Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: salou »

skanna pisze:Ze szczegółów, to Trzewik na oficjalnym zamknięciu podawał, że było 6 uczestników :)
Ja w sobotę wstałem z kurami, gnałem jak struś pędziwiatr :lol: a i tak jak przyjechałem około 11.40 to już były rozgrywki w toku :(
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: skanna »

We Wrocławiu było kilkunastu - najwyraźniej T2R jest bardziej popularny w mieście, które jest na jego mapie Europy :P
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
kromka
Posty: 246
Rejestracja: 27 paź 2008, 17:16
Lokalizacja: Wawa

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: kromka »

salou pisze:
skanna pisze:Ze szczegółów, to Trzewik na oficjalnym zamknięciu podawał, że było 6 uczestników :)
Ja w sobotę wstałem z kurami, gnałem jak struś pędziwiatr :lol: a i tak jak przyjechałem około 11.40 to już były rozgrywki w toku :(
To w zabrzu późno kury wstają :lol: :lol:
Papież ?? A ile on ma dywizjii ??!! (J. Stalin)

Sushi? To jedzenie dla psów. My jemy ziemniaki (Alaksandr Łukaszenka)
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: wajwa »

kromka pisze:
salou pisze:
skanna pisze:Ze szczegółów, to Trzewik na oficjalnym zamknięciu podawał, że było 6 uczestników :)
Ja w sobotę wstałem z kurami, gnałem jak struś pędziwiatr :lol: a i tak jak przyjechałem około 11.40 to już były rozgrywki w toku :(
To w zabrzu późno kury wstają :lol: :lol:
Salou , myślę , że to dobry moment , żebyś zdradził skąd jesteś :D
Bo napewno nie z Zabrza :mrgreen:
Always look on the bright side of life
markoo
Posty: 155
Rejestracja: 02 wrz 2008, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: markoo »

Dzięki wielkie wszystkim za kolejne Pionkowe spotkanie, zarówno organizatorom, jak i współgraczom. Pomarańczowych koszulek była naprawdę sporo i bardzo sprawnie szło tłumaczenie reguł, jesteście wielcy:) Możliwość poznania gry przy pomocy samego autora bezcenne, dzięki Trzewik za poświęcony czas przy Strongholdzie. Numerek z wypożyczalni bydgoszczan to właśnie "zwycięska" 9, prośba Silent żebyś tą szczęśliwą liczbę dla nas zarezerwował, bo po raz pierwszy opuszczaliśmy Gliwice z nagrodami :D
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: WRS »

Drugi Pionek.
Skarby (i kuzynowstwo) czuliśmy się jak u siebie w domu.
Nobo atmosfera arcyżyczliwa, nobo my tu nie pierwszy raz ;), nobo znamy i nas znają!

Sobota (kolejność o ile dobrze pamiętam ;) )
- Wielki wyścig: Kajko i Kokosz, uczta dla mojego Syna, fana tych komiksów (a i moje serce żywiej zabiło na wspomnienia sprzed lat).
- Elfenland - imponująca wizualnie, emocjonująca i wymagająca! Godny laureat SdJ!
- Tikal - to na co liczyłem na Pionku! chciałem wreszcie poznać tę grę. Nie zawiodłem się! (tu podziękowania dla P.T. Kolegi - nie pamiętam nicka - który tak o! z marszu zaczął nam pomagać w tej grze!)
- Duel in the dark - marzeniem moim (auto hype ;) ) było poznać tę grę. Nijak się nie zapowiadało, że się uda. A jednak! Ktoś swój egzemplarz udostępnił w wypożyczalni i mogłem cieszyć oczy roziskrzonymi z podniecenia oczami dwóch młodych miłośników militariów!
- Kraby - turniej. Pierwszy raz w to grałem (jak i chyba wszyscy ;) ). Gra z pazurem, ostra, bezwzględna. Bardzo wysoki współczynnik hate. Ale już za nią tęsknię! (Folko - gratuluję kolejnej świetnej gry!). (Pozdrowienia dla aswiecha i Piterka oraz ukłony szacunku dla finalistek a2ny i Pszczoły)
- Ingenious - z aswiechem i Piterkiem oraz Córką, w ramach relaxu po Krabach. Cieszę się, że gra zasztymowała i P.T. Koledzy zanabyli ją do swej kolekcji.
- W 80 dni dookoła świata - jakoś nie podeszło...

Niedziela
Specjalnie przyjechaliśmy przed 10.00, by zdobyć wreszcie Małych Powstańców! Udało się! A jako bonus grę objaśniał nam sam P.T. Autor! - Dziękujemy!
- Mali powstańcy - emocjonująca rozgrywka, niezwykła mechanika (pomagać, by nie przegrać - rywalizować, by wygrać!) i wszystko to wplecione w tragiczne karty historii.
- Cleopatra - gra-marzenie młodszego kuzyna. Chyba z sukcesem udało się Go od tego marzenia odwieść ;)
- Fabric Manager - to lllubię! chcieliśmy poznać mechanikę gry, bo już zamówiona! Super uczucie poczuć znów tchnienie geniuszu Friesego (uwielbiam WN!) Dzięki Squirrel za objaśnienia i BMC za grę.
- Skubane kurczaki - turniej, w którym Skarb mój wygrał wytęsknioną grę - Wielki wyścig Kajko i Kokosz
- MaNiKi - czekając na wyniki jednego Skarba, z drugim (Córką) pogralim w tresowanie zwierzaków. Ku memu zdumieniu zmiażdżyłem Ją :)
- Pentago - turniej. Żal, bo i ja, i Córka (w naszym odczuciu) samiśmy przegrali przez brak koncentracji. A taki był smak...
- Neuroshima Hex - gra-marzenie mojego Skarba. Za kilka lat będzie w to wymiatał!
- gry ThinkFun na stoisku Logorajdu - moje Skarby kilka godzin tam przesiedziały :)
- Fasolki - ostatnia przed wyjazdem rozgrywka. Ech, chyba znów nas wciągnęło ;)

Dlaczego czas na Pionku tak pędzi? A czas do kolejnego Pionka tak się wlecze?

Przemiła była chwila, gdy wc osobiście nas (z Córką) odnalazł i na konkurs wiedzy zaprosił.
Dziękuję także Silentowi za pytania ze znajomości Wysokiego Napięcia ;) - oczko, 21, to właśnie moja ekipa!

Serdeczne podziękowania dla Organizatorów, Pomarańczowych Koszulek oraz wszystkich, których spotkaliśmy.

No i kiedy kolejny Pionek?
Nie dopuszczamy (ze Skarbami) myśli, że to dopiero za pół roku by miało być. (Jak nie co kwartał, to chociaż trymestralnie jakoś... - prosimy!)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: salou »

kromka pisze:
salou pisze:
skanna pisze:Ze szczegółów, to Trzewik na oficjalnym zamknięciu podawał, że było 6 uczestników :)
Ja w sobotę wstałem z kurami, gnałem jak struś pędziwiatr :lol: a i tak jak przyjechałem około 11.40 to już były rozgrywki w toku :(
To w zabrzu późno kury wstają :lol: :lol:
Tak się składa że ja na wsi polskiej pięknej mieszkam Ornontowice :D i tutaj faktycznie kury hodują :D a że korki były to już nie moja wina.
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: monga »

To i ja chciałabym napisać słów parę i podziękować za wspaniałą imprezę - przede wszystkim Trzewikowi za to, że kolejny raz miał siłę i chęci. I wszystkim pozostałym pomarańczowym, że dzielnie go w tym wspierali. Dzięki Wam spędziłam fantastyczny weekend - bardzo dziękuję.

Oczywiście podziękowania również dla wszystkich uczestników za wspaniałą atmosferę - w szczególności dla wszystkich z którymi miałam okazję grać lub rozmawiać. Szczególne podziękowania oczywiście dla ekipy od Tichu - Browariona, Sztefana i Marcina - następnym razem z wielką chęcią piszę się znowu na Tichu do 7 rano :)

O i podziękowania dla Browariona za "towarzystwo" w drodze powrotnej do Wrocławia :wink:

Poza tym jestem szalenie dumna z mojego osiągnięcia na tym Pionku - wygrania turnieju Race for the Galaxy. Przed przyjazdem na Pionka grałam w Race'a 2 razy - pierwszy raz na Kaszubkonie, drugi raz miesiąc później ze skanną. Kolejne dwa razy zagrałam w Łabędach w nocy i tak po 4 rozegranych partiach wystartowałam w turnieju. Oczywiście to, że odpadnę zaraz w eliminacjach było dla mnie bardziej niż pewne. W związku z powyższym zajęcie pierwszego miejsca traktuję jako wielki sukces i jednocześnie coś w rodzaju cudu ;-) Z tego powodu na pewno 13-ty Pionek będzie dla mnie niezapomniany. No i z powodu tego Tichu do 7 rano też ;)

PS. Silent - świetne statystyki z działania wypożyczalni. Kawał dobrej roboty :)
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: aswiech »

WRS pisze:nobo znamy i nas znają!
A ja sie bardzo ciesze, ze Cie poznalem:)
Poza tym oczywiscie - impreza przednia, i choc to moj bodajze 8 czy 9 Pionek - mysle, ze to najlepszy w calej historii. Czemu? Jakos tak - byc moze sie stesknilem. Oczywiscie nie mozna tutaj pominac faktu, ze z Piterkiem jak zawsze wystartowalismy w konkursie wiedzy i jak zwykle sie nie zakwalifikowalismy. Mysle, ze organizatorzy powinni pomyslec o jakiejs nagrodzie za wytrwalosc;)
Pamietny za to bedzie turniej Pitchcar, do ktorego po raz pierwszy sie zakwalifikowalem. Dzieki, ze wreszcie moglem zagrac w te gre:) W polfinale bylem na najgorszym mozliwym miejscu (piatym), ale i tak satysfakcje mam, ze przez jakis czas prowadzilem ze zwyciezca calego turnieju:) W ogole w calym wyscigu prowadzilem przez moment. Nowa sytuacja;)
Dziekuje wszystkim, z ktorymi dane mi bylo grac, wszystkim, z ktorymi udalo sie pogadac i wszystkim, z ktorymi zagrac sie ostatecznie nie udalo:)
Factory Manager rzadzi!
Jak - a propos konkurs na gre Pionka?


PS.
WRS pisze: - Cleopatra - gra-marzenie młodszego kuzyna. Chyba z sukcesem udało się Go od tego marzenia odwieść ;)
Ciesze sie ze sie udalo:) Popsuloby mu sie na pewno po 4-5 grach pod rzad. To nie jest gra na kilka razy. Raz na pol roku, to mozna;) W sam raz - co Pionek:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: TusiaMara »

W imieniu swoim, Sawki jak i rodziny, którą przywlekliśmy z sobą: Dziękujemy za góry świetnej zabawy. Za organizację. Za turniej Neuroshimy. Za wspólne granie. Za przywiezione gry. Za współpracę przy „handlu” kawałkami pizzy z cebulą :D . I za herbatkę w bufecie też dziękujemy.
Było super – acz to nic nowego.
Chcemy jeszcze :!:
a2na pisze: i... dzięki wielkie Tuśce i Sawce - właśnie skończyliśmy 3 partię w Factory Managera - REWELACJA
Do usług – bardzo się cieszymy, że się podoba (czy Wy w ogóle sypiacie???)

P.S. Co do zamawianego jedzonka – smaczne, acz na 4 zamówione pizze 2 nie zgadzały się z zamówieniem/opisem.
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: Filip z Lublina »

znakomity wyjazd:) trochę zajmuje zanim się człowiek wkręci jeśli przyjeżdża sam, ale tym razem jakoś poszło:) organizacja bardzo porządna. tym razem nie doczekałem rozdawania nagród, które było dla mnie piętą achillesową pionka więc może dlatego nic nie psuje mi ogólnego wizerunku tej edycji;) największe podziękowania z pewnością należą się organizatorom - niniejszym dziękuję;) podziękować chciałem również Veridianie za parę zamienionych zdań i kolejną wspólną próbę zdominowania konkursu wiedzowego, Browarionowi za to, że większość partii rozegrałem właśnie z tym wiecznie uśmiechniętym gościem oraz mst, costiemu i westwoodowi za znakomitą końcówkę pionka w postaci Power Struggle oraz melee za tłumaczenie tej naprawdę znakomitej gry:) z pewnością do zobaczenia na następnej edycji!
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: YuZ »

fruszu pisze: 4. Dzięki wszystkim współgraczom za mile spędzony czas, szczególnie Wojtkowi i Gosi, z którymi "przegrałem" pół niedzieli. Szacunek również dla pozostałych, równie dzielnych kompanów w Grze o Tron - za wytrwanie niemal do końca :)
My również dziękujemy! Było świetnie :) A "zieloni komandosi" śnią mi się po nocach :P
Dziękujemy orgom i koszulkom za udaną organizację oraz wszystkim graczom za grę!
Do następnego!
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: WRS »

Czy jakieś info o grze Pionka, tudzież innych - tradycyjnych - podsumowaniach się pojawi?
Toż minęło już ponad 5 280 minut od zakończenia Pionka...
(a już się ckni...)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: Don Simon »

A ja chcialem zapytac, czy sa jakies przecieki dotyczace terminu kolejnego Pionka. Mam nadzieje, ze wczesniej niz w czerwcu...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: ja_n »

Podobno nowy cykl pionkowy ma być maj/grudzień. Ale słyszałem też plotkę o jakimś międzypionku. Nic bliżej nie wiem niestety.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: Van »

WRS pisze:Czy jakieś info o grze Pionka, tudzież innych - tradycyjnych - podsumowaniach się pojawi?
Toż minęło już ponad 5 280 minut od zakończenia Pionka...
(a już się ckni...)
http://www.gamesfanatic.pl/2009/12/10/p ... sumowanie/
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: WRS »

Czyli P.T. Kolega sugeruje, że skoro podsumowanie pojawiło się na mą prośbę...

to i XIV Pionek będzie duuużo wcześniej niż za pół roku? :shock:
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: Van »

Oby :wink:
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
buras
Posty: 178
Rejestracja: 07 cze 2007, 19:13
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: buras »

:shock: To już pionka nie bedzie co kwartał/??
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: Browarion »

buras pisze::shock: To już pionka nie bedzie co kwartał/??
Nie.
Ma być co dwa miesiace :mrgreen: :twisted: :mrgreen:

Kto ZA?! ;)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: salou »

Browarion pisze:
buras pisze::shock: To już pionka nie bedzie co kwartał/??
Nie.
Ma być co dwa miesiace :mrgreen: :twisted: :mrgreen:

Kto ZA?! ;)
Ja słyszałem coś o przyszłym tygodniu :lol:
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: WRS »

Soulless pisze:BTW ma ktos juz jakies fotorelacje?
Też mnie to zastanawia...
Czyżby dla wszystkich był to tak udany Pionek, że nie mieli ochoty by marnować czas na pstrykanie zdjęć (ja tak miałem ;) )
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: melee »

costi pstrykał, na pewno niedługo wrzuci
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Pionek XIII - 5-6 grudnia 2009

Post autor: costi »

Jutro wieczorem dopiero, sorki, ale jak to bywa pod koniec roku, jestem zarobiony po uszy...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ODPOWIEDZ