumie jak działa punktowanie,
Tak wiele gier a tak mało czasu
ODPOWIEDZ