(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

mat_eyo pisze:
KubaP pisze:OK, czyli ja, piehoo, mat_eyo i crsunik to druga czwórka. Potrzebujemy duuużego stołu albo dwóch połączonych ze sobą i zarezerwujcie sobie 4h na partię.
Kubo graliśmy Chwili na jednym stole tym rozkładanym i spokojnie się zmieściliśmy. Graliśmy we czwórkę, 2 osoby nowe i z tłumaczeniem zeszły nam 2 godziny. Nie wyobrażam sobie gry w ten tytuł czterech.

Czy Ty albo @crsunik weźmiecie BV?
Ja wezmę BV. OK, ja grałem tylko raz w 3 osoby i grało się baaaaardzo długo. Ale fakt, z myślicielami ;)
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Jirian »

ja pewnie przyniose olymposa i creature college ale jak mnie ktos do czegos przytuli to tez sie nie obraze
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: crsunik »

KubaP pisze:
mat_eyo pisze:
KubaP pisze:OK, czyli ja, piehoo, mat_eyo i crsunik to druga czwórka. Potrzebujemy duuużego stołu albo dwóch połączonych ze sobą i zarezerwujcie sobie 4h na partię.
Kubo graliśmy Chwili na jednym stole tym rozkładanym i spokojnie się zmieściliśmy. Graliśmy we czwórkę, 2 osoby nowe i z tłumaczeniem zeszły nam 2 godziny. Nie wyobrażam sobie gry w ten tytuł czterech.

Czy Ty albo @crsunik weźmiecie BV?
Ja wezmę BV. OK, ja grałem tylko raz w 3 osoby i grało się baaaaardzo długo. Ale fakt, z myślicielami ;)
Ja postaram się być o 17 by załapać się na tłumaczenie przy innym stole ;P

piehoo / mat_eyo będziecie też wcześniej? Można by było zagrać w coś małego na dobry początek
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: mat_eyo »

Ja dopiero 18ta lub kwadrans przed. Nastawiam się na szybkie (2.5h) GWT i później BV ma dobicie.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Piehoo »

@crsunik
Tak, bede wczesniej i wezmę coś mniejszego.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: crsunik »

Druga (nie Kuby) grupa GWT startuje o 17?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Ja będę o 18:00, mam ze sobą Great Western trail, Bohemian Villages i Starfighter (dwuosobówka od Ystari).
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: mat_eyo »

Ja będę o 18tej lub maksymalnie kwadrans po - PKP przywitało nowy rok półgodzinnym opóźnieniem pociągu, więc muszę trochę dłużej odsiedzieć w pracy :/ Gdyby o 18tej mnie nie było, to zacznijcie rozkładać GWT - gram niebieskim ;)

Ze sobą mam Adrenaline (bo musiałem wziąć z domu), ale nastawiam się na GWT i BV.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: crsunik »

Ja wezmę ze sobą Archaeology oraz Artifacts - będzie można szybko zagrać nim Kuba nie przyjedzie z daniem głównym. Na BV także chętnie się piszę :)
Awatar użytkownika
tytus
Posty: 154
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: tytus »

Hej, uwaga! Otwieramy dziś o 19:00, sorry wielkie!
WinyloKINO - najpiękniejsza muzyka filmowa spod igły!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: mat_eyo »

tytus pisze:Hej, uwaga! Otwieramy dziś o 19:00, sorry wielkie!
:shock: :cry:

Panowie (@KubaP, @crsunik, @Piehoo) to co robimy? Przychodzicie na 19tą?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

mat_eyo pisze:
tytus pisze:Hej, uwaga! Otwieramy dziś o 19:00, sorry wielkie!
:shock: :cry:

Panowie (@KubaP, @crsunik, @Piehoo) to co robimy? Przychodzicie na 19tą?
Dla mnie ok.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: crsunik »

Dla mnie też.

Ewentualnie możemy się gdzieś wcześniej spotkać i szybką partyjkę w coś małego machnąć / zapoznać się z zasadmi ;)
Ostatnio zmieniony 02 sty 2017, 12:52 przez crsunik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

W sumie prościej było napisać, że dziś nie ma planszówek...

siepu, sipio?
inna lokalizacja w takim razie?
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Piehoo »

mat_eyo pisze:
tytus pisze:Hej, uwaga! Otwieramy dziś o 19:00, sorry wielkie!
:shock: :cry:

Panowie (@KubaP, @crsunik, @Piehoo) to co robimy? Przychodzicie na 19tą?
W takim wypadku ja niestety nie dam rady. Musiałbym czekać praktycznie 1,5h, a całość się bardzo późno skończy jak dopiero o 19 zaczniemy z zasadami. Inny dzień w tym tygodniu, nawet w innym miejscu chętnie. Ewentualnie za tydzień jakbyście chcieli powtórkę robić.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: mat_eyo »

Więc zostaje nas trzech? Ja przyjdę, mam nadzieję, że Kuba i crsunik się nie wykruszą w tak zwanym międzyczasie. Na BV może już nie wystarczyć czasu (ja bym wolał nie siedzieć dłużej, niż do 22), ale z GWT się wyrobimy spokojnie. No i 3 osoby to najlepszy skład do tej gry.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

mat_eyo pisze:Więc zostaje nas trzech? Ja przyjdę, mam nadzieję, że Kuba i crsunik się nie wykruszą w tak zwanym międzyczasie. Na BV może już nie wystarczyć czasu (ja bym wolał nie siedzieć dłużej, niż do 22), ale z GWT się wyrobimy spokojnie. No i 3 osoby to najlepszy skład do tej gry.
Będziemy obaj na 100%. Jakby co, to jadę potem do Wawra, więc mogę gdzieś podrzucić.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Gdyby o 19:00 byli inni gracze nie umówieni na GWT, to informuję, że ja i GrzeL będziemy o tej godzinie.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Kerwyn
Posty: 48
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:33
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Kerwyn »

mat_eyo pisze:Więc zostaje nas trzech? Ja przyjdę, mam nadzieję, że Kuba i crsunik się nie wykruszą w tak zwanym międzyczasie. Na BV może już nie wystarczyć czasu (ja bym wolał nie siedzieć dłużej, niż do 22), ale z GWT się wyrobimy spokojnie. No i 3 osoby to najlepszy skład do tej gry.
To ja się chętnie dołączę :)
Profil na BGG

11% Planszostrefa, 10% Planszomania, 5% Trzy Trolle, 4% Rebel, 4% Mepel - chętnie się podzielę :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Ostatni raz w Chwili grałem chyba ponad rok temu. Wczoraj miałem okazję wreszcie zajrzeć ponownie i było znowu miło - kameralnie, cicho, przyjaźnie. Bez walki o miejsca przy stole, bez odbijania się od umówionych ekip - jak drzewiej!

No, ale do rzeczy.

Na pierwszy ogień poszło Great Western Trail. Po bardzo sprawnym i przejrzystym wytłumaczeniu zasad przez mat_eyo (wielkie dzięki, wskoczyłeś do mojego prywatnego TOP3 tłumaczycieli!), razem z Kerwynem i crsunikiem zaczęliśmy pędzić bydło przez dzikie prerie. Gra, ku mojemu zaskoczeniu, zamknęła się z tłumaczeniem zasad w 2h, a doświadczony mat_eyo pogonił nam krowę, odsadzając o dobre 20% w klasyfikacji punktowej. Naprawdę fajna gra, zasłużone TOP100 BGG.

Następnie ja miałem okazję zaprezentować jedno z moich najprzyjemniejszych odkryć ubiegłego roku, czyli Bohemian Villages. Tym razem to crsunik, twardo rzucający dwunastki, pokazał nam, jak zarządzać meeplami i bez większego trudu wygrał partię w ten naprawdę uroczy tytuł, który zgotowała nam bardzo ciekawa stajnia, czyli dlp - twórcy takich perełek jak Citrus.

Gdy emocje już opadły i zostaliśmy z crsunikiem sami, z pewnym wahaniem wyciągnąłem na stół Starfightera z serii Ystari Originals. Wahałem się, bo po lekturze instrukcji byłem przekonany, że gra okaże się gniotem. Na szczęście myliłem się i zagraliśmy w całkiem sprytną, szybką, dwuosobową karciankę o niewielkiej bitwie w przestrzeni kosmicznej. Graliśmy w trybie szkoleniowym, pełny będzie z pewnością jeszcze przyjemniejszy. No i wreszcie zwycięstwo!

Dzięki wszystkim za grę i chętnie posłucham jak wrażenia ze stolików obok - widziałem, że było grane Mechs&Minions, Adrenaline i... Don?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: mat_eyo »

KubaP pisze:Dzięki wszystkim za grę i chętnie posłucham jak wrażenia ze stolików obok - widziałem, że było grane Mechs&Minions, Adrenaline i... Don?
Tak, chłopaki przy stoliku w głębi grali w Dona i Adrenaline. Też chętnie poczytam wrażenia, choć ja zawsze czekam na opisy jaxa na bgg ;)
KubaP pisze:Po bardzo sprawnym i przejrzystym wytłumaczeniu zasad przez mat_eyo (wielkie dzięki, wskoczyłeś do mojego prywatnego TOP3 tłumaczycieli!)
Bardzo dziękuję, to strasznie miłe! Tym bardziej jednak się czerwienię :oops: bo jedną źle wytłumaczyłem. Tzn. nawet do końca to, po prostu źle odpowiedziałem na pytanie. Gorzej, że sprawa dotyczyła tych cholernych tipi, na które tak pomstowali KubaP i crsunik :/ Mianowicie dokładając jakiś żeton na planszę w akcji Kansas (tipi, przeszkodę czy pracownika) zawsze dokładamy na pierwsze wolne miejsce. Natomiast zdejmując któryś z tych żetonów, bierzemy dowolny... Ktoś mnie zapytał, czy tipi można zdejmować dowolnie, ja móżdżyłem nad ruchem i usłyszałem "dokładać dowolnie", odpowiedziałem "nie" i wyszła pomyłka. Bardzo przepraszam za to, mam nadzieję, że gry Wam to nie zepsuło. Wyników chyba bardzo nie wypaczyło.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

mat_eyo pisze:Tak, chłopaki przy stoliku w głębi grali w Dona i Adrenaline. Też chętnie poczytam wrażenia, choć ja zawsze czekam na opisy jaxa na bgg ;)?
Akurat przy Donie i Adrenalinie ma ma dużo do pisania ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: crsunik »

Czy w najbliższy poniedziałek Chwila będzie otwarta w normalnych godzinach?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: crsunik »

Pytanie za 100 punktów. Kto się jutro wybiera? Ma ktoś Adrenaline? Sam mogę wziąć Cavern Tavern / Covert / Lunarchitects
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: mat_eyo »

crsunik pisze:Pytanie za 100 punktów. Kto się jutro wybiera? Ma ktoś Adrenaline? Sam mogę wziąć Cavern Tavern / Covert / Lunarchitects
Powinienem być. Jeśli nie będzie opcji na nic wieloosobowego, to z chęcią zagram w Covert. Adrenaline mam, ale nie dam rady jej zabrać ze sobą, jestem już poza domem :/ w któryś kolejny poniedziałek bardzo chętnie ;)
ODPOWIEDZ