(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Grałem w Wildcatters w weekend i gra jest mocno oryginalna. Po pierwszej partii miałem uczucie, że zabrakło czasu i pieniędzy na zrealizowanie planu. Bardzo jestem ciekawy Waszej partii. Jax, jak będziesz miał pytania co do interpretacji zasad, to dzwon. Przeczytalem wszystkie wątki i FAQ z BGG :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Ja niestety nie dotrę dzisiaj.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

adikom5777 pisze:Bardzo jestem ciekawy Waszej partii. Jax, jak będziesz miał pytania co do interpretacji zasad, to dzwon. Przeczytalem wszystkie wątki i FAQ z BGG :)
Haha, nie wykluczam, że będzie potrzeba :) Dzięki. Niestety instrukcja:
- nie jest napisana przez rodowitego Anglika
- jest słabo zredagowana
- ma dziury (które wydają się możliwe do załatania na zdrowy rozsądek, ale nie powinno to mieć miejsca)
Ew. długi FAQ by mnie nie zdziwił.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Ja też w trakcie partii miałem wątpliwości w kilku miejscach, instrukcja jest czytelna, ale zostawia niedopowiedzenia. Wczoraj wracając z Pionka przeczytałem wszystko z BGG i teraz jestem ekspertem :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: yosz »

Mnie nie będzie.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

W temacie Wildcatters - wkleję moje uwagi z dedykowanego wątku:

„Ja z kolei miałem okazję zagrać wczoraj i polecem fanom ciężkich ekonomi.
Jest to coś świeżego i oryginalnego.

Z jednej strony mamy część ekonomiczną: stawianie szybów, rafinerii, wydobywanie ropy i transportowanie jej do rafinerii. To wszystko kosztuje kasę, ale pozwala też tracić/zyskiwać akcje firm współgraczy z którymi kooperujemy przy tych działaniach.

Z drugiej strony mamy część akcyjną – uproszczoną, bo bez cen, ale ciekawą, bo możemy być właścicielami akcji wszystkich firm graczy a akcje zyskujemy/tracimy w różnych okolicznościach.

Tak jak Adam napisał - celem jest zdobycie przewag: z jednej strony w każdej z 4 firm graczy występujących w grze, z drugiej strony w dostawach do 7 rejonów wyodrębnionych w grze. Do tego dochodzi kilka innych źródeł punktów, ale w te 2 podstawowe należy celować zawsze.

Bardzo fajne są sprzężenia między elementami akcyjnymi i ekonomicznymi, np. między dostawami do poszczególnych regionów (i zdobywaniem tam przewag) a zyskiwaniem akcji przez współgraczy (‘ok, moja ropa zostanie dostarczona tu i zdobędę przewagę w rejonie, ale dostawa tej mojej ropy nastąpi z rafinerii innego gracza a zatem zyska on akcje – być może mojej firmy albo innego gracza zyskując tam pakiet większościowy. Hmm…’).

Bardzo też podobają mi się łańcuchy transportowe. Przesyłając po środkach transportu innego gracza (koleje, tankowce) – płacę.

Bardzo ważny jest timing – kolejność wysyłki i kolejność zapełniania tankowców i rafinerii.

Jest duża interakcja – zarówno w walce o przewagi w ww. 4+7 kategoriach jak i przy ww. kolejności wysyłki/zapełniania.

Fantastycznym pomysłem są karty rejonów – każdy z graczy wybiera jedną z 8-kartowego ‘taśmociągu’ i tylko tam może operować w danej turze. Daje to dodatkową gigantyczną dozę interakcji – mogę np. wybierać rejony w których przeciwnicy czają się do produkcji/transportu ropy i tych opcji tam nie uruchamiać. ‘Taśmociąg’ można zresetować za punkty zwycięstwa (dylemat).
Z drugiej strony znakomicie że taki element taktyczny jak wybór karty rejonu do operowania jest, bo gra ma szansę być całkowicie różna za każdym razem. Inaczej można byłoby zbudować sobie jakieś utarte, strategiczne schematy w stylu: „najpierw zbuduję sobie rafinerie/szyby w Australii i Azji, do tego 2 koleje i tankowce i jedziemy, potem robię tam regularną produkcję i wysyłki i jadę tak do konca gry”. Nic z tego. Karty rejonów BARDZO ograniczają i stwarza to niesamowite pole do przepychanek, podchodów, czajenia się.

Polecam.”

Jeśli udałoby się zmieścić w 2.5h, to gra jest hitem. Wczoraj zaliczyliśmy 3h20min - była to gra rozpoznawcza a dodatkowo ze względu na niedomówienia w przepisach i różne zapomniane niuanse trzeba było się jeszcze konsultować z instrukcją, FAQiem i raz z adikomem.
Teraz – jak dla mnie – wszystko jest jasne a gra całkowicie płynna. Zresztą generalną płynność osiągnęlismy wczoraj szybko.

Gra jest 4-osobowa a lista chętnych do kolejnego podejścia to: staszek, GrzeL, Sebastian i Macek. Zatem losowanie albo ktoś nie przyjdzie i wtedy się zmieścimy ;)

--

Wczoraj zakończyliśmy Tschakiem!, w którym staszek przekonał się co to znaczy siła topora vs siła miecza w tie-breakerze :D Topór pozwolił zgarnąć mi salę trofeów, gdzie wystawiłem troglodytów i inne paskudztwa i zakończyłem grę z największą chwałą :D Sillue mógł się tylko oblizać ze smakiem na okazy w formalinie.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

jax pisze: Jeśli udałoby się zmieścić w 2.5h, to gra jest hitem. Wczoraj zaliczyliśmy 3h20min - była to gra rozpoznawcza a dodatkowo ze względu na niedomówienia w przepisach i różne zapomniane niuanse trzeba było się jeszcze konsultować z instrukcją, FAQiem i raz z adikomem.
My na Pionku grę 3 osobową (8 rund) skończyliśmy w niecałe 2h bez tłumaczenia zasad. Ale graliśmy bez zamulania :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

adikom5777 pisze:My na Pionku grę 3 osobową (8 rund) skończyliśmy w niecałe 2h bez tłumaczenia zasad. Ale graliśmy bez zamulania :)
Czwarty gracz dodaje jednak czas. Niby runda mniej, ale w każdej rundzie ma sekwencję akcji a i wiecej zależności jest do analizy przez współgraczy. Dlatego w 4 os. 2,5h moze być dobrym celem.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Tak, czas do osiągnięcia, ale do tej gry nie można siadać z zamulaczami, bo mnogość wyborów i decyzji może przytłoczyć
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

Mogę jutro być o 16 i przynieść Nations & 1989.
Z preferencji z chęcią bym siadł do Wyścigu do Renu, ale generalnie jestem otwarty na propozycje.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: yosz »

Ja jeszcze nie wiem czy będę - zależy od sytuacji w robocie.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Wydawnictwo FGH
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2014, 00:58

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Wydawnictwo FGH »

W najbliższy poniedziałek (30 czerwca) organizujemy testy gry First to Fight oraz w Bitwę Magów (ta gra jeszcze nie posiada swojej oficjalnej strony). Jeśli ktoś jest zainteresowany tymi grami, to zapraszamy. Początek ok. 16:00.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

Wydawnictwo FGH pisze:W najbliższy poniedziałek (30 czerwca) organizujemy testy gry First to Fight oraz w Bitwę Magów (ta gra jeszcze nie posiada swojej oficjalnej strony). Jeśli ktoś jest zainteresowany tymi grami, to zapraszamy. Początek ok. 16:00.
Chętnie zagram w First to Fight, zanim usiądę do czegoś innego.
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Sienio »

Dzięki wielkie za ostatnie granie! Na pewno jeszcze nawiedzę was w Chwili, aby testować kolejne tytuły!
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Sienio »

Co powiecie na kolejną partyjkę w First to Fight w poniedziałek 7 lipca? Parę zmian zaszło, a kolejne testy pokazały, że gra tylko na tym zyskała. Jednocześnie możemy już zbierać ekipę do Odbudowy Warszawy, bo w poniedziałek będziemy mieli już grywalny prototyp.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sipio »

Ja myślę, że dałbym radę wpaść na 2-3 h więc jeśli o 16 by dało radę Michał wystartować to ja chętnie w F2F.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Tez tym razem powinienem dotrzeć. Chętny na W Zakładzie: Lubelski Lipiec :D
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Sienio »

sipio pisze:Ja myślę, że dałbym radę wpaść na 2-3 h więc jeśli o 16 by dało radę Michał wystartować to ja chętnie w F2F.
Ostatnio zaczęliśmy jakieś 16:10/15, ale tylko dlatego, że za mało czasu uwzględniłem na przejazd przez Warszawę. Teraz będę na pewno ok. 15:30, więc o 16:00 będziemy w stanie zacząć.
KubaP pisze:Tez tym razem powinienem dotrzeć. Chętny na W Zakładzie: Lubelski Lipiec :D
Szykuje się większe spotkanie z naszymi grami niż sądziłem ;)
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

Sienio pisze:Co powiecie na kolejną partyjkę w First to Fight w poniedziałek 7 lipca? Parę zmian zaszło, a kolejne testy pokazały, że gra tylko na tym zyskała. Jednocześnie możemy już zbierać ekipę do Odbudowy Warszawy, bo w poniedziałek będziemy mieli już grywalny prototyp.
W Odbudowę Warszawy bym zagrał, zanim usiądę do czegoś bardziej klasycznego.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Lothrain »

Ponieważ po raz pierwszy od niepamiętnych czasów będę miał wolne, pomyślałem, ze wpadłbym premierowo do Chwili. Z chęcią odbuduję Wawę i spróbowałbym potem jakiegoś dania głównego. Oczywiście mogę coś przytaszczyć, ale jak już się taka okazja raz na ruski rok trafia, to chyba wolę zagrać w nowy tytuł.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Halo halo jest ktoś dzisiaj?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Ja będę od 16:00 do 18:20 a potem może od 21:00. Jak dasz radę być tak wcześnie to chętnie AoS.
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Szadoł »

Mam takie pytanie : czy ktoś z pojawiających się w chwili ma Alien Frontiers na składzie ? Chciałbym to wypróbować :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Edit - będę raczej na 21:00 dopiero.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: pingus »

Byłem pierwszy raz, bardzo sympatycznie, przyszedłem trochę późno tak więc tylko zaobserwowałem dwie rozgrywki w Bitwy Magów, bardzo ciekawa gra, szczerze polecam spróbować.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ